Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Fsociety
Fsociety ma, 12:20
#77375
https://invst.ly/16i5vh
Emelkedő aljak, elfogyó tér. Több verzió lehet, fals letörés,aztán fel, vagy majd csak simán fel. Nem kereskedem, risky a pálya.
geza77
geza77 ma, 11:59
#77374
Mindegy mennyi az euró, mert itt FO$rint van!  Valóban??
Igen van az a szint! Ha akarsz venni egy ingatlant, vagy valami drágább dolgot, amit közvetlenül vagy közvetve(nem te végzed a tranzakciót, csak ezt sokan nem tudják...) de mondjuk euróban kell fizetned, akkor az az idén nyár óta ~5%-al van felette, mint januárban. Amennyiben az illető nem vérverítékes munkával szerezte a zsét, amit spórolva túlórázva kuporgatott össze, hanem mondjuk uram bátyám haveri mutyikkal , sokszoros túlárazásokkal, vissza nem térítendő támogatások sokaságával öntöttek számolatlanul a zsebébe, akkor nem számít az embernek tényleg. Mert jön is még, meg kapott is annyit, hogy...
A lényeg, hogy (nem nagyképűségből mondom) eljutottam saját erőmből erre a szintre! Olasz ingatlanokat nézegetek és azt kell mondjam valóban nem érdekel, hogy mennyi az eurhuf árfolyama!  Felőlem lehet 420 is! Ott is meg tudom venni minden gond nélkül :D  és nem nyertem a lottón!  Nekem mindegy, hogy 350ért 400ért vagy 420ért vagy akár 500 ért veszem az eurót az ingatlanhoz!!! 
(átlag olasz 6 percet sem dolgozik ezért, míg átlag magyar 14 percet majdnem, azaz több, mint dupla munkaidő ~2,33szoros) 
AZ 1 EURÓS HÁZAK NYOMÁBAN
https://www.youtube.com/watch?v=xCAwYrcgvjo&t=447s
TitusPullo
TitusPullo ma, 11:19
Előzmény: #77371  Nedden
#77373
Fu en mar ilyen rovdieket tf nem tolok :) az eletem vette el :) epp eleg az usd yen parom tartogatni. Eur chf et szeretem mert nem gyorsvonat
TheSnake2020 ma, 11:05
#77372
Holnap a FED eldönti a bulit. Az amerikai elnök választás miatt valószínűleg meghajolnak a piacok előtt és 50bpt vágnak. Én inkább 25bp ré számítottam de ez wishfull thinking egyre inkább úgy tűnik, bár a 3M amerikai kötvény RSI hetesen 8. Ez az egy , ami azért ébren tartja a reményt. Fals kitöréseknek tűnnek mind egyedi papirokban, mind indexekben. Sok szerencsét annak ,aki kereskedik , én inkább most nem. Nagyon volatilis napok jönnek. 
Nedden
Nedden ma, 10:53
Előzmény: #77367  TitusPullo
#77371
Metarader algom tegnap nekem  bejelzett már kisebb időtávokon is vételre de olyan volt, hogy jelzett aztán nem . Furcsa mozgásokat láttam. Azért kérdeztem tegnap itt hátha Ti tudjátok mi folyik a háttérben.
10 napig tudta magát tartani erősen a forint. 4-5 napig az RSIi 30 közelében sőt az alatt volt több időkeretben. Ez nekem gyanús de nem csak a forintnál! Amikor skalpolok a forexen ezekre felfigyelek. 
Igazából nem hittem a szememnek, hogy az EUR/CHF párt vertük az EUR/ HUF párral.
.
Tegnapi brókerem első bejelzésére nyitottam egy longot azt zöldben is zártam. De kiszálltam mert USD/CHF short most a libling.
Nedden
Nedden ma, 10:40
Előzmény: #77369  geza77
#77370
Szerintem sajnos ezt korábban rontottuk el. Ebből már nehéz lesz kiszállni legfeljebb egy EUR bevezetéssel. Saját magunkból csináltunk egy nem hatékony munkaerő piacot.
Exportra álltunk be, a külföldinek olcsó munkaerő költségért.
.
Elképzelem valami csoda miatt erősödne a forint és a német autógyártók e miatt kellene, hogy árat emeljenek! Pont most amikor a legfontosabb iparáguk került bajba. Hát úgy kivonulnak innen mint a huzat. VW esete , hogy sok év után üzemeket zár be.
E heti adat szerint a német bérek stagnálnak vagy kicsit csökkentek. Országunk egy erős forinttal kinyírja magát. De ez nem a most hibája ez az ide vezető sok év átgondolatlansága miatt van.
A sok gyári összeszerelő meg hova megy? Mert oktatásra sem sokat költöttünk. 
Mindegy meglátjuk mit hoz ez a két hét. 
geza77
geza77 ma, 09:24
Előzmény: #77365  Nedden
#77369
És hogyan fogják tudni 0,99eur ért a piros @aranyat a digóknál, ami itthun 650 egységnyi bötyár tallér?  és az unicuum hogyan lesz olcsóbb az osztrákoknál 8 eurral, mint itthun..
Emlékszem amikor a FO$rint gyengítést elkezdték nagyüzemben 300 felülről tolni, a multis fizetések emelése után átszámítva az emelés előtti fizetést az emelkedés előtti árfolyammal és az emelés utánit a fo$rintromlás utáni árfolyammal, a multinak kevesebb eurt vagy dollárt elég volt küldeni a magyar dolgozónak... Ha az ember annyi pénzt sem kap , mint előtte(külföldi fizetőeszközben nézve), abból nem lesz fejlődő gazdaság, mert nem fog tudni többet költeni.
Zsiday is megírta (láthattuk, hogy nem lehetetlen, hogy igaza volt):
" A gyenge forint politikája tévút 2022.06.22. Először is le kell szögezni, hogy amennyiben egy országban nem állnak fönn súlyos egyensúlytalanságok, akkor a gazdaságpolitika (elsősorban a jegybank) bizonyos értelmes keretek között oda teszi a deviza árfolyamát, ahova akarja. Mivel Magyarországon ilyen nagy egyensúlytalanságok az elmúlt években nem voltak, a forint mégis folyamatosan gyengült (a beáramló irgalmatlan EU források, és többletes folyó fizetési mérleg mellett is!!!), ezért elég egyértelmű, hogy a forint gyengítése szándékos volt. ..." 
https://zsiday.hu/2022/06/22/a-gyenge-forint-politikaja-tevut/
Fsociety
Fsociety ma, 09:14
Előzmény: #77353  zajec
#77368
Na,kezd kibujni a valos szemelyiseged,hirtelen frusztralta valtal,kisember.  Meki...istenem...jo,legalabb tudom,mi a szinted. 
TitusPullo
TitusPullo ma, 09:00
Előzmény: #77366  Nedden
#77367
Mind igaz amit írsz csak a macd fordulatot nem lattam naposon elesen, 4h-n inkabb
Nedden
Nedden ma, 08:39
Előzmény: #77364  fpeter1982
#77366
XM brókerem folyamatosan monitorozza a piacot. Nem mindig jön be az amit megállapít nyilván senkinél nincs jövőbelátó gömb….
Ma a Reuters hír miatt figyeltem fel elemzésére. (Ritka , hogy magyar vonatkozású hír jelenik meg.) 
A lengyel Reuters hír érdekes, valami spekuláció érik a közép- európai pénzeknél.
Nem hiszem, hogy egy amerikai vagy svájci esetleg német befektető zlotyiban, forintban szeretné tartani a megtakarítását amikor mi magyarok is már inkább átváltjuk euróra, dollárra, frankra. 
Nedden
Nedden ma, 08:25
Előzmény: #77360  Boby
#77365
Hát igen a további forint erősödés odáig  fajulhat, hogy már nem csak a határmentiek járnak át vásárolni, hanem az ország belsőbb részéről is. Lsd. Kaufman esetet már a magyar árakat is kirakták.
A másik gond ha erőtősödik a forint az az exportunkat rontja. Ki veszi meg Csányi nyugati mércével is drága téli szalámiját ?
A harmadik gond a szükségessé vált minimálbér emelés amit nagy léptékben terveznek. Ez meg a idehozott multi cégeknek nem fog tetszeni, hiszen az alacsony bérek miatt is vannak itt.
Indok van a forint gyengítésre kérdés, mikor nem az, hogy lesz e?!
fpeter1982 ma, 07:47
#77364
Ha broker lennél lehet bele látnál erős vételi vagy pont eladásra utaló jeleket. Persze azonnal kiszámolnád azt is hogy abból mennyi marad a zsebedben mint jutalék. :)
TitusPullo
TitusPullo ma, 05:55
Előzmény: #77359  Nedden
#77363
köszi az infókat, a laikus jogával élve nekem ez nem erős vételi formáció, talán 4 óráson jobban kidomborodik, itt naposon - nekem - nem.
Boby
Boby ma, 05:54
Előzmény: #77361  bronz
#77362
Én már csak ilyen földhözragadt vagyok.orbán csavaros észjárása azt mondja nekem, hogy lesz egy imf készenléti hitel, ami túl sokat vizet még nem fog zavarni a politizálásban, de lehet majd mutogatni a piacoknak, ha nagyon gyengülni akarna a forint. Aztán ha tényleges hitel felvételre fog sor kerülni, az már kínai lesz, a szabadság jegyében. Trump esetleges eljövetele módosíthat a részleteken, de szerintem nagyvonalakban ez az irány. Nagyobb gazdasági összeropanás nélkül, elegyensúlyozni a következő országgyűlési választásokig úgy, Hathor, meg Zajec közben tapsoljon, hogy milyen jó világ van itthon, milyen szépen megy a gazdaság, pedig még háború is van a szomszédunkban!
bronz ma, 05:29
Előzmény: #77360  Boby
#77361
Ejnye! Nem hiszel a fidesz propagandának? :)
Nem készenléti hitelről lehetett szó vagy egy konkrét IMF hitelfelvételről való érdeklődésről. (Dehogynem).
"A megbeszélésen értékelték a világgazdaság és a nemzetközi kereskedelem helyzetét."
Biztos az IMF már évek óta ezen izgul, hogy a "rendszerváltó" komcsi erről mit gondol. :))
Boby
Boby ma, 05:18
#77360
Édes Istenem!? Vajon mi lehet a forint hosszú távú iránya amikor a kormány éppen imf mentőövért kapgod? Ok, megvan a készenléti hitel, zárnak a forintot forexen shortolók, erősödik valamennyit a forint, minek következtében még több eurót visz vásárolni külföldre a magyar, minek következtében még nagyobb hiány lesz az adóbevételekben, még jobban lassul a gazdaság,stb,stb. Vajon mi lesz erre a kormány reakció!? Vajon milyen valódi, fundamentális változás fog bekövetkezni ennek a hitelmegállapodásnak a következtében, mikor az ingyen pénzzel sem tudtak ilyen értelemben mit kezdeni!? Leveghöz jutnak. Aztán jövőre megy minden tovább. Negatívba vágják a kamatokat, 6% lesz a gdp növekedés és megduplázzák a béreket!😊 Én továbbra is azt mondom, aki nem rövidtávban, forexen tolja, annak amíg orbán irányítja, bármilyen pozícióból is az országot, annak nincs mit aggódnia a forint sorsát illetően, az továbbra is gyengülni fog.
Nedden
Nedden ma, 05:05
Előzmény: #77358  Nedden
#77359
Nedden
Nedden ma, 05:04
#77358
https://www.xm.com/hu/research/markets/allNews/reuters/weaker-dollar-ahead-of-us-fed-decision-props-up-cee-fx-53926197
.
Reuters elemzése szerint a közelgő USD gyengülés a kockázatosabb közép-európai devizák irányába tolta a kereskedőket. Így tényleg az történt, hogy az eurót, frankot is zsákolták de a forintot, zlotyit, koronát még jobban vették. Gyanítom a közép-európai devizák gyengülésére játszanak előre. A cikk megemlíti az MNB jövő heti kamatdöntését is. .Brókerem ma már vételi jelzést adott EUR/HUF párra!  2024.09.17 (ezzel megerősítette tegnap esti szintén long jelzését)
Idézem mert fizetős:.
EUR/HUF rövid táv: emelkedés 402,49-ra. 
Megjegyzés: Az RSI (lendületmutató) 50 alatti.Az MACD (trendtől való eltérés mutatója) a jelzővonal feletti és pozitív. Sőt, a jelenlegi árfolyam a 20 és 50 mozgó átlaga feletti (393,71 és 393,52 szinten áll)
Felső határok:
TP4 407.94
TP3 405.21
TP2 402.49
TP1 399.76
394.02 forduló
S1 392.11
S2 390.31
S3 385.73
S4 383.00
A bika forgatókönyvet rövid távon csak a S2 390.31 fentről lefelé áttörése szüntetné meg.
bronz ma, 04:46
Előzmény: #77336  zajec
#77357
Semmilyen dossziét nem vezetek senkiről, csak emlékszem rá, hogy Stocklandyardon is milyen szépen hoztad ezt a legalja személyeskedő színvonalat, ami miatt lapátra kerültél.
Google a barátod, pár mp visszakeresni az ottani vagy az itteni ámokfutásaid.
Ki is a nagy jelenthető Ibiza Nudli zajec?
https://forum.portfolio.hu/user/zajec
"Moderáció:
Felfüggesztés a teljes fórumból - 2024-09-10 12:15-ig (20 nap, 0 óra, 0 perc)
A moderátor indoklása:
Személyeskedés. Jelentgeted fel a fórumozókat tizedannyiért, amit te minden nap leosztasz. Ha nem sikerül barátságosabban, végleg kitiltunk."

Írtam már, ehhez igen vastag bőr kell, hogy sok ember jelentgetése után még visszajössz észt osztani, mintha mi sem történt volna.
BKKT ma, 03:07
Előzmény: #77340  Hathor
#77356

Vették fel sorra a devizahiteleket és ennek egy része átváltásra került + a magas kamat ami tartotta eddig a forintot...
Devizahitelekkel elvileg leállnak, mivel beközelítette a 30%-ot az államadósság arányában...
A magas kamat is kicsúszott a forint alól, ez sem tudja már támasztani sokáig az árfolyamot...
Nem hinném, hogy 390 alá be tudna nézni sőt, még ebben az évben elindul egy tartósabb forint gyengülés...
402-403-at átütve már rövid és hosszú távon is, reszeltek a forintnak... (nagyobb gyengülésnek kell következni...)
A forint mögül kicsúszott és folyamatában kicsúszik minden aminek köszönhetően egy szűk sávban tudott maradni az árfolyam... (eddig)
A költségvetési hiány bődületes és már EU. forrásokat is veszítünk....
Semmilyen távon nem jó már a forint helyzete.
Nedden
Nedden ma, 02:15
Előzmény: #77317  zajec
#77355
Lehet a kínai hitelt váltották át. De szerintem a felhasználás célja titkos. Így az, hogy belső vagy külső célra költik el azt gyanítom nem fogjuk egyhamar megtudni.
Most a EUR/CHF párt is figyelem, egyelőre sok a közös vonás de mintha jobban teljesítene a forint mint a frank az euróval szemben. - Ez nekem kissé furcsa! 
Tegnap 10 napos csúcson zárt a forint (hétvégével együtt). 
A nagy gazdaságok mostani jegybanki változásai alaposan felkavarják a piacot. Alig találok biztos pontot amihez lehet viszonyítani. 
zajec
zajec ma, 01:43
Előzmény: #77350  Zanza2
#77354
A tobbi sem valtoztatott ezen. Egyreszt nem volt piackepes termek a valtaskor, ami volt azt elprivatizaltak. Az emberek zome ma is szoci mertekegyseggel dolgozik. 10 ev alatt át lehetett volna allitani ezeket. Piaci ber es minden piaci aron. Amikor kettevagtak nemeteket bevezettek a nyugatnemet markat azt mondtak legyen az erteke annyi, hogy 1/3 lakhatas a masik 3ad a rezsi a 3. Harmad az elelmiszer. Ez volt kb 1000-1200 nszk márka.kb ezt az aranyt lehetett volna balunk is. 
zajec
zajec ma, 01:29
Előzmény: #77348  Fsociety
#77353
Nem sok vizet zavarsz. Sajat arnyekod vagy. Rajzold meg a chartod es elemezd. Beirtam mikor vetten eurt chfet legutobb usdt. Azt is beirom mikor adom el. Reszvenyt az adott topikba irom be. JAJA majd mekibe talizunk hozod a haverodat is es nezegetitek a szamlaim. :) almodozz. Beraktam ev elejen a portfoliom is amit egyikotok sem mert megtenni. Ezek a tenyek. 
Zanza2 hétfő, 23:51
Előzmény: #77340  Hathor
#77352
Kb. ugyanilyen eséllyel törhet ki felfele is.
50-50%
kissat hétfő, 21:51
Előzmény: #77339  zajec
#77351
Berlini barátaim nagyon békés emberek, két gyereket nevelnek, egyikük tanító. Két (még hitellel terhelt de kiadott) lakásuk és elég komoly részvényportfóliójuk van/lett mióta kinn élnek. Bécsben rengeteg az olcsó önkormányzati lakás, a fiam barátja már ilyenben lakik (phd-ját írja). 
Zanza2 hétfő, 21:49
Előzmény: #77343  zajec
#77350
"legnagyobb bűne az orbán kormányoknak, nem tanította meg az embereknek a piacgazdaságot.  
Akkor lenne vinnyogás kádár népének."
Ez szándékos. Kádári szinten kell tartani a lakosságot, így manipuláható, piacgazdaságban nehezebb lenne.
ktamask hétfő, 21:47
Előzmény: #77340  Hathor
#77349
Köszönöm
Fsociety
Fsociety hétfő, 21:33
Előzmény: #77344  zajec
#77348
Elolvastam. Figyeltelek vegig,mindket accountot. Szetjelented a forumot,ha kell,ha nem. Pedig csak tovabb kene gorgetni,Steven. Nem bonyi,nem? Koteslistadat mikor kuldod? Regota varom. Nyomod a rizsat,hogy ki es kiket ultetett be 430on,de told ide a neveket,hogy ki es kit ultetett be sikerrel. Vagdalkozol itt altalanossagokkal,de semmi konkretum. Na,gyerunk,johetnek a bizonyitekok,hogy nem csak az ures frazisok a te szinted. Ez mar szemelyeskedes lenne? Vagy csak a tenyek felsorolasa? Mi lesz,jelentesz? 
zajec
zajec hétfő, 21:25
Előzmény: #77342  N0MAD
#77347
ha 2éve űcsörögnék a 400felett boldogan vett eurban akkor persze várnám a zöccázat
TheSnake2020 hétfő, 21:24
Előzmény: #77342  N0MAD
#77346
Pedig benne van a letörés simán.. lásd lentebbi írásom
zajec
zajec hétfő, 21:24
Előzmény: #77340  Hathor
#77345
:) ezzel itt nem vagy népszerű. Ez a zúgyisöszzeomlik szekta.
zajec
zajec hétfő, 21:22
Előzmény: #77341  Fsociety
#77344
leírtam,  keresd vissza. 
zajec
zajec hétfő, 21:21
Előzmény: #77338  Zanza2
#77343
ha nem tartod be a házirendet akkor is kirakható vagy, és "Problémás magatartás (a rend zavarása, tapintat nélküli magatartás)"  HA NEM GYűjtöd szelektíven a szemetet akkor megbüntetnek. Ha nem fizetsz időben akkor is kitehetnek. Tévedés ne essék ez a normális. Vannak szabályok, ha nem tartod be reppensz. Nem az ha egyszer bekerülsz akkor a tulaj mászkáljon a bíróságra te meg addig nem fizetsz. 1év után 3 havi türelmi idővel is felmondhat a tulaj. 
nem akarok a részletekbe belemenni az állandó okoskodások miatt de igen ez a legnagyobb bűne az orbán kormányoknak, nem tanította meg az embereknek a piacgazdaságot.  
Akkor lenne vinnyogás kádár népének. 
N0MAD hétfő, 21:13
Előzmény: #77340  Hathor
#77342
Ja, ha én is diverzifikás nélkül full forint állampapírban ülnék jövő nyárig én is úgy várnám a forint erőt mint puás hülyegyerek a nők terén a sikereket. 
Fsociety
Fsociety hétfő, 21:11
Előzmény: #77336  zajec
#77341
A moderátor indoklása:
Személyeskedés. Jelentgeted fel a fórumozókat tizedannyiért, amit te minden nap leosztasz. Ha nem sikerül barátságosabban, végleg kitiltunk.----az objektivitas jegyeben....ugyebar...gondolom ezt total veletlenul fujta ide a neved ala a szel,hazmester uram 😏

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek