Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
N0MAD 2024. 07. 03. 21:15
Előzmény: #223418  Placi82
#223420
Ismerős nagymunkagépes cég, siralomház azt mondja. Semmi forgalom, semmi palyázat a vásárlók részere úgyhogy kilatások sem, a tavalyinál messze rosszabb.
Költségek meg inkább nagyobbak mint csökkenthetoek.
sh0rt0s_r0b0t_v0.42
sh0rt0s_r0b0t_v0.42 2024. 07. 03. 20:38
Előzmény: #223418  Placi82
#223419
nemzetkozi cegnel dolgozom es igen, a tavalyi szamokat hozzuk egy elvileg erosen fejlodo szektorban. szerintem meg ezzel is a top ligaban maradunk, de jaj a konkurenseknek. 
Placi82 2024. 07. 03. 20:23
Előzmény: #223417  J0hnnyEnglish
#223418
Dettó. Én vehettem volna x5 újat ha akarok, de sose voltam rajatszos úri gyerek, nekem jó a 15 éves VW  is csak mar rozsdal.
Brutális hogy repkednek ki a 20 ezresek egy  4 tagú családnál. Semmi urizalas, semmi luxus. 
Amugy ha van itt valaki iparbol, termelesbol, nem ide ertve( állami szférában dolgozó csókos, avagy nem csókos egyeneket, sem nyugdíjasokat, sem haziurakat. Hanem termelő, iparban lévőket. Ti is eszleltek elég  komoly lassulást, vagy csak halucinalok magam körül.? 
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2024. 07. 03. 18:53
Előzmény: #223415  Vodafonelive
#223417

Most és valószínűleg még egy darabig nem lesz egyszerű (itthon) - szokni kell az árszintet. Talán az állampapíros topikban villogott valaki azzal hogy egyre olcsóbb a kaja :D. Az én pénztárcám nagyon kopik mostanában - persze nyár, holyday - a szolgáltatások/élelmiszer/üzemanyag/táborok/magán EÜ biza azon lepődök meg néha, hogy nem lepődök meg az árakon.
A fogyasztási adatokra kíváncsi leszek, szerintem visszatérünk a negatív pályára...
sh0rt0s_r0b0t_v0.42
sh0rt0s_r0b0t_v0.42 2024. 07. 03. 18:12
Előzmény: #223415  Vodafonelive
#223416
hova koltozol? mihez kell vizum?
 
kerdezni szerettelek volna mar egy ideje arrol, hogy milyen a lakasod, hogy szeretted meg? sokat koltottel ra? mennyivel er most tobbet a piacon, mint amikor vetted?
Vodafonelive
Vodafonelive 2024. 07. 03. 18:10
Előzmény: #223401  EURHUF_goes_to_haven
#223415
Nincs aranyközépút maximum gazdag szülők akik pénzelik a fiatal felnőttet is... Most direkt összeszámoltam kicsit több, mint 2 évig kuporogtam és ezt követően tavaly szeptember óta (10 hónapja) veszek meg mindent amit szeretnék, ez lehet élmény de lehet tárgy is, eddig 1,37M ment el és még tervben van kb. 1M. (igen, ez az 1M rendelkezésre áll a "nyaralásra"). De utána megint jön a kuporgás, mert a vízumot nem adják ingyen. (fordítás, nyelvvizsga, vízumdíj, ügynök stb.)
Placi82 2024. 07. 03. 17:42
Előzmény: #223410  lacikonyha
#223414
Wikipédia/googli szerint igen. De nem mindent lehet googlizni,. És avval villogni. Az oximoron főleg szepirodalomban, Homerosz kezdte  használni. Nem lenne szabad koznyelvben használni. Szepirodalomban csak. Mondok peldakat, "fénylő sötétség " Iliász, vagy üvöltő hallgatás,  éleseszű ostobaság, etc... 
Szóval oximoront hagyjuk meg a szépirodalomnak. Én  2km.rol kiszurom, ha valaki csak googlizik és avval probal villogni itt a fórumokon. 
 A Lexikális tudás vagy van, azaz több száz vagy ezer könyvet elolvastal, és muvelodtel, vagy nincs. és azt szinte "csípőből tüzel" azaz a fejből használod. De ha nem olvastál több ezer könyvet el életedben, és nincs meg a Lexikális tudásod, akkor nagyon  erőlködés szagú az egész.  Szerintem. És nekem ez jön át nálad. Es akkor viszont ha googlizol illik idezojelet használni, de Te nem teszed ezt. Megfigyeltem. Off. 
lacikonyha 2024. 07. 03. 17:38
Előzmény: #223412  EURHUF_goes_to_haven
#223413

bizonyos peres esetekben azon is múlhat az ítélet,hogy ami elhangzott az tényközlés e vagy vélemény
egyes esetekben ez nehezen megállapítható, jelentős terjedelmű irodalma van
a dolog bonyolult volta abból is látszik, hogy bizonyos  jogászi értelmezés szerint a tényközlés is szükségképpen szubjektív, ugyanúgy mint a vélemény
..
de a mi fórumunk nem szakértői és pláne nem jogi, de azért vannak a hétköznapi világban élők által szabad szemmel is jól látható határok sok esetben
és vannak akik tudatlanságból vagy mások néha előre megfontolt szándékból némi vélt haszon reményében  összekeverik őket
a politikusok és egyéb alakok körülöttük sokakat magas szintre képeztek ki ebből
EURHUF_goes_to_haven 2024. 07. 03. 17:12
Előzmény: #223411  lacikonyha
#223412
Főleg amikor az "objektív" információban sem lehet bízni és valaki az alapján formál véleményt. Lásd KSH infla :D. Vagy bármilyen adata a propagandaminisztériumból, vagy OV szájából ... 
Churchill halkan felnevet a sírjában (rossz nyelvek szerint Göbbelsz is)
lacikonyha 2024. 07. 03. 16:38
Előzmény: #223407  tihamer
#223411

azért hoztam példaként az "objektív véleményt", mert némileg kapcsolódik a fórum mindennapjaihoz
a mindennapi zavarhoz ami a vélemény, a tényközlés és a vélemények eltérő értéke mint fogalmak  félreértelmezése gyanánt itt gyakorta fellép
lacikonyha 2024. 07. 03. 16:08
Előzmény: #223407  tihamer
#223410

"A vélemény egy személynek, a saját nézőpontjából kiinduló elgondolása a dolgokról. A vélemény, mivel az az individuumtól, annak perspektívájától függő, ezért szükségszerűen szubjektív."
emiatt az "objektív vélemény" nem más mint két egymásnak ellentmondó fogalom szoros gondolati egységbe való foglalása, vagyis idegen szóval oximoron
tihamer
tihamer 2024. 07. 03. 15:53
Előzmény: #223407  tihamer
#223409
"oximoron – 'látszólag egymást kizáró fogalmak összekötése mint retorikai alakzat', pl. beszédes hallgatás, keserédes, élőhalott."
tihamer
tihamer 2024. 07. 03. 15:44
Előzmény: #223392  slash
#223408
"nekem meg új övtáskám van elhagytam a tengerbe az előzőt. f. kivan."
Még jó hogy az új hasitasi sem kér kódot.
🙂👍
tihamer
tihamer 2024. 07. 03. 15:43
Előzmény: #223390  lacikonyha
#223407
"oximoron
iskola példája pl: objektív vélemény
súlyosbított esete: tényközlő stílusban megírt objektív vélemény"

Szvsz az oximoronnak a legegyszerűbb jelentése az, hogy ellentmondásos.
Pl. Szentháború,
Freszelés 2024. 07. 03. 15:42
Előzmény: #223405  Second Wave
#223406
Nem túl jellemző, hogy bőven a szintje alatt él valaki.
Nem látok még célbaért embert, de olyanokat igen, akik a huszas évei végén nyugatra mentek valami big tech-hez vagy nagycéghez dolgozni 200-300-500k/év -ért, amiből lehet korrekt színvonalon élni és még félrerakni is. De még ezeknél is látom azt, hogy idővel (1-3-5 év után) még a legkitartóbb is botladozik: hopp egy bicikli 6500-ért, hopp egy tévé (!) 4999-ért, stb... nem évente 1 ilyen fogja bezárni a lehetőségeiket persze.
Többeknél látom a FIRE lehetőségét, de a kérdés az hogy valaha megérkeznek-e. Valaki keres, rak is félre, de mindenféle befektetéstől fél, mint ördög a tömjéntől. Túl sokat vont meg magától, tudja hogy mibe került neki ez és nem vállal kockázatot. Pihen a számláján és kész. De ugye az infla egy idő elég nagyokat harap ebből ki , hiába eur/usd/chf.
Second Wave 2024. 07. 03. 15:31
Előzmény: #223402  terelemel
#223405
Na haragudj, de ez klasszikus boomer gondolkodás, hogy a felnőtté váló gyerekről majd apa/anya gondoskodik 50 évesen. Lóf@szt mama (hiába na, szeretem a klasszikusokat idézni)!
Nem fog az a kölök belehalni, ha úgy kezdi az életét, ahogy megalapozta magának tanulással. A Z generáció egyébként is az élményekre gyúr már. Ha jól alapozott, akkor lesz élményekben gazdag élete. Ha meg tiktokozásból éreccségizett, akkor mehet valami alacsonyabb presztízsű munkakörbe ("meg lehet élni 56 000 Ft-ból"). Természetesen némi segítség OK, de hogy egy 50-es, bőven a B oldalt pörgetve folytassa az ifjúkori menetelését, hogy ezzel segítse az utódja élményekre gyúrását, az dőreség.
----------------------
A FIRE témához:
a lentebbi számokból is látszik, de azért legyen nyilvánvaló: a FIRE sem való mindenkinek. 
1) Átlagos vagy az alatti fizuból nem nagyon jön össze.
2) Átlag feletti fizunál lehet róla gondolkodni. Olyan szintű lemondás (megtakarítás) kell hozzá, hogy arra kevesen képesek. Pl. keres a user kb. középvezetői bért havonta, és él 2 évtizedet a beosztottja beosztottjának az életszínvonalán. Erre kevesen képesek.
Freszelés 2024. 07. 03. 15:24
Előzmény: #223396  terelemel
#223404
1
N0MAD 2024. 07. 03. 15:22
Előzmény: #223402  terelemel
#223403
Gyanitom az számolgat aki belátható távolságban van a céltól, aki üres zsebbel húszévesen mondja az csak álmodozás.
De igazándiból nem is a cél a lényeg, hanem hogy érdemes a lehetőségekhez mérten kisebb lábon élni, egyrészt lesz megtkrítás, másrészt nem s lesz alap a magasabb szint.
Aztán hogy azon gondolkozol hogy oké, szép megtakarítás van, hogyan tovább, az csk kellemes hozadék.
A masik véglet meg a marha jó jövedelemből is hitelekben úszunk, ilyen is van, így is lehet. Nincs recept igazándiból.
terelemel 2024. 07. 03. 14:39
Előzmény: #223401  EURHUF_goes_to_haven
#223402

Nem ertem.
Itt senki szem szamol azzal, hogy mire te egyenesbe jossz, akkor kezdheted elorol, akkor a 2-3 gyerekedre? Aztan mire ok is kifutnak, akkor kezdheted ujra elorol, csak ott vagy 60-hoz kozel?
EURHUF_goes_to_haven 2024. 07. 03. 14:02
Előzmény: #223400  Benzedrine
#223401
Természetessen az igények függvényében kell kitalálni, hogy mennyi pénz szükséges havonta +20-30% biztonság szerintem (mosógép akkor is tönkre fog majd menni).
A lényeg, hogy a fiatal éveket kell meghúzni pénzügyileg, illetve akkor kell utani amikor lehet olcsón :). A fitala éveket 100% ban végig spórolni sincs értelme, mert akkor meg úgy lesz öreg az ember, hogy nem látta a világot és van akire akkor jön rá az utazhatnék... Hát járókerettel már nehezebb megmászni a piramisokat.. Senki se tudja mi lesz 10-20-30 év múlva. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek