Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kockasfulu 2019. 08. 12. 21:47
Előzmény: #46495  vincit
#46500
Bár megkértél, hogy ne válaszoljak, de sajna muszáj megtennem, mert alaposan elbeszélünk egymás mellett!
[*1] Le a kalappal előtted! De tényleg! Én mindenkinél többre becsülöm a szocmunkásokat!
[*2] Ne kezdj személyeskedni, mert itt elég komolyan veszik ezt. (Sajna megtetted: impudent, sakál, én)
[*3] Szerintem nem fogalmaztam elég körültekintően, így pont sikerült félreértened! A hozzászólásomban PONT a (gombokért dolgozó) társadalmilag mindennél fontosabb (mint TE) emberekről beszéltem. Sajnálom, ha megbántottalak, de nem volt célom!
Pont erről szólt volna, hogy a legutolsó csavarbehajtó/nyugdíjas is nélkülözhetetlen a közösség szempontjából... Akkor is, ha párezer ember kiárazta őt egy Maslow-piramis-alap-dologból.
[*4] Igazából semmit sem tudunk pl impudentről, így az is lehet, hogy ő a legfelső decilisben van és kőgazdag... Szóval ez lehet tévút...
[*5] Egy kicsit sem akarom védeni se a kiadókat, se a bérlőket, se a lakáspiaci nyerészkedőket! Hidd el! Ez is vakvágány.
[*6] Ismét leírom, hogy le a kalappal előtted! Még sok-sok ilyen segítőkész ember kellene! Csak annyit kérek, hogy ne ugorj mindenre, amit esetleg egy nem jó fogalmazás miatt félreértesz!
[*7] Főnököm már nem lesz, nem is "vág nyakon", és ennél "elmebetegebb kretén" sem hiszem, hogy leszek. :D
Üdv neked.
MrLajos 2019. 08. 12. 21:33
Törölt hozzászólás
#46499
impudent 2019. 08. 12. 21:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#46498
Mamoka ingatlanban profi de ezzel a 100 millio also kozeposztaly hatarral megviccelt bennunket.
MrLajos 2019. 08. 12. 21:25
Törölt hozzászólás
#46497
NemethSzilard
NemethSzilard 2019. 08. 12. 21:11
Előzmény: #46493  tihamer
#46496
AKÁR 200%-ra IS EMLHETIK AZ ALAPKAMATOT A FED-NÉL
vincit 2019. 08. 12. 21:10
Előzmény: #46488  kockasfulu
#46495
Nos, nem szeretnék erről vitát nyitni. Ám megjegyezném hónapok óta parasztozik az impudent. Annyit sikerült elérnie, hogy aki előtte nem parasztozott egyszeresem, már az is elkezdte. Gondolok itt a sakal83-ra de vannak még páran. Elég sokan szóltak impudentnek ne parasztozzon, de ö fütyül rá. Másodsorban egy hazugsággal indítottál, nem mondtam, hogy mindenkinek vállalkozni kell és tanulni, hanem impudentnek címeztem. Ö akar egy színvonalon élni, amit nem tud megvalósítani, szeretne a középosztályhoz tartozni csak nem sikerül. Persze ha levisszük a középosztályt arra, hogy legyen munkája egy panelja / vidéken egy kádár kockaháza, s ökölbe tudja szorítani a kezét és nagyot toppantani amikor meglát valakit akinek több van, hát akkor igen elmondhatjuk középosztályba tartozik. Az arra való utalásod, „Ezt SENKIVEL, SOHA, még INDULATBÓL SE éreztesd, hogy "tanulni kellett volna, meg vállalkozni", mert te fogod a rövidebbet húzni! a bérlőd lelakja a kéglit/tartozást csinál + lelép, stb, stb Soroljam tovább? :) Szerintem nem kell. És kérem, hogy ne sértődjön meg senki ezen.” Nos mivel pont egy olyan csoportban vagyok ahol olyan nyugdíjasokon segítünk akik ilyen bérlő csapdába estek, képzeld ingyen segítünk, több ember. Te hány emberen segítettél? Mert én idén 8 ilyen nyugdíjasnál voltam saját költségemen, hívogattam szereztem ingyen könyvelőt ügyvédet gázost anyám kínját. De térjünk vissza, a legutolsó akinél voltam 78 éves parkinsonos beteg, rajztanár volt meg művész, remeg a keze, nincs pénze gyógyszerre, 4 éve nem járt a házában, 2 millió gáztartozás 0.5 millió áram. 0.5 viz csatorna. 4 éve nem fizetnek semmit neki, gyönyörű szép ház teljesen tönkrement. Szóval amikor te ilyen olvasol és az merül fel benned, hogy a bácsi húzta a rövidebbet biztos tiszteletlen volt a bérlő úr ö méltóságával, akkor azt kell mondjam, elmebeteg vagy. Tőlem aztán bele köphetsz annak levésbe aki nem szimpatikus , de előbb utóbb találkozol egy tisztességes főnökkel akik kirúg, remélem nyakon is fog vágni. Ilyen hozzá állással ne csodálkozzál nem jutsz egyről a kettőre. Ne válaszolj mert nem akarok egy kreténnel foglalkozni.
sakal83 2019. 08. 12. 20:23
Előzmény: #46488  kockasfulu
#46494
Ott a pont. Ezt hivjak tarsadalomnak.
tihamer
tihamer 2019. 08. 12. 19:47
Előzmény: #46377  pitcairn2
#46493
Shut-up
Shut-up 2019. 08. 12. 19:21
Előzmény: #46489  impudent
#46492
Nem írtad azt, hogy paraszt? Ne má' hogy letagadd, bro.
berlini
berlini 2019. 08. 12. 19:11
Előzmény: #46488  kockasfulu
#46491
Köszönöm!
Itt egy páran nagyon el vannak telve maguktól. Folyik a parasztozás és a lenézése annak aki nem keres annyit, hogy akár a Rózsadombon is vehetne évente egy villát belőle, persze csak akkor ha nem találná azt is snassznak.
franc0 2019. 08. 12. 19:03
Előzmény: #46477  Criscito
#46490
Azért ez ennél kicsit kevésbé rózsaszín szerintem. 
A magyar azért lakik lepukkant ingatlanban, mert igénytelen és lusta. Nem azért, mert nincs pénze. 
Az építőanyagok szerintem olcsók a fizetésekhez képest, az elmúlt 10 -20 évben óriási a javulás ebben. 
Csak hát könnyebb várni a sültgalambot, mint megmozdulni és megtanulni vakolni. 
Mindenki azt várja, hogy majd a szaki csinálja meg kosztpénzért. Ezek az idők elmúltak. Csak akkor jönnek vissza, ha tényleg teljesen földbeáll a világgazdaság. 
impudent 2019. 08. 12. 18:52
Előzmény: #46485  Shut-up
#46489
Senkit nem parasztozok itt a forumon.
Nem vagyok az ocsiked jo.
Nevedben van a tartalom
kockasfulu 2019. 08. 12. 18:42
Előzmény: #46479  vincit
#46488
Talán nem lesz belőle harag, így:
Rendkívül óvatosan kellene bánni az ilyen kijelentésekkel!
Ha mindenki "tanult volna és vállalkozó lenne", akkor:
- Nem lenne sofőr/rakodó a kukáskocsin -> Térdig járnál a saját szemetedben
- Nem lenne árufeltöltő/eladó a boltban -> Éheznél
- A duguláselhárítódnak nem lenne segédje -> Talán nem kell mondanom... Következtesd ki...
- Nem lenne raktári dolgozó/sofőr/postás/logisztikus/titkárnő, stb -> Hmmmm...
- Nem lenne olyan, aki térdig érő jégesőben is megtankolja a kocsidat/megnézi a keréknyomást, amikor tokától-bokáig szmokingban vagy, egy bál előtt -> Ennyit az eleganciáról
- Nem lenne az étteremben szakács/felszolgáló/pultos -> Éheznél
- Nem lenne "paraszt" (jobb lenne nem ezt a -mára finoman pejoratívvá vált- kifejezést használni...), aki bizony azt a csibét, meg sárgarépát gondozza, amit te a hiperben megveszel
- Stb, stb, stb
(- A közfeladatot ellátókra ki sem térek...)
Pedig bizony ezekhez a munkákhoz is sokkal-sokkal többet kell tanulni/vizsgázni, mint azt gondolnád!!!
Talán elfogadsz egy jótanácsot.
Ezt SENKIVEL, SOHA, még INDULATBÓL SE éreztesd, hogy "tanulni kellett volna, meg vállalkozni", mert te fogod a rövidebbet húzni! (Ez nem 99%, hanem 100!!!)
Ha valaki ezt 2x megérzi rajtad, akkor harmadjára nem lesz a strandon szabad napozóágy (pedig de), te fogod legutoljára megkapni a kajádat (mélyebben bele sem megyek), az eladó egy fél szempillantás alatt végighúzza a körmét a banánodon, ami 1 óra múlva be is barnul emiatt, várhatsz az autóalkatrészre 1-2 extra hetet, véletlenül a csomagkiszállító nem becsönget, hanem csak bedobja az értesítőt, hogy intézd te, kaphatsz konyha feletti szobát egy szállóban, a kukás otthagyja a szemeted, mert hiába nincs tele a kuka, de súlyhatár felett van (vagy van a tetején egy ceruzaelem, ami veszélyes hulladék), éppen pont előtted fog elfogyni a hentesednél a lazac (pedig nem), a bejárónőd "úgy" dolgozik majd, a fűnyíróembered ottfelejti véletlenül a telek sarkában a parlagfüvet, a szomszéd gyári összeszerelő munkás télen pont a te portád előtt csúszik el, mert jeges, a fodrászod hátul ferdére vágja a hajd, amit mindenki lát, csak te nem, a bérlőd lelakja a kéglit/tartozást csinál + lelép, stb, stb
Soroljam tovább? :) Szerintem nem kell.
És kérem, hogy ne sértődjön meg senki ezen. Egy kicsit sem akarok személyeskedni!
Persze az offtopicért is elnézést!
tihamer
tihamer 2019. 08. 12. 16:59
Előzmény: #46267  sakal83
#46486
Ezért vásárlom folyamatosan a CHF-et.
Shut-up
Shut-up 2019. 08. 12. 16:47
Előzmény: #46478  impudent
#46485
Ahhoz képest te parasztozod le a magyar egy részét. Gratula hozzá öcskös.
mamoka47
mamoka47 2019. 08. 12. 16:40
Előzmény: #46477  Criscito
#46484
Látom itt sokan ragaszkodnak a középosztálybeli státuszukhoz miközben a lakógyűlésről pontos infokkal rendelkeznek,és a házak előtt tele a parkoló AAA -autokereskedéses kocsikkal. Hát ti tudtok élni.! Lehet hogy ott gazdagok is élnek???
lakni_kell_valahol 2019. 08. 12. 16:32
Törölt hozzászólás
#46483
libasbukta
libasbukta 2019. 08. 12. 16:27
Előzmény: #46478  impudent
#46482
akinek 2012ben volt 30 millió forintja az alapból nem volt szegény, akire csak úgy rázuhant a szerencse
impudent 2019. 08. 12. 16:25
Előzmény: #46479  vincit
#46481
és nem személyeskedni.!

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek