Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
hétszilvafás 2020. 05. 04. 21:37
Előzmény: #70410  OlafGrof
#70460
Pont ugyanez a mi problémánk. Egy - két hónapja sokat kommenteltem ide: azzal kezdtem, hogy ingatlankárosult vagyok. Aztán nem tudtam kifejteni, mert Téglával és több más, pozícióban ülő, áremelkedésben érdekelt kisbefektetővel parttalan vitába keveredtem. Ehhez már nincs kedvem, ezért inkább kiszálltam. A lényeg, hogy Bp külkerületi nagy, újszerű, magas színvonalon berendezett lakást eladva akartunk lassan két éve családi házba költözni. De nem sikerült a vételt összehozni, a kiválasztott célpontok gyengék voltak (a meghirdetett lakás meg elment közben). Így maradt az albi, no meg a popcorn és a 40 - 50 % árnövekedés mozizása. Széles rétegek szívták meg a száguldó árakat (pályakezdők, vidékről felköltözők), de nagyobbra, jobbra váltás esetén a felső közép szegmenstől kell messze a legtöbbet kitermelni volumenben. Kínomban már a közeli agglót nézem, az ingázási hercehurca ellenére. De még ott is elmondható, hogy normális telekkel, jobb alaprajzzal, minőségibb kivitelben 80 - 100 m-ért csak ikerház van. Jobb családi ház 125 - 200 m játszik. Pesti ház (Észak-Pestet nézem) reménytelen: lerobbant szarok 150 m. Hihetetlen, de ami 5 éve 50 m volt, az ma 150. Termelj ki 100 m - vicces sztori. És igen, egy agglo telek is 50 m, de az is gyenguska (és nincs 1.000 m2, amit normális térnek gondolok családi háznál).   
impudent 2020. 05. 04. 21:35
Előzmény: #70456  Törölt felhasználó
#70459
Mondj egy indokot ami nem tetszik.
Azonnal cáfolum.
Murdoch 2020. 05. 04. 21:34
Előzmény: #70455  Murdoch
#70458
Szinte eladhatatlan
impudent 2020. 05. 04. 21:34
Előzmény: #70452  impudent
#70457
Ez a Szemere utca egy jó példa.
70 millió egy 80 m2 es régi házban lévű felujítandóert ?
Vicc.
Mit nyújt ez a lakás nem sokat.
Kimégy a budos Szt Istvan korútra egy régi dohos lakasbúl.
Hol ér ez ennyit még a felét sem.
A felébúl egy vídéki városban szép házat veszek és ott élek a családdal amig a piszkos körmű lakáspecér befuccsol.
Esetleg utána visszakoltozok.
Az internet korában pláne.
Törölt felhasználó 2020. 05. 04. 21:33
Előzmény: #70451  impudent
#70456
Komoly perspektiva!
Murdoch 2020. 05. 04. 21:32
Előzmény: #70453  Murdoch
#70455
lemaradt... rövid távon (
Törölt felhasználó 2020. 05. 04. 21:31
Előzmény: #70450  Placi82
#70454

Panelos pösti 2 gyerekkel meg az apóssal anyóssal 15 millió telken tavaly felhúztak egy ikerházat. 2 panelt adtak + babaváró, csok meg némi hitel.
Addig a pontig 75 milliójuk ment el, hogy be tudtak költözni, de azt mondja, hogy házanként még kb 5-5 millió simán elmenne. 2x100m2 házakról beszélünk garázs nélkül, mert az már nem fért bele a beépíthetőségbe.
A vállalkozó barátjuk aki barátságos áron építette azt mondta nekik, hogy jövőre 90-100m lenne a teljes projekt telekkel, ezért is siettek.
Az én házamat, ami nagyobb, a telekrész is nagyobb értelemszerűen és teljesen kész, bár családi ház soha nincs kész, mindig lehet rá költeni, de dupla garázsos. Ezt mindösszesen olyan 40m körül lehetne eladni, ha tényleg el akarnám adni és nem csak hirdetni.
A pösti palimadarak meg felhúznak a végén kb 80-85 millióból egy reálisan 2x35m körül eladható ikerházat. Talán még annyiért se lehetne eladni, mert ikerház, ami hátrány, akárhogy is nézem, főleg amikor a dunát el lehet rekeszteni eladó önálló házakból alig drágábban.
A kib.szott vállalkozók szeretik nagyon az ikerházat építeni az aglóban, hogy a telket a lehetőségekhez képet a maximumra beépítsék. A balek meg rárepül, mert ostoba és arra már nem gondol, hogy ha el kell adni mégis, akkor mi lesz?
Murdoch 2020. 05. 04. 21:31
Előzmény: #70450  Placi82
#70453
Rövid távon (
impudent 2020. 05. 04. 21:27
Előzmény: #70451  impudent
#70452
Egy élet munkáját 10-30 milliót minek adna oda egy nyerészkedű bp i trógernak a semmire
impudent 2020. 05. 04. 21:26
Előzmény: #70448  OlafGrof
#70451
A megoldás egyedi élethelyzet függő.
Pl egy átlag család nyugodtan léköltözhet Kalocsára 15 millióbúl vesznek egy tűrhetű házat és home officeban vagy a helyi Lidliben élmennek melúzni a gyerkőc pedig a gimibe pár utcával odébb.
10 vagy 30 milliókat lehet egy illen egyszerú döntéssel hozni.
Placi82 2020. 05. 04. 21:22
#70450
Meg megvalamit nem értek, hogy akik most epikeztek mondjuk peldaul szadan, veresegyhazon, stb. a pesti agloba a 30 millas telekaron. Es csinalnak 200 m2 es házat ami 500.000 ft+Afa /m2, mert ott mar hoszivattyu meg egyebek kellennek hogy megfeleljenek a kötelező minositesnek. Tehat belekerul minimum 150 millióba. De megis el kell adni, vallas, stb miatt. Akkor az szerintuk el fogjak tudni akar a bekerulesi ar kozelebe?? Mert azert egy cs. haz azert nem csak lako egyseg, hanem befektetes is. Vagy tevedek? 
Placi82 2020. 05. 04. 21:10
Előzmény: #70432  OlafGrof
#70449
A telkek sajna azert vannak elszaladva, mert ha nem mas izlesficama szerinti házat szertetnel venni, akkor muszáj kifizetned. Az ilyen himi humi ikerhaz epitok, idaig epitkeztek, mar nem igen fognak, mert nem fog kijonni nekik a matek, vagy ha igen akkor olyan silany anyagokkal. Amugy is a munkaero a drága. A 2010-2014ig 1/3 volt a munkaero 2/3 az anyag. 2019 ben forditva volt. Elmebaj. 22 ben az ujbudahoz kozel eso reszen egy jo telek 60 milla. Regen 20 er se kellett senkinek. Mondom, hogy nekem se jon ki a matek. Ki fog ezeken az arakon 27%afa mellett epitkezni. Se magán se vállalkozó. Ha ezutan a valsag utan se lesz rend a fejekben, akkor soha. Magyar bérekhez ne osztrak árak (Sőt magasabbak) legyenek már. 😀
OlafGrof 2020. 05. 04. 21:07
Előzmény: #70440  impudent
#70448
Es mi lenne a mas megoldas? 
Murdoch 2020. 05. 04. 21:06
Előzmény: #70441  Placi82
#70447
Kösz, nem lep meg :) Meglátjuk, még jó darabig kitartok...
Törölt felhasználó 2020. 05. 04. 21:03
Előzmény: #70426  Lipio89
#70446

"Bp panellakas elad + babavaro + Csok + nemi kp = Agglos/kulkeruleti családi/sor/ikerhaz."
Ilyen tényleg rengeteg van az aglóban. A veresi sorházak híresek, de arról is, hogy hát finoman szólva sem a pestiek krémje költözött oda.
Sőt megnyitottak egy nagy ugart a Vác felőli GE fölött, de hogy kinek, nem tudom, mert ott legalább 100 új telek lesz, ha a projekt kiteljesedik. Ja és aranyáron adják természetesen. Jöhet a slepp.
Sajnos olyanra is van sok példa, hogy a panelből kijött a proletár az aglóba és nem tud viselkedni.
Itt a példa nem messze, mit csinált a pösti panel p.tkány miután megvett egy komolyabb hétvégi házat és kipofozta? A környék legnagyobb fáját kivágta az első telén. Mert ő azt állította, hogy beteg volt a fa, de itt a kisöreg, akit ismerek nagyon haragszik rá emiatt, mert nem volt a fának semmi baja, csak lusta volt a pösti a levelet söpörni ősszel meg kellett neki az ingyen tüzelő is a nagy buta fejének.
A kisöreg megsiratta azt a fát, annyi emléke kötődik hozzá. Azt mondja, gyerek korában (ami vagy 60 éve volt) is már nagy fa volt és ott játszottak az árnyékában, mert akkor még mező volt ez a rész. Nagyobb törzse volt, mint a konyhaasztalom és csináltak belőle kerti asztalt az okosék.
Viszont a kisöreg feljelentette az önkormányzatnál és úgy néz ki meg is b.sszák, mert ilyen idős fát nem lehet csak úgy kivágni meg ültetnie kell helyette, mert van helyi rendelet, hogy x fa kell legyen minden telken.
Na ilyen viselkedni nem tudó öntörvényű slepp jön sajnos az agló szélébe.Tényleg van ebben a panelben valami, ott egy speciális nevelő intézet van, ahonnan a legnagyobb surmók kikerülnek.
Murdoch 2020. 05. 04. 21:01
Előzmény: #70442  elemerorsos
#70445
Még kb. fél-egy évet várni fogok a vásárlással, abban biztos vagyok, hogy addigra jelentős árcsökkenés lesz. Az viszont lehet, hogy a kínálati oldal gyenge marad.
yooio 2020. 05. 04. 20:58
Előzmény: #70443  elemerorsos
#70444
Budapesten meg az orszagban is lufi van:) most jobb?😀
Kulonben a varosligeti tokjo vetelnek tunik, ha meg racsapsz 15 millat felujitasra se veszes. Mondjuk annak, aki ott akar lakni. 
elemerorsos 2020. 05. 04. 20:54
#70443
Visszaolvastam egy keveset, Monoron felújított kétszobás lakás 26 millióért, Szolnokon dupla garázs 18 millióért, és még Budapesten van lufi?? Ehhez képest a korábban linkelt városligeti 80 m2-es 40 millióért vagy a Szemere utcai 80 m2-es 70 millióért ajándék.
elemerorsos 2020. 05. 04. 20:52
Előzmény: #70417  Murdoch
#70442
Na, ennyi!! Ugye, hogy ebből te se csökkenést érzel???
Placi82 2020. 05. 04. 20:52
Előzmény: #70438  Murdoch
#70441
Nyugi en is igy jartam nagyon sokaig kerestem a telket. Mire megvettem osztrak aron kaptam az ajanlatokat😀. Hagytam is a francba tavaly. 22. Ker rozsavolgyi része amugy jo es nem is annyira drága. Amugy nem a csalados egyszeru emberek vertek fel az árakat, hanem az Eu s penzeket megcsapolo ugyeskedok, akik ingatlanba forgattak a pénzt. Nekem egy olyan ingatlanos mondta aki 100 milla feletti ingatlanokkal foglalkozik. Én elhiszem neki. Persze voltak kulfodiek is ugyfelei , de ők foleg a belvarost preferaltak. Ha ez igaz, akkor most ok kiesnek kb 1-2 evig, mert most nem lesz Eu-s penzeso, es a kovetkezo 7 éves ciklusba jobban a kormukre  néznek. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek