Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
N0MAD 2024. 02. 26. 11:35
Előzmény: #217399  slash
#217400
Nem ugyanaz a közönség.
Viszont vannak akik támogatásból csinálták a vendégházat és valahogy meg is felelnek minden elvárásnak sokcsillagosan, meg vannak akik saját zsebből csinálták és egy csillagot se kapnak, de ha kapnának akkor is limitalt az ár amiért kiadhatnák ha megkapnák, és annyiért nem éri meg.
De ezek csak ilyen véletlen egybeesések.
Ismerős egyik oka amiért nem kapott engedélyt higy a nappaliban kihúzható a kanapé és az mar túl sok hely.
- de nem akarom annyi embernek kiadni, csak legyen nekik kényelmesebb.
- akkor se.
slash 2024. 02. 26. 11:31
Előzmény: #217394  gyula1971
#217399
Üresen konganak NER szállodák. Be kell oda terelni a népet. 
slash 2024. 02. 26. 11:30
Előzmény: #217393  hunball2
#217398
Értem. Akkor jó. Azért nézelődj mert 2025 elején Tihamér és a többi nagypályás ha kiveszi a PMAP-ot és az ingatlanok felé fordul itt áremelkedés lesz.   16 ker qrva messze van azt nem értem miért vetted be a lehetőségek köré. faterod új KIA-ját meg majd megöröklöd, a Fabia meg csá..:-) 
FR73 2024. 02. 26. 11:27
Előzmény: #217391  berlini
#217397
Euro árfolyam csak 50%-ot ment fel. Lakásár 4x5.
N0MAD 2024. 02. 26. 11:25
Előzmény: #217392  EURHUF_goes_to_haven
#217396
Na most akkor te nem érzed fairnek, hogy szigeteld le a házadat, cserélj kazánt, de keményt is béleljél, csak rönkfát vagy gázt tüzelj, na jó gázt mégse, ja de megis gázt, de legalább a piaci ár sokszorosáért, na jo az alapdíjat is megtoljuk, mert ki kell fizetni a távhősök jelképes összege és a valós közti különbözetet is, de ne aggódj, bár ötödáron vesszük a gázt mert eladtuk az országot, de világpiacit fizetsz mert lefölözzük a hasznot közvetítőn keresztül, de nem baj mert titkosítottuk kb örökre, de ha leesik a világpiaci ár  akkor nem, akkor maradunk a valahavolt csúcsértéknél az elszámolásban.
Ha ez nem fair akkor mi az?
EURHUF_goes_to_haven 2024. 02. 26. 11:04
Előzmény: #217315  J0hnnyEnglish
#217395
Itt nem az a kérdés, hogy mennyi. Értem én, hogy a távhőt mindig is el akarták adni mint olcsó elternatíva. Egyetemen hőtan és termodinamika órán egyszer kiszámoltuk , hogy egy kisebb város esetén Sopronban mennyi a hő veszteség... 50%+...!!! Magyarul, egyik oldalról támogatjuk őket, de úgy hogy hatékonysága ramaty, és még utána adó Ft okból szintén támogassuk őkat, hogy a vízt ki tudják fizetni ??? És aki egyedi fűtést épít azt hol támogatják ?? Ne vicceljünk már, ezt a rezsicsökkentéses kuruzslást el kell felejteni... 
Nem ösztönzi a piaci szereplőket arra, hogy energetikailag fejlesszenek, cserébe pazarlásra ösztönöz... Magyarország én így NEM szeretlek!
gyula1971
gyula1971 2024. 02. 26. 11:03
#217394
-Akár a 30 százalékukat is bezárhatják a Magyar Turisztikai Ügynökség magas elvárásai miatt.Akár a magánszálláshelyek 30 százalékát is bezárhatják, annyira magasak a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) elvárásai – írja a 444.hu. A lap egy balatonnál olcsó szobát kiadó szállásadó példáját hozta fel, aki kétcsillagos minősítést akart szerezni, de amikor kijött a vizsgabizottság, egészen kicsinyes dolgokba kötöttek bele.
https://mfor.hu/cikkek/turizmus/kinyirja-az-allam-a-maganszallasokat.html?fbclid=IwAR1RKZp8zJno3EHwU3MKVrBLCmlB1KA2o_ZahEBbfANHbCPC3QyGFIaToSM
hunball2 2024. 02. 26. 11:01
Előzmény: #217386  slash
#217393
Volt egy másik ingatlan, tetőtérbeépítéses, ami 80 körül ment el. Ott a licitet buktuk el, másodikak lettünk. De a nyertes az 80M készpénzzel jött, mi meg kis hitellel mentünk volna, ez is számított. Bár nem tudom, miért. --  Ennél a mostaninál nagy a szakadék a tulaj elképzelt ára és a mi ajánlatunk között. Ő 120-at kérne, mi max 100-ig mennénk fel. Pénz lenne rá a panel eladásával, de minek. Annyit nem ér. 120-ért már sokkal jobbat tudunk más helyen, XVI. ker mondjuk. ---
,,Két dolgot nem engedsz el,  a JA panelt meg a Pmap kamatot. Így nem lesz semmi.''
Így annyi van, hogy saját erőből sokkal közelebb kerülök egy saját megfelelő ingatlanhoz, ugyanis a 100 M-s és az feletti ingatlanok ára kb stagnál, mi meg pénzt keresünk és learatjuk a kamatot. Mi vagyunk azok, akik realizálni tudják a reálértékes ingatlanár-csökkenést. ---
A szüleimnél nem ez számít, nem a bérlés miatt nem adtak. Mondom, ez csak a te elképzelésed a saját sztorid alapján. Nálunk mindenféle összeveszések voltak, vannak, az befolyásolta őket. Most más pénz meg már nem lesz.
EURHUF_goes_to_haven 2024. 02. 26. 11:00
Előzmény: #217313  Keva
#217392
Fel se hozd meg már megy is fel bennem a pumpa... Mindenki akinek nagyobb családi háza van vérré szivatja, utána meg még adó Ft ból a távhősöket mentené meg ?? Ugye ezt te sem gondolod komolyan... Értem én, hogy ez megint csak egy vagyon újraelosztás, de arról, hogy mikor lesz ténylegeseen olyan bér, hogy piaci áron ki tudja mindenki fizetni... 
berlini
berlini 2024. 02. 26. 10:44
Előzmény: #217390  FR73
#217391
...és közben forintból fillér lett.
FR73 2024. 02. 26. 10:34
Előzmény: #217387  Stg
#217390
Az elmúlt 15 évben kitántorgott 300+ ezer magyar, a lakásárak pedig 4-5x lettek.
slash 2024. 02. 26. 10:29
Előzmény: #217381  Ecnedam
#217389
Igen, ez így helyes. Az öregek ilyenek azt hiszik el amit látnak és megfognak. Nálam is ugyanúgy volt mint nálad. Egy ágy, egy étkező biszbasz. stb. Minden szombat, Bauhaus meg Ikea. 4 éven át. 
slash 2024. 02. 26. 10:22
Előzmény: #217386  slash
#217388
Annyit "segítettem " hogy Revoluton utalhat.. :-) 
Stg 2024. 02. 26. 10:21
Előzmény: #217378  FR73
#217387
Vagy leértékelődésen ment keresztül, ha a lokáció olyan.
Kovetkező ingatlanár robbanás, 10 éven belül, amikor kihal a mostani nyugdíjasok nagy része, és a lakásaik odakerülnek az unokákhoz, vagy a piacra, a mai 50 és generáció egy jó része is rendelkezik több ingatlannál, közben a népesség csökken, úgy is hogy beleszámoljuk azt az immár millós szamú hátrányosabb helyzetű embert, aki nem hogy potenciális vevő nem lesz, de a bérleti piacon is inkább a kockázatot fogja emelni, mint a bevétele ha kiscsaládjával beköltözik.
Közép-hosszú távon szerintem nem lesz olyan egyirányú utca ez.
És még egy demográfiai-társadalmi dolog, ami sztem kimondottan Budapestnek érdekes, hogy míg 10 éve leginkább Bp esetleg Győr , Fehérvár volt a cél az országon belül, most és a jövőben Merci, BMW, Byd, Rheinmetall(jó az legyen F.vár) is jön jött az Audi mellé. És a kapcsolódók.
Szóval ezek a városok is tartják majd jobban a népséget.
És akkor még ami itt a fórumon a konklúzió; minden fiatal megy külföldre ebből a szar országból.
Múltkor néztem valami statot, a Bp-i lakások szemmel látható százalékában egyedülálló nyugdíjas lakik.
Gondolom vidéki  városokban is hasonló az arány.
slash 2024. 02. 26. 10:20
Előzmény: #217377  hunball2
#217386
Mennyivel maradtatok le? Nem valami 5M hiányzott a kapzsi wekerlei öregasszonynak?  Össze lehetett volna kaparni szerintem.  Nem volt másik ház?  Mindegyik szar de valahol el kell kezdeni. 
Két dolgot nem engedsz el,  a JA panelt meg a Pmap kamatot. Így nem lesz semmi. 
 Te tudod mit csinálsz de az öregek egyre hűlyébbek lesznek és kevesebb pénz fognak adni.  Anyámék is leszarnak már. Akkor adtak, kész. pipa. Nem is kérek. 
Vagyon maximalizálás: Igen lehet "ingyen lakni" illetve lavirozni a kiadok-bérlek , kamat , fizetés stb tengerében. Pont volt nálam hétvégén egy hasonló beállítottságú barátom. Viccpénzért beragadt áron bérel, és a sajátja kőkeményen ki van adva, + kamat, stb. Neki és az asszonynak is. Célozgatott egy ingyenes horvát nyaralásra nálunk, gyorsan lehűtöttem a lelkesedését. ..egy kis f.mat , azt. 
Ecnedam
Ecnedam 2024. 02. 26. 10:17
Előzmény: #217382  N0MAD
#217385
"Lehet az unokát fizetik ki, te csak szükséges rossz voltál a hozzá vezető úton :D
(Bocs, magas labda volt :D )"
Végülis... Kitudja, lehet  úgy fogják fel, hogy előfizettek az unoka szolgáltatásra. :)))
FR73 2024. 02. 26. 10:13
Előzmény: #217380  N0MAD
#217384
Bécsben se minden bérlő Konrad és Joerg. Van ott bőven Mohamed és Mustafa is. Nálunk majd keleties nevek lesznek a bérlők.
FR73 2024. 02. 26. 10:10
Előzmény: #217379  Murdoch
#217383
A fejlett gazdaságokban (itt Nyugat-Eu-ra gondolok) nagyon magas a bérlők száma, ezért a politikusok valamennyire próbálják védeni őket.
Úgy gondolom, hogy idővel idehaza is ez lesz az irány, tehát a bérleti szerződésekbe be fog avatkozni az állam. De ehhez az kell, hogy a mainál sokkal nagyobb legyen a bérlői réteg létszáma, és nem az elkövetkező néhány évben fog megtörténni.
N0MAD 2024. 02. 26. 10:09
Előzmény: #217381  Ecnedam
#217382
Lehet az unokát fizetik ki, te csak szükséges rossz voltál a hozzá vezető úton :D
(Bocs, magas labda volt :D )
Ecnedam
Ecnedam 2024. 02. 26. 10:06
Előzmény: #217373  slash
#217381
"Ha vettetek volna egy már házat akkor a szüleid többet segítettek volna pénzzel."
Egyébként furcsa de nálunk ugyan ez a helyzet. Megvettük a lakást ősszel, felújítás rohamtempóban gyerekszületés előtt, jött is apám minden nap segíteni.
Meglett a baba is, azóta havonta beállítanak a szüleim 100-200 ezer ft kp-kkal,  hogy ezt most kanapéba besegítésnek, ezt most komódhoz, szekrényhez... Én meg csak lesek mert gimis koromban egy pizzára sem adtak, keressem meg rá magamnak diákmunkával. Mondjuk utólag hálás vagyok nekik ezért a nevelési stílusért

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek