Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Pistike12 hétfő, 14:39
Előzmény: #229118  kkv14
#229120
Miért? 
N0MAD hétfő, 14:32
Előzmény: #229067  izommanujra
#229119
“ a 21 mft hiteltől amit most vettem fel és jövő tavaszra kifizetek belőle ha kirugnak is most azonnal 12 őt ha meg dolgozok ilyenkorra megvan a 21 mft ?”
Tehát a munkajövedelmedből, ami 12x600eft egy év alatt félreteszel kilencmilliót tisztán.
Közgazdász vagy nem kérdezem meg higyan, jobban ertesz hozzá mint én.
Inkább azt kérdezném közgazdaként nem téveszt meg egy kicsit a nominál ár? Ha száz milla lesz a panel ahogy mondod szerinted a fuzetések itt maradnak ahol vannak?
kkv14 hétfő, 14:18
Előzmény: #229115  Xis24
#229118
2026-ban különösen nagy pofára esés lehet a több ingatlan... 
izommanujra hétfő, 14:18
#229117

Egy a lényeg : Ingatlan NINCS ÉRTELME ELADNI csak gyűjteni felhalmozni.. Én sose fogok eladni  úgy veszem őket! ;-)
izommanujra hétfő, 14:15
Előzmény: #229113  Xis24
#229116

Ezt csak nagyon körülbelül írtam.  10 év alatt simán duplázódhat a lakás ára aztán annak az árnak is duplázódhat az ára. Ok akkor lakás ár 4 szer annyi lesz 20 év múlva. ( de ha 2-3 szor annyi sincs semmi  inflációs hedge kb azt fogja csak lekövetni az meg hosszú távon csak 3 % lesz.. )
De nem az értékéért tart egy ember pénztermelő gépezetet  hanem a bérletiért amiből megélhet.
Bérleti szintén kitermel 1 lakás árat ha 7 % ért sikerül kiadni 10 év alatt   4 x et tud ez is hozni ez hab a tortán.
Ezek csak becslések  semmi nem készpénz  én is csak találgatok , de ez  kb hozhatja a piac  Mentem szép napot
Xis24 hétfő, 14:15
Előzmény: #229113  Xis24
#229115
Igen ma mindenki pár nap alatt akar meggazdagodni.. Meg lehet? Ezek szerint igen. Ha nem lehetne akkor más lenne a mentalitás. Tehát beszélhetünk arról, hogy jó időben jó beszállóval egyszer sikerült előre menni de az aki beleragad a tudatba hogy ez örökké így lesz az nem érti ezt a világot. 
kkv14 hétfő, 14:14
Előzmény: #229100  slash
#229114
Igazad van. Amúgy ingatlannál a lokáció a legfontosabb . Jó helyen hatványozottan emelkedik az ár. 
Xis24 hétfő, 14:04
Előzmény: #229109  izommanujra
#229113
Te írtad le hogy 20 év alatt duplázódás. A levelezétésedet nyögvenyelősen de megértem.  Tehát 20 év alatt duplázódik a bérleti díj is. Nem mellesleg ez azt jelenti hogy az átlagbért is 20 éves duplázódással számolod.  Lehet, hogy hülye vagyok.. de egy teljesen más univerzumot nézünk. Ha pár évente nem tudod duplázni a vagyonod akkor mehetsz a kiinduló null pontra. Egyszerűen olyan gyors a világ, hogy nem tervezhetsz 20 évvel előre semmit. 
izommanujra hétfő, 13:51
Előzmény: #229111  Freszelés
#229112
Mindent tudtok nem! ;-)  Drága az időm csinálhatom az adóelőleg  utalásom\kiszámolásom idő van :S sikerekben gazdag  FIRE befektetéseket kívánok mindenkinek! ;-)
Freszelés hétfő, 13:46
Előzmény: #229110  izommanujra
#229111
Kérlek, maradj még. Adok pluszocskákat is!
izommanujra hétfő, 13:42
Előzmény: #229107  wantuu
#229110

az én lakásaim mindig kiveszik a legolcsóbbra van a legjobban kereslet..! A Budai vackot 2-3 % ért is kihívás kiadni ezeket nem..
De piaci infókat kotyogok ki nektek ezzel rontom a saját üzletem ( nem tudok olcsón lakást venni a külkerületekben  - nehezebb lesz tavasszal nekem szóval nem is tudom minek írok ide )
Biztos én vagyok a hülye hogy ide jutottam szánalom ugye ! ;-) na léptem most már tényleg nem irok ide egy időre  csak hát reakció ellen reakciót szül szép napot!
izommanujra hétfő, 13:40
Előzmény: #229105  Xis24
#229109

Jaj de buta vagy ! a lakás ár ez  csak  2-3 X benne van plusz 10 évente egy lakás árát még csinál abérleti ha 7 %  a hozam  ( így ki is jön a 4-5 x  20 év alatt ez jó! )
Sajnos mindenki hamar és gyorsan akar meggazdagodni nem 20 év alatt ez a baj a mai fiatalokkal! ;-)
Ilyen nem létezik vagy csak a Bitcoin al volt lehetséges egy ideig óráig .. de ezek az idők elmúltak..
HPPapa hétfő, 13:39
Előzmény: #229102  izommanujra
#229108
5 éven belül jönnek a 100 millás panelok, főniék belengették az 1000 eurós minimálbért meg a milliós átlagbért, csak addigra 1000 ft lesz fél kiló kenyér a Tescoban is. EU pénzek nélkül itt nincs gazdasági növekedés, megágyaznak egy újabb inflációs hullámnak.
wantuu hétfő, 13:33
#229107

Olyan drágák az albérletek, hogy egyre több lakást inkább ki se vesznek
https://telex.hu/gazdasag/2024/10/14/ingatlan-com-alberlet-kinalat-tizezer
Xis24 hétfő, 13:33
Előzmény: #229105  Xis24
#229106
Ki a t.okomnek van 20 éve a duplázásra? 😃
Xis24 hétfő, 13:27
Előzmény: #229102  izommanujra
#229105
Na látod ezért sz@r befektetés egy ingatlan ma már. Közgazdászként 20 évre számolsz duplát 😃
izommanujra hétfő, 13:21
#229104

Infláció elleni hedge ugyanis az ingatlan ..!  A legjobb FIRE visszavonulási eszköz!
izommanujra hétfő, 13:20
#229103

A legjobb nyugdíj megtakarítás ( is )
Csak sajnos magam ellen beszélek ez nekem sem jó, hogy jövőre ennyi vevő lesz a zsáner lakásaimra amit én is vennék még vagy -2-3 at
izommanujra hétfő, 13:19
#229102

Azt se hiszem 20 év múlva  a most külvárosi 35 millás panel nem lesz 70 ... De még az is lehet 100 is lesz addigra.
izommanujra hétfő, 13:01
Előzmény: #229100  slash
#229101

Valakinek a szép Budai a jó méreg drágán a burzsuj   a 2-3 % os cash flow al valakinek meg  a megfizethetőség ár érték arány a fontos és a 6-7 % os cash flow.. ki mit akar az élettől téged sose fog a Budai eltartani vagy el , de ahhoz dupla tőke kell ergo dolgozhatsz egész életedbe ! Kinek a pap kinek a papné.
Nem réti feketéket szoktam a lakásaimba befogadni túl van ez hypolva  mennyire rossz a környék.. igaz nekem nem voltak nagy igényeim ez is igaz... ( Borsodból jövök )

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek