Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
N0MAD ma, 14:21
Előzmény: #75427  geza77
#75428
Nem értem miről beszélsz, mato tavaly is zseni volt idén is az, jövőre is az lesz. 
Vagy gyönyörű, most elbizonytalanodtam.
geza77
geza77 ma, 14:01
#75427
5 hét erőlködését nyomta le fél hét azaz 2,5 nap alatt a FO$rint.
"a nemzeti valuták több célt szolgálnak, az egyik, hogy jelzik a nemzeti gazdaság állapotát (erejét, produktivitását), a politikai rendszer stabilitását. "
haviban 394,86 fölött zárva sikeredik 17,5 havi csúcson lennie!  Pedig tavaly milyen ügyes volt a kormány, hogy visszahozta az árfolyamot, most már nem olyan ügyes? 
https://imgur.com/a/8sGhC2J
#75426
Közben Ft szépen lassan 396 ot ostromolja. Lassú víz partot most, ebből ha így halad a jövő hét elejére akár 400 is lehet... kérdés hogy addig az ellenállást átviszi e.
N0MAD ma, 11:48
Előzmény: #75419  bronz
#75425
Vizen az biztos, valahol az adrián vagy a francia riviérán.
Kenyere javát már megette mondjuk.
Előzmény: #75422  Josti
#75424
Ahogy lehet olvasni a Stellantistól, a Mistu Nissan Renaultösszeborulásból, kínai most eléggé rárúgta az ajtót a telekommunikáció után az autóiparra is. És az a baj, hogy ezek a kis mocskos, ha beszállítót keresnek akkor félelmetessen spúrok... kb ha ingyen adnád is adjál még valamit mellé. EU ban a kommunikációban több céget megvettek bekebeleztek (Nokia, Kathrein) Autóipar most felkészül. 
Minőséget még nem hozzák , de a csóró nézet ez nem érdekli. 
Kommunikációban sok helyről ki lettek tiltva... de  a helyükre csak drágább alternatíva van. Most az kínai autókat is adótatni próbálták, de azt fénysebességgel reagálták le a kínaiak, hogy "alkatrész" ként szállítják ide, aztán itt rápattintják a rendszámtáblát és mehet is... Nem versenyezni nem opció, versenyezni meg nincs pénz és olcsó erőforrás és energia , havalaki tudja ebből hogyan tud az autóipar kilábalni az adhatna tippet, szerintem több cég fizetne érte milliókat... De lehet a vége az lesz, ha minde összeborul, hogy nyomunk egy restetet... 
Mcemru ma, 11:35
Előzmény: #75402  TheSnake2020
#75423
jött is, kár h későn néztem...
Josti ma, 11:32
Előzmény: #75416  EURHUF_goes_to_haven
#75422
Ha autóipar, akkor azt globálisan tekinteném mert a globálbeszállítók gdp termelésének szerintem töredéke az audi merci bmv összeszerelő üzemek gdp termelése. Nem korlátoznám németországra. Viszont egyetértek, ha autóipar szopik, akkor régi gyúcsány megy, új gyúcsány jön!
De én elsősorban a parancsuralmi rendszerekre gondoltam, ami visszakúrja 40 évvel korábbra az ország mentális állapotát. Ez szerintem a gyökéroka a problémáknak. Minden más ebből következik. Kiszolgáltatottság 1-1 iparágnak, energiának, szektásodás(feltétel nélküli hit). Ellenzem hogy mindenki operáltassa át magát nemváltó óvodássá de ne menjünk már visszafele az időben! Szélsőség róósz! Értem? :D
geza77
geza77 ma, 11:29
Előzmény: #75412  slash
#75421
Ló étvágyat kívánok hozzá!
"Idén 78 éve vezették be a Forintot hivatalos fizetőeszközként hazánkban. Ismerjük meg történetét, és a régi pénzeinket!" 
Közben a vén trottli FO$rint csoszogva, 1 porszemen is orrabukva kicsit behugyozva időnként egy galambot elengedve, ami jön sógorostúl, azaz nyelestül (ha még szilárd lenne, de az is híg) feszít, mintha Herkules lenne, a legszebb napjait élve. Pedig csak Herr Kulás sajnos. 
Remélem nem vettem el az étvágyadat ;)   
 
https://www.magyarorszagom.hu/forint-tortenete-gyongy.html?fbclid=IwY2xjawEW4bBleHRuA2FlbQIxMQABHeJf6D5suCsNfe6mG1bzyeJP7DPXphqN9TwuxOPVFewNnOekbg8a1g0MZA_aem_WKXLCZv173hxHQ1uIXfr8Q
Előzmény: #75419  bronz
#75420
Komolyan senki nem teszi fel a kérdést, hogy ezt hogy ?? Vicc... És ennek az összegnek a TIZEDÉNEK sokan örülnének.... 
bronz ma, 11:04
#75419
Alakul a jólét, idióta Marci havi 6,3 millió Ft-ért csinál már hülyét magából heti szinten július 1-től.
A felcsúti kommunista már 6,5 millió Ft felett keres, de megtakarítani sajnos továbbra se tud nagyon szegény ennyi pénzből. Hó végén már kenyéren is vízen élnek Anikóval.
N0MAD ma, 10:52
Előzmény: #75416  EURHUF_goes_to_haven
#75418
Szerintem az egész eura gondolhatott, nem mennek bele jó ötlet e a huxit, de ha ez az igény időben szeretném tudni.
N0MAD ma, 10:51
Előzmény: #75414  EURHUF_goes_to_haven
#75417
Nem mondok ilyesmit, de amik tények: a zsákfalvak 99%os kormányszavazók a nagyon vidék is, a bűnös város meg ami minden jovedelmi statisztikában különáll meg nem.
Lehetne elemezni az okokat de talan ne kezdjunk bele, de azt látni vélem hogy nem a nyomor/szegénység tesz kormányellenessé.
Előzmény: #75413  Josti
#75416
Ha németország csákjázására gondolsz akkor ha azt a kötelet elvágod akkor az első nagy hullám előszer fog felborítani és ripittyára törni és a teljes lagénysé belefullad. A gazdaság mekkora rész függ a németektől, legfőképp az autóipartól ?? TÚL NAGY!
gyula1971
gyula1971 ma, 10:46
#75415
-Jó napot! Private Banking friss:-EURHUF napi: A hosszú csökkenő trendet tesztelte vissza a görbe a 390,6-os szint környékén. Mivel a gyenge hazai GDP adat hatására gyengülni kezdett, emelkedő hullámba kerülhet újra.  A 398,4 lehet egy olyan ellenállás, ami vízválasztó a komolyabb forintgyengülés előtt.  Amennyiben kitörne, akkor a 414 környékére mutat a minta, vagyis az elmúlt félév 382,8-398,4 közötti sávjából felmehetne a 398,4-414 közötti zónába.  Ellenállások: 398,4; 406,25; 414,06. Támaszok: 386,7; 382,8; 375. 
Előzmény: #75403  N0MAD
#75414
Az említett csoport már elhagyta, vagy éppen elhagyásán gondolkodik és nagyjából már leszarja mert beletörődött, hogy nem lesz jobb... (igen én is 1 ezekből, de még voltam szavazni... sorba álltan 4 órát a követségen, megszálltam ott és kirándulással összekötöttük)... Szóval ne hogy azt mond hogy a NEW és a felső 10. decilis fog a változásra szavazni... Vagy ha senki akkor minden szuper, csak így tovább.
Josti ma, 10:16
Előzmény: #75407  N0MAD
#75413
Kis ladik ami megcsáklyázott valami nagyobb hajót hogy majd ők húznak valamerre. Nagy előrelépés lenne csak elvágni a kötelet mert ennél még az árral sodródás is jobb lenne.
slash ma, 10:16
Előzmény: #75410  geza77
#75412
Anyám most küldött rántotthúst.. :-)  Úgy beverem tesó! Két hétig tengeri fiszemf.om meg pizza.. végre ba+
TheSnake2020 ma, 10:15
#75411
No ismét kezd a forint bajban lenni minden időtávon. Szomorú. A JPY megy mint annak rendje módja. Aki ért hozzá gondolja át, hogy egy tőke áttétellel indított JPY carrynak mit okoz égy, 1,5% JPY erősödés. 
geza77
geza77 ma, 09:54
Előzmény: #75408  Benzedrine
#75410
Mindig más repíti! Attól függ mi a mélykERESZtény ómAGYAR népNEMZETTHY rántotthús államformájú banánállam érdeke!
Ment ez már, amikor a nép elevenen +nyúzása miatt a gyengülés volt mindig mással! Ha a dollár azzal, ha az nem akkor volt már esés hun a jüan, hun a török líra, hun a délafrikai rand, hun a vizigótok gumimatracának a kilyukadása miatt!  Időnként persze soros miatt is. mikor ki..
N0MAD ma, 09:34
Előzmény: #75408  Benzedrine
#75409
Nyilván ott a helye, de még nem!
Benzedrine
Benzedrine ma, 09:19
Előzmény: #75405  N0MAD
#75408
US tízéves csökken, nincs depi a piacokon, 380 alatt kéne már lennie.
N0MAD ma, 09:10
Előzmény: #75406  Fsociety
#75407
Az egy dolog hogy lesz e változás, a másik hogy akkor mi lesz.
Ez nem gyerekbicikli higy farol egyet és más irányba megy tovább, hanem valami tanker/ nemtom vogon teherűrhajó amit visz a tehetetlenseg.
Lesznek tanárok / orvosok ha xy-nak hívják az aktuálist? Csokkennek az adósságok? Visszamenoleg megváltozik a demográfia?
Egyetértek limitált a időm és majd el kell kezdeni gondolkozni az egészsegügyről és a  nyugdíjas évekrol. Jelenleg minden faszappan, háziorvosom már évek őta lecserélődött, még nem is láttam. Huszonéve voltam kőrházban lábtöréseel utoljára. Azóta csak céges orvos, fogorvos meg oltó látott. Nem húznám tovabb a grafikont a végtelenbe mert még összeér saját magával ;)
Fsociety
Fsociety ma, 08:56
Előzmény: #75404  N0MAD
#75406
Ezert mondom,hogy ha nem lesz polgarhaboru,akkor kb megall az orszag. Ebben fletoeknak kurva nagy felelossege van. En ezert nem tervezek mar sokaig itt lenni,mert itt lefott a kave,minden szempontbol. Koromnal fogva meg nincsenek naiv almodozasaim,hogy majd ha ez vagy az lesz,akkor jobb lesz. Ezeket bekes uton keptelenseg eltavolitani.
N0MAD ma, 08:45
#75405
Kérem tegyék meg tétjeiket a kilenc óra utáni irányra. Piros vagy fekete?
Rien de va plus! :D
N0MAD ma, 08:42
Előzmény: #75401  Fsociety
#75404
Kétharmad? Ugyan, rendeleti kormányzás van évek óta mert permanens vészhelyzet, hello, a parlamentnek csak díszletszerepe van. Max meg kell hosszabítani a vészhelyzetet korlátlan ideig ha úgy allnak a számok.
Ha meg váltizás lenne leállhatnak a közművektől a bíróságokig rendőrségig minden is. Aztán tessék innen nagyot gurítani.
N0MAD ma, 08:38
Előzmény: #75398  FR73
#75403
“ Ha nincs nyomor, akkor nehéz a változtatás.”
Hát pont fordítva látom. Ahol a nyomor van ott kb egyhangülag szavaznak a megszokottra, “jóvanezígy, csak rosszabb ne legyen”
Olvastam egy mondást: a haldoklók nemigen szavaznak a változásra.
A biztos egzisztenciájú, mobilis, magabiztos könnyebben ugrál, konnyebben lecserél(né) ami nem tetszik neki.
Példákat a környezetből önállóan, nem akartam tríviát. :D
TheSnake2020 ma, 08:29
#75402
Szerintem ma window dressing lesz. A BOJ hatalmas emelése ki fogja verni a biztosítékot.  Csak napok kérdése. 
Fsociety
Fsociety ma, 08:24
Előzmény: #75400  EURHUF_goes_to_haven
#75401
Orbanek kiszerveztek mindent magankezbe. De ha latjak,hogy baj van,ket nap alatt a maradekot is ki fogjak szervezni. Infrastruktura,minden. Ha 26ban valahogy csoda tortenik,masnap megall az orszag ilyen olyan kamu faszsagra hivatkozva. Talan a legidealisabb az lenne,ha nem lenne ketharmad,bar igazabol sztem mar ez is mindegy. 

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek