Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Xis24 2024. 05. 31. 11:47
Előzmény: #222258  szieszta
#222260
Tényleg ..van öntözőm is. Ezeket az alkunál ignoráltam 😃😃😃
Xis24 2024. 05. 31. 11:42
Előzmény: #222257  Peti84
#222259
Épített medence és nem is apró. napos helyen. Valószínű még napvitorla is kellhet. A gépészetre még nem jutot figyrlmem de van. Bár nem vezetékessel akartam feltölteni de lehet az lesz. Köszönöm. 
szieszta 2024. 05. 31. 11:39
Előzmény: #222254  Xis24
#222258

Ilyent már én is láttam, mikor a messziről jött csodálta, amit lát, a gyönyörű kert, pázsit, szép ház, nagy udvar. Csak azt nem látja, mi van mögötte.
Minden csak akkor szép, ha törődve van vele és minden akkor nagyon szép, ha nagyon sokat törődnek vele. A virágok sem maguktól nőnek, kell a táp, permetezgetés, öntözgetés, "simogatás". Mivel nincs automata öntözésem, (ami egy vagyon), ha azt akarom, hogy szép legyen az udvar, egy rendes locsolás 2 óra. És ezt minden nap kell(ene). Nem beszélve  a permetezgetésről, műtrágyázásról.
A kiskertünkben a feleségem naponta legalább 1 órát tevékenykedett, akkor volt szép. Ez a munka mellett rabszolgaság, pedig csak kb 50 négyzetméteres konyhakert.
Peti84
Peti84 2024. 05. 31. 11:36
Előzmény: #222256  Xis24
#222257
Nem tőlem kérdezted, de ez egyszerű lesz, bár oda kell figyelni rá, akár csak pl. fűápolásnál a fűre. Nekem ami bevált: normális nagy homokszűrős szivattyú, sűrű programmal. Feltöltés (csak hálózatról, ha csak nem több száz méteres kutad van lefúrva) közben aktív klór, ha tele van algaülő bele és mehet utána a multitabletta (ha csak nem komoly gépészettel leásott medencéről van szó). Napos helyre tegyed a medencét, 32 fok körüli vizet nálunk a pici is nagyon szerette (meg az asszony is), de ha 32-33 fok körül már ph mérőt is használjál (minél melegebb annál kényesebb), jellemzően nálam minuszolni kellett. Ha kicsi medence 10-50 m3 körüli, akkor a naptejes testtel óvatosan menjetek bele (ha lehet ne is menjetek bele úgy), inkább napernyőt fölé a fürdés idejére.......vázlatosan nekem ezek váltak be. 
Xis24 2024. 05. 31. 11:25
Előzmény: #222255  szieszta
#222256
Csak a víz ne legyen zöld. Azt hiszem az idei nyár nagy kérdése lesz nálam, hogy ezt hogy tudom megoldani hozzánemértőként. Mit ajánlasz? 😃 Még feltöltés előtti állapot van. 😃
szieszta 2024. 05. 31. 11:17
Előzmény: #222253  Ishar
#222255

Ki mihez szokott. Sokan szinte csak aludni járnak haza, főleg a nagyvárosokban.
Ez nagyon hasonló, mint mikor valaki nyaralót vesz, például a Balatonnál, saját használatra. Megérkezik és nekiállhat 3-4 órán keresztül rendbe tenni , aztán holt fáradtan nekiállni jól érezni magát. Majd vasárnap összepakolni és beállni a dugóba. Én biztosan sokáig nem bírnám, szinte kötelezően mindig ugyanoda menni. Persze nagy a szám, mivel családi házban lakom egy kisvárosban, ahol minden az én kényelmemet szolgálja, mivel elég nagy füves rész van, kistraktorral  nyírom a füvet. A fürdőzést meg úgysem kedvelem, az udvaron felállított medencét is csak a gyerkőcök örömére töltöm fel. Aztán folyamatosan morgok, hogy nekem kell karban tartanom, aztán egész nyáron kb 10szer mennek bele.
Xis24 2024. 05. 31. 11:14
Előzmény: #222253  Ishar
#222254
Vidékiként láttam, hogy nem tud betellni a térrel a pesti rokon ha lejött. Minden érdekelte ami ott volt. Csillogó szemmel mint egy gyerek. Társasházba költözve tapasztaltam, hogy igen itt mindenre van idő de a tér az bezárul. A falak behatárolnak. Ki akarnád törni. Tervezni akatnál. Milyen jó lenne ez meg az. De nem tudsz. Az embert nem társasházba tervezték. Lehet benne élni de senkinek nem való szerintem.
Ishar
Ishar 2024. 05. 31. 10:59
Előzmény: #222251  szieszta
#222253
" Most már nem irigyli, sőt. Itt soha nem fogy el a munka, fűnyírás, levélseprés, hóhányás, kiskert, tatarozás." --- Még szerencse, hogy ezzel szemben egy panelban semmiféle zavaró körülmény nem állhat fent.
Xis24 2024. 05. 31. 10:57
Előzmény: #222249  mr_bob
#222252
Nem haragszom, dehogy. Sokszor leírtam, hogy kvázi kényszerbefektető vagyok. Most meg már csak sodródó. Persze  balf@sz voltam és nem mindig hoztam jó döntéseket vagy féltem. Ok nélkül? Hát ezt azért nem mondanám. Azért nem minden fekete vagy fehér ezekben az években. A meccs nincs még lejátszva. 
szieszta 2024. 05. 31. 10:48
Előzmény: #222239  lacikonyha
#222251
Ezt több film is megörökítette, mikor a vidéki parasztházból a fiatalokat költöztették az újonnan épült "luxuslakásokba". Addig soha nem látott luxusba kerültek, ahol 8 óra munka után jöhetett a szórakozás, mozi, színház, étterem. Ezt siratja  a barátom is, aki panelben nevelkedett, de mindig irigyelte a családi házban lakókat. Most már nem irigyli, sőt. Itt soha nem fogy el a munka, fűnyírás, levélseprés, hóhányás, kiskert, tatarozás.....
goldilocks 2024. 05. 31. 10:44
Előzmény: #222248  Pistike12
#222250
Sok valóság van itt. Az általam nézett 13 ker projektben - top lokáció nem szar sötét mellékutca - meg 2 hónapja 1 lakást sem vettek le a listáról. 1/3-a eladatlan és az átadás lassacskán itt kopogtat.  Lásd még minarik tegnap kitett videóját.. májusban fékezett a piac. 
mr_bob
mr_bob 2024. 05. 31. 10:41
Előzmény: #222242  Xis24
#222249
remélem nem haragszol meg, de kiváló példája vagy annak, hogy miért nem rakjuk az összes tojásunk egy kosárba, miért fontos a diverzifikáció ,) (mondjuk az becsülendő, hogy néha öniróniába csomagolva te is felismered)
Pistike12 2024. 05. 31. 10:24
Előzmény: #222241  Törölt felhasználó
#222248
Plusz biztos csak a szemem kaprazik, de egy 13 meruleti projektben epp most araznak ujra felfele... 
Xis24 2024. 05. 31. 09:57
Előzmény: #222246  Xis24
#222247
Az ember szereti azt hinni, hogy ő olyan okos, hogy ki tudja találni a jövőt'. Pedig nem feltétlenül attól fúggnek az egyes események, hogy miből mi adódik és hogy mi a logika' Nagy átlagban elmondható szerintem, hogy a dolgok attól függnek, hogy a nagy szereplőknek mi az érdeke és abban az irányba mozdulnak majd el a dolgok. A bálnák diktálnak. A hétköznapi ember meg sidródhat az árral. Az lesz a világban amit akarnak, hogy legyen.  Az lesz a hazai ingatlanpiacon is amit akarmak hogy legyen. szép napot. 
Xis24 2024. 05. 31. 08:55
Előzmény: #222243  Ishar
#222246
Azt már kitárgyaltuk szerintem, hogy a legfelső decilis mozgatja az ingatlanpiacot. Annak is a töredéke. Tehát akkor régen sem volt annyi pénze a nagyrészének hogy Kp vásároljon (hisz most nyertek egy csomót az évszázad üzletével ) egy ingatlant és mégis  robogott. Azért vannak kombók. Pmápból  felhasználás, babaváró csok. hitel egybegyúrva. Mert a pmások gyerekei is felnőnek és lakni akarnak. Nem kell zsebbe lennie a teljes vételárnak ahhoz hogy egy befektető befektessen. 
Pistike12 2024. 05. 31. 08:42
Előzmény: #222241  Törölt felhasználó
#222245
Es ez, hogy, megnyugtatja a sajat celra vasarlokat, akik zsebben jartak a full vetelarral, csak az ath vartak az elmult evekben:) :) :) ja nem, a vasarlok nem ilyenek...
De segitek, hitel es adott esetben arbitrazs, aki kotvenyezne. 
lacikonyha 2024. 05. 31. 08:41
Előzmény: #222236  Ishar
#222244

szépen kérd, hogy magyarázzam el neked a langyos vizet
talán veszem a fáradtságot
addig is indulj ki egynek a megvalósult eladási árából
Ishar
Ishar 2024. 05. 31. 08:39
Előzmény: #222242  Xis24
#222243
"Akkor az ingatlan épp kapóra jön mert csak vánszorgott." --- Előtte meg pár év alatt ment 300-400 százalékot. Ha jól emlékszem egy kimutatásra, akkor a MÁK-számlákon lévő pénzeknek a töredéke haladja meg a 40 millió forintot. 
Xis24 2024. 05. 31. 08:26
Előzmény: #222241  Törölt felhasználó
#222242
Ugye akkor ezek  szerint tele vannak pénzel a potenciális befektetők. Most még több pénzt szeretnének. Akkor az ingatlan épp kapóra jön mert csak vánszorgott.  Ha gyülekeznek valahol a befektetők abból előbb utóbb indulás lesz. Pláne ha az alternatív befektetések mint a korábban száguldó tőzsde.. ahol megint csak sok pénzt kereshettek... egyre inkább rizikósabb.
Törölt felhasználó 2024. 05. 31. 08:15
Előzmény: #222233  Pistike12
#222241
"Ezzel szemben az általánosan kelendőbbnek tekinthető fővárosi téglaépítésű lakásokra költött átlagos négyzetméterár mindössze 2%-kal, a tavalyi 970 ezer forintos átlagról, 992 ezer Ft/m2-re emelkedett"
Szerinted tavaly volt a legjobb lakast venni. Pont akkor volt a legrosszabb. Azota nagyon kemeny 16% pmap kamatok vs. 2% aremelkedes. Nagyon jo tanacsado vagy!

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók