Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
21630 vasárnap, 10:00
Előzmény: #265818  kreta
#265820

4 mobil korlátlan előfizetés + otthoni tv + net 57k?
mi van ebben benne pontosan?
kreta
kreta vasárnap, 09:36
Előzmény: #265811  Freszelés
#265819
És szerinted akkor nem fognak emelkedni az árak gondolkozzál már!!!!!!!
kreta
kreta vasárnap, 09:35
Előzmény: #265815  Goldstein17
#265818
Tényleg nagyon olcsó négyen vagyunk,
Két felnőtt két kamasz gyerek nyilván ő kereső képtelenek, az otthoni szolgáltatással 57000 Ft a telefonszámlámlánk…
Ja nem tudtam hogy neked rajzolják a pénzt..
Mi ezért keményen megdolgozunk…
A lakására emelkedésére meg a kormány tehet meg a sok buta vevő!!!!
kreta
kreta vasárnap, 09:32
Előzmény: #265815  Goldstein17
#265817
Mert a sok buta megveszi a lakást..
Remegnek kapkodnak érte a barmok
Pistike12 szombat, 21:55
Előzmény: #265815  Goldstein17
#265816
Ezt nagyon jol latod. 
Goldstein17 szombat, 21:25
Előzmény: #265812  kreta
#265815
A benzin olcsó,  a telekommunikáció pedig nagyon olcsó. A lakásárak az elmúlt 20 évben legalább tízszer annyit emelkedtek,  mint a telekommunikációs díjak és legalább háromszor annyit, mint a benzin.
Freszelés szombat, 21:07
Előzmény: #265812  kreta
#265814
de nem az van hogy totál értelmetlen a támogatás? csak azonnal az árba épül be. akkor miért nem printel a forintgyár holnap mindenkinek 1millió forintot? mindenki "tök" gazdag lenne... mert kb ezt csinálják.
jaj ha csak egyszer kapnék 24 óra teJhatalmat... rendberaknám az országot. :)
berlini
berlini szombat, 20:31
Előzmény: #265808  Firekiller
#265813
szerintem OTP biztosan többet hoz, Richter valószinű, MOL nem
kreta
kreta szombat, 19:43
Előzmény: #265810  Freszelés
#265812
Miért amikor lakásra adtak támogatást nem azonnal megemltélk a lakáseldók a lakás árát?
Amúgy meg minden drágul a szakember is azt a rohadt drága benznit használja meg a kurva drága telekomunkációt, az emelkedő szervizdijjakat,
Stb….
Freszelés szombat, 19:06
Előzmény: #265810  Freszelés
#265811
szüntesse meg a feketézést, stb..  ez például még pénzbe se kerülne, sőt. csak akarni kéne. 
Freszelés szombat, 17:16
Előzmény: #265807  berlini
#265810
"- a felújitások egyre drágábbak lesznek, nő az árolló az újszerű lakásokat erősebben drágitva (kivéve, ha beindul egy államilag támogatott lakásfelújitási program)" - eddig minden alkalommal amikor "besegített" az állam, abból pont az ellenkezője lett: támogatás = drágulás, ingyenpénz = rakéta
Az állam ne ingyenpénzeket locsoljon, inkább tegye a dolgát: fektessen szakképzésbe, oktatásba. Legyen egyszerűbb-könnyebb vállalkozást indítani. Ilyesmi. Hát ez mondjuk fáradságosabb, mint kilocsolni adóforintokat.
Firekiller
Firekiller szombat, 14:44
Előzmény: #265807  berlini
#265808
köszi, ést ezt összehasonlítva, otp mol richter vagy bux index többet fog hozni?
berlini
berlini szombat, 14:39
Előzmény: #265804  Firekiller
#265807
10 éves távlatban a várakozásom:
- éves átlagos2-4%-os GDP és 4-6%-os reálbérnövekedés, ami továbbra is a nagyvárosokban erősebb a zsákfalukban pedig az átlagalatti marad.
- Budapesten (plusz pár nagyváros) az inflációt meghaladó ingatlanár emelkedést várok. (Ha megépül pár metróvonal, akkor a belváros értékeltsége csökkenni fog.)
- a felújitások egyre drágábbak lesznek, nő az árolló az újszerű lakásokat erősebben drágitva (kivéve, ha beindul egy államilag támogatott lakásfelújitási program)
- az eddigi éves átlagnál nagyobb mértékű újlakásépitést várok, megjelenik az államilag támogatott bérlakásépités, ami a bérbeadási hozamokat tovább csökkenti, igy a befektetői körben a külföldiek aránya nőhet
- a lakásáremelkedést a reálbér növekedésen kivül támogatni fogja a 2% alatti infláció miatti 4-5%-os hitelkamat.
- a lakossági pénzügyi, befektetői tudatosság csak lassan fog változni, ezért én nem számitok egy olyan változásra ami a lakosságnál az ingatlanbefektetések irányából a részvények felé mozditaná a vagyon-portfolió összetételét.
Firekiller
Firekiller szombat, 13:19
#265806
amúgy azt sem szokták itt sokan írni hogy az 50%-os infláció az elmúlt 5 évben sajnos megtörtént amit az ingatlanpiac is lekövetett, de vajon lesz -e ilyen mértékű orbáni infla a következő 5-10 évben... nyilván kicsi az esély rá..
Firekiller
Firekiller szombat, 12:14
Előzmény: #265804  Firekiller
#265805
mindenki véleménye is érdekel természetesen 
Firekiller
Firekiller szombat, 11:13
#265804
berlini 10 éves távlatban innentől Bpest, tégla Pest Hungaria körúton belül de inkabb a két körút között nominálisan ill. reálon hogy látod?
N0MAD szombat, 09:17
Előzmény: #265790  Firekiller
#265803
Akkor indult a fórum, olvasd vissza az elejét ha érdekel.... akár random ugrálva is hónapokat
Bandita szombat, 08:55
Előzmény: #265800  Firekiller
#265802
Volt, nevekre nem emlékszem.
Nekik lett igazuk.
tothjoco
tothjoco péntek, 22:18
Előzmény: #265800  Firekiller
#265801
Valamiért emlékeztem a cikkre. Persze 2008-- után még mindenkiben ott volt a para. Én2012 ben vettem egyet Pesten,13ban Füreden. Sajnos hitelem életemben nem volt.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek