Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szieszta vasárnap, 09:57
Előzmény: #229858  szieszta
#229860

Nemrég a tecoban nézegettem az ingeket. A címkén gyárilag ott volt az eurós ár is.
8180 HUF
17,9 EUR
- ez 456 os HUF/EUR árfolyam.
Persze tudom, hogy csak az áfa különbség. :-)
N0MAD vasárnap, 09:55
Előzmény: #229855  slash
#229859
Miért, nem csodálatos gondolat hogy a görög ábécét cirill és metód keresztény térítők alkották meg majdnem egy évezreddel jézus előtt?
Jó, hát van ilyen hogy valaki nem ismeri a görög ábécét, lehet azt alsóban nem tanítják, már nem emlékszem. Mondjuk az arab számokat már gondolom elsőben. Szóval picit zavarban vagyok.
szieszta vasárnap, 09:51
Előzmény: #229856  Bandita
#229858

Nem veszekedni akarok, de  a vita előre visz. Mindennek olyan az ára, mint amennyit hajlandóak megfizetni. Érték az egy más kérdés. Elég megnézni a bitcoint, ami egy értéktelen digitális jel lábnyoma. Egyszerűen nem is létezik, csak egy algoritmus állít elő bizonylatot, hogy a tiéd.
Magyarország jobban teljesít, ezért lehet minden drágább. :-)
Szlovákiában az akciós Vénusz olaj 1,35 €
https://www.lidl.sk/l/sk/letak/online-letak-platny-od-17-10-2024/view/flyer/page/1
A gyermelyi cérnácska meg 0,74€
https://leaflets.kaufland.com/sk-SK/SK_sk_KDZ_5420_SK42-LFT/view/flyer/page/1?adobe_mc=TS=1729410496|MCMID=88698800382005281953024956037521148402|MCORGID=BCF65C6655685E857F000101%40AdobeOrg
Bandita vasárnap, 09:34
Előzmény: #229853  signal2
#229857
Ezt nem biztos, hogy értem. 
Bandita vasárnap, 09:34
Előzmény: #229850  szieszta
#229856
Ne értsd félre, nem személyes, de ehhez idő kellene, nekem az nincs, majd más cáfol, ha akar.
Nem Dánia a jó példa, bátran nézelődj máshol. 
Egyrészt. 
Másrészt van ez a nem elhanyagolható dolog, hogy fizetés, életszínvonal, harmadrészt az ingatlan minősége. 
slash vasárnap, 09:26
Előzmény: #229852  N0MAD
#229855
Én olvasom a cirill betűket. Itt fejeztem be a csávót.  
berlini
berlini vasárnap, 09:13
Előzmény: #229851  siemens
#229854
Ma Tenerifen különösen meleg lesz. 27 fok. A tenger 24 fokos.
signal2
signal2 vasárnap, 09:03
Előzmény: #229848  Bandita
#229853
A havi 2 milla az napi 100 ezer. Jelenleg ennek felénél, picivel felette tartunk átlagban, bruttóban, számlával.
N0MAD vasárnap, 08:58
Előzmény: #229851  siemens
#229852
Engem már a görög cirill betűkkel meggyőzött, az arab számjegyek zavarosságára visszakérdezés részemről már csak visszateszt volt.
Nyilván elgépelés a nagy kapkodásban, mert más magyarázatot nem tudok egy alfa közgazdásztól.
Omega, akarom mondani  omg.
siemens vasárnap, 08:42
Előzmény: #229849  berlini
#229851
Ha itt minden tévképzetét, ömlengését megcáfolnánk nem érnénk a végére. Rá kell hagyni....... Értelmetlen vita.
szieszta vasárnap, 08:41
Előzmény: #229848  Bandita
#229850

Mi ezt úgy érezzük, hogy micsoda lufi van itt, mert elrohantak az árak, aztán ha körül nézel, csak behoztuk a lemaradást. Vagy még nem is.
A fiatal orvos ismerősöm kiköltözött Dániába. Arra nem emlékszem, hogy lakást, vagy házat vett, de 700 ezer euró volt és nem sokallta. Azt mondta, gond nélkül kapott olyan hitelt, ami nem fogja terhelni egész életében.
Ami fura volt, állítólag azért ment el, mert nálunk az egész egészségügy egy nagy maffiahálózat. Már a suliban kezdődik, mikor egy egy vizsgára több ezer oldalt kell bemagolni. Mikor az orvospalánta kikerül a nagybetűs életbe, ha nincs befutott orvos rokona, sokáig nem tud fellépni még az első fokra sem a ranglétrán.
berlini
berlini vasárnap, 08:07
Előzmény: #229828  izommanujra
#229849
Látszik hogy nem voltál még a Kanári Szigeteken.Van ott homokos strand is.
Tavaly decemberben 23 fokos volt a tenger és a nappali hőmérséklet hajnalban 17, délután 24 fok volt.
Idén decemberben is oda megyünk.
Bandita szombat, 21:20
Előzmény: #229847  izommanujra
#229848
Egy gecinagy ingatlan és hozzá kapcsolódó szolgáltatás lufit fújtak, és próbálják tovább fújni, de egyszer minden mese véget ér.
Addig is a ner kaszál, meg a korábban segédmunkás is, a havi milla körüli jövedelmével. 
Aki szaki, az efelett kaszál egyre jobban, lassan 2m körül.
Mert ez normális és fenntartható, miközben 7 órát vársz egy mentőre és vagy belehalsz vagy nem, stbstb.
izommanujra szombat, 21:09
Előzmény: #229845  Freszelés
#229847

Viszont szokták azt is mondani aki mer az nyer!  Vagy csúnyán veszít... Sajnos ez giga kockázat de giga nyereség is lehet vagy bukesz  keményen... Mindegy én nem vagyok hitel tanácsadó nekem ebből nincs pénzem, hogy linkeltem, csak jelezni akartam van ilyen is aki így gondolkodik.
Sajnos továbbra is azt állítom hitel kapitalizmus van.
izommanujra szombat, 21:07
Előzmény: #229845  Freszelés
#229846

Az emberünknek nem lesz kevesebb pénze ( sokkal) ha ki van zsinórba  adva az összes befektetési lakás.
OK lehet üresen állás és felújítási kötlség.. (és állami bérlakás program )
Most ezt én se merem meglépni , mert túl bizonytalan a jövő de lehet egyszer megbánom miért nem nyomtam még 2-3 lakást tőke áttétel. 
Freszelés szombat, 21:02
Előzmény: #229844  izommanujra
#229845
Az emberünknek hogyezt a maxi hitelt tudja nyomni egy izmos bejelentett fizetése kell hogy legyen. Leterheli magát tökig (60%), 7-8%-os hozammal számol (30milliós ingatlan havi 180ért kiadva)... Gondolom betegség nincs, kockázat nincs, gondolom ráér lazázni a melóhelyén mert 2 lakással azért már olykor lesz meló és bele is fér a munkahelyi lazázás, mert alig van 3 hitele...
gyerek-család gondolom nincs, mert arra már nem jut, mert inkább hitelekben úszik, stb. Családdal az ember nem ilyen merész. 20-30 között meg nem lesz olyan izmos jövedelme, hogy 3 hitelt is kapjon. Stb stb.
Értem persze amit ír, de amit levezetett az nekem inkább egy elméleti valami. A gyakorlat és az élet az elsöprő többségünknél azért egész más. 
izommanujra szombat, 20:47
#229844
izommanujra szombat, 20:45
#229843

izommanujra szombat, 20:36
Előzmény: #229841  EURHUF500
#229842

Igen nem néztem végig. ! Már igen 2035 ös programról beszélnek az még egy kicsit odébb van addig 3 szor kiszállhatok a piacból... :D
De hogy köztünk legyen szólva bankmonitor muksi 3-4 % os áremelkedést jelzett előrre maximum az inflával azonos emelkedés lehet feltehetőleg idén az ingatlan piacon ezt jósolta még múlt évben és év  legelején.. ehhez képest már most Pest +9 % nál jár szóval senki se tudja én se senki se mi lesz itt. Mindenki csak tippel..!
EURHUF500 szombat, 19:27
Előzmény: #229835  izommanujra
#229841

Nem nézted meg ezt a videót.
Pont azt mondják, hogy rohadtul drágulni fog minden jövőre. 40. perctől.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók