Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.
Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)
Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:
soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,
bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,
elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,
szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,
az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.
Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.
Óriási szegénység van az országban. Szerintem még a 9. decilis is szegénynek számít ( A KSH ugye 2017-ben mért ebben a decilisben kemény bruttó 2,5 millió összjövedelmet ... ) . A 10. decilisben helyezkednek el azok, akik már nagyjából tisztességesen meg tudnak élni (értsd tudnak maguknak lakást venni, talán egy autót is fenn tudnak tartani) , de a kiszamolo.hu által emlegetett középosztály nagyon vékony itthon, szinte nem is látható. * Ezért olyan borzalmas a magyarországi lakások/házak állapota, mert szerencsétlen magyarnak egyszerűen nincs pénze felújításra. Megveszi nagy nehezen, és egy forintot nem költ rá évtizedekig, a lakógyűléseken meg minden fejlesztést leszavaz, mert nincs plusz havi 5e Ft-ja a külső szigetelésre.
Az elektromos fűtés szerintem is butaság. Ott éri meg ahol amúgy is elenyésző lenne a fűtésszámla, mert kb. 3szor annyiba kerül vele a fűtés mint gázzal, de a gáz beruházási költsége sose térülne meg. Mondjuk ilyen helyre elég a splitklíma, mert általában nyáron meleg van, télen meg kifűtöd vele. * A radiátor megint más, a kondenzációs kazán sem szereti a "sima" radiátort (értsd 30 éve szerelték) mert az nem ad le annyi hőt, a víz nem tud lehülni, így a füstgáz sem tud lekondenzálni, és úgy működik mint egy sima turbós kazán (kb 10% fűtési energiát kidobsz az ablakon). Ezekhez a rendszerekhez a radiátor jó nagy durung, amivel meleget lehet csinálni 40 fokos előremenővel is. Régen a vegyestüzelésűnél pedig nem volt jó ha a víz túlságosan visszahült, mert lekormolódott a kazán. Szerintem meg ez a levegő vizes megoldás a legolcsóbb még, aztán majd ha kötelező lesz, lesznek jó kis szabályok, és felmegy az ára mint anno a gázosnak.
Sem Marx sem Dahrendorf sem Weber nem így definiálja a középosztályt. Mindhármuk szerint középosztálybeli a kispolgárság. Leginkább azok, akiknek a munkaerőpiaci kereslete nagyobb, mint a kínálata. Mérnökök, orvosok, könyvelők, jogászok, tanárok stb...
Nem,nem érted! Amiről te írsz az a mondjuk 30000 család azok a GAZDAGOK!!!.DE AZOK HAVI 10-20 MILLIÓ TISZTA JÖVEDELEMMEL MINIMUM RENDELKEZNEK! És nem dolgoznak már soha!!!! (Vállalkozásokból, ingatlanból,tőkejövedelemből stb stb.. élnek.) Azért mert abban a szerény közegben ahol te élsz ezek az összegek elképzelhetetlenek, másoknak ezek természetes jövedelmek. De ezen kár vitatkozni,mert ahol te állsz ilyen magasra úgysem lehet látni,és ezért nem érted, hogy innen milyen szép és bőséges a kilátás.
Nem tudok vitatkozni veled, nincs szakmai hozzértésem .Csak a kivtelezőktől és az energetikai felmérőtől kérdeztem. Azt kifejezetten tiltották, hogy radiátoros fűtésre próbálkozzak, mert a 60C-os bemenőt elég kemény áramszámlával tudja megoldani. Aki használ és kivitelező egyben úgy ajánlotta, ha van 6-7m forint rá mindennel együtt (napcellával kiegészítve). Akkor király, mert ingyenes az egész, és klímaként is üzemel. Ha kevesebbet szánok rá, akkor a szokásos 10cm aljzat, 10cm lábazat és 12cm grafit szigetelés és egy padlófűtéses kondenzációs kazán. Ez a leggazdaságosabb jelenleg. Én azért hiszek nekik:) Az elektromos fűtésen az összes ismerősöm röhög:) pedig nagyon ajánlják:)
Szóval a felső 300k a középosztály. Oké, nem tudtam. Köszönöm mester! Én úgy gondoltam hogy aki az átlag vagy inkább a medián két háromszorosát megkeresi az már oda tartozhat. Ha már így a gyógyszerszedésre ösztökélsz megkínálhatnál abból amit te szedsz.
Nem így van. https://www.meleget.hu/gree-versati-ii-economy-split-rendszeru-hoszivattyu-10-kw-11904?utm_source=arukereso&utm_medium=cpp&utm_campaign=direct_link Ez kb. a klímák huawei-je. Kínai, normális áron, megbízható, minőségi a maga árkategóriájában. Ez ennyi, pusz beszerelés mivel nagy legyen 2 kiló és sokat mondtam. A kimenetére mehet radiátor padlófűtés akármi, mert a hőt a levegőből vonja el, de a vízben adja le. Egy gázzal ha minden szart hozzáveszel ennyiből nem jössz ki. Abban igazad van hogy egy faszán szigetelt ház hővesztesége kicsi, egy ilyen 10kw-os állat kicsit ágyúval verébre, bár nagyon pontosan nem számoltam utána. Egy ilyen simán kiszolgál egy 120-150nmes jól szigetelt lakást, ha kint nagyon hideg van akkor is.
már értem ! akkor Te középosztály alatt a felső 30000 családot érted max 100000 ember élvezi ezt amit leírtál Magyarországon. Persze nálunk minden extrém még a középosztály is. Középosztály 100000/10000000= 1% a lakosságnak de legyen 2% ! 2%=középosztály Na ezt is nagy nehezen megtanultam.
A 2021-es szigetelési szabványnak ha megfelel egy 100nm ház, akkor a fűtés költsége elenyésző. A normális hőszivattyús rendszer (ne a levegő befújósat vedd alapul) MÉG minimum 3-4 millió forinttal drágább, mint a gáz. A beruházás szinte SOHA nem térül meg, épp ezért valójában nem az energiahatékonyság a cél, csak a környezetvédelem. Épp pár napja beszéltem energiatanusítványos mókussal is erről. Nem rossz, de anyagilag nem jobb.
NEM a társadalom közepét hívják középosztálynak se itt, se akármelyik másik országban, hanem azt, aki nem máról-holnapra él és egy kényelmes, anyagilag kiegyensúlyozott életet tud magának biztosítani, de még dolgoznia kell a megélhetésért hónapról-hónapra. A középosztály közepének a tagja egy kényelmes, de nem túl hivalkodó házban él egy jobb, de nem elit környéken, fenntart egy, de még inkább két viszonylag fiatal gépjárművet, a gyerekeit, ha akarja, az államinál jobb iskolába járatja, évente kétszer elmegy egy-egy hétre nyaralni és esetleg egyszer síelni, egy nem túl drága helyre. Havonta minimum 2-300 ezer forintot félre tud tenni, hogy öreg korára se kelljen havi ötvenezres nyugdíjból megélnie. Ruházkodása alapján középkategóriás, nem agyon hype-olt ruhamárkákba öltözik, sportol, minőségi ételeket eszik. Anyagilag nyugodt, kiegyensúlyozott, nem kell számolnia a filléreket és nem kell aggódnia, ha munka nélkül marad néhány hónapra. Szerintem nem lövünk nagyon mellé, ha azt mondjuk, hogy havi 1,8-2,2 millió forint bevétel esetén él egy budapesti vagy környéki család úgy, amit középosztály közepének hívhatunk. Az aljához elég ennek a szűk fele, a tetejéhez a határ a csillagos ég. De te ha nem tudsz így élni, de mégis gazdagnak érzed magadat,keresd fel orvosod és gyógyszerészedet.
Na a fűtéssel pont szkeptikus vagyok. Egyszerűen nem bírom megérteni az emberek miért ragaszkodnak a gázhoz. Azt sem értem hogy miért sírnak az új törvény miatt hogy új lakásoknál 25% megújuló kell ugye. Ha egyszer építkezünk asszonnyal be sem köttetem a gázt. Minek. Hőszivattyúból nem csak split klíma van, vannak levegő víz hőszivattyúk ami akár padlófűtéshez is jó lehet, sőt ott ideális. Néztem ilyeneket, egy 7kW-os modul 1 millió alatt kijön. Üzemeltetése olcsóbb mint a gázé, a járulékos költségek engedélyeztetés meg sokkal egyszerűbb még. * Én sem azt mondom hogy full egyedül mindent, amit nem csinálhatok azt nem fogom. Ablakot sem cseréltem volna egy 8. emeleti panelben mert ha valamit kiejtek valakire mehetek a kóterba pár évre, annyit nem ér. Mondjuk a fűtésnél pont az a jó hogy hívod a mestert a hőszivattyút felszerelni, padlófűtés megcsinálása annyira nem nagy ördöngősség ma már, viszont a hozzáadott érték ott a legnagyobb. A másik hogy akkora skót vagyok hogy ha milla felett keresnék akkor talán kiadnám a melót, de valamilyen szinten szórakozás ez nekem. Viszonylag fiatal vagyok (meg csóró), ez még buli, szerintem leszek olyan élethelyzetben amikor én sem állnék neki. Az meg egy dolog hogy szerintem jól keresek, de pont itt pár poszttal ezelőtt volt, van aki vagyonos mert van egy-két ingatlana, viszont szarul keres, van aki meg jól keres de nem dolgozik olyan régen hogy vagyont tudjon felhalmozni, akkor melyik a középosztálybeli?
Meg lehet tanulni sok mindent. Nekem affinitásom nincs hozzá sajnos (festés, alminált még megy, de a többi...), De vannak olyan melók, ami egyedül nem megy: fűtés/tető/aljzatbeton stb
Lakás/Ingatlan árak topik
Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.
Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.
Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)
Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:
soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,
bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,
elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,
szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,
az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.
Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.
link