Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
impudent 2020. 02. 02. 10:47
Előzmény: #58859  Zsolt90
#58860
Ezeknek Te beszelhetsz.
Az egyik ujpest kulteruletere menne egy lyukba 28 millas hitelre mert a metro 500 meterre van a koszos vaci uton.
A masik meg 60-70 milcsiket fuzet egy zuglo legvegen egy tomegszallason.
Zsolt90 2020. 02. 02. 09:41
#58859
Ezeket az arakat nem lehet kitermelni az a nagy budos helyzet. 40millio teszem azt 20 millas hitellel( mert realisan ennyit ad kb, es mar ez is kva sok), feltetelezzuk akkor azt, hogy 20 millios onerovel rendelkezik mar az aki veszi. Azert az nem keves penz, akarhogy nezem. Ker szobas lakas, bekoltoznek jon egy gyerek, par ev mulva kicsi. Eladjak, nagyobbat vennenek, 65nm, ez kb realis 3 fore. Nos a fenti 930Ks arat vegyuk 900-nak (fajlagosan nagyobb olcsobb blabla) arral szamolva egyszeusites kedveert 58 milliot kell lerakniuk, 18 a kulonbozet, de az eredeti lakasra is volt mar husz milla hitel. Tetelezzuk fel hogy kene egy auto, mert mondjuk eddig nem volt. Harom millio akkor a teremgarazshely. Ket auto eseten hat millio. Ha taroloeet is fizetni kell akkor joindulattal plusz egy milla. Tehat az 58 millas lakason tul 4-7 millio meg a tobblet.
MI A FESZKES FENEBOL UGY MEGIS?? 
egynapod 2020. 02. 02. 09:39
Előzmény: #58856  AgnesP
#58858
Egyet kell neki tanacsolni: menjen lejjebb az árral:)
egynapod 2020. 02. 02. 09:38
Előzmény: #58856  AgnesP
#58857
Egyet kell neki tanacsolni: menjen lejjebb az árral:)
AgnesP 2020. 02. 02. 09:34
Előzmény: #58844  CyrusTheGreat
#58856
Ebben viszont nagyon igazad van!
Hiba volt ide írni. Pozitív dolgot nem nagyon hallottam itt. Most buzgón nézegettem a híreket budapesti ingatlan ügyekben.
Zsolt írását láttam ő keresett 1 millió alatti jó lakást.
Viszont pár dolgot talán tanácsolok majd hogy min változtasson a hirdető.
CyrusTheGreat 2020. 02. 02. 09:34
Előzmény: #58852  sakal83
#58855
Téveszméket kerget a hölgy, felesleges vele különösebben foglalkozni. Nem tudjuk, hogy időközben mennyit emelt a beruházó, milyen költségeket hárították tovább. Volt egy 2M-ós konyhabútor beruházása, 4%-os illetéke,  bejött a risk free MÁP+, esetleg a használatbavételi margin call-t egy szabfel személyi kölcsönből sikerült csak megugrani, kiderült, hogy mégsem akkora hawaii a bérlőkkel szórakozni... Kell a pénz no, függetlenül a realitásoktól. Nagyjából ezért lesz meg a lakás még hónapok múlva is.
Zsolt90 2020. 02. 02. 09:32
Előzmény: #58841  AgnesP
#58854
Azt, hogy TE azt gonolod, hogy jo kornyek az a TE dolgod, akkor lakjal benne. Szerintem nem az. 2005-os linkelt juharos lakas ezerszer korrektebb, nem bamul meg 10 emelet az arcodba amikor reggelizel. Kornyeken laktam egy darabig 3vagy 4 buszmegallo a metro, 10perc, gyalog reszegen is 14, mertem parszor. Cserebe nincs az arcodban a vaci ut, korrekt kertes hazas kornyek. 
Persze tudsz parkolni a melygarazsba a metrodomba. Na es az meg mennyi plusz a 42 million tul? Harom? Ha ket auto van akkor hat millio? Vagy havonta huszast valaki zsebeb dugdossak? No way..
Törölt felhasználó 2020. 02. 02. 09:31
Törölt hozzászólás
#58853
sakal83 2020. 02. 02. 09:30
Előzmény: #58847  AgnesP
#58852
Mar csak egy kerdesem lenne: mi ez eladas oka? :) jutanyos vetel jo lokacio jovobeli fejlodes  marina part map feletti hozam. Akkor mi ez az eladasi kenyszer?:):) csak nem a bekerulesi ar duplaja ezen a piacon ahol ugy fested fel a jovot hogy meg matolcsy is felvenne motivatornak:) 80%os visszaeses a bpi piacon. A valsag legkisebb forgalmanak a fele harmada van. Nem ertem ezt az optimizmust:):):)
AgnesP 2020. 02. 02. 09:29
Előzmény: #58849  CyrusTheGreat
#58851
Még most is veszik, el is fogják adni az összes többit.
AgnesP 2020. 02. 02. 09:27
Előzmény: #58840  CyrusTheGreat
#58850
Azt tudom hogy aki eladja nem ilyen kacifántosan gondolkozik.
Egyrészt maga árulja ezért nem kell ingatlanosnak fizetnie 2-3-4%-ot. Ezért azt az 1.5 leveheti az árból
Másrészt mivel nem ingatlanos, ezért a 180-200 ezres albérleti árak a valóságot tükrözik.
A konyhabútor különválasztást meg egyébbként én mondtam. Mivel így könnyebb átlátni hogy mennyit is fizet az ember a lakásért, és mennyit kell fizetni még a berendezésért.
CyrusTheGreat 2020. 02. 02. 09:23
Előzmény: #58847  AgnesP
#58849
"Valamiért ezek az emberek akik sok időt és energiát fektettek abba hogy utána nézzenek úgy döntöttek hogy megvásárolják."
Mindenkinek megvan a saját indoka, 1 milliárd légy táplálkozási szokásáról is sokat lehet mesélni. Sokat segítene, ha összeraknád az időbeliséget: a most átvett lakásokat két/két és fél éve kötötték le, egy teljesen más piaci környezetben. Nincs ezzel semmi gond, csak azt nem kalkulálta bele senki, hogy az átadásig ez drasztikusan megváltozik. Kicsit a szükségesnél mintha nagyobb érzelmi kötődést érzékelek részedről az ingatlan irányába, de ez szintén a te dolgod. A MÁP+-szal sok gond van, de a legfőbb szerepe az, hogy az ingatlanpiaci tárgyalásoknál jelenleg mindenki sarokkőként használja, így lényegtelen, hogy leköveti-e a forint romlást vagy sem (azt, hogy az ingatlanok meg alaphangon lekövetik, azt inkább hagyjuk).
AgnesP 2020. 02. 02. 09:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#58848
2020 januári átadás.
Átadás előtt már meg lett rendelve a konyha ami készen volt már csak be kellett szerelni.
Természetesen olcsóbb volt mint a beszerzési ár.
De ezt nem értem. Minden dolognak emelkedik az ára mivel egyrészt értéktelenedik a pénz, másrészt azért minden évben jobban élünk.
AgnesP 2020. 02. 02. 09:16
Előzmény: #58836  CyrusTheGreat
#58847
Persze ez mind szép és jó amit leírtál csak szeretnék pár gondolatot hozzáfűzni:
Egyrészt akkor ki vette meg az 530 lakást ott és ki veszi meg most is napi szinten az utolsó 100 darabot? Könnyen lehet követni az eladásokat mivel publikus. Valamiért ezek az emberek akik sok időt és energiát fektettek abba hogy utána nézzenek úgy döntöttek hogy megvásárolják.
180-200 az a korrekt kiadási ár amiért nagy választékban lehet minőségi bérlőket találni.
MÁP- al az a gond hogy az emberek nem kalkulálják azt hogy csúszik le a forint árfolyam amit lakásárak alaphangon lekövetnek. 
Már írtam nem az én lakásom, ettől függetlenül a következtetések amiket leírtál eléggé félre mentek.
Én várnék még tavaszig az eladással. Egyrészt amikor már látszik ott a vertikális erdő a falakon meg még rendezettebb a park. Másrészt, akkor indul meg általában a vásárlási szándék.
sakal83 2020. 02. 02. 09:10
#58846
Ha jol emleksze a 90nm korulieket lehetett itt lekotni 40-42mert:):) birom a sok haracsolot.. 
sakal83 2020. 02. 02. 09:07
Előzmény: #58841  AgnesP
#58845
Varjal bmeg mar bocsanat. De a beepitett butorert felarat kersz:) mit csinalsz ha anelkul kell a vevonek? :) akkor mi az ar? 39m v 42m?:)
CyrusTheGreat 2020. 02. 02. 09:05
Előzmény: #58841  AgnesP
#58844
Ez annyira egyszeri lehetőség, hogy elmentettem a hirdetést, tippem szerint még három hónap múlva is meglesz. Nem tudom, mi a célod az itteni "hirdetéssel", de szerintem rossz az irány. Fizess inkább a .com-nak kiemelést, akkor legalább még többen láthatják a kétségbeesét.
sakal83 2020. 02. 02. 09:03
Előzmény: #58828  AgnesP
#58843
Ertek en mindent de gondolom azt te is tudod hogy 18mert lehetett ezt a meretu lakast venni ugyanebben a hazban:) egyebkent jo lokacio szar kornnyek. Egy balekot 34-35ert megfoghatsz talan:)
CyrusTheGreat 2020. 02. 02. 09:03
Előzmény: #58840  CyrusTheGreat
#58842
A másik meg, hogy nem túl korrekt a 38.9-et megjelölni vételárnak, mert praktikusan nem annyi, hiszen a végén felszámítja az alapfelszereltségért a 3M-et... 
AgnesP 2020. 02. 02. 09:01
Előzmény: #58834  Zsolt90
#58841
Zsolt90,
Te írtad hogy szeretnél egy normális helyet ami 1 millió m2 alatt van.Küldtem neked egy nagyon jo, egyszeri alkalmat ahol 800 per M2 300 méterre a metró megállótól, 50 méterre a Dunától és gyalogosan pár percre a Váci úti irodáktól... parkolás meg persze hogy megoldott kétszintes mélygarázs van! Meg most van egy szabadtéri zárt parkoló is.Abban egyetértünk hogy ez a többiekhez képest nagyon jó vétel.A Juharos lakópark amit említettél, ugyancsak 800 ezres M2 árral van fenn csak az nem 2020-as modern, komoly előírásoknak megfelelő lakás mint ez hanem 2005-ös (ránéztem az elso lakás a parkból ennyi volt. https://m.ingatlan.com/30273839) . A metrótól meg mindentől azért még jó pár buszmegállónyira... 
Mégegyszer, itt van az egyszeri lehetőség: https://m.ingatlan.com/31005625

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek