Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 09. 21. 15:03

Interactive Brokers   

Sziasztok,

Megköszönném, ha olyasvalaki(k) aki itt kereskedik, megosztaná tapasztalatait. (költség, felület, helpdesk, utalások- pénztranszfer, ilyesmi..)

köszi,

eF
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
peter_s 2020. 12. 31. 11:21
Előzmény: #57  Hathor
#60
Nem smafu de attól, hogy a magyar jogrendszerben valami le van írva, még nem garancia semmire. Jobban bízom az angolszász szabályozásban és tőkevédelemben. Annak a lehetőségeit vizsgálom, hogyan lehetne az amerikai IB-nél számlát nyitni, a SIPC (Securities Investor Protection Corporation) mindent visz, nem elérhetetlen ez a lehetőség sem, viszont nem egyszerű.
Spotlight 2020. 12. 31. 11:03
#59
Interactive Brokers Central Europe Zrt. már BEVA-tag 2020-12-12-től:
https://bva.hu/hu/befekteto-vedelem/beva-tagintezetek/
Az mondjuk tényleg jó lenne, ha elérhető lenne náluk rendes, hivatalos TBSZ. Ugyan meg lehet oldani valahogy külföldi szolgáltatónál is a TBSZ-t, de ahhoz alaposan utána kell olvasni és figyelni kell rá, hogy ne rontsa el az ember. Szóval jobb az, ha van hivatalosan támogatott TBSZ opció.
Honlapjukon csak ennyi van jelenleg:
http://ibhungary.hu/
Toboroznak magyar munkaerőt. Mivel magyar cég, magyar munkaerőt keresnek, budapesti iroda, én meg lennék lepve, ha ezek után nem lehetne majd TBSZ-t nyitni náluk. 
Hathor
Hathor 2020. 12. 31. 10:56
#58
A Budapesti Értéktőzsde Zártkörűen Működő Részvénytársaság 403/2020. számú határozataBudapest, 2020. december 30.A Budapesti Értéktőzsde Zártkörűen Működő Részvénytársaság (a továbbiakban: Tőzsde) az Interactive Brokers (UK) Limited (székhelye: EC2N 4AY London, Level 20 Heron Tower, 110 Bishopgate, a továbbiakban: Tőzsdetag) kereskedési jogát a részvény szekcióban, valamint tőzsdetagságát 2021. január1-i hatállyal megszünteti.IndokolásA Tőzsdetag 2020. december 30. napján érkezett levelében kérelmezte kereskedési jogának megszüntetését a Tőzsde Hitelpapír szekciójában, valamint tőzsdetagságának megszüntetését 2021. január1-i hatállyal.A „Budapesti Értéktőzsde Zrt. Általános Üzletszabályzata elnevezésű szabályzat Harmadik Könyv –Tőzsdetagsági Szabályok” (továbbiakban: Tőzsdetagsági Szabályok) 10.2. a.) pontjában foglaltak szerint a Tőzsdetagsági jogviszony megszűnik a Tőzsdetag felmondása esetén.A Tőzsdetagsági Szabályok 10.4. pontja alapján a Tőzsdetagsági jogviszony megszűnése előtt keletkezett kötelezettségeket a Tőzsdetag a Tőzsdetagságának megszűnésétől függetlenül köteles teljesíteni, továbbá a 10.5 pont értelmében a Tőzsdetagsági jogviszony megszűnése esetén a Tőzsdetagot a Tőzsdétől díj, vagy egyéb visszatérítés nem illeti meg.A Tőzsdetagsági Szabályok 12.1. e.) pontja alapján a Tőzsdetag a jelen határozat ellen fellebbezéssel élhet a 12.5. pontban foglaltaknak megfelelően a határozat kézhezvételétől számított 15 (Tizenöt) Tőzsdenapon belül az Igazgatósághoz címzett és a Vezérigazgatóhoz benyújtott fellebbezési kérelemben.Végh Richárdvezérigazgatóhelyett:Máté-Tóth Istvánvezérigazgató-helyettes
Hathor
Hathor 2020. 12. 31. 10:54
Előzmény: #56  Shareholder
#57
36millios Beva vedelem szamodra smafu akkor. Ertem
Shareholder 2020. 12. 31. 10:07
Előzmény: #53  8uk52
#56
Azért én ennek annyira nem örülök. Angolszász tőkevédelem és szabályozás helyett jön a magyar, előbbi stabil és sziklaszilárd, utóbbiról inkább ne beszéljünk (K&H Equities, Budacash, Quaestor stb.). Én nagyon csalódott vagyok és keresni fogok más megoldást.
Broafka_Ottokar 2020. 12. 31. 04:30
Előzmény: #53  8uk52
#55
De ez mit jelent? Lehet majd TBSZ-t nyitni náluk? Várhatóan mikortól?
pFmodi-1fsz-bsszakrvaanyjat1 2020. 12. 27. 05:00
Törölt hozzászólás
#54
Törölt felhasználó 2020. 10. 17. 08:02
Törölt hozzászólás
#52
Boole 2020. 04. 16. 14:46
Előzmény: #48  Boole
#51
Na ez már nem működik, mert a NAV a PM állásfoglalása alapján megváltoztatta a korábbi szakmai álláspontját. Tehát nem lehet csak belföldi szolgáltatóval TBSZ számlát kötni, ezért az egész nyereségem után befizettem az adót. Nagyon jól esett egy vagyont kifizetni.
Tibi0002 2019. 03. 22. 08:08
Előzmény: #48  Boole
#49
Köszi a leírást. :) 
Boole 2019. 03. 22. 08:02
Előzmény: #45  Tibi0002
#48
Én már a második pénzügyi évben gyakorolom ezt a formát. 2018 és 2019-ben is nyitottam az xtb-nél TBSZ számlát. Én voltam az első, aki ilyet kezdeményezett náluk, tehát mindent részletesen jogilag a szájukba rágtam, de mikor megértették, akkor már gond nélkül ment minden. Az iratokat előkészítettem, amelyeket ők hivatalosan aláírtak, lepecsételtek és ezt követően az iratokat ajánlottan a NAV részére elküldtem, majd a bejelentést befogadták. Más dolgod nincs. Minden évben lehúzod az éves online riportot és elmented, eredetben kinyomtatod és elteszed, hogy később igazolhasd, hogy a vagyonod miből gyarapodott.
Mi kell hozzá:
1) bankszámla kivonat, hogy milyen számláról és mennyit zsetont átutaltál/befizettél (én USD-ben átutaltam).
2) A TE nyilatkozatod, hogy nyitottál egy TBSZ számlát és ezt bejelented, innentől kezdve TBSZ számlaként kívánod kezelni (az SZJA tv-ben leírt tartalom szerint).
3) A brókercég igazolása, hogy Te nyitottál náluk egy TBSZ számlát (az SZJA tv-ben leírt tartalom szerint).
4) A TBSZ számláról egy eredeti vagy másolati példány mellékelése.
  
Tibi0002 2019. 03. 22. 07:33
Előzmény: #46  szroller
#47
Azóta nem tudtam meg többet.
szroller 2019. 03. 22. 02:00
Előzmény: #44  Tibi0002
#46
opciót nem lehet TBSZ számlára venni az SZJA törvény alapján?
Tibi0002 2019. 01. 24. 12:08
Előzmény: #43  lo5o_
#45
Hallottam erről, de van köztünk olyan, aki ezt tényleg így nyitotta meg, és működik is? 
Tibi0002 2019. 01. 24. 12:05
Előzmény: #41  eurocent
#44
köszi a választ. Utálok adóbevallással b#szkódni, ezért is szeretem annyira a tbsz-t. De ha  x hónap múlva opciózni is akarok, azt csak tbsz nélkül lehetséges.
eurocent 2019. 01. 24. 10:41
Előzmény: #41  eurocent
#42
Lemaradt, hogy EV esetén lehet, hogy  az MNB-től engedélyt kell kérni a tőzsdei tevékenységre, míg BT esetén elvileg nincs ilyen kötelezettség.
eurocent 2019. 01. 24. 10:38
Előzmény: #40  Tibi0002
#41
Ez után már én is érdeklődtem. Lényeg, csak akkor számít KATA-s bevételnek, azaz nem kell EHO-t fizetni az osztalék után, ha rendelkezel megfelelő tőzsdei kereskedői végzettséggel és a tőzsdei kereskedést felveszed a tevékenységeid közé. Ha ezt nem teszed meg, akkor magánszemélyként kell leadóznod az osztalékjövedelmet, hiába vagy KATA-s egyéni vállalkozó.
Ha viszont KATA-s BT-d van, akkor elvileg ott befektetésből származó jövedelemnek számít a BT-nél az osztalék, nem kell EHO-t fizetni, és még a tevékenységi körök között sem kell szerepelnie tőzsdézéssel kapcsolatos tételnek. Fura a magyar adózási rend...
Fontos, hogy vállalkozóként kell számlát nyitni a brókernél, még ha EV-ként regisztrálsz akkor is. Ha ezt nem jelzed, magánszemély számlát nyitnak és minden igazolást így állítanak ki, ami nem jogost EHO mentességre. 
Én ennyit tudok erről a lehetőségről.
Ha lesz valami érdemi infód ezzel kapcsolatban, megköszönném, ha leírnád, akár privátban is.

Topik gazda

felix6
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek