Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
vaczak 2022. 11. 07. 16:41
Előzmény: #26677  5000
#26680
Hiba vagyunk a mátrixban, még csak most épül ki a belső eszközrendszer az ilyenek kezelésére. Karakánabb reakciót várnék  én is pl. a Bizottságtól az egyértelmű magyar kormányzati hazugságokra. De a magyar társadalom krónikus szolidaritás és infóhiányát nem fogják helyettünk mások bepótolni. 
Közben a mai BÉT rally, állampapírpiaci kamatesés és forinterősödés alapján a piac is inkább a megegyezésre lát esélyt. 
5000 2022. 11. 07. 16:39
Előzmény: #26678  cyb6
#26679
Baromira nem értünk egyet, vagy cinkosok, vagy hagyják magukat zsarolni.
Szerintem az utóbbi időben rájöttek, hogy nagy gondok vannak, talán lépnek is valamit.
cyb6
cyb6 2022. 11. 07. 16:36
Előzmény: #26676  stolz
#26678

a Nyugat nem ezt a kurzust támogtja, hanem a magyarokat, minket, akik a klub tagjai vagyunk. ha nem támogatná, akkor
1. bedőlne az ország az egyik tagállam a klubból
2. orbán elkezdené full-ban tolni azt amit csak félgőzzel tol most a brüsszeli szankciókkal és élére állna a populista EU-s hunger game-nek, ami az egész EU-ban elaszabaduló energiaárak okoznak
a nyugati demokráciák a tárgyalóasztalban hisznek és ezt nem adhatják fel ezért egyszerűen a klub/EU nem tud mást csinálni
5000 2022. 11. 07. 16:24
Előzmény: #26675  vaczak
#26677
Pedig jogos elvárás lenne, hogy támogassák a demokratikus berendezkedést és véget vessenek a szabadrablásnak.
stolz
stolz 2022. 11. 07. 16:23
Előzmény: #26675  vaczak
#26676
Úgy gondolom, hogy nem lehet ennyire megengedően, hogy úgy mondjam pc módon hozzáállni a nemzet sírásóihoz. Világossá vált, hogy a Nyugat ezt a kurzust támogatja. Sztem egyszerűen nincs mit várni a Nyugattól. Mindegy, hogy pc-ből, bürokratikusságból vagy egyszerűen haszonlesésből, de azt a rendszert támogatják, ami Magyarország távlati jövőjének ássa a gödröt. Feleslegesnek érzem, hogy ilyen-olyan mondvacsinált okokból mosdassuk a rendszert. Elhiszem, hogy nehéz ezt elfogadnia azoknak, akik a demokrácia és liberalizmus védelmezőjeként tekintenek a Nyugatra, de az az igazság, hogy ők is csúnyán át vannak verve. Én hiszek a demokráciában és a liberalizmusban is. Épp ezért nem vagyok olyan megengedő. Aki úgy beszél mint egy sírásó és úgy is cselekszik, az egy sírásó. Aki pedig ezt hallgatólagosan vagy níltan támogatja (pénzzel) az a cinkosa...
vaczak 2022. 11. 07. 16:16
Előzmény: #26674  stolz
#26675
Orbán a Nyugat döntéshozói közé tartozik, épp ezért gusztustalan, ahogy úgy tesz, mintha kivülálló lenne és uszít a saját szövetségesei ellen. De hülyeség azt mondani, hogy a "Nyugat ügynöke". Ő a kellemetlen alkoholista unokaöccs, aki lop a családi kasszából, de nehéz kitenni a szűrét, mert időnként amikor kijózanodik, el lehet vele beszélgetni és macera lenne teljesen szakítani vele, még a végén ránkgyújtaná a házat. Én lennék a legboldogabb, ha a "Nyugat" (ez is hülye kategória, mert EU, NATO, OECD tagként mi is az vagyunk) keményebben lépne fel Orbánnal szemben, de nem így működnek ezek a szervezetek. 
stolz
stolz 2022. 11. 07. 16:08
Előzmény: #26673  vaczak
#26674
,,A döntések 95 százalékát tekintve amúgy Magyarország teljesen besimul az uniós mainstreambe. 
Amúgy a legnagyobb hazugság az Orbán vs "Brüsszeli bürokraták", Junckeren és a holland miniszterelnökön (illetve Merkelen) kívül ember nem volt még, aki annyi tényleges uniós döntésben effektíve részt vehetett, mint ő, maximálisan tagja az establishmentnek. " Ez is csak azt erősíti amit én mondok. A magyar nép csúnyán be van csapva. Megy a hergelés ,,Brüsszel" ellen, miközben az egész magyar politikai elit ellenzékestül, orbánostul a nyugat ügynöke és ,,95%-ban" belesimul az unió döntéseibe...
vaczak 2022. 11. 07. 16:04
Előzmény: #26671  stolz
#26673
Az EU nem "Brüsszel", az EU nem harmadik fél, az EU mi vagyunk. Furcsa, hogy azért vannak fenntartásaid a Nyugattal szemben, mert alapvetően a leírt játékszabályoknak megfelelően játszik. Nyilván lassabb így a történet, mint Putyin esetében, aki kiküldi a GRU halálbrigádot. 
De egyszerűen nem úgy van felépítve az unió, hogy ellenségként kezeljen egy legitim tagállami miniszterelnököt, bármennyire trollkodik is. A döntések 95 százalékát tekintve amúgy Magyarország teljesen besimul az uniós mainstreambe. 
Amúgy a legnagyobb hazugság az Orbán vs "Brüsszeli bürokraták", Junckeren és a holland miniszterelnökön (illetve Merkelen) kívül ember nem volt még, aki annyi tényleges uniós döntésben effektíve részt vehetett, mint ő, maximálisan tagja az establishmentnek. 
5000 2022. 11. 07. 16:02
Előzmény: #26667  Clint
#26672
Pedig jogos elvárás.
Merkelnek köszönhető a jelenlegi helyzet, meg persze a bandájának.
stolz
stolz 2022. 11. 07. 15:58
Előzmény: #26669  vaczak
#26671
Áltathatjuk magunkat, de az aki az ellenségét ennyi ideig nem bírja megbuktatni -pedig módjában áll- akkor felvetül a gyanú, hogy nem is ellenségek...
Clint
Clint 2022. 11. 07. 15:55
Előzmény: #26668  stolz
#26670
Akkor nézzük a jó oldalát, ha a Nyugat embere, akkor legalább nem léptet ki bennünket az unióból.
Bár az illető esetében mindig csak az aktuális egyéni érdeke számít és ez elég gyorsan is tud változni.
vaczak 2022. 11. 07. 15:54
Előzmény: #26666  stolz
#26669
Dehogynem zavarja, ugyanakkor még mindig úgy gondolják, hogy a kisebbik rossz a megegyezés a teljes konfrontáció helyett, illetve Orbánnak ellentétben a másik oldal még tartja magát a demokratikus eljárásokhoz. Elkezdték kiépíteni az immunrendszert a vírus ellen, de egyelőre még nincs erős gyógyszer, csak borogatás. 
stolz
stolz 2022. 11. 07. 15:52
Előzmény: #26667  Clint
#26668
Én nem várom. Mindig is fenntartással voltam a nyugat iránt. De amióta egyre világosabb, hogy a nyugat inkább Orbánt támogatja, azóta én nyugatról nem várok semmit...
Clint
Clint 2022. 11. 07. 15:50
Előzmény: #26666  stolz
#26667
Részben igazad van, de nehogy már Brüsszeltől várják a magyarok, hogy megszabadítsa a népet egy olyan csapattól, akiket négyszer egymás után két harmaddal megszavaztak.
Erős disszonancia érzek ebben.
stolz
stolz 2022. 11. 07. 15:43
Előzmény: #26664  Törölt felhasználó
#26666
Majd ezt mondják a többire is. Megértem, hogy a nyugati érzelműekben kognitív disszonancia keletkezik a látottak hatására, de szerintem egy olyan szemfényvesztésnek vagyunk tanúi, miszerint Orbán bizony a nyugat embere és a kedves nyugatot abszolút nem zavarja, hogy mi van itt, mert különben nem küldené állandóan a pénzt...
Törölt felhasználó 2022. 11. 07. 15:43
Előzmény: #26657  stolz
#26665
A hír egyébként arról szól, hogy a KAP magyar részét elfogadták. Ennek az az eljárásrendje, hogy kb. 2 évvel ezelőtt elkezdték ezeket kidolgozni. A folyósítás ettől még messze van.
Törölt felhasználó 2022. 11. 07. 15:41
Előzmény: #26657  stolz
#26664
Az agrár pénzek teljesen más tészta.
vaczak 2022. 11. 07. 15:35
#26663
Bocs, ezt rossz a másik topikba írtam be, de ide akartam:
Az EU intézmények működése bürokratikus és eljárási jellegű, bármennyire próbálja a magyar kormányzat a politikai ízt belemagyarázni mindenbe. A KAP esetében nem volt hivatalos kifogás amennyire tudom (bár persze eléggé látványos, ahogy az állampárt  képviselői és családtagjai lettek a legnagyobb agrárbirtokosok). Illúzió lenne azt várni, hogy majd az uniós pénzek visszatartása segít majd a gyakorlatilag már megfőtt béka állapotában lévő magyar választópolgárokon. A legtöbb, ami várható a pénzcsap lejjebb csavarása, csepegtetéssel, esetleg újabb feltételekkel, vagy a vállalások betartása szorosabb ellenőrzése, de kivéreztetés mögé nem lehetne tagállami többséget biztosítani.  
stolz
stolz 2022. 11. 07. 15:32
Előzmény: #26660  stolz
#26662
az ugyanis nem normális, h az ellenségem barátját pénzeljem, miközben az ellenségemre minden szankciót kiszabok...mellesleg Orbán is megszavazta az összeset...de ennyit a politikáról, nem akarok offolni...
5000 2022. 11. 07. 15:31
Előzmény: #26659  stolz
#26661
Gerinctelen féreg, bármi kiderülhet róla.

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek