Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
N0MAD 2023. 12. 08. 13:11
Előzmény: #211693  Stg
#211700
A fasor mint közpark?
Magyar lónak nincsen háta….
berlini
berlini 2023. 12. 08. 13:04
Előzmény: #211694  Duddy30
#211699
egyetértek, azzal a korrekcióval, hogy 3 éve nézegetem a patakot nap mint nap és még egyszer sem száradt ki.
Duddy30 2023. 12. 08. 12:15
Előzmény: #211695  tothjoco
#211696
Elnézést Dunántúli középhegységre gondoltam
tothjoco
tothjoco 2023. 12. 08. 12:02
Előzmény: #211694  Duddy30
#211695
Azert nezz meg egy terkepet hogy hol is van az eszaki kozephegyseg. 
Duddy30 2023. 12. 08. 11:53
Előzmény: #211686  berlini
#211694
Ez teljesen érthető. Én tegnap pont ezt írtam, hogy attól mert valaki gazdag nem biztos, hogy Budán akar lakni. Én személy szerint örülök, hogy végre ismét van egy szép fehér telünk, de ilyenkor a hegyvidékeken kijönnek bizonyos hátrányok ami miatt sokan nem költöznek emelkedőre. Ettől függetlenül nem lehet Pestet Budával összehasonlítani természeti adottságokban, földrajzilag is Pest Alföldhöz tartozik Buda meg az északi-középhegységhez. Budán is rengeteg a panel sok ronda rész van, és Pesten is vannak szép részek, de Budán vagy dombon/hegyen/völgyben laksz vagy a Dunához közel. Teljesen más mint Pest. A Rákospatakot ami egy hét szárazság után kiszárad és kb 1 méter széles ahogy a 13 kerület legtöbb részét is az ingatlan fejlesztők hypoltak csak fel, amúgy valójában olyan mint egy kanális. Egyébként a Városliget közeli Zuglói-Terézvárosi zöldövezeti részei szépek és szerintem a legjobb részei Pestnek.
Stg 2023. 12. 08. 11:46
Előzmény: #211690  N0MAD
#211693
Sok mindent lehetne, mindenkinek van sok ötlete ebben biztos vagyok.
Az utak mentét kvázi közpark szerűen kezelni, fenntartani szerinted ez megvalósítható? Már ha a realitás talaján szeretnénk maradni.
tothjoco
tothjoco 2023. 12. 08. 11:44
Előzmény: #211647  z0li23
#211692
Nalunk nem valtozott a helyzet kozbiztonsag ugyben.  Egy pelda: fiacskam ejfel korul kiment a parkba es leult egy padra, nem tudott aludni! Fel ora mulva zseblampa es a biztos urak megkerdeztek hogy minden ok e. Este 10 utan szinte minden alkalommal talalkoom jarorrel amig hazaerek. Igaz jo fent lakom. Egyebkent a penz meg mindig omlik ide. 
Az ingatlanpiac all, sokan kivarnak, ha ezek egyszerre ugranak majd a piacra az erdekes lehet. Itt februar es marcius lesz a sorsdonto.az eladok nem akrnak engedni. En sem engedtem, egy honap alatt elment kp egy lakasom. Augusztusban.
N0MAD 2023. 12. 08. 11:32
Előzmény: #211690  N0MAD
#211691
Stgnek címezve bocs. 
N0MAD 2023. 12. 08. 11:32
Előzmény: #211687  berlini
#211690
Vagy az utat szegélyező fasor legyen messzebb az úttól és lehet fafajokat is szelektálni magasságra meg gyökérzetre. Vagy szidjuk a polgárt aki nem akar térkövet az országút mellé viszont áramot is akar. 
Jó dógába. 
N0MAD 2023. 12. 08. 11:27
Előzmény: #211686  berlini
#211689
Nem szólnám le se budát, se pestet, se aglót se balvárost, azt majd mindenki tudja magának. (Az országban maradás/ lelépés már izgalmasabb téma de messzire vezet, ezt most hagynám)
Inkább annyi lett volna a felvetésem hogy (a lakásbérlés/ vásárlásba szintén nem belemenve) ok lakni kell, de nem túlságosan az van e hogy mindent is a lakóingatlanba, mikor egy százas befektetésben egyrészt a top tizedszázalékokba repít, másrészt gyakorlatilag eltart, harmadrészt létbiztonságot ad, negyedrészt mobilitást, pláne baj esetén. Igaz, kompromisszumot kell kötni lakhatásban. (Bár bérlés esetén ez se biztos)
Nem győzködve senkit, meg nem háborút indítva, csak felvetésként. 
Stg 2023. 12. 08. 11:27
Előzmény: #211673  Rincewind2
#211688
Ha meg jóelőre levagdosnák az út fölé nyúló àgakat, kivágnák az út irányába ferdülö törzseket, akkor még gonosz buta balkáni közútkezelő, egyálltalán nem zöld, mêg világoszöld se!!..
Nehéz itt megfelelni, itt leleményes a nép, gyorsan reagál bármilyen szitura, kell sapka épp, vagy pont hogy épp nem kell!
berlini
berlini 2023. 12. 08. 11:12
Előzmény: #211686  berlini
#211687
kihagytam a teraszt. pedig ez volt az egyik legfontosabb kritérium. Úgy gondoltuk, hogy 21 m2-es méretű megfelel. Sokat vagyunk kint rajta, főleg tavassazl és ősszel. Igy utólag csak azt bánjuk hogy nem nagyobb. 3-4 embernek ideális az ülőgarnitúra ( a felszerelt függőszékekkel együtt 9-en is elférünk) de nagyobb családi összejövetelre nem alkalmas. Jó lenne egy 50m2-es helyette. :)
berlini
berlini 2023. 12. 08. 11:07
Előzmény: #211679  N0MAD
#211686
Igen, létezik a sznobizmusnak ez a fajtája is.
Kérdés csupán, hogy ujdonsült zuglói lakosként találva kellene hogy érezzem magam?
Szerintem sznob az, aki mások (a köz)véleménye alapján dönti el, hogy neki mi lenne jó.
feleséget az alapján választ, hogy a barátai előtt melyik lánnyal tud a legjobban imponálni, vagy a szüleinek melyik tettszene.
De maradjunk a lakásnál.
Az elmúlt 24 óra viharossá sikerült véleménycseréjében úgy tünt, hogy én is ezek közé tartozom.
Ha már csak zuglóra futotta, akkor megpróbálom megmagyarázni azt, hogy nekem ez miért kiváló.
Pedig az ellenkezője történt.
Voltak kivánságok (adottságok) amelyekről nem akartam lemondani:
-  családiházból átköltözve szerettem volna zöldet látni körülöttem (kert gondozás kötelmei nélkül). A köz véleménye erre persze Buda. Hiszen ott a mozgalmas táj a nagyobb zöld felületek erre elvileg nagyobb garanciát adnak. Én viszont azt a lakást kerestem, ami konkrétan megfelel ennek (legfeljebb nem lehet felvágni vele az ismerősi, családi körben,) és egyéb más szempontnak. Csak zöldet látok körbe körbe.
-   lakópark anélkül, hogy ha megmozdulok ezer szempár figyel. Nos ez nehéz volt, mert a mai laza épitési szabályozók mellett sűrűbben épitik a lakóparkokat mint 50 évvel ezelőtt a panelházakat. Ennek úgy sikerült eleget tenni, hogy a lakásomból a patakpartra is van egy kertkapu, igy azon keresztül lehet gyalogosan megközeliteni a külvilágot. Az ablakaim egyikéből sem lehet belelátni egyetlen szomszéd lakásába (teraszába se)
- közeli uszoda. (A medencéből nézve a lakópark éppen épülő részét döntöttünk, hogy megnézzük mit épitenek. Igy ez adott volt.)
- feleségem utál közúton biciglizni (de még sétálni sem szeret). A patakparti sétányra közvetlenül nyiló kerti kapu ideális ebből a szempontból is
- közúti forgalom ne az ablakaim alatt folyjon. A Miskolci út kb. 60-80m távolságban van. Ez és a lakás magassága szinte teljesen megszünteti ezt a zajhatást.
- a sportpálya közelsége nem volt szempont, de másnak előnyös lehet
-  infrastruktúra megfelelősége: boltok párszázméteres közelben. (étterem, cukrázda, fagylaltozó, gyógyszertár ugyancsak egy ugrásra. Gondolni kell arra is hogy előbb vagy utóbb minden plusz gyaloglással megtett méter is soknak fog tünni.) Ebből a szempontból is ideális, de még az Őrs vezér tere is megközelitithető gyalog. (kb 15 perc)
-  tömegközlekedés minősége. Nyugdijas időszakra vettük, amikor a napi munkahelymegközelités ideje már nem döntő. (Én meg amúgy is kocsival járok ma is, elég sokat vidékre munka ügyben.) De rengeteg embernek ez a lokáció kevésbé előnyös, mint a kerület számos más része. de nálunk ez nem volt szempont. Igy ez nem volt ellenérv.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 12. 08. 09:36
Előzmény: #211683  tihamer
#211684
Az új számítás miatt, akkor ezek szerint most vagyunk 10% környékén 🥳
tihamer
tihamer 2023. 12. 08. 09:31
#211683
Novemberi infláció 7,9 % .
Szerintem ez az új KSH vezér túl sok akciós újságot olvasott, hogy minden havi inflációs jelentése 9-es végződik.
Ha a decemberinek is 9 lesz a vége, akkor valószínű hogy akciós újságot olvasott.
FR73 2023. 12. 08. 09:16
Előzmény: #211670  slash
#211682
Mondjuk 70 felettiként meg akarod támadni a piacot ma reggel, akkor a lakótelepről van nagyobb esély egy combnyaktörésre, vagy a hegyről elindulva?
FR73 2023. 12. 08. 09:08
Előzmény: #211668  Pistike12
#211681
Én úgy tudom, hogy Németország bérmunkásai vagyunk. Vagy ez megváltozott azóta? Zavart érzek az erőben.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek