Topiknyitó: betgyuri 2019. 07. 07. 22:40

NEW OPUS GLOBAL  

Létrejött az új Fórum.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
hully-gully
hully-gully 2022. 10. 14. 14:42
Előzmény: #104719  Smile62
#104720
Ez már a Holdról is látszik! Sajnos..... 
Smile62 2022. 10. 14. 14:23
Előzmény: #104718  twist
#104719
A mi életünkben soha. Szvsz. Esetleg ha mars-ra érkezünk.
twist 2022. 10. 14. 14:17
#104718
Gyerekek lesz az Opus Global részvény ebben az életben 810 ft árfolyamon? 
BUXopoly
BUXopoly 2022. 10. 14. 09:53
Előzmény: #104713  Goncharow
#104717
Igen, mi pont hétvégén, és tőzsdei szünnapokon emelkednénk :-)
Goncharow 2022. 10. 14. 09:49
Előzmény: #104714  Bankpalota
#104716
A Masterplastot már csipegetik.
Madeinhungary 2022. 10. 14. 09:45
Előzmény: #104710  balamber
#104715
Na, ez egy jó komment. Még egy fideszhívőnek is érdemes lenne elgondolkodni ezen.
Bankpalota
Bankpalota 2022. 10. 14. 09:32
Előzmény: #104713  Goncharow
#104714
Ja ez már nem az.
Goncharow 2022. 10. 14. 09:32
Előzmény: #104712  BUXopoly
#104713
Mindíg előbb a blue--kat emelik. Mi majd a hétvégén...
BUXopoly
BUXopoly 2022. 10. 14. 09:11
#104712
Őrült fordulat a tőzsdéken…
.
Opus persze piros 😂😂😂😂
Fabrizio66
Fabrizio66 2022. 10. 14. 08:33
#104711
Ma biztos megtépik az opust is. Felránthatják akár 130-ig is...
balamber 2022. 10. 14. 08:07
Előzmény: #104703  KKR13
#104710
Vicces, de sok szempontból még egyet is értek veled (a csak bankszámla-logika elutasítása, túltolt multikulti, értékalapúság kiveszése, stb.), de szerintem a jelenlegi hatalom és annak vezetője helyenként jól azonosítja a problémákat, de rossz válaszokat ad rá... és ez már (bár nem ismerem, de eddigi nyilvános szerepléseiből és pályájából következtetve) Orbán karakteréből jön: a kompromisszum képtelensége (mert az gyengeségnek tartja), a mindent kontrollálni akarása (mert valószínűleg ő maga gyenge karakter ahhoz, hogy ilyen pozíciót betöltsön), a tekintélyelvűség felé tolódása (ami az előző kettőből ered) akadálya annak, hogy az egyébként gondolkodóként helyes következtetéseit gyakorlatban jó megoldások kövessék... szerintem. Aztán majd az utókor leméri, hogy valóban így volt-e... azzal zárnám ezt a hosszú nyúlt pengeváltást, hogy két jó tanácsom van, ismeretlenül is: ne tőzsdézz (mert a tőzsde a legkíméletlenebb bankszámla-logika) és keress olyan mozgalmat/pártot/akármit, ami jobban képviseli az általad fontosnak gondolt szempontokat (mert szerintem a jelenlegi nem az).
Goncharow 2022. 10. 14. 07:13
#104709
"...Kik a leginkább sebzettek?A kutatás eredménye szerint azok élik meg leginkább a sebzett kollektív identitást,
  • akik szerint Magyarország kiszolgáltatott a nagyhatalmaknak; 
  • őket követik azok, akik szerint a legfontosabb, amit a gyermeknek meg kell tanulni, az engedelmesség;
  • (...)
A kollektív történelmi trauma érzését tehát leginkább egy faluban, jó anyagi körülmények között élő, az átlagnál vallásosabb és tekintélyelvűbb honfitársunk tudja megélni, aki szerint Magyarország mindig is ki volt szolgáltatva a nagyhatalmaknak."
https://qubit.hu/2022/10/13/nekunk-magyaroknak-kulonosen-sok-szenvedes-jutott-a-tortenelem-soran
Goncharow 2022. 10. 14. 06:50
Előzmény: #104703  KKR13
#104708
"Ami az országot illeti, az, hogy törpeként (országra értve) megpróbáljuk megőrizni az identitánsunkat, ... az valahol sajnos „törvényszerű”." Egyetlen országnak sincs "identitása", amit a többiek elvennének tőle. Az azonosságtudat egy kultúrális csoportképző tényező, ami egyedül a csoport tagjainak fontos.
Az ország "feltőkésítése" hasonló baromság, főleg az Opi példáját felhozva. Az eu-s és a belföldi lakossági magántőke becsatornázása egy etatista cégbe nem az ország feltőkésítése, hanem államosítás, és/vagy lopás. Te egyik esetben sem leszel ettől "ténylegesen szabadabb az életed hátralévő részére".  Csakis kiszolgáltatottabb leszel egyénileg az államnak, nemzetnek, fönöködnek, vagy a szomszédodnak.
"én nem szeretnék multikultit, folyamatos alkalmazkodást új dolgokhoz".  Ez egy szubjektív életstratégia. Ha kollektív életérzés lesz, akkor elpusztulunk.
tözsdecapalit. 2022. 10. 14. 01:45
#104707
Most kell venni  🚀
KKR13
KKR13 2022. 10. 13. 21:22
Előzmény: #104699  atakama
#104706

Amennyiben ezt nekem címezted, akkor kurvára félrement, de ha ez tényleg megnyugtat, akkor nyugodtan, ellenben akkor ezek szerint jól ismerheted ezek a mechanizmusokat, engem speciel nem érintettek.
KKR13
KKR13 2022. 10. 13. 21:17
Előzmény: #104698  atakama
#104705

Olyan sokat láttalak itt (ja lehet, hogy más névvel), hogy mindjárt megértelek.
Vicces, hogy pont egy ilyen személy hoz fel dolgokat a fórum szétcseszése kapcsán, nem is tudom, hogy rajtam kívül foglalkoztál-e bármivel is itt.
Valószínűleg nem vagy képes megérteni a leírtakat vagy fáj, amit leírtam.
Őszintén nem is érdekel, és az sem, hogy az egészből max. a terjedelem, ami kapcsán valamit is hozsonázol.
KKR13
KKR13 2022. 10. 13. 21:11
Előzmény: #104701  VágásiFeri64
#104704

Napi 11-12 órám megy el a kötelező körökkel (utazás, munka) + otthoni kötelezettség, a többit pedig így elcseszem, de nagy örömötökre ígérem, hogy most már visszafogom magam, mert ezt tényleg nem ér meg ennyit :)
KKR13
KKR13 2022. 10. 13. 21:09
Előzmény: #104649  balamber
#104703

Az Opus a mi (azaz pár ezer ember) problémánk, nem az egész társadalomé, sőt szerintem az ott foglalkoztatottak létszáma, elégedettsége (jelentősen nagyobb szám lehet, mint a kisrészvényeseké), a stratégiai területekből minél nagyobb falat nemzeti kézbe való összegyűjtése, lehet, hogy nagyobb üdvösség a tulajdonosok számára, mint az általában jobb módú pénzből pénzt csinálni kívánók lelki üdvössége, pillanatnyi anyagi helyzete, akik közül eleve sokan köpködték a fejüket és nagyon kevesen lehettek azok, akik tényleg hosszú távra, egy fajta szimpatikus ügyként („nemzeti holding”) fektettek be.
Szerintem úgy vannak vele, ahogy azt már az évek során számtalanszor kifejtettem, hogy többet ér a csend a téma körül számukra (kb. ezzel lehet érdemben támadni a politikai elitünket), a folyamatos lassú vagyon gyarapodás, mint hogy pár ezren hőbörögnek amiatt, hogy a pénzüket tartós időszakra kellett kölcsönözniük, akár a folyamat elején még meg is finanszírozva a projekt egy jelentős részét. Szóval ezekkel az elégedetlenekkel úgy lehetnek, végre ne spekuláljanak, hanem vegyék ezt (jelen pillanatban) kényszer befektetésnek, várjanak nyugodtan hosszú éveket, akár évtizedes távlatban is az eredményre, egyfajta reguláció is lehet, ez nem gyorsvasút, hogy hirtelen tömegek járjanak jól még egy ilyen sztorival kívülről is.
Nem mondom, hogy ez igazságos, elég nagy kárvallottja vagyok személyesen az ügynek is, de elfogadom, hogy rosszul mértem fel a helyzetet és azt is, hogy főként ilyen időszakban nem arról kell szólnia a sztorinak, hogy mekkora nyereséget szakítanak gazdálkodókon keresztül a politikai körök.
Nehéz a szitu, mert egyrészt nem érdekeltek a részvények eladásában (az irányítás átadásában - mondjuk ezt a folyamat elején is lehetett tudni), mert sérülne az eredeti stratégia (nemzeti tőkecsoportosulás), másrészt nem túl szerencsés ennyire egyértelműen politikai vezetőhöz tartozó tulajdonost látványosan gyarapodni látni (talán ezt még alul is becsülték pár évvel ezelőtt), még ha szerintem Mészáros személye nem másról szólt, hogy egyszerűen a „főnök” (lásd Simicska) már nem bízott meg senkiben. Én továbbra sem hiszek abban, hogy ez nem másról szól, mint a családi anyagi jólétről a „főnök” kapcsán, ahhoz nem kellene ilyen látványosan dolgokat megvalósítani, hogy az egzisztencia biztosított legyen.
Szerintem egyszerűen hisz ebben a „feltőkésítésben” és annak nemzeti szükségességében, de például én nem is cserélnék életet vele, mert amit beletesz ebbe az egészbe, amellett túl sok idő, energia és nyugalom nem jár az embernek, élvezni sem tudná az egész vagyont, ha csak arról szólna az egész. 
Számtalanszor leírtam, engem a spekuláció, amit itt a többség a tőzsdétől elvár, nem igazán érdekel és nem is tartom erkölcsös jövedelemszerzésnek, bár megjegyzem, hogy ez a hozzáállásom a mai világban lassan kész anyagi harakiri. Ki a franc gondolta, hogy a Covidból felállva lesz még egy súlyosabb elhúzódó probléma, főleg a térségünket illetően. „Vicces”, de ha a pandémiából fellélegző időszakban eladtam volna fél éve a befektetésemet és most újra vásároltam volna, gyakorlatilag az addig összeszedett mínusz elkezdhettem volna letornázni, ha már nem megyünk jelentősen lejjebb.
Persze, a „betegség” nem múlik, mert például a mai nap ismét vásároltam részvényeket és továbbra is hiszek benne stratégialiag, főleg ilyen árazások mellett. Egyszerűen eldöntöttem, hogy bizonyos időközönként, főleg amíg egyre alacsonyabb az árazás, veszek mindig részvényt olyan mértékben, ami mellett azért még tudok konzervatív módon is megtakarítani.
Hülyeség, biztos, de már leszarom, mert ha midig abban „reménykedik” az ember, hogy csak szarabb lesz minden vagy vége egy nagy háborúval a világunknak, akkor már úgy is megette a fene az egészet.   Nem tartom felelősnek az Opust a Covidért, sem a háborúért, még ha nemcsak emiatt is történt az eddigi lejt menet. Abban már mondjuk felelősnek tartom őket, hogy mit kommunikáltak, a spekulációs köröket időben nem hűtötték és hogy a rövid és középtávú gazdasági eredmények nem élveznek semmilyen prioritást, más növekedésre fókuszálnak csak.
Ami az országot illeti, az, hogy törpeként (országra értve) megpróbáljuk megőrizni az identitánsunkat, s ezáltal sokkal sebezhetőbbek vagyunk a hatalmat építők, föderális rendszerben gondolkozók időszakában, az valahol sajnos „törvényszerű” és ezt a külső felek ki is használják.
Az árfolyam esetében nehéz megítélni, hogy mennyire külső hatás és esetleg milyen mértékben a kormány árfolyampolitikája, de az biztos, hogy számos hatást (pld-ul: elegendő energiához jutunk-e és milyen áron), geopolitikai helyzetet figyelembe kell venni és az bőven túl van az itteni hatáskörön, illetve jelen pillanatban a térségben regnáló érdek hatalmakkal nem állunk sok dolog kapcsán közön nevezőn.
A Covid előtt nagyon szépen leépítették a GDP arányában a külső eladósodottságot, nagyon jó pályára állt az államháztartás miközben folyamatosan csökkentettek adókat és növeltek támogatásokat, de ez az egymást követő két gyomros már igen csak sok(k)nak ígérkezik egy ilyen utat járó „törpe” esetében.   Nekem személy szerint – még ha hülyeségnek is gondolja az anyagi jólétet minél előrébb soroló ember – ez a függetlenség megéri azt, hogy ténylegesen szabadabb legyen az életem hátralévő része.
 Lehet demagógiának nevezni vagy kormány propagandának a hatalom érdekében, de én nem szeretnék multikultit, folyamatos alkalmazkodást új dolgokhoz, rosszabb esetben rizikósabb életteret, számomra utópisztikus változást az életemben, amelyre birodalmak (országokon átnyúló cégcsoportok orientációval) köteleznek, mert azt táplálják az emberbe, hogy ez anyagilag megéri és aki ezt indikálja szent és sérthetetlen, mint valami erkölcsi nirvána, miközben tudjuk, hogy ugyanúgy lekötelezett, korrupt és haszonleső az a rendszer az álszent politikusaiktól kezdve a nagy hatalmi, tulajdonosi körükig bezárólag.  
Minap olvastam valami nagy megmondótól, hogy kritikus gyermekekre van szükség.
Szerintem ezt már úgy túltolta a társadalom, hogy semmi másról nem szól az egész, mint a folyamatos kritikáról, kötekedésről, polarizálásról, miközben érdemi, megvalósítható dolgok helyett max. betarthatatlan utópiákat vázolnak fel tervként.
Egy példa, mert én nagyon elfogult vagyok a megújulók kapcsán, már több évtizede is foglalkoztam a témával. Minap a németeknél egy vegyipari szervezet vezetője nyilatkozta, hogy azon energia kielégítésére csak megújulókból, amire a németeknek szüksége lenne, naponta 10 db szélkereket(erőművet) kellene építeniük 8 éven keresztül. Két db ilyen erőműhöz egy Eiffel-toronyban lévő materiát kellene felhasználniuk.
Egy másik példa pedig a pedagógus feleségem kapcsán merült fel a mai nap. Az egyik szülő, aki nem kifejezetten a gyermek érdekét szem előtt tartva menedzseli az életüket, olyan módon foglalkozik a gyermekkel, hogy annak devianciája már az osztály órai munkájára kihatással van. A feleségem pár dolgot próbált változtatni, például a gyereket előre ültetni – azt monda, hogy ezzel nyert is legalább öt főt, akik már aktívan érdeklődőn vesznek részt az órán -, de a gyermek folyamatosan magatartásbeli problémákkal küzd és néha olyan cselekedetekre ragadtatja magát, amely mellett már mondjuk megrovás nélkül nem lehet elmenni. Az egyik ilyen esemény után, most azt írta a padra (kollégájától tudta meg), hogy megöli a feleségemet. Sajnos manapság annyira önző, egoista módon fogják fel sokan az életüket (szerintem évtizedekkel ezelőtt sokkal jobban álltunk ilyen szempontból) és adják át ennek hatását a gyermekükre, hogy az már kezd nagyon egy határt átlépni, ezért is van tele a tö…öm ebben a nincs szabadság hisztériában, mert itt már mindenkinek lassan mindenhez joga van, de kötelezettsége annál kevesebb. 
Szóval itt senki sem őszinte és mindenki csak a szép oldalát akarja megmutatni, senkit sem érdekel egy teljes rendszer, mechanizmus, annak valós működése, a múltból eredő folyamatok, azok hatása, itt érdek-érdek hátán van, de valószínűleg az ember alkotta világ mindig is ilyen lesz, mert eddig a szintig vagyunk kódolva.
Na jó, sokak örömére befejezem a hétre, mert lassan annyit energiát ölök ebbe a szónokolásba, hogy ha ezt másra fordítanám, talán még maradna is valami életem, persze még vár rám két munkanap a héten :)
kardos74
kardos74 2022. 10. 13. 20:57
Előzmény: #104700  atakama
#104702
Ne viccelj már! :)) 
VágásiFeri64
VágásiFeri64 2022. 10. 13. 20:31
Előzmény: #104697  KKR13
#104701
Irigyellek,hogy ennyi időd van.

Topik gazda

betgyuri
betgyuri
2 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek