Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
impudent 2019. 07. 31. 18:45
Előzmény: #45617  impudent
#45620
Ketfele ember van az ingatlanpiacon.
Az egyik aki szabadon donthet vesz nem vesz.
A masik pedig valamilyen kenyszer alapjan cselekszenek.
johai 2019. 07. 31. 18:36
Előzmény: #45617  impudent
#45619
Mamoka azzal a nagy orraval beragadt valahova,nccseed pedig arulja a kelenfoldi panelljait....nincsenek  konnyu helyzetben:)
johai 2019. 07. 31. 18:33
Előzmény: #45591  sakal83
#45618
Megint az afa kerdes,mintha attol mentek volna fel az arak hogy az afat lecsokkentettek 5%-ra...par ev alatt triplazodtak az arak normalis ez?
Most meg jo lenne ha maradna az 5%....semmi ertelme nem volt a bevezetesenek tobb kart csinalt mint hasznot,egyebkent megnyugtatok mindenkit 27%-ra visszaallasnak is egy ideig stagnalni fognak az arak,aztan fognak csokkeni,szoval aki dragan akar vasarolni,epitkezni,az ne hallogassa :))
*
Amint csokkennek a megrendelesek,elkezdodnek az akciok is.
Minden szinten.
Ugyanis sikerult annyira felverni az arakat hogy meg a brutal nagy gyerekkedvezmennyel is kockazatos belevagni egy epitkezesbe,kis lyukat meg minek vegyen egy nagy csalad.
En ugy latom eljott a hasznalt csaladi hazak ideje,es azok felujjitasa,engedelyhez nem kototten.
impudent 2019. 07. 31. 18:33
Előzmény: #45616  buyandhold
#45617
Nem hiszem hogy Mamoka vagy Ncseed vesztes lenne.
Magamrol meg nem is irok semmit mert ugyse hinnetek el.
buyandhold 2019. 07. 31. 17:57
Előzmény: #45613  Törölt felhasználó
#45616
Ide mar 90%ban azok a luzerek irogatnak, akik nem hogy nem vettek lakast, amikor olcso volt, hanem nem is volt ra penzuk, es soha nem is lesz. 110 bruttot keresnek, nem hiszik el, hogy ennel tobbet is lehet, es bizonygatjak, hogy havi netto 600bol sem lehetne felretenni, mert sport meg buli sokba kerul. Alomvilagban elnek, almodoznak a netto 120rol, a tobbi a nem letezo kategoria. Egy elfekvo lett ez a topik az orok vesztesek talalkahelye.
vincit 2019. 07. 31. 16:44
Előzmény: #45614  vincit
#45615
Egyébként meg mind a vagyonadóval mind a örökösödési adóval a legszegényebbek szívnák meg legjobban. Ha ilyesmit szeretnétek a ner gazdagodott emberkék pl dohányboltosok, új földesurak, közbeszerzési gazdagodók egyszeri vagyon váltságát kéne nyomni a ner bukása után. Nem maradna következmények nélküli ország. Rendszerváltás után sem a tulajdonosok kapták vissza a tulajdonukat, szépen összes kormány elsunnyogta az egészet. Azért kellett volna visszakapnia mondjuk az Esterházy Richter Weiss családnak a vagyonát, hogy lássák lophatsz lophatsz de a végzet utolér. Van egy szlovák ismerős mai napig nem tudja megérni, miért nem kap semmit az elvett budapesti házaik után, ami mai napig állnak, amikor  a magyarok által lenézett szlovákoknál ez máshogy történt.
vincit 2019. 07. 31. 16:24
Előzmény: törölt hozzászólás
#45614
Similis simili gaudet
Törölt felhasználó 2019. 07. 31. 16:18
Előzmény: törölt hozzászólás
#45613

Tipikusan egy vesztes duma ez, hogy brühühü azért nem vittem semmire, mert nem örököltem. Ilyen alapon azt is mondhatnád, hogy szemét az élet, nem nyertél lottón, azért nem vitted semmire.
Fiatal párok elb.sznak nyaralásokra annyi pénzt, hogy mi most nem költenénk rá annyit, pedig már megtehetném, de akkor se. Meg autó is kell nekik, mert a balcsira lemenni vonattal hétvégente? Egy igényes fiatalnak az nem jó már, kell a kocsi. A legújabb telefon, laptop, konzol, minden. Ahelyett, hogy önerőt gyűjtenének.
Mi majdnem 5 évet laktunk először a nejem szüleinél és én 2,5 órát ingáztam. Miközben nagyon nem volt súrlódásmentes a szüleivel egy házban lakni, de kibírtam, kibírtuk és összejött az önerőre való.
Lehetett volna helyette saját albi, rendszeres bulika, meg nagy nyaralások, autó meg legújabb telcsi meg minden szórakoztató elektronika, csak akkor soha nem gyűlt volna össze az önerő.
Ez van, tényleg nem a komcsi-szoci világ van már, hogy neked bármi is járna az életben. Nem jár, maximum a szád. Küzdj  a lakásért és megkapod. Sok év spórolós életvitel kell hozzá. Ez az ára egy lakásnak. Ha nem tetszik, akkor meg bérelj egész életedben, az sem feltétlenül egy lenézendő opció.
Lacock 2019. 07. 31. 15:35
Előzmény: #45609  vincit
#45612

A jó lábad természet adta nem anyagi jellegű örökség, míg az örökölt lakás anyagi jellegű.
Ha nincs a lábadból anyagi jellegű bevételed, akkor nem adóztatják, nem tudok ilyen törvényről.
De ha pl. focihoz használod a lábad, és ebből lesz valami anyagi jellegű bevételed, akkor azt már igen.
highlife 2019. 07. 31. 15:29
Törölt hozzászólás
#45611
impudent 2019. 07. 31. 15:19
Előzmény: #45609  vincit
#45610
állj be focizni az üresen kongó Felcsúti stadionba a jó lábaiddal , kaphatsz valami jó lehetőséget Lőrinc cégeiben
vincit 2019. 07. 31. 15:14
Előzmény: #45602  Lacock
#45609
Jó kérdés az örökség, én jó lábakat örököltem. Remélem azt nem fogják megadóztatni a komcsik. Van aki egy vagyont költ a lábaira, valakinél meg adottság , ez tuti nem igazságos. Nem szeretnéd tudni, milyen ajtókat nyithat meg egy jó láb. Képzeld egyébként úgy 40 alkalommal állított meg rendőr az elmúlt 10 évben, tudod hányszor büntetett meg? 0 , max figyelmeztetett.
sakal83 2019. 07. 31. 14:31
Előzmény: #45598  Gaguse
#45608
Passz. Az biztos h csokkenni nem fog:)
Lacock 2019. 07. 31. 14:24
Előzmény: törölt hozzászólás
#45607

Igen, az az érdekük, hogy ezt hidd.
Mint ahogyan az ellenzéki pártokról sem tudod, hogy melyik a fidesz kesztyűsbábja.
"Hétfőn jelentették be, hogy Spéder Zoltán kivonul az Index mögül, az eddigi igazgató, Ziegler Gábor és egy Bács-Kiskun megyei KDNP-s politikus, Oltyán József médiabefektető vásárolták ki a céget a milliárdos bankártól. Oltyánról később az is kiderült, hogy egy hatalmas kormánypárti kommentelő, aki szégyennek tartotta a hódmezővásárhelyi választás eredményét, a Népszabadság bezárása után lehülyézte a tüntetőket, nemrég pedig sajtóóvodának nevezte, és „tiltó listára” tette az Indexet."
https://444.hu/2018/09/19/oltyan-jozsef-az-uzleti-donteseimet-semmilyen-modon-nem-befolyasolja-a-kdnp-s-munkam
highlife 2019. 07. 31. 13:58
Törölt hozzászólás
#45606
Lacock 2019. 07. 31. 13:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#45605
Nem tudom mit gondoljak, egyfelől az index is fideszes érdekeltség lett, nekik meg az a jó hír, ami a hanyatló nyugatról szól.
Másfelől meg a numbeo oldala szerint Edingburgh -ban 8,64 évnyi medián jövedelem kell egy medián árú lakás vásárlásához (kicsit bonyolultabb, ott a számítás módszertana), Cambridge -ben 12,91 év, míg Budapesten  14,57 év.
Ez alapján bp. -en még rosszabb a helyzet.
Ja, milyen irányú is a munkaerő -áramlás a két ország között?
https://www.numbeo.com/property-investment/rankings.jsp
impudent 2019. 07. 31. 13:41
Előzmény: #45602  Lacock
#45604

el is van törölve !
ez már csak igazságos ,hogy pl: meghal egy Demján kaliberű ember és egy petákot nem kap vissza a társadalom amit összeharácsolt magának.80 milliárd mondjuk
Lacock 2019. 07. 31. 13:41
Előzmény: #45601  Criscito
#45603

Sztem nem, mert ez pl. a mostani garnitúráról is elmondható lett volna.
A következő garnitúrának is majd az üléspontja szerint változik az álláspontja, vagyis a saját hatalmuk megőrzése érdekében pont nem abban lesznek érdekeltek, hogy elértéktelenítsék az ingatlanokat. Plusz az ingatlanok mögött még a befektetők, mint tőkések is ott vannak.
Más dolog a kampány és más a kormányzás.
Lacock 2019. 07. 31. 13:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#45602

Az örökség adóztatása érdekes téma.
Nem tudom a részleteket, de volt pár éve politikusi duma erről, hogy az "haláladó" és el kell törölni.
Ha egy cégnél termelsz valamennyi értéket, akkor annak kb. 70 -80 % -át elszedi az állam tőled.
Ha örökölsz és öledbe hullik egy 30 mFt -os lakás, akkor nem tudom mennyit adózol, de azt sejtem, hogy nem 70% -ot.
És akkor csodálkoznak, hogy a népesség szakad szét a vagyoni helyzet szerint.
Criscito 2019. 07. 31. 13:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#45601
És szerinted ez mennyire normális? *
Ennek az egésznek legkésőbb akkor fognak gátat szabni világszerte, amikor a mostani kora 30-as generáció kerül majd politikai hatalomra. Az első dolguk lesz szerintem, hogy megoldják a lakhatási problémákat akármilyen eszközzel. Addig még van 10-20 évünk maximum. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek