Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Boby
Boby szombat, 18:08
Előzmény: #75958  N0MAD
#75960
Én Magyarországon azt látom, hogy pont ez a nincs mit veszítenem réteg az,aki évről évre,egy zsák krumpliért megszavazza orbánt.
Boby
Boby szombat, 18:06
#75959
https://www.portfolio.hu/unios-forrasok/20240810/ovatos-magyarorszag-eu-bol-valo-kizarasanak-ugyeben-a-lengyel-miniszterelnok-703535
Egyre gyakrabban, egyre több helyről vetődik fel a kérdés. Milliméterről milliméterre, de csúszunk kifelé.
N0MAD szombat, 17:59
Előzmény: #75957  Boby
#75958
Nem is vitának szántam csak kiegészítésnek. 
Persze arröl lehet vitatkozni hogy milyen az a szint ami alá az államnak nem nagyon kellene valakit a saját önpusztításán kívül engednie, de gondolom azon nem hogy van ez a szint, a gyerekkizsákmányolás rabszolgaság meg hasonlók se véletlenül vannak tiltva, és nem csak szívjóságból de a felsőbb rétegeknek sem annyira jó egy nincs mit vesztenem réteg.
Boby
Boby szombat, 17:49
Előzmény: #75956  N0MAD
#75957
Nem velem van vitád, hanem akik azt az álláspontot képviselik, hogy "Kit érdekel a helyiek lakása?". Ugyanaz a téma, csak más megközelítésben.
N0MAD szombat, 17:14
Előzmény: #75955  Boby
#75956
Azért van valami abban hogy nem teljesen arányos a jövedelem.
Ha száz egységet keresek de a megélhetés mindenképp elvisz 99et és egyet tudok félretenni akkor egy tíz egységes emelés nem tíz százalekkal emeli a megtakarítást hanem 11szerezi.
Nyilván direkt sarkos a példa és nem is ilyen egyszerű ez a valóságban, de nyilván az államnak van szociális szerepe is.
Boby
Boby szombat, 11:34
Előzmény: #75954  5000
#75955
Mint írtam nem fogok ezen vitázni, ez világnézeti kérdés. Több féle módon kezelhető a probléma és nincsenek kizárólagos megoldások és a sávos szja sincs ellenemre. Azt viszont megjegyzem, hogy a sávos szja elképzelése pont ugyanarról a tőről fakad,mint az üdülési célú ingatlanvásárlás megnehezítése, bizonyos helyeken. Mégpedig, hogy azt gondoljuk,hogy egy bizonyos társadalmi csoport valamilyen okból, valamilyen módú szociális vagy anyagi védelemre,támogatásra szorul. És mint ilyen,bizony a sávos szja is kivételezés, pozitív diszkrimináció a keveset keresők felé, a jól keresőkkel szemben.
5000 szombat, 10:49
Előzmény: #75937  Boby
#75954
A sávos szja legalább mindenkire vonatkozna, az nem egy kivételezés.
5000 szombat, 10:47
Előzmény: #75940  matatakakiba
#75953
Így van, erre is utaltam.
TheSnake2020 szombat, 10:40
Előzmény: #75942  Boby
#75952
Nálunk a Balatonon nincs tömeg. Hétközben inkább kevesen,  hétvége ok. 
N0MAD szombat, 09:58
Előzmény: #75950  N0MAD
#75951
Illetve még egy érdekes kérdés az ingatlan vs mobilitás, de gondolom ez egyértelmű.
N0MAD szombat, 09:57
Előzmény: #75946  Freszelés
#75950
“ Ha valamit nem te tulajdonolsz, akkor ott kiszolgáltatott(abb) vagy”
Kivéve ha az áránál (áraiknál) jelentősen több van a zsebedben. Mert akkor sima tőzsdézés higy megveszed e vagy berled vagy lízingeled. 
De persze a macera miatt hajlamos az ember megvenni mint fizetgetni meg  ha költözni se akar tehát az ingatlant is megveszi inkább. Másutt meg sokan bérelnek akik megvehetnék mert nagyobb a bérlő biztonsága.
De ez már általános bizalmi kérdés. A pénznek is azért van érteke mert az emberek bíznak benne higy majd valamit ők is kapnak érte. (A kormányzat/nemzeti bank garanciájában bíznak) Ha nem bíznak akkor nincs értéke, ha kevésbé bíznak akkor csökken az értéke. 
Nálunk az ingatlanban bíznak jobban, van ahol meg a fizetőeszközben. A tanulságokat mindenki magának.
FR73 szombat, 09:46
Előzmény: #75945  Boby
#75949
Igen, élni tudni kell :-)
bronz szombat, 09:42
Előzmény: #75942  Boby
#75948
Egy hónapja voltunk, a végére megjött a 36-38 fok.
Hétfőtől szerdáig kevesebben voltak, de utána egyre többen, péntek-szombat-vasárnap tömegnyomor.
Nagy változást nem láttam a korábbi évekhez képest. Talán a lellei vidámpark volt az, ahol jóval kevesebben voltak, mint évekkel ezelőtt.
Boby
Boby szombat, 09:25
Előzmény: #75946  Freszelés
#75947
Szerintem nem erről a léptékről beszélünk.Minek ahhoz nyaralót vennem a világ másik felén, hogy egy évben két hetet töltsek ott?! Minek ahhoz hajót vennem, hogy egy évben két hetet hajózzak? Nem olcsóbb,nem praktikusabb (soxor sőt),de legalább érezhetm,hogy én birtoklom? Vegyetek repülőt is,hátha jövőre azzal mentek nyaralni!:-)
Freszelés szombat, 09:16
Előzmény: #75937  Boby
#75946
Ha valamit nem te tulajdonolsz, akkor ott kiszolgáltatott(abb) vagy. Az emberek meg megtanulták, hogy kiszolgáltatottnak lenni nem jó, mert - meglepő - de visszaélnek vele.
Igaz ez az anyagi helyzetedre, munkahelyedre, az esetleges bérlet lakásra, mindenre. A gyengeségen, sebezhetőségen, kiszolgáltatottságon sokan igyekeznek gyarapodni. Az a biztos, ami az enyém.
Béreljem a telefonomat, bútoraimat, lakásomat, kocsimat? Hát de kvra jó nekem, hogy innentől örökké fizethetek ezekért... mi van ha épp nincs pénzem? Huss, elvesztettem őket. Ha meg megvettem őket, akkor max kicsit szutykosabb, de van.
Boby
Boby szombat, 09:15
Előzmény: #75943  FR73
#75945
"Nem extrém drága pedig, 3 főre olasz (igaz, jóval nagyobb) vizipark 102 eur, idehaza 22500 és 15500 ft volt a belépő."
Szeretem az osztrák tavakat. Sok helyütt nulla forint a belépő, nulla forint a parkolás és ha fürdés közben megszomjazom, nulla forintért tudok inni a hideg tó vizéből.:-) 
Boby
Boby szombat, 09:09
#75944
Otp Emda, részlet a júliusi beszámolóból. Nem szentírás, de mégiscsak egy "szakértői" vélemény. Tartom is az alapot és a beszámolókat is rendszeresen olvasom,alkalmasint kereskedési ötletnek is felhasználom a benne írtakat.
 ". A hónap folyamán összességében növeltük a forint shortot EURHUF és USDHUF vételekkel: EURHUF-fal 390.45 és 394.9 közti szinteken kereskedtünk, dollárt pedig 358.2-364.1 között vettünk. A forint short a hó végén 63%."
FR73 szombat, 08:57
Előzmény: #75942  Boby
#75943
Megerősítem. Elmúlt hetekben hétköznap kétszer is voltunk élményfürdős csúszdás vidéki helyen a családdal. Napsütés, 28 és 31 fokban. Félház se, csúszdánál nulla sor, kajáldáknál is bőven volt hely, parkolók negyed-harmadig, beachbar/vizibárt szinte senki nem vette igénybe.
Nem extrém drága pedig, 3 főre olasz (igaz, jóval nagyobb) vizipark 102 eur, idehaza 22500 és 15500 ft volt a belépő.
Boby
Boby szombat, 08:27
#75942
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20240810/iden-sokan-valasztjak-magyarorszagot-703319
Rég nem voltam a Balatonon, azon túl viszont rendszeresen megfordulok turisztikailag felkapott helyeken. Az én és a másoktól hallott szubjektív beszámolók viszont ellentmondanak ennek a cikknek. Véleményem szerint,ha a cikkben írtak lennének a valóság, annak valamilyen módon tükrözödnie kellene a fogyasztási statisztikában is. 
Rincewind2 szombat, 05:34
Előzmény: #75940  matatakakiba
#75941
Sőt még olyan is volt, hogy kitiltottak Budapestről és nem is mehettél oda.

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók