Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Trinity88 2019. 10. 02. 21:03
#49640

Sziasztok,
Elnézést ha nem ideillő a topic, de kezdő befektető vagyok és érdekelne, hogy ezekre is vonatkozik-e a CSOK lehetőség?
https://www.lakas-kultura.hu/kontener-haz-utanajartunk/
Hogyan fog változni a törvény a mobilház kategóriában, tudja valaki?
Gabi
impudent 2019. 10. 02. 20:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#49639
Tanulmany ?
Te meg hiszel a mesekben ?
Boldog ember.
lakni_kell_valahol 2019. 10. 02. 20:14
Törölt hozzászólás
#49638
lakni_kell_valahol 2019. 10. 02. 19:08
Törölt hozzászólás
#49637
Törölt felhasználó 2019. 10. 02. 19:06
Előzmény: #49631  Criscito
#49636

3% thm (mert ugye mindenki thm-t és nem kamatot néz? :) ) alatt 5év periódussal, használt lakásra nekem az ügynök az oberbankot mondta, meg volt még pár másik ajánlata 3% thm körül. Csak most per pillanat szabad felhasználásút akarok 10 évre fixálva, de még változhat a tervem nekem is.
3% kamat alatt sok hitel van, de thm az egy más kérdés, de van ott is pár ajánlat. Új lakásra még többől lehet válogatni. Körül kell nézni vagy elmenni ügynökhöz. Nem vagyok érdekelt egy ügynöknél se, de pozitívak a tapasztalataim.
Gaguse
Gaguse 2019. 10. 02. 19:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#49635
Ez kész! Van 1 véleményem amin te nem tudsz tovább lépni. Nem tudom feltűnt e, hogy ez 1 fórum, ahol beszélgetni szoktak az emberek. Te nyomod itt a mantrát, hogy további emelkedés lesz, elfogadom hogy te így gondolod, de te is fogadd el ha más nem így látja...simple...
lakni_kell_valahol 2019. 10. 02. 18:52
Törölt hozzászólás
#49634
Gaguse
Gaguse 2019. 10. 02. 18:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#49633
Nézz utána a tatabányai ipari parknak mielőtt butaságokat írnál. 
Criscito 2019. 10. 02. 18:11
Előzmény: #49631  Criscito
#49632
Július-augusztusban, 3.01 volt a legjobb ajánlat (szintén Takarék), szeptemberben ez beesett 2.31-re (ekkor is a Takarék volt a legolcsóbb ebben a kategóriában), most pedig 3.41-es kamattal látom ugyanazt a típusú hitelt. Jelentősen megdrágult ez a fajta hitelük még augusztushoz képest is. 
Criscito 2019. 10. 02. 17:59
Előzmény: #49630  dioc
#49631
Hm. Igazad van. Ez a Takarek volt, szeptemberben meg elerheto volt 2.31%os hitel naluk, de oktober 1tol jelentosen dragultak. 
dioc 2019. 10. 02. 17:39
Előzmény: #49605  Criscito
#49630
"Kp-ra szerintem is baromság, mikor 2,31%-ért kapsz már 5 évig fix hitelt"
Megkérdezhetem, h hol? Fontos lenne. Én 3% alatt sehol nem láttam.
terelemel 2019. 10. 02. 17:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#49629
Erdekes hogy BP lakossag esni fog, egyre kevesebben laknak majd itt: "de Budapest is 200 ezer fő feletti népességvesztést könyvelhet el."
lakni_kell_valahol 2019. 10. 02. 17:01
Törölt hozzászólás
#49628
Törölt felhasználó 2019. 10. 02. 16:20
Előzmény: #49624  Toniba
#49627

Van lényeglátásod. Van egy féloldalas írás, ami sok mindenről szól, meglátsz benne egy számot, hogy a kamatkülönbözet, ami csak egy része az egész konstrukciónak, havi 25e és úgy veszed, mint ha az egész konstrukciónak ez lenne az eredménye. Kissé leegyszerüsített megközelítés, de ha neked ez így jó, akkor legyen így, nem akarlak meggyőzni, miért lenne az jó nekem?
Még konkurrencia lennél a lőportárton vagy angyalföldön, mert egyébként ha hozzájutok ehhez az összeghez és még van azért ezen felül is mozdítható speka pénzem pontosabban lesz, ha kivágnak az mtel stoppomról vagy eladom napi árfolyamon. Megrezgetem a kapcsolati hálómat és elindulok egy kéglit levadászni. Természetesen azt is 3%-os 10 évre rögzített hitelből, amennyit csak elbír a fizetésünk meg a kégli, remélem a második lesz a szűk keresztmetszet. Van pár kiszemelt lakás, ahol tudom, hogy lesz lehetőség alkura és 3 külön bejáratú szobásak, kiadás szempontjából tökéletesek.
Criscito 2019. 10. 02. 16:19
Előzmény: #49625  Criscito
#49626
kiszamolo.hu-n kismillió cikk van a témában. Nem egy bonyolult termék szerintem. 
Criscito 2019. 10. 02. 16:18
Előzmény: #49615  Törölt felhasználó
#49625
Mindent nem fogok megválaszolni, de rengeteg cikket találsz erről a neten:
- nem OBA védett! én ezért szoktam csak annyit náluk tartani, amennyit el is költök, de betojni sem kell, mert például az MKB pénztára mögött ott van maga az MKB ... 
- a befizetett tőkédet a befizetést követő 180. napot követően tudod felhasználni
- DE! a visszatérített szja-ról azonnal tudsz rendelkezni, én már márciusban be szoktam adni a bevallást, március végén már tudok is az adómmal rendelkezni, nem kell megvárni a májust
- a hiteltörlesztésre fordítható összeg személyenként a mindenkori érvényes minimálbér 15%, ez jövőre 161e Ft + 15% = 24e Ft / hó
- tagdíj van, 3e Ft/ hó körül
- A befizetésből szintén le szoktak vonni bizonyos összeget, de a Patika pénztárnak minden év novemberében van akciója, amikor csak valami minimális költséget vonnak le, én akkor szoktam feltölteni a számlámat. 
- a számolgatást rád bízom, de ha a GYED-en van a feleség, akkor ti szinte korlátlan pénzt ki tudtok pörgetni. 
Toniba 2019. 10. 02. 15:58
Előzmény: #49622  Törölt felhasználó
#49624
Majd en tudom hova tolom a let :))))
Kulonben sem varom a csokkenest. Ha jon jon, ha nem nem.
Nagyon is atlatom a lehetoseget, de szerintem rohelyes havi nehany tizezerert. Ha neked megeri csinald.
A berbeadas mas teszta. De most Budapesten nem vennek berbeadasra lakast.
elemerorsos 2019. 10. 02. 15:43
Előzmény: #49614  Gaguse
#49623
10 éve minden 3 hónapban bemondják hogy jön a vihar. Aztán nem jön sosem. Majd ha bemondják, hogy minden szuper és tökéletes, akkor fog jönni.
Törölt felhasználó 2019. 10. 02. 15:42
Előzmény: #49618  Toniba
#49622

Nem kell megmozdulni semmiért, a világért se csinálj semmit. Told be a lét map+-ba és várd, hogy feleződjenek a lakásárak, de nem kell kapkodni, várd meg, hogy kamatfizetési időszak legyen, hogy ingyen tudd kivenni a pénzed, meg hagyd a lakás tulajokat, hogy egymással versenyezve leverjék neked az árakat, csak szépen, csak nyugodtan :)
Egyébként nem feltétlen a havi 25e forint kamatkülönbezet a központi része ennek a befektetési konstrukciónak, de hagyjuk, mert tényleg nincs most kedvem ezen vitatkozni. Ha nem látod át a konstrukciót és a lehetőséget, akkor úgyis fölösleges és sokáig tartana mindent elmagyarázni.
Egyébként én mondjuk már ennyiért is hajlandó vagyok lehajolni, főleg, hogy egyszer kell majd megemelnem a seggemet az üzletkötőhöz, meg kb 2 alkalommal a bankba, meg talán egyszer a közjegyzőhöz. A hitel rögzített kamatozású, a map+ garantált kamatot/hozamot ad, 5 év után az egyszeri előtörlesztés ingyenes. A bérleti piacban van kockázat, ezt bele kell kalulálni, persze ez egy speka, ahogy az is, hogy mi lesz a lakásárakkal. Aki nem hisz ebben a lehetőségben, az ne csinálja, ezt tudom mondani.
Toniba 2019. 10. 02. 15:41
Előzmény: #49619  impudent
#49621
Szamomra az szurrealis hogy akik szerint a 40 millas panel nem draga es mehetnek meg az arak
azok 20-30 ezer forint/ho osszeget hozo ugyeskedest reklamoznak hogy milyen jo csomag.
Ezen beszarok.
Amugy nem sok valtozott. Csak felkapott lett az igatlanbefektetes.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók