Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
m7788 2024. 04. 06. 11:58
#219400
https://www.youtube.com/watch?v=NfyA8BxNSGY
Kaptok egy gól előnytHOLD Alapkezelő
2024. ápr. 5. oket hallgatom epp, kozbe rajuk neztem  https://www.bamosz.hu/egyes-alapok-kivalasztasa -on, hat a Havanna legyalult sokmindent :)))
m7788 2024. 04. 06. 11:52
Előzmény: #219398  m7788
#219399
panyelkak! Es osszesitett adat, bele se merek gondolni a belepo szintu elso lakasos( es a kisbefektetek altal kozkedvelt) kismasfelesek mekkorat mehettek a Havannan
m7788 2024. 04. 06. 11:48
#219398
2013 dec  nyominal    157k    / nm
2022 dec nyominal     787k   / nm 
https://www.ingatlannet.hu/statisztika/budapest-xviii-kerulet
:))) na ez szep!
slash 2024. 04. 06. 11:47
Előzmény: #219393  Vodafonelive
#219397
A régi FÉG vastag fém és nagyobb átmérőjű parapetekkel nem szokott gond lenni. Sokkal jobb mint a kisebb vékonyabb újak konvektorokhoz tartozó parapet. . Ha a csavarok helye stimmel nyert ügyed van. nagy nyűg ám kivésni a régit, újat visszafalazni+vakolni meg ami kell. nekem megvót. 
Kapzsidözsi 2024. 04. 06. 11:30
#219395
Még mindig a múltkori telekmegosztás és beépíthetőség kérdéshez. Hol lehet akkor azt egyértelműen és mindent kizáróan megtudni hogy egy telekre mekkora és hány épületet lehet felhúzni, mi a beépíthetőség? -- HÉSZ , beépítési övezet és beépítési szabályok (előkert, százalékos beépíthatőség) dokumentumai megvannak. Ezek alapján nincs okom feltételezni, hogy gond lenne.
Mégis biztosra kellene mennem, mert szűk a telek, nem tudom technikailag ez mennyire reális, mennyire eladható : 75-80 m hosszú 14,5 - 15 meteres telek leválasztása lenne a cél. (Nem szabályos négyszög.) Mostani régi ház rajta 18m hosszú és max 8,5 m széles -(Hosszú parasztház stílus de nem parasztház)-- Valaki privátban esetleg nem tudna ebben segíteni? 
m7788 2024. 04. 06. 11:28
Előzmény: #219368  Placi82
#219394
"  2015 hoz képest 300-350%ot alsó hangon emelkedtek a a lakására Pesten "
https://www.mnb.hu/letoltes/laka-spiaci-jelente-s-2023-november-hun.pdf
8. ábra Nominális és reál MNB-lakásárindexek településtípus szerint (2010 = 100%)
Vodafonelive
Vodafonelive 2024. 04. 06. 11:27
Előzmény: #219388  slash
#219393
Köszi bár vannak kétségeim a meglévő parapettel de ez van, örülök, hogy szakit találtam. Eddig egyik sem írt vissza ahol e-mail vagy ajánlat volt (nem szeretek telefonálni). Dehát mit is gondol az ember, 50+ éves ez a készülék, le kell cserélni. Amiben lakom 10 éve teljeskörűen felújították viszont a következő amit valószínű cserélnem kell az a redőny lesz vagy a fürdőszobában a villanybojler.
wantuu 2024. 04. 06. 11:20
#219391

Lakás kiadás tételes költségelszámolás esetén van valakinek hiteles információja a következőkről?
1. 200e feletti tárgyi kiadás (klíma vásárlás) sehogy sem elszámolható költségként? Vagy esetlegesen ez felújításnak számít, ezért nincs limit?
2. Bérbeadáshoz kapcsolódó közjegyzői díj elszámolható költségként?
N0MAD 2024. 04. 06. 10:51
Előzmény: #219389  Placi82
#219390
Ja kérem, dicsérte őket mindenki hogy demokrácia, megkérdezték a népet es hallgatták rá. Atomerőművek leállítva, stb. Ez a demokrácia.
És a döntéshozó nép viselinankövetkezményeket. Nem ez a fair játék?
A nép meg olyan amilyen. Majd ha zavarja tanul.
Placi82 2024. 04. 06. 10:29
Előzmény: #219374  Pistike12
#219389
"Willy Brandt, Helmuth Kohl, vagy egy Schroder kancellárok alatt lévő fiatalnak az akkori menralitasaval. ...
 Ég és föld......Legalább a googliba, vagy a wikipediaba írd már be ezeket a neveket . Hogy milyen volt gazdasági, ipari, és társadalom pollitikajuk. Notmalis, és eletszeru
 Jobban is éltek a németek mint most. Pedig a technológiai hatékonyság növelés 500%ot.fejlodott, azota de mégsem élnek úgy mint akkor. Ha van német ismerősöd kérdezd már meg mia véleménye, a mostani vörös-zöld koaliciorol, és jelenlegi kancellár társadalmi gazdasági és iparpolitikajarol. Aztán írjál nekem ilyen hulyesegegekez, ami nincs is kontextusban azzal amit az előző posztban kifejtettem. Nem is értettem... Na de ez off téma. De az nem hogy oly a szarul csinálja a jelenlegi német vezetés, hogy nominálisan! is csökken a lakás ár. Pedig ott nem is volt 350%os emelkedés mint itthon. Csak kb. 50%os 2016.ota ha jól emlékszem. 
slash 2024. 04. 06. 09:46
Előzmény: #219382  Vodafonelive
#219388
Sok sikert a konvektor cseréhez. Ha a parapet marad az nagyon jó mert nem kell megvenni és nem kell szétvésni, újravakolni a falat a másiknak. Minden évben valami. Nálam most nyaraló tetőfelújitás vót, 1000 euro ,szomszéd intézte, nekem  egy hónap BP robot, szarok rá. Haladjunk. 
N0MAD 2024. 04. 06. 09:37
#219387
Ez az új házfelújítás hitel elgondolkoztatott.
Most felveszel hat milla hitelt, kicsngeted az áfát a költségvetésbe minden után, az energetikai tanusítványok után, aztán majd apránként csepeg a hiteltámogatás.
Tehát költségvetési bevétel most, aztán majd lesz valami.
Amúgy mindez nem eu forrásból?
Ügyes. 
slash 2024. 04. 06. 09:25
Előzmény: #219379  FR73
#219386
Egy lakás ajándékba nem előny hanem zöld pipa mindenre. 
Onnantól csá, mehetünk "élni". Mi nulla segítséget kaptunk első lakáshoz pénzben.
tihamer
tihamer 2024. 04. 06. 09:09
Előzmény: #219369  szieszta
#219385
A testet jól lehet lakatni,
De a lelket soha.
N0MAD 2024. 04. 06. 09:06
Előzmény: #219383  gorgeri
#219384
Elhiszem, akkor terjeszd ki az összes instacuccra ahol a nyaralások szembejönnek.
Ömlesztve elhiszem hogy frusztráló higy mindenki él csak én dolgozok. A valóság meg…..
gorgeri 2024. 04. 06. 08:53
Előzmény: #219381  N0MAD
#219383
Az valoban latszik, hogy nincs facebookod. Akkor feltunt volna, hogy az amr evek ota nem mas, mint boomer duhongo, meg a megafon fizetett politikai pocegodre. Reg nem posztol oda senki nyaralasokat, csak memeket.
Vodafonelive
Vodafonelive 2024. 04. 06. 08:52
Előzmény: #219349  J0hnnyEnglish
#219382
Remelem a honapban sikerul elintezni a gazkonvektor cseremet. Konvektor+beuzemeles+csere, regi keszulek elvitele(nincs autom), garancia, papirozas kb. 200-220e lesz. Cserebe nem lesz gazszag es meg a konvektor is jobb hatasfokkal fog uzemelni. Parapetet azt mondta a szerelo, hogy nem kell cserelni. Minden evben kell valamit kolteni.
N0MAD 2024. 04. 06. 08:48
#219381
Hát érdekes meglátások.
Nekem negyvenesen  a teljes baráti, kollegai, de tán az egész ismeretségi köröm tök normálisan él, gyarapszik, sőt egy része talán túl sokat is melózik.
Igaz egyáltalán nem facebookozok, így a távoli ismerősök meg már-nem-is-tudom-kik-azok álomutazásai nem jönnek ömlesztve. És én se posztolok nyaralásokat, utazásokat sehova. Pont semmiből nem áll pl adriára egy hétvégére is elugrani, a tengeres naplementés kép akkor is ugyanolyan. De nem azért megyek.
Szakadjatok le a facéról, lehet nem csak az emlegetettek élnek torz világban de timis görbe tükröt néztek.
Nekem is van barátom aki mondogatja higy az öszes ismerőse hetente megy három hétre utazgatni. Nem valószinű.
Vodafonelive
Vodafonelive 2024. 04. 06. 08:47
Előzmény: #219378  slash
#219380
:)
FR73 2024. 04. 06. 08:29
Előzmény: #219377  slash
#219379
Többször írtam már, a fiatal generáció életkezdése nagyrészt a szülőktől függ.
40-50 millió kezdésnek egy lakás formájában, mellé nem kell az albit fizetni, az hatalmas előny tud lenni.
slash 2024. 04. 06. 08:01
Előzmény: #219376  J0hnnyEnglish
#219378
Nekem volt egy drága jó ex anyósom (hogy rohadna meg) ő mondta ha 30éves korodig nincs meg az első lakásod , baszhatod.  Ez megmaradt bennem. 20 évesen 1993 körül elmentem az állami lakásosztályra kispestre és "kértem" önkori lakást úgy kibasztak hogy lábam nem érte a fődet. Na akkor értettem meg hogy itt vagy magad kiszenveded, vagy szintén baszhatod...:-)
slash 2024. 04. 06. 07:56
#219377
Nézzük meg mibe kerül "élni". Egy menőbb verda ami nem ciki vagy apuka: min 5M használtan. 
Szomszéd mamahoteles srác macsó verdája: 15-20M. 
Egy Metallica koncert Varsóban: 200euro+út. 150-200e egy hétvége/fő. 
Egy hét fesztivál: elreppen simán 200-400e egy hétre. 
Két hét maldiv 3M két főre 
Pillanatok alatt el lehet csapkodni egy panellakás 5-10 millás önerő/beugrót. 
Aztán persze ott a 30M hitel 10-20 évre. Onnantól szopó van, fizetni kell a hitelt. Na ez az ami nem kell nekik. És lehet igazuk is van.Most. Aztán 40 felett bérletet fizetni? Meg szart se hagyni a gyerekeidre? Igen. Ez lesz. Mindennek ára van. 
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2024. 04. 06. 07:47
Előzmény: #219375  slash
#219376
Azért aki így él, az meg is érdemli. 40 éves korára illik felmutatni valamit az embernek. Én eleve nem értek egyet ezzel a kiposztolós kirakattal, jobb csóróbbnak látszani, mint ami vagy...sokat segít!
slash 2024. 04. 06. 07:37
Előzmény: #219367  Pistike12
#219375
Hidd el hogy de. Több fiatal párt ismerek 30-40 között , mindketten jól keresnek nettó másfél megvan és bérelnek. Mellette komoly utazások. Mindegy, ők tudják. 
Pistike12 2024. 04. 06. 04:07
Előzmény: #219372  Placi82
#219374
Azok a regi szep idok. Nagy volumenu es felelos politikusok millioszamra kuldtek halalba embereket, eroszakszervezetekkel tartotottak fenn a hatalmukat, itthon nem volt tulajdon, elvettek mindent. Es milyen jo tartasu fiatalokra tamaszkodtak, es mutattak peldat, hajjaj. Micsoda mentalitas volt akkor, emberek tizezrei alltak besugonak h egy zsemlevel tobb legyen, elotte meg egy ordibalos festonek ult fel tobb tizmillio ember akik tizmilliokat kuldott halalba a nagy semmiert...
Micsoda jo, okos es erkolcsos emberek voltak a kor politikusai es nep, aki fenntartotta hatalmukat:) 
Ha az echte nemet magatartast sirod vissza, Viktorunk mar halott lenne... 
Sony123 2024. 04. 05. 23:46
Előzmény: #219370  Placi82
#219373
80' évekből származó poen!
Mi különbség van a kengurú és fiatal házasok között???
Semmi mert mindketten a farkukra támaszkodnak!   ...ha...ha   ..ha !
De tényleg így volt!
...és én akkor nem is gondolkodtam azon, hogy jól érzem magam vagy sem, mivel ez volt a természetes. Jól éreztem magam.
Placi82 2024. 04. 05. 23:27
Előzmény: #219371  Ecnedam
#219372
Ó, ez a jelenség az egész világot fogja megvaltoztatni. Nem is oly soká.  Példa. Nézz meg egy sok szempontból kilátástalan Német fiatalt, aki szintén a carpe diem, élményekre költi jó kis fizetését. És már sehol nincs Bene a Német echte mentalitás. Ki öltek belőlük....... És hasonlítsd össze egy Willy Brandt, Helmuth Kohl, vagy egy Schroder kancellárok alatt lévő fiatalnak az akkori menralitasaval. ...
 Ég és föld...... 
De ez messzire vezetne,ha ezt az egészet kifejtened.az emberi természet, pszihologia, és a világ  politikai vezetés anarchia felé vezetésében.  Mint mondtam röhej az egész világ, ami most jelenkorunkban van. Kész paradoxon. 
Ecnedam
Ecnedam 2024. 04. 05. 23:12
Előzmény: #219370  Placi82
#219371

"Élményt gyűjtenek, és dolce vita. Ennyi."
Nemtudom, lehet csak nekem defektes a hosszú távú memóriám vagy eleve depresszívnek születtem, de én valahogy sosem merengek a közel-régmúlt jó dolgain. Pl. volt pár olyan kapcsolatom amiben voltak igen jó pillanatok mégsem gondolok rájuk sosem. Nyaralások emlékei is meg-meg kopnak, ha nem csinálnánk képet a falra esküszöm el is felejteném őket pár év alatt pedig nem szeretném de ez van. Elmúlt, a jelen+ jövőre koncentrálok a magányos pillanataimban. Szerintem az élményeknek nem kell drágának lenniük ahhoz, hogy jó legyen rájuk visszagondolni, vagy tartalmasnak érezzük tőlük az életünket.
Amikor bejelentettem a korombeli barátoknak hogy házasodok + jön a baba 26 évesen, néztek rám mint aki terroristának készül állni, hogy "és mikor fogsz élni?".
Pedig én nem érzem úgy, hogy nem élnék.
Placi82 2024. 04. 05. 22:57
Előzmény: #219366  szieszta
#219370
"" Van aki vagyont gyűjt, van aki élményeket""
20 éves unokahugaim ezt mondták. Esélyük sincs egy 50-70 milliós Pesti lakásra. Élményt gyűjtenek, és dolce vita. Ennyi. Az új korosztaly teljesen más világ. Már a miénk a 40 es is változatos menntalitasu. Hányan de hányan vették fel 38evesen a babavaro úgy hogy még 2 gyereket kell szulni, mert kellett az új ikerhaz az aggloban,mert Giziek is vettek.... Mert 3 gyerekre maxoltak ki minden pénzt, kedvezményt, juttatást, úgy hogy 1 db kolyok volt csak. Hajaj. Ezek  eleve arra alapoznak, hogy úgy is megmentik őket, mint anno a Kádár rendszerben. És tényleg, nem engedik őket elsullyedni,tetteik következményeként, kormányunk. De ez olyan morál hazard válságot okoz, hogy generációkon keresztül se lehet majd eltuntetni ezt "carpe diem " attitűdöt. 
szieszta 2024. 04. 05. 22:49
Előzmény: #219365  Ecnedam
#219369

Én is ezt vallom, pedig sokkal többet megengedhetnénk magunknak.
Van egy ismerősöm, aki hitelből megy luxusútra, majd ledolgozza. A legfontosabb az ezernyi kép a facen, néha egy egy luxusautóhoz támaszkodva.
Dubajban kiküldték őket az egyik luxusüzletből, mert gyanús volt a szelfizgetés a drágábbnál drágább ruhákkal.
Ilyenkor  gazdagnak érezhetik magukat és el is hiszik, hogy nekik ez jár. Otthon meg még a suzukit sem tudják teletankolni.
Placi82 2024. 04. 05. 22:41
Előzmény: #219363  FR73
#219368
Ha csak ez lenne, de minden héten varoslatogatas, síelés, Bali, fel az instara, hogy a Bali Hilton előtt pózol, de a szobarol már nincs kep, merr, csak egy bungaló bérel. De lássák a népet  hogy ők aztán  Valakik. BMW lízing, n ér hogy ár 15 éves vw, vagy Toyota legyen a segge alatt. A f.szanbis hitel van. Akinek szerencséje van, annak a nagyi, vagy a szülők jó helyen megyeszekhelyen, Belvárosban, Budán van ingatlan, aztán várják hogy végre  orokoljennek. Mert hogy ezek osszes sporoljanak 10-20milliot egy korrektebb lakás beugrojara az esélytelen. Maximum, ha a szülők hozzájuk vágják, akik Parkanyon(Szlovákia) túl meg az életükben nem voltak, mert sporoltak a gyerekre. Én meg emberrel nem találkoztam még a saját 40 éves korisztalyombol akinek Pesten  van lakása, háza, és ne kapott volna a szülőktől és az aposektol, anyósektol nagyon komoly pénzt a lakásra. Pedig akkoriban még olcsóbb volt a lakás az átlag  fizukhoz kepeset mint most.  2015 hoz képest 300-350%ot alsó hangon emelkedtek a a lakására Pesten. Egyeduul én vagyok, a nagyon tág ismerősei körömben, komolyan mondom egyedül én, aki 0 azaz nulla forintot, kapott az anyósektol, és a szüleimtől, eletkezdeshez, vagy lakás, ház vásárláshoz. Sőt még én segítem őket. De mindegy. De Európán kívül még sose jártam. Balin meg főleg nem:)). De most ez ilyen social medias verseny, jelenség hogy"" Giziek basszus Balin jártak, hallod Pisti menjünk mi is, ha más nem Providentbol, vagy bababvarobol". Azt hiszitek viccelek, ez megy. Megy az irigység és próbálják tartani lépést, a másikkal, percemberek, carpe diem,  indulnak a gépek Ferihegyrol, 2 napos utazásokra, hétvégén,  olcsó fapafosok, gyors fénykép az instara, és húzás haza. 3 órát töltenek azzal, hogy a pasi megfelelően beállított fényképet csináljon a baratnojerol a tengerparton 2000 db közül  kivalogatas után menjen fel a netre aza 2 db. Aztán hazamenek. Aztán meg ajandekoznak 2000 Ft öt a FB on, valami kornyezetvedo egyesületnek, természetesen, ezt is kiposztoljak. 🤣Rohelyes ez az egész világ. Komolyan. 
Pistike12 2024. 04. 05. 22:36
Előzmény: #219360  slash
#219367
Azert ne essunk tulzasokba h a lakas nelkuli fiatalok jarnak 2-3 hetre a Maldívokra:) :) 
szieszta 2024. 04. 05. 22:36
Előzmény: #219360  slash
#219366

Más világ van, más  az értékrend, más  a prioritás.
Élj a mának!
Mennyivel boldogabb az, akinek 5 háza van és vágyakozik a hatodikra?
Van aki vagyont gyűjt, van aki élményeket. Mindenkinek más  a hobbija.
A világ másik felére vágyakoznak, közben azt sem tudják, mi van a szomszédban.
Én sokkal jobban szeretek barangolni a határban, erdőben, hegyekben, mint kényeztetni magamat valamelyik wellness szállodában. Nem vagyunk egyformák.
Ecnedam
Ecnedam 2024. 04. 05. 22:23
Előzmény: #219362  J0hnnyEnglish
#219365
Én a szomszédba járok a bányatóra gyerekkorom óta és még mindig nagyon élvezem. A benzin és hozott kaja/sör/üdítő + helyben vásárolt fagyi, jégkrém ára a költség. Mosdó van, rokonságból van a parttól nem messze nyaraló, pottyantóst lehet használni, kerti csap kézmosó stb. Fillérekből nyaralás de imádom, plusz mindig csapódik egy két barát, rokon is. Hála istennek a feleségem sem nagy igényű ez neki is megfelel + csecsemővel amúgy sem akarunk nagyon messzire menni. Tavaly előtt múzeumokba jártunk a szabadság alatt, tavaly nászútra valóban spanyol tengerpart de ott is rokonnál aludva nem apartman/szálloda. Most a lakás a prioritás, nyílászárók cseréje még rám is vár, most arra gyűjtünk. Megvesszük a boltban amit kívánunk, azon nem spórolunk de ami marad a fizunkból az asszonynál borítékba (nem akarom ráerőltetni az egyéb megtakarítási formákat, neki ez a biztonságérzet) nekem részvénybe, álompapírba mikor mibe. Szórakozásra meg marad a túra a Bükkben, gombászás, mászkálás a környéken, rokonság látogatása viszonylag gyakran, nyáron fürdés bányatóban ingyen. Nekünk egy hét Pesten a bátyámnál a nappaliban aludva a kanapén is olyan mint egy nyaralás. Addig is együtt vagyunk, sörözünk, fröccsözünk, társasozunk és tök jó. Ahhoz hogy jól érezzük magunkat nem "kell" milliókat elkölteni, egy puccos fotó kedvéért meg nem fogok több hónapot gürcölni. Autóból is tökéletes a 20 éves mitsu, klíma van benne, kényelmes az ülés, pici pénz a szervízelése többi meg le van kakkantva.
Freszelés 2024. 04. 05. 22:20
Előzmény: #219362  J0hnnyEnglish
#219364
Valóban nem. Az átlag alatti meg vesz egy lerúgott opelt akár, de kocsi az kell, mert "a kocsi párválasztási szempont". Albizik, hónapról hónapra él, remeg fizetésnap előtt 1 héttel már, de kocsi az kell...
FR73 2024. 04. 05. 22:11
Előzmény: #219362  J0hnnyEnglish
#219363
Hidd el, a legtöbb esetben már az elég lenne, hogy nem azzal kezdi a felnőtt életet, hogy vesz magának egy pénznyelő autót. Miközben 5 percenként jár a BKV.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2024. 04. 05. 22:06
Előzmény: #219360  slash
#219362
Azért ne ebből indulj ki, nagyon nem ez az átlag...
Placi82 2024. 04. 05. 21:45
Előzmény: #219332  Fuleee_Bear
#219361
Ne izgulj, ez nem veri fel az árakat. 100 Mrd os tétel évekre elhuzva, amilyen teknős lassusaggal jön az uniós pénz, haj-jaj. Mikor több ezer milliárd állami beruházási stop van, és ebből fakadó kiesés!! 2023 ban es 2024 ben is. Ne panikolj. Ezeknek már nem lesz olyan hatása mint az egyszerre MMT, uniós pénzek tömeges áramlása, , alacsony kamatok hatása, NHP, Széchenyi hitelek, és a állam által eszközölt 2000 Mrd negrendelesek az epitoiparban,/ev aztán ott volt a 2%os fix 20 éves zöld építési  hitelek, 40 éves tyúkoknak is felvehető 3 gyerekes babavaro, ami akkoriban ért is valamit, hisz egy 60+ panel 30 misi volt, etc.... Etc... Soroljam miben van teljesen más világ mint másfél évvel ezelőtti 7 évben?? Ne panikolj. Nem lesz emiatt több a házad beruhazasa. Ha a TTF, lenne 400 eur/MWH vagy az Eur lenne 500ft. Akkor értenem a paniikolast De egyik veszélye se áll fenn, ez mostani felújítási támogatás semmit se  fog növelni  a fentiek miatt. Majd meglatod igazam lesz. Szívesen.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek