A Hiány tragikus, a gazdasái növekedés stagnálóban évek óta és közben rengeteg terület még így is alulfinanszírozott amire sokkal többet kellene költeni. Az oktatásból tömegközlekedésből, vízhálózatokból, egészségügyből egyenként 100 milliárdokat spóroltak le és hagyták leromlani több területen is. Ezt a következő kormánynak majd pótolnia kell. Nagyon nehéz lesz stabil költségvetést összerakni és közben ezeket az alulfinanszíropzásokat megszüntetni. Miközben a fidesz és a hozzád hasonlók természetesen követelni fogják a sok értelmetlen költés folytatását is, valamint a teljesen agyament populista gazdasági intézkedések fenntartását ( benzinár stop, arrésstop ,kamat stop, 3%-os hitel stb... )