Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lacikonyha 2021. 12. 30. 17:11
Előzmény: #142399  berlini
#142400
bocs hogy nyugdijasnak hittelek, és ezzel oregitettelek, (bár a férfiaknél  ez nem egyértelmu hátrány), de mintha ezt olvastam volna korábban
berlini
berlini 2021. 12. 30. 17:08
Előzmény: #142391  lacikonyha
#142399
Minden stimmel, csak az nem hogy nyugdijas vagyok. Igy a születési évszám sem.
De ennek a ténynek a fórumra és témájára csekély hatása van.
lacikonyha 2021. 12. 30. 17:04
Előzmény: #142395  Placi82
#142398

a hitellel kapcsolatos hozzállásomat nem egészen 64 évesen bérjovedelem nélkul nyugdij elott másfél évvel már régen megirtam ami téged nem érdekel, csak itélkezel
te nem velem vitatkozol, kérdezés helyett meg itélkezel
megfontolt és alapos vagy, mint ilyen nekem szorakoztato
lohran 2021. 12. 30. 16:58
#142397
Effektív a kamatemelés mondják.
De maradt 2,4%
lacikonyha 2021. 12. 30. 16:56
Előzmény: #142394  Murdoch
#142396

ha neked igazolásul bármire is jo a placi omlengése, az a te bajod meg az ové, de nem az enyém
.....
számodra a vegso kérdés mikor lesz áresés, mert valamiért kimaradtál, nekem meg az a fontos, hogy mikorra gyulik ossze annyim hogy ujra vegyek
és az a gyanum hogy a placi is a kimaradok duhét gépeli ide
ha te nem akarsz emlékezni az meg szar ugy, a te szar ugyed
Placi82 2021. 12. 30. 16:49
Előzmény: #142393  lacikonyha
#142395
Abban igazad van, hogy nem olvasok végig mindent. De nem jon ki a matek, mert van jo par magyar bank akik a sajat tulajdonu berlet diját 70-80% ban beszamoljak a jövedelemre. Az onerot meg, ami legalabbis amit idaig kert a bank az nem egy etwas egy 30-40millios lakas eseten. De tavol alljon tőlem, hogy turkaljak mas zsebebe. Ezt vedd figyelemen kívül. Sok sikert kívánok a vételhez. Amugy milyen netto éves hozamra számítasz, a jelen arszinten, a bekerulesi költségre vetitve? Gondolom végeztél ilyen iranyu elozetes szamítast, szja, amortizacio, üresjárat, ingatlanos költsége a berloknel, stb......
Murdoch 2021. 12. 30. 16:45
Előzmény: #142393  lacikonyha
#142394
Most már leesett, hogy miért írtam, hogy a ne archaikus példákkal jöjjetek, hogy kinek nagyobb a t@ke? 
lacikonyha 2021. 12. 30. 16:24
Előzmény: #142392  Placi82
#142393

ha olvasnál is nem csak irnál, aztán arra kérdeznél rá  amire kiváncsi vagy egyszerubb lenne, minden egyéb stimmel
1, korábban már megirtam: most gyujtogeto fázisban vagyok, és a jovo év végere tippelem hogy lesz annyi pénzem hogy ujra vegyek bérbeadásra, ez az oka annak hogy most nem veszek, de ha lenne most elég pénzem arra hogy vegyek, vennék most is
1, de te ezt nem kérdezted, és lusta vagy elolvasni amit korábban irtam
és van még pár millio magyar aki nem vett mostanában, mert nincs mibol, pedig venne ha lenne pénze
Placi82 2021. 12. 30. 16:04
Előzmény: #142307  lacikonyha
#142392
Kerlek ne gyere evvel az x, y generációval. Szamomra elég az hogy mikor ingatlant vettel, utoljara, akkor az is videken volt 2 db 2019 ben. Tulajdonképpen amit mondasz a befektetesi lakaspiacrol az olyan mintha en azt mondanam, hogy az OTP jo befektetes, vegyetek mert en amikor 2009 ben vettem 1300 ert meg 2015 ben 3000 ert az milyen erteknovekedesen ment at, es akkori tőkére meg most is hoz 7%osztalekot ado.elott. Ja hogy en most nem veszek otp reszvenyt mert 17.000 es messze tularazott, es az osztalek is csak 2.5% brutto,  es egy hiteles doles miatt a kamatemelkedesek miatt kockazatos lehet, de te nekunk azért ajanlod befektetesre most!!!😄🤣 Bar te nem vettel mar régen ,es eszed agaban sincs a mostani árfolyamon venni,és rahigitani. Na itt most nem az.OTP rol van szo hanem a lakasokrol. De erted az allegorikus hasonlatot!. Amugy meg az elismerem hogy a kormányunk.megeroszakolta a lakaspiacot es elteritette a fundamentumaitol, továbbá a magyar tortenelemben sose latott 3%os kamaton is.lehetett lakashitelhez jutni, ami tovább futotte az ingatlan piacot. De az olcsó hiteleknek vége,és a kormany kifogyott a mas pénzéből, bar lehetséges,hogy kibocsatanak deviza allamkötvényeket, es ebbol a Babavarot 20 milliora emelik,amit kötelező az önrészbe beleszamitani. 🤣De azert remélem nem ezt fogjak csinaljak, de siman lehet, hisz mindig azt mondtam innen mar nem lesz több és lett. De ezek ad-hoc elore nem számítható dolgok matematikailag. Én úgy örülnék, ha valaki beírna, hogy nem sajat lakhatasra,ergo befektetesre, ki vett az utobbi idoben hasznalt!!!ingatlant, ismetlem hasznalt!! (nem zold hiteles 2% os ujat,mert az megeri most) Budapesten befektetesre, bar videken se buli mar most. Sőt!! 
lacikonyha 2021. 12. 30. 15:43
Előzmény: #142375  berlini
#142391

ugy tudom nyugdajas vagy
az 57-ben szuletettek 2022-ben mennek majd nyugdijba, az 56-ban szuletettek pedig 2021-ben az 56-ban szuletettek az utolso rako gyerekek
....
''A Ratkó-korszak Ratkó Anna 1949 és 1953 közötti népjóléti, majd egészségügyi miniszterségének, illetve tágabban az 1950 és 1956 közötti félévtizednek a népesedéspolitikára utaló elnevezése. Az abortusztilalom és a gyermektelenségi adó miatt a természetes szaporodás üteme ezekben az években jelentősen nőtt. A terhességmegszakítás tilalmát 1956 júniusában oldották fel, a gyermektelenségi adót pedig az 1956-os forradalom után törölték el. Az ebben a félévtizedben (1950-1956) született generációt Ratkó-gyerekeknek hívják.''
mr_bob
mr_bob 2021. 12. 30. 15:01
Előzmény: #142387  berlini
#142390
jól emlékszel, viszont azóta nőtt a világ energiaigénye is, sok az elmaradt K+F. holland tőzsdén nézz rá az energia árakra, valami nem kóser és rossz vége lesz. de ez ingatlan topik, szóval ne untassuk a többieket ,)
lacikonyha 2021. 12. 30. 14:58
Előzmény: #142388  berlini
#142389

az általánososságok meg az átlagok a kibiceknek fontosak a leláton, a pályán lévoknek meg a saját poziciojuk fontos
akinek ingatlana van annak jobb ha az adott ingatlannak a specifikumaira koncentrál és azzal van tokéletesen tisztában, mert jelentos eltérés lehet az átlagtol meg a tendenciáktol
ha tisztába van a saját poziciojával akkor az sem baj ha a hajára keni a tendeciákat meg az átlagokat, vagy ha éppen rájuk sem néz
berlini
berlini 2021. 12. 30. 14:45
Előzmény: #142385  greenman76
#142388
Meg fogod tudni becsülni a jövő évi árváltozás irányát (persze a mértékét nem) ha megpróbálsz az ingatlanfejlesztők,  lakástulajdonosok (és új vásárlók) fejével gondolkodni.
(Ja és ne feljtsd el a hivatalosan is 7% feletti inflációt. anélkül a dolog már jóval kétesélyesebb lenne)
berlini
berlini 2021. 12. 30. 14:38
Előzmény: #142380  mr_bob
#142387
Kétségtelenül, ez is egy tényező.
De azért ez a 75 dolláros ár most messze nem a 2007 (emlékeim szerint) 120 dollárosa. Figyelembe véve az inflációt a mai még mindig csak a fele az akkoriénak.
Ha megnézed azt is, hogy mennyire domináns volt akkoriban a kőolaj mint energiahordozó, akkor ma ebben is csökkenést látsz.
Az összes fosszilis energiahordozó (Kőolaj, szén, földgáz) aránya 2007-ben kb 93% volt ma már 80% alatti csupán a világban.
lacikonyha 2021. 12. 30. 14:38
Előzmény: #142380  mr_bob
#142386

még soha nem néztem rá a nyilakra, de most visszanéztem 24 orányit
semmi értelmuk, ezután sem fogom figyelni oket
greenman76
greenman76 2021. 12. 30. 14:34
Előzmény: #142381  lacikonyha
#142385
Fogalmam sincs mi lesz, semmiféle tudásom nincs meg ahhoz, hogy biztosan kijelenthessem, nem fognak tovább nőni az árak, de az ellenkezőjét sem! (teóriáim persze nekem is vannak..)
Ha emelkednek: lefedem az emelkedést az ingatlanjaimmal, de égetem a MÁP -ot!
Ha csökkennek: csökken az ingatlan befektetéseim értéke, viszont “rázúdíthatom” a piacra a megtakarításaimat!
Én az utóbbit “érzem”, de nem “felére esést”, hanem egy kb 20 -  25 % -os konszolidációt! (kérdés persze, mikor és honnan.???😊)
A lényeg, mindenki a lehetőségeihez mérten a legjobban felkészüljön az előttünk álló kaotikus helyzetre (amely szerintem a választásokhoz köthető), hogy a legjobban jöhessen ki belőle!
berlini
berlini 2021. 12. 30. 14:30
Előzmény: #142379  lacikonyha
#142384
Az okoskodás nem vezet semmire.
Meghagyom neked.
berlini
berlini 2021. 12. 30. 14:28
Előzmény: #142377  mr_bob
#142383
Ebben tökéletesen igazad van.
Egyszer jön a válság és egy pofon az ingatlanpiacon.
De ennek ellenére a legnagyobb marhaság amit el tudok képzelni, hogy erre alapozva valaki széllel szemben pisáljon.
Mert egyszer igaza lesz neki, de addig a veszteségei tekintélyesek lesznek.
Más példa:
Amerikai részvények tavaly év végén történelmi értékeltségeket figyelembe véve jelentősen túlértékeltek voltak. erre fel sokan komoly áresést jósoltak részben a járványra is hivatkozva.
 Indoklásaik meggyőzőek voltak (meggyőzőbbek mint az itteni érvek az ingatlanáresésekkel kapcsolatban.)
Mi történt erre?
At S&P500 index felment idén 30%-ot. (Ne menjünk bele, hogy miért, de kis fantáziával ki lehetett előre találni.)
De tovább megyek.
Ugyanezek a guruk már 2015 óta minden évben megjósolják a részvénypiaci áresést és minden évben tévednek. Azóta az S&P500 felment vagy 120%-ot.
Mi lesz, ha a guruk végre telibetalálnak és esik az index (időlegesen) vagy 30%-ot?
Semmi, ha a befektetők nem adnak el.
De ha megijednek és eladnak, még akkor is megmarad a tekintélyes hozam nagy része.
A guruk meg kaszirozzák a hirnevet de üres marad a zsebük.
(Zárójelben jegyzem meg, hogy az OTP-vel kapcsolatban is ugyanezen a téves állásponton vagy. A Te érdekedben remélem, hogy nem shortolod hosszútávon. Nem fog bejönni)
lacikonyha 2021. 12. 30. 14:05
Előzmény: #142380  mr_bob
#142382
de te két pluszt is kaptálén meg csak egyet, pedig kb hasonlot irtam
lacikonyha 2021. 12. 30. 14:02
Előzmény: #142378  greenman76
#142381

ha az unio meg akarja buktatni az orbánt akkor valszeg meg tudja
annak viszont már a választások elott egyértelmu jelei és gazdasági hatásai lehetnek
szerintem nagyon labilis gazdasági politikai egészségugyi világban élunk,  tutibiztosra josolni akár a kozeljovot isnem tunik bolcs dolognak
persze tét nélkuli játékban én is bármikor all in-t-merek mondani, de minek

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek