Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ncseed!
ncseed! ma, 00:18
Előzmény: #227113  Atti
#227114
Ezt hívják piacnak... mindenki ott vesz és annyiért amennyiért akar (tud), a kerslet-kínálat piac beáraz mindent. Csak ha összahasonlítasz akkor tedd mellé mit mivel... Én pl nem sok értelmét látom egy diósgyőri ház és egy budai panyel árának, akkor sem ha kb egy összeg.
Atti szombat, 23:59
Előzmény: #227111  ncseed!
#227113
Jogos amit írsz, én nem ugyanott néztem a használt és új árat.
Valóban nagyobb a különbség, de, mint irányelvet, akkor is tartom, hogy a mostani panel árak alatt valamivel venni, 40 éves kecókat, mennyire jó ötlet.
Te is vetted vagy 300 ezer/ nm áron.
Valami 15 millás árra emlékszem, hogy írtad.
berlini
berlini szombat, 23:59
Előzmény: #227106  Placi82
#227112
Ismételten teljes tájékozatlanság.
https://www.ksh.hu/stadat_files/ene/hu/ene0008.html
Teljes villamosenergia fogyasztás 2023-ban: 55400 GWh
Ebből hazai termelés: 35516 GWh
Import: 19964 GWh
ncseed!
ncseed! szombat, 23:14
Előzmény: #227107  Atti
#227111
Bro, az almát ne a körtével hasonlítsd már.... ahol 1M a panyel nm-e, ott inlkább 1,6-2M az ugyanakkora méretű újépítésű, a használt tégla meg 1,3-1,4M. De igazából tök mindegy mennyi az újépítésű ha a panyelt se bírod maxi hitel nélkül megvenni.
Pistike12 szombat, 21:31
Előzmény: #227106  Placi82
#227110
Hihi. A gaz bajos villany nelkul ahogy a villany bajos gaz nelkul. 
Ha vmelyik reccs, akkor a masik is reccs:) 
Ezt egyik nagytudasu sem meri meg kiejteni a szajan sem. 
Ahogy az orosz is eladja a gazt, mert abbop van penz, ha kelet ha nyugat. 
Itt a haboru megis van gaz... A tobbi csak macikbrummogas volt:) ugy ahogy a katonai hirszerzo topkemunk sem tud egy szaopanopera szineszt strategiaban legyozni:) 
kreta
kreta szombat, 21:21
Előzmény: #227105  ncseed!
#227109
Panel proli?
Miről beszélsz… 5-10 Millós autók álnak a panelek előtt..
1 m m2 áron csak a gazdagog tudnak panelt venni,
A csórók meg a kertes házba laknak..
Szúrni fogja a Fidesz szemét ha megtudja mennyi gazdag lakik Panelbe 
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish szombat, 21:09
Előzmény: #227107  Atti
#227108
Ugyan abban a lokációban az újat 2mill/nm felett árulják!
Atti szombat, 21:00
Előzmény: #227096  ncseed!
#227107
Azért 40 éves panyelkát venni 1 milliós áron vagy az alatt valamivel elég érdekes felvetés.
Akkor már inkább újat 1,3 milláért.
Még ha a közös költség magasabb is az újnál.
Placi82 szombat, 20:47
Előzmény: #227105  ncseed!
#227106
1.)Scennario, nem spekuláció. 
2) Aramtermeles, ha nem adnánk annyi áramot Ukrajnának jó áron akkor többlet lenne. Már lassan mari néni is napelemet telepít vagy 8 db öt a kadarkockara mert a lánya ingyen pályázatot nyert. .  Gáz az bajosabb lesz szerintem.  Ennyi. 
ncseed!
ncseed! szombat, 20:41
Előzmény: #227100  Placi82
#227105
Bro, te ha akarsz spekulálj arra hogy elveszik a távhő támogatást a lakosságtól, de ne zavarjon meg hogy épp most akarják megszavazni az intézményi távhődíj csökkentést (ami amúgy tök lényegtelen mert nulla hatása lesz a büdzsére mivel egyik zsbükből átteszik a pénzt a másikba). Mindenki maga dönti el mit vár.
****
Ennyi erővel elveszik a H tarifát a hőszivattyúsoktól bármikor ahogy a napelemeseknél megtették. Én meg ebben hiszek és akkor a hiperszuper hőszivattyús lakások cumira futnak... a gázárt is elvehetik ahogy bizonyos fogyasztás felett meg is tették. STB.
****
Egyet látni kell, nem fognak óriási tömegeket atomra megszivatni mert akkor bukó a választás ha bal ha jobb a kormány! 
****
El lehet venni a ződ rendszámot a nem EV autóktól mert az egy szűk (és jobbmódú) réteget érint ahogy a napelem is és elmehetnek ahová akarnak mert sz@rt se számít a létszámuk, de szegény (2Millió) panelprolikat nem lehete megszivatni mert akkor mehetnek a lecsóba a következő választásokon!
izommanujra szombat, 20:38
Előzmény: #227102  N0MAD
#227104

Ez az üzleti \ irodai piacra vonatkozik a covid óta tudjuk az iroda piac haldoklik.
A legtöbben itt a létszükségleti piacra vagyis a LAKÓ  piacra vannak izgulva ebben volt és lesz is pénz a kisbefektetőkenk.
Hogy az irodai piaccal mi van majdhogynem teljesen hidegen hagy.
Pistike12 szombat, 20:37
Előzmény: #227102  N0MAD
#227103
Meglehetősen göröngyös úton haladt az elmúlt évben a hazai és a nemzetközi kereskedelmiingatlan-piac. 
Minden szava igaz a cikknek. 
A kereskedelmi ingatlanok teruleten
N0MAD szombat, 20:28
#227102
https://www.portfolio.hu/ingatlan/20240921/dramai-visszaeses-a-magyar-ingatlanpiacon-elertuk-mar-a-melypontot-708877
Összefoglalom: rekord szar a helyzet, de optimisták vagyunk, vegyetek és akkor fellendülés lesz utána. 
Szóljatok ha félreértettem volna. 
Pistike12 szombat, 20:04
Előzmény: #227100  Placi82
#227101
"De ha egyszer a paneloknál elveszik az agyon támogatást."
Nem veszik el mert megbuknak. Pont. Ezert nem fogjak elvenni. 
Ha nagyon nincs penz, bevezetnek meg egy extraadot a gonosz multira, aki beszedi a lakossagtol a tamogatas arat, de ez a nagyerdemu szavazobazisnak nem esik le. Sot, a nem szavazobazis is fizeti, igy gyakorlatilag félár a politikai logika szerint:) :) 
Placi82 szombat, 19:57
#227100
Nem akarok beleszolni itt a vitába. De ha egyszer a paneloknál elveszik az agyon támogatást. Mert most Jouleban szamolva olcsóbban adja a közel 800 ezer panel lakásba a fűtést mint amennyiért nettó áron nagyker áron beszerzi.!!!!!!! Feltetlezunk spot árát. És nem azt hogy régen panikban kötöttek esetlegesesen magasabb áron hosszútávon  szerződést. Tehát a mostani "olcsóbb" spot ár kB 35 euró azaz kb 14.000 ft/MJ. Ezen nincs Afa, ezen nincs hovesztesegi egyutthato, karbantartási költség, ezen nincs Afa, ezen nincs haszon. Ugyan ez van az 1400m2 rezsihataros 110ft/m3 lakossagi gáz árával. Amibe azért a lakosság 99%belefer. Ha egyszer választani kell a kormánynak majd az IMF vagy a fűtés piaci ár között.. Szerintem a piaci árát választják. Ha az IMF et akkor meg ők kényszerítik ra:). Úgyhogy ez a 22 es xsapdaja. És akkor gyerekek, panelbarok albérletezteto, és befektetési urak itten 50-60m2 re piaci áron fizetni fognak kb 160-200 EUR /hó fotav  altalanyt azaz 80.000 ft/hó. Na majd akkor jöjjenek sokan hogy a panel mindig nyer. Lof.szt. Csak a demagógia gazd politika miatt. 
Én speciel emlékszem, hogy mikor 2010be az első panel  lakásomba januárba megkaptam a 41. 000 Ft és fotav számlát. Akkor leultem a fotelba. . És akkor értettem meg miért olcsó a panel. Igaz nyári hónapokban csak 9.000 Ft fotav készenléti számlát fizettem. És lassan mondom hogy mindenki megertsed ez 2010 rol szol. Azóta volt laza 300%os inflacio mindenben. Fotavban is😉
Szóval én azért azt mondom az a biztos hogy semmi se biztos. 😉😀
ncseed!
ncseed! szombat, 19:54
Előzmény: #227097  mr_bob
#227099
Pedig tök egyszerű... nekem mindegy mi lesz, mindig nyerek hosszú távon 😉😉😉😉😉
Az ingatlan mindig jó befektetés (a megfelelő helyeken) ha ki tudod várni a jó kiszállót (és nem mellesleg ha jókor veszed). Én kettőből kiszálltam 2021-ben kb 2-3-szorozás után, azokból amik macerásabbak voltak állapot miatt. Azóta ezt a pénzt befektettem másba a többivel együtt. Nem várok esést az ingatlanpiacon (eladáskor sem vártam amúgy), nem remegek itt (se) hogy legyen esés, de ha lesz akkor visszaugrok, ha nem akkor megyek másfelé ezzel a pénzel. ENNYI.  Amiben lakunk köszönöm ebben az életben megfelel, ha lemegy az ára ha fel akkor is csak lakni akarok benne.
***
Bármilyen esés az ingatlanpijacon akkor szívás igazán ha akkor kell eladnod és nem másik ingatlant veszel az árából. Nálam ilyen nem történhet hogy kirázódok bármi miatt a poziból. Utána meg úgyis fel megy... 
z0li23
z0li23 szombat, 19:17
Előzmény: #227095  berlini
#227098
Összekeversz valakivel öreg, de egyébként nem is a Bosnyákon. Már leírtam többször is, hogy mi a helyzet veled kapcsolatban. Tekerd vissza szépen. 
mr_bob
mr_bob szombat, 19:11
Előzmény: #227096  ncseed!
#227097
mi a terved a 2-3 panelnyi pmáp állományoddal jövő tavasz után? de feltehetem akár úgy is a kérdést a saját furfangos, korábbi logikád alapján, hogy: tovább shortolod az ingatlanpiacot? de várjunk már, hiszen te az árcsökkenés várókon gúnyolódsz short pozícióban? a fene se érti már mi van a fejedben, nehéz követni
ncseed!
ncseed! szombat, 18:31
Előzmény: #227095  berlini
#227096
Te, akkor se venné észre mi van ha előtte lőnék fel a rakétát!  🤣🤣🤣🤣🤣
Tetszik vagy nem, még mindig durva szinteken vannak az ingatlanárak. Aki 2010-2015 között vett jegyet a rakétára az körberöhögi az itteni huhogókat. Máson is szépen lehetett keresni, szóval nem értem a picsogást. Megmondta a kiszámoló, bérelni kell, majd a csúcson belevett egy küső agglós házikóba gyémántáron amikor a Covid miatt a zégben voltak az árak reálértéken is 🙃🙃🙃
***
Szóval várjátok csak a zesést. Én is várom XXXXXX Ft betárazva, remélem egy négy panyel kijön majd belőle... Imádkozok is hogy jöjjön a zesés, veletek vagyok tezstvíreim, de csak nem akar jönni!
berlini
berlini szombat, 18:09
Előzmény: #227092  z0li23
#227095
Te meg egy álomvilágban élsz.
Nézz már körül mi folyik itt.
Nem mi csináljuk a rakétázást.
Mi csupán nyitott szemmel látjuk amit Ti már több mint 8 éve nem vesztek észre.
Egy eszetlen gazdaságpolitika egyik következményét.
ncseed!
ncseed! szombat, 18:07
Előzmény: #227089  Second Wave
#227094
Testvérem, itt van nekünk a politika.... megvédenek minket mint lenézett, lecsórózott réteget (lásd panelproli)! Előbb zavarják el az aktuális kormányt, mint hogy 2 millió embert megszivassanak rendesen! Senki se meri megtenni....
berlini
berlini szombat, 18:01
Előzmény: #227088  FR73
#227093
Nos ha a távhő ennyire olcsó, akkor nem értem, hogy miért kerül egy vidéki városban a nem dotált kb. 50Ft/kWh, miközben a tisztán elektromos fűtés a lakosságnak 39Ft/kWh. (Tehát elektromos kazánnal is olcsóbb egy lakást fűteni mint egy cégnek TÁVHŐ-vel, de hőszivattyúsan, vagy splitklimával a lakosságnak kb 10Ft/kWh, vállalatnak egy közepesen szar tarifával 25Ft/kWh.)
z0li23
z0li23 szombat, 17:26
Előzmény: #227087  Murdoch
#227092
Mindentől azt várnak :))) Rakéta volt a jelük már az óvodában is :)))
mr_bob
mr_bob szombat, 17:18
Előzmény: #227087  Murdoch
#227091
Pistike12 szombat, 17:06
Előzmény: #227089  Second Wave
#227090
Nem fog tudni atallni, mert technikailag nem kivitelezheto, ha megis, akkor csillagaszati osszegekbe kerulne. 
Second Wave szombat, 16:37
Előzmény: #227088  FR73
#227089
Az a baj, hogy igazából nincs rá összehasonlítható adat.
Ismerjük a gázkazános rendszer kiépítési / karbantartási / üzemeltetési költségét. Sok.
Ismerjük a klímás, hőszivattyús, konvektoros, stb. rendszer kiépítési / karbantartási / üzemeltetési költségét. Sok, de legalább nem komfortos.
Amit nem ismerünk, az a távfűtés kiépítési költsége, és a valós üzemeltetése (hálózat, veszteség, fogyasztás).
A kiépítés egy adottság (mai szemmel kvázi ingyen van), a megújítás - hálózat fenntartás költségét nem engedik a távhődíjban érvényesíteni, stb.
Nekem az a sanda gyanúm, ha a városi távhő-szolgáltatók egyszer az életben elkezdenek majd piaci alapon árat képezni, akkor nagyon sok th. fog társasházi kazánra átállni, vagy az új kor szellemében egyedi klíma vagy ki tudja milyen lehetőségeik lesznek, de hogy piaci távfűtést nem bírnak majd fizetni az tuti.
FR73 szombat, 16:05
Előzmény: #227086  ncseed!
#227088
A többi fűtésrendszer kiépítési/fenntartási/felújítási költsége sokkal magasabb a távhőnél.
Konvektor pl 20 évente cserélendő, és marad rossz hatásfokú konvektor.
Gázkazán 15-20 évente csere, plusz közben is karbantartás.
Hőszivattyú cserét még senki se látott.
Mennyezeti, infra falfűtés, nyalánkságok, mi lesz majd, ha tönkremegy x év múlva? Szétverik egész lakást?
Murdoch szombat, 16:01
Előzmény: #227086  ncseed!
#227087
Most komolyan a 3,3%-os csökkentéstől vártátok volna a rakétát? 
ncseed!
ncseed! szombat, 15:55
Előzmény: #227084  z0li23
#227086
Nekem tökéletesen megfelel a mostani árazás is... amúgy is a bérlőim jártak volna jobban ha csökkenne, nem én.  
Second Wave szombat, 14:42
Előzmény: #227083  Xis24
#227085
Na, ezt hamar korrigálta a PF. Szegény távhősök, most jól megszívták :-)
z0li23
z0li23 szombat, 14:18
Előzmény: #227083  Xis24
#227084
🤣🤣🤣 MU-HA-HA....🤣🤣🤣 - páran árnyékraugrottak megint :)
ncseed!
ncseed! szombat, 13:53
Előzmény: #227080  FR73
#227082
A kedvencem amikor jönnek azzal, hogy a panyelben a rezsi drága (főleg a fűtés miatt), bezzeg a hiperszuper újépítésűben valamivel olcsóbb. Na ja, csak hát ugye ott a fránya közös költség, amiben a megtakarítás sokszorosát kell pluszban befizetned a kvázi "semmire". A bérlőnek ez is nagyon fontos! Kiadásra nem magadnak veszel hanem a bérlőnek!
Xis24 szombat, 13:48
Előzmény: #227080  FR73
#227081
Mindig a panel nyer....ez alapvetés.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek