Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 12. 09. 10:27
Előzmény: #211756  slash
#211760

Látod ebből látszik, hogy nem érted, mert csak a szélsőségeket látod magad előtt. Itt a fórumon elég vegyes a kor és a társaság, mindenki valamilyen pozícióból beszél - erre vagy arra. Egy csomó 30 alattinak lila fingja nincs mit okozott a túlhitezettség és a devizahitel. Egy csomó  50 vagy 60 felettinek fogalma sincs hogyan épül le az oktatás és kell egyre több pénzt invesztálnod a gyerekeid oktatásába. Egy csomó ember 70 felett szembesül az egészségügyi ellátórendszer problémáival. Sorolhatnám.Az első lakásvásárlóknak most fingja nincs mekkora teher visszafizetni 30-50 millát, mert hogy ettől nem fog 10 év alatt szabadulni az is biztos. De ugyan ez a tudatlanság amikor nekem azzal jön, hogy a panelban igénytelen, csóró népek laknak.A világ megváltozott, mondhatnám kifordult önmagából, erre legjobb példa a Facebook önmutogatás és társai.
"Minden nap átmegyek a Blaha aluljárón az ország segglukán. A panelem a nyócban van, ülök a 9es buszon  a babakocsis cigótömegben mikor megyek a lovéért."
Az utalás túl tiszta és drága lenne mi ;)
N0MAD 2023. 12. 09. 10:20
Előzmény: #211757  amphibian
#211759
Ez még nem us lenne baj, kb mindenütt van ilyen, mint a white trash angliában. 
Aki akart azért tudott előrehaladni nyelv és szakmai tudás alapján is. 
A baj a jövő, oktatás és eü, közállapotok. Nem merek ide nyugdíjaséveket tervezni, és nem az anyagi bázis hiányzik hozzá. A többin viszont nem tudok változtatni. 
Evvan. 
amphibian 2023. 12. 09. 10:17
Előzmény: #211757  amphibian
#211758
Ez az álpolgár réteg mindig létezett de ma meg burjánzik.
Gyakorlatilag a mai lumpenek 
amphibian 2023. 12. 09. 10:14
Előzmény: #211756  slash
#211757
Vannak itt rengetegen akik nemzenek pár gyerköcöt és elvárják a regnáló hatalomtúl hogy a fenekúket ápolgassák ezért.
Ezek tartják fenn a Fineszt.
Az egész egy Finesz de Ök ebben a világban hisznek és nem a tartásban,böcsületben,emberségben
slash 2023. 12. 09. 10:08
Előzmény: #211751  J0hnnyEnglish
#211756
Minden nap átmegyek a Blaha aluljárón az ország segglukán. A panelem a nyócban van, ülök a 9es buszon  a babakocsis cigótömegben mikor megyek a lovéért. Nekem ne beszélj hogy nem értem meg mindent. 
N0MAD 2023. 12. 09. 10:03
Előzmény: #211751  J0hnnyEnglish
#211755
Kiszámoló blogon régen volt téma a jövedelmek, befektetések, és egy nő beirta hogy hol leledzenek ezek a férfiak, mert ő csak adósságban úszó, külsőségekben villantó pasikkal találkozik csak akikkel kár jövőt tervezni, hol keressen ilyeneket. 
A válasz: ülnek a metrón a laptopjukkal. 
Ami elég logikus mert annak van aki nem költi el. 
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 12. 09. 10:03
Előzmény: #211753  J0hnnyEnglish
#211754
%újat%
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 12. 09. 10:02
Előzmény: #211749  tihamer
#211753
Azt megint jön a felismerés, hogy a hitelre (is) nem feltétlen olyan jó döntés. Nem mondok ujjat, portfóliós cikkben ott volt, hogy a lakáshitelek hogyan visszaestek, a fogyasztási hitel +14%-on meg pörög.
N0MAD 2023. 12. 09. 09:58
Előzmény: #211749  tihamer
#211752
Fene tudja. Hónap első napjaiban az tünt fel plázában járva hogy a gyorskajálda rész zsúfolt, a többiben szálíngóznak és 30-50%os akció táblák. De persze azóta fizuk befuthattak :D
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 12. 09. 09:57
Előzmény: #211747  slash
#211751
Azért óvatosságra intelek, mert néha érdemes kitekinteni a buborékból. Kell egy érési folyamat az emberben, hogy eljusson erre a szintre, meg mi a fontos az életben dolgokra. A konzervatív hozzáállás általában célra vezetőbb, ha nem akarsz többet mutatni mint ami, vagy inkább kevesebbet (ez sem valami saját okosság, megtanultam olyanoktól, akikre felnézek sok dolog miatt). Célozgatás nélkül engem jobban megnyugtat, hogy nem gurul a Teslám.
N0MAD 2023. 12. 09. 09:55
Előzmény: #211742  slash
#211750
Mondjuk a mezőgazdaság az amire nem szoktunk gondolni, de eus pénzek, párszáz hold föld 1-2milla/hold, sorban állnak a johndeer traktorok meg a pályázatok. 
Aztán statisztika szerint meg a háztartások 5%ának van 150+milla vagyona ingatlannal együtt, töredék százalékának van ennyi befektetésben. 
És utánakérdeztem értőnél, ezek a realitások, fél százalék se játszik száz feletti ligában befektetéseknél. 
De pártíz millás autókkal tele az utak, meg messze száz feletti házakkal az utak széle. Menő. 
tihamer
tihamer 2023. 12. 09. 09:55
Előzmény: #211747  slash
#211749
Karácsonyi szezon van.
Mindenhol nagy a tömeg.
Most is dugóban ülök.
A pénz olyan mint az idő,
Mindig Mindenkinek van belőle,
Csak az a kérdés hogy mire költi a megmaradt összeget.
Pl pénzt termelő eszközök,
Vagy pénzt elvono költségek.
tihamer
tihamer 2023. 12. 09. 09:54
Előzmény: #211747  slash
#211748
Karácsonyi szezon van.
Mindenhol nagy a tömeg.
Most is dugóban ülök.
A pénz olyan mint az idő,
Mindig Mindenkinek van belőle,
Csak az a kérdés hogy mire költi a megmaradt összeget.
Pl pénzt termelő eszközök,
Vagy pénzt elvono költségek.
slash 2023. 12. 09. 08:22
Előzmény: #211746  tihamer
#211747
Tegnap két kört mentem Észak Buda -Dél Pesten a körgyűrűn. Ha éltél autó tömeget, a világ összes autója úton, mint a hangyaboly! Írják hogy beesett a benzin fogyasztás, hol?   Küszöbön a jólét! Volt egy kis megbicsaklás az elmúlt másfél évben, legyen vége a kiba. háborúknak és jövö tavasszal induljunk be!
Pipa vagyok mert a sógorom vett egy Teslát és a gyerekem vitte egy kört  én meg kimaradtam! F. kivan! 
tihamer
tihamer 2023. 12. 09. 08:15
Előzmény: #211745  tihamer
#211746
"Ítéletet mondott az S&P Magyarország felett: a kilátások miatt nem aggódik, de visszaesést jósol a hitelminősítő."
   HVG
😃
"háború és a szankciós energiaválság ellenére is befektetésre ajánlja hazánkat a Standard&Poor's. A hitelminősítő legfrissebb jelentésében megerősítette Magyarország 'BBB-' besorolását változatlanul stabil kilátás mellett. Mindez azt mutatja, hogy a hitelminősítők bizalma továbbra is töretlen a magyar gazdaságban - közölte a Pénzügyminisztérium pénteken este."
   Magyar hírlap 
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 12. 09. 08:09
Előzmény: #211742  slash
#211744
Az ilyen vállalkozásoknál szokott nettó 3 Milla alatt lenni az éves bevétel ;) Amit én látok, hogy az építőiparban sok mindenkinek megszaladt, de nem éppen a legélesebb kések fiókban...
tihamer
tihamer 2023. 12. 09. 08:08
Előzmény: #211742  slash
#211743
Az alsó és felső decilisek mindenhol megvannak.
slash 2023. 12. 09. 07:58
Előzmény: #211738  Törölt felhasználó
#211742
Nektek mi bajotok egymással? Én már megbékéltem Zuglóval.  :-)
Más: tegnap vendégség volt nálunk, vidéki rokonok vagy 15-20ember. Én ostoba azt hittem hogy kelet Mo-on nincs pénz.. hát akkor ne az RTL híradót nézzük.. hát hatamasat tévedtem! Még jóhogy egy bazi nagy házban lakunk egy tűrhető helyen.. panel? felejtsd el!  A suzukikkal elálltam a ház elől hogy a vendég X6, Mergák beálljanak a ház elé. Vidéken villantani kell, ott nincs mellébeszélés.  Debreceni, viharsarki  rokonok, mindenhol több kecó , jó állás , válások(amik kurva sokba kerülnek)  minden is van!   
Sony123 2023. 12. 09. 02:37
#211741
Igen! Nyáron távozni kellett a korábbi KSH vezetőnek, pontosabban nyugdíjba ment. Kellet egy egy úgy számítási módszer (szemben azzal ami már tizenéve működik, de az előző évhez képes biztos nem volt jó).
Bevezetésre került egy új számítási módszer, így már az infláció, akár 2,5% is lehet, de 6% is lehet, ki milyen számokat kér! Én azt várom, hogy decemberi 5,8% lesz, így meg tudják magyarázni a benzináraémelés okozta infláció, és a gáz árral mókolt számításokat.
Erről egy régi vicc jut eszembe: Felvételt keresnek titkárnői állsra: Követelmény, két nyelvvizsga, world excel tudás!
Első jelentekező: felsőfokon beszél angolul, németü, world excel működik. HHHHHMMM
Kérdés: 2x2 mennyi? 4
Következő: angol kicsit, német kicsi. World, excell elboldogol.
2x2 mennyi? 4
Érkezik a harmadik felvételiző:
Tudás:Kicsit tud angolul, németül nem, World excelbe se biztos.
2x2 mennyi??   Mennyi legyen????
Szerintem itt tart a kormány!!!

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek