Topiknyitó: Portfolio 2012. 03. 13. 08:04

Nyugdíj: menjek vagy maradjak a pénztárban?   

Ugrás a cikkhez
Rohamosan fogy az idő a magánnyugdíjpénztárban maradt 100 ezer tag számára, mivel a kormány által meghatározott - az állami tb-rendszerbe történő - visszalépési határidő a hónap végén lejár. Számos bizonytalanság nyomja most is a tagok hátát, több...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=5&i=164186
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
fpeter1982 2023. 05. 26. 19:16
Előzmény: #213  ujonc
#214
Jó írás, köszönöm. Nem kenyérre kell. Nem is egy nagy összeg, csak gondoltam bek.rom PMAP-ba aztán cső. De alszok rá egyet.
ujonc 2023. 05. 26. 17:44
Előzmény: #212  fpeter1982
#213
 Én megtartanám! A mostani munkahelyed nem fizet. És a következő? Akkor kezdenéd újra? Ebből nem nyugdíjad lesz, ebből a nyugdíjad egy hányada lesz. Ha nem lesz, ez a hányad sem lesz. Én az EP-ral kombinálva működtetem, most már szintén csak a minimumot fizetve (ide is, oda is) saját zsebből. A 150e-et az EP-i 24hónapos lekötéssel maxolom. EP-on 3 milliót elérve már folyamatosan tudod maxolni a lekötéssel az adójóváírást. A negyedéves hozamok innentől kezdve szabadon felhasználhatók. Én az adójóváírást mindig a nyugdíjpénztárra kérem átutalni. Tehát fix 150e növekmény évente, amiből  nincs semmilyen levonás (működési, fedezeti, likviditási tartalék). Az adójóváírást lehet esetleg az EP-ra utaltatni a 3 millió eléréséig.  A hozamot folyamatosan felveszem a 10 éves várakozási idő elérése után 3 évente. Így adómentes. A 20 évnél régebbi befizetés is az. Azt még nem vettem fel soha. A pénztárak már pedzegetik, hogy növelni kellene az adókedvezmény maximális összegét, mert az évek alatt túlhaladta a jövedelem és már nem annyira vonzó az embereknek. Ezért benne van egy ilyen lehetőség is. Persze negatív irányba is elmozdulhatnak a feltételek. Vagyis, ha nem kenyérre kell, érdemes még egyszer átgondolnod ezt a tényleg hosszú távú megtakarítást!
fpeter1982 2023. 05. 26. 16:30
Előzmény: #211  Lambda61
#212
Van / lehet értelme megtartani sokaknak. Nekem nem hiszem, mert munkahelyet váltottam és ez a cég már nem fizet oda egy forintot sem. A saját 5, akarom mondani most már 8e Ft os befizetéseimből nem tudom mekkora nyugdíj lesz, de szerintem nem akarom tudni. Egyébként az adójóváírást kimaxolom EP-vel.
Lambda61 2023. 05. 26. 16:08
#211

Én nem tervezem megszüntetni az önkéntes nyugdíjpénztári tagságomat.
1.A munkahelyem is és én is fizetek be.
2.Úgy tudom, hogy a nyugdíjkorhatár előtti kivétnek van adóvonzata.
3.Adójóváírás
4.Szerintem a hosszú hozamok csökkenésével jó nyugdíjpénztári hozamok várhatók.
5.Diverzifikáció a hosszú távra.
Stayerke
Stayerke 2023. 05. 26. 12:10
Előzmény: #209  Stayerke
#210
Bocs az kimaradt, hogy a Honvéd önkéntes pénztárból léptem ki!
Stayerke
Stayerke 2023. 05. 26. 12:07
Előzmény: #208  fpeter1982
#209
Én kb 2 hónapja léptem ki 22év tagság után, jelenleg PMÁPban van a pénz. A kilépés meglepően egyszerű volt, elküldtem a nyomtatványokat, a vállalt határidőre utalták a pénzt. 
fpeter1982 2023. 05. 26. 12:03
#208
Bocs. Leporolom ezt a régi topikot. Jobbat nem találta.
Kilépnék önkéntes pénztárból (OTP). Van valakinek tapasztalata? Do's and don'ts?
pFmodi-1fsz-bsszakrvaanyjat1 2020. 12. 27. 05:25
Törölt hozzászólás
#207
Peterbond 2019. 06. 12. 07:50
Előzmény: #205  Peterbond
#206
Mondjuk az ASZ elnokenek otlete annyira altalanos hogy kb barmi belemagyarazhato igy ebbol lehet egy par honapos megtakaritast is csinalni es akkor tenyleg mas lesz a dolog. Bar akkor meg mi ertelme volt. Kb egy bonusz kifizetest csinal belole amit nem 1 evente kap meg hanem havonta de mondjuk 1 ev utan ferhet hozza.
Peterbond 2019. 06. 12. 07:45
Előzmény: #204  kockaveto1
#205
Igazad van teljesen mas. Mondjuk en azon kivul hogy a jarulekok levonasa utan es nem kozbe vonnak egyenlore SEMMI kulonbseget nem latok. Marpedig attol hogy maskent nevezik a lenyegen nem valtozna. Most akkor tegyuk fel csokkentettek 5% pont jarulekot elmult 3 evbe, de a nettodbol kotelezoen felre kell tenned megtakaritasra 5 % ot a nyugdijas eveidre. Miben mas ez egy magannyugdijhoz kepest? Marmint persze atfesthetjuk a Mercedest Ferrariva de ha Merci vazon Merci Motorral Merci alkatreszekel szerelik ossze a Merci szereloi akkor az biza egy Merci lesz Ferrari szinekben.
kockaveto1
kockaveto1 2019. 06. 11. 22:32
Előzmény: #203  _Macika_
#204

most ez komoly? totál teljesen más a kettő. Az ÁSZ elnöke a dolgozók netto bérének részét utaltatná máshová. (Mi alapján, az rejtély, hisz a dolgozó jogosult annak elköltéséről dönteni. Esetleg ha valóban önként fizetné, egyéb kedvezményért...pl. munkáltató hozzátesz ugyanannyit, vagy a felét pl.) A MNYP pedig a bruttó bérből kötelezően levont TB járulékot csatornázta át az államtól a magánbiztosítók szférájába. Hány éves ez a szerző hogy ennyire nincs képben?
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 05. 25. 10:01
#202
Megöltek egy piramisjátékost, mert ki akart szállni 2018. május 25. 09:32     
Halálra vertek egy 28 éves kínai piramisjátékost, amiért ki akart szállni a csaló pénzügyi hálózat építéséből- számol be a South China Morning Post.
https://www.portfolio.hu/short/megoltek-egy-piramisjatekost-mert-ki-akart-szallni.286696.html
.
http://www.scmp.com/news/china/society/article/2147413/chinese-man-beaten-death-after-he-tried-flee-pyramid-scheme
-
Mik meg nem történnek illiberális államokban.
Nálunk hálistennek éppen fordítva van. A tőkefedezeti rendszer pénztártagjait ütik, verik fenyegetik, zsarolják meg, hogy visszavágyjanak az állami felosztó-kirovó rendszer piramisjátékába.
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 03. 14. 09:46
#201
Úgy fest, hogy egy darabig még megvolt a nyugdíjvagyon egy része. Legalábbis a közjegyzői irat erről tanúskodik.  Az a 1300 milliárdos vagyon, amit Kósa kezelgetett, a 3000 milliárdos pénztárvagyonnak az a része lehetett, ami állampapírban (kötvény, dkj) tartottak a pénztárak. Egyszerűen el nem tudom képzelni, honnan máshonnan kerülhetett volna elő ekkora összeg egy olyan országban, amit a szocik kifosztottak.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 03. 01. 22:09
Előzmény: #195  pitcairn2
#200
Szerintem több lesz ott a számlákon mint azokon amiket lenyúltak.
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 03. 01. 21:02
Előzmény: #197  gilmour
#199
Én nem nagyon tudtam észérveket mérlegelni. Egyszerűen kiszámíthatatlan volt (és persze most is kiszámíthatatlan) hogyan változnak majd a törvények, kormányok, rezsimek tíz-húsz-harminc év múlva.
Nálam elvi kérdés volt. Nagyszüleimnek elvették a földecskéit a kommunisták. A családomban nemzedékekre visszamenőleg tisztában voltunk a magántulajdon fogalmával.
Most kiderült, hogy hárommillió pénztártagból csak százezren tudtuk vagy inkább mertük tudni.
Kádár népét a négy elemit végzett névadója sikeresen megfélemlítette és elproletarizálta.
A nyilatkozás igazi szavazás volt. Aki nem nyilatkozott, az arra szavazott, hogy bármit megtehetnek vele. Megfélemlíthetik, megzsarolhatják, kifoszthatják és a szemét is kilophatják. Ez a különbség a polgár és az alattvaló között.
Ha most megnézzük a fidesz választási pártlistáját, akkor nyolc év elteltével is hemzsegnek rajta azok, akik megszavazták hárommillió pénztártag kifosztását.
Vannak persze olyanok, akik nem szavazták meg. Orbán doktor például nem szavazta meg. Távol maradt. Másokra bízta a piszkos munkát és nem is csalódott. Elvégezték.
pitcairn2 2018. 03. 01. 20:35
Előzmény: #196  pf2
#198
azaz de facto te tőzsdézel
hát ez egyszerűen fantasztikus...
gilmour
gilmour 2018. 03. 01. 20:26
Előzmény: #190  Dehogynincs
#197
Utólag mindenki tudja, hogy maradni kellett volna...
pf2 2018. 03. 01. 20:26
Előzmény: #195  pitcairn2
#196
mindenesetre erre az évre a kockázat alap 10,9 % - hozott
évente márciusban 15-ig lehet alapot váltani a Magánbiztosítón belül
pitcairn2 2018. 03. 01. 20:07
Előzmény: #194  _Bekre_Pal_
#195
ha stagflációs fázis jön akkor nagyon csúnyán le fognak szerepelni ezek a nyugdíjpénztárak...
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 03. 01. 20:02
Előzmény: #193  pitcairn2
#194
hát az ellopott manyupok nem mentek pedig, ahhoz képest azért elég jó, hogy ez meg igen
pitcairn2 2018. 03. 01. 19:06
Előzmény: #192  _Bekre_Pal_
#193
egy kolosszális inflációs buborék közepén elég ciki lett volna ha nem megy... 
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 03. 01. 18:10
Előzmény: #190  Dehogynincs
#192
igen jellemző amúgy valóban, nekem is nagyot ment azóta a nyugdíjpénztári megtakarításom, hogy nem hagytam einstandolni, akik elengedték, azokét viszont elverték elég rendesen. ahogy ők mondják, megmentették az eltőzsdézős pénztáraktól. mondás javaslat: védjen meg téged a fidesz
kimpaa
kimpaa 2018. 03. 01. 18:07
Előzmény: #190  Dehogynincs
#191
Nekik már összejött a nyugdíj, köszönik szépen. Akinek meg nincs semmije, az annyit is ér
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 03. 01. 17:58
#190
Maradni volt érdemes. Csak üres fenyegetőzés volt a fidesz részéről, hogy elveszi a szerzett jogainkat és kiiratkozunk az állami nyugdíjrendszerből.
Az elmúlt nyolc év azt bizonyítja, hogy a magánkasszák szépen gyarapodtak és nem tőzsdéztek el semmit.
Már csak az a kérdés, mi lett az iszonyatos nyugdíjvagyonnal.
A válaszhoz csak  SL oligarcha, ML stróman és TI vej vagyonának változását és korrigálni kell a G-nappal.
email69
email69 2012. 04. 06. 08:32
Előzmény: #186  tihamer
#189
Na, ezaz. 2,8 milló ember kb. 15 éves megtakarítását sikerült elfüstölni 1-1,5 év alatt. Ez aztán a hosszútávú startégia, lesz itt nyugdíj 20 év múlva dögivel. Teccik ám az EU/IMF-nek is piszkosul, mert a Manyup miatt nem lehetett itt hosszútávú, fenntartható költségvetést csinálni.
Manyup vagyon elcseszve, államadósság változatlan szinten, ahogy nézem kormány Fidesz hívők meggyőzve. Most meg jöhetnek az adók, mert költségvetés továbbra is lukas, mint az állat.
Igen, jöhetne a folyószámlák zárolása. De hát ott vannak még az önkéntes pénztárak is. Azokat is meg lehetne menteni. Csak be kell adni az IQ fightereknek, hogy ez hiányzik még a költségvetésből, meg ez nem a tiétek, meg biztonságba tesszük neketek.

Az hogy továbbra is szórják a pénzt a szélbe az nem érdekes. 100 milla a Vasasnak, 15 milla az MTK-nak, stb.. A 16%-os adó semmilyen hozzáfűzött reményt nem váltott be. Semmilyen fellendülést nem hozott, de ragaszkodni kell hozzá. Annyira szép, hogy az alkotmányba is bele kellene tenni, hiszen az eredetileg tervezett gazdaságpolitikából már más nem nagyon maradt. Az meg mellékes, hogy a hozzáértők szerint kb. 500 milliárdos lukat csinált a költségvetésen 16%-os adókulcs alkalmazása. Inkább a nyugdíj vagyont csesszük el, mert Manyuppal fenntarthatatlan a költségvetés. A sikeres gazdaságpolitikát mi sem bizonyítja ékesen, hogy karácsonykor nem volt szabad időpont az osztrák, határmenti bankokban. Meg Chikán és Járai kilépése a csapatból, ők nyilván nem értik ezt a zseniális gazdaságpolitikát. Meg nem is értenek a gazdasághoz. Meg ahogy nézem új könyvet használ már Matolcsy is.

Komolyan nehéz elhinni számomra, hogy ezt a maszlagot beveszik a zemberek. De a többség beveszi, hiszen a kormány támogatottsága ismét nő. Szupi lesz megnyerni őket még 4 évre.

Hát, úgy nézem ezzel a gondolkodással van még itt tér lefelé bőven. Majd csak egyszer felébred a magyar az álmából.

Ui: Azt ismeritek, hogy:
’A szocializmusnak akkor van vége, amikor elfogy a másoktól elvehető pénz. ’(Margaret Thacher) A történelem csak ismétli önmagát (ismeret hiányában).
Törölt felhasználó 2012. 04. 06. 00:04
Előzmény: #187  Törölt felhasználó
#188
egyébként meg az egész szitu ahhoz hasonlít,amikor

van neked 1 millióért vett OTP részvényed és most valaki oda megy hozzád, hogy egy ígéretéért cserébe, amit majd kb. 20-30 év múlva ad neked, azért most add oda az
1 milliós OTP-s csomagodat 50 ezer Ft-ért!!!!

ezek után nem csodálkozom azon, hogy a tőzsdézők 99,9%-nak nem megy a tőzsdézés

Törölt felhasználó 2012. 04. 05. 23:57
#187
..látom jól elvagytok itt..

már áprilist írunk, így a kérdés már halott
én maradtam.
pláne, h kapok majd államit is, ha...
tizenezrekért, százezrekért nem érdemes oda dobni az államnak

az hogy kinek van igaza, az majd csak később derül ki.

nálunk előrehaladottabb prototípus nyugati országokban úgy látom hasznos volt az embereknek öngondoskodni...

ezért talán nekünk gazdaságilag analfabéta magyaroknak is hasznos lesz egyéni és nemzetgazdasági szinten is..

tihamer
tihamer 2012. 04. 05. 23:56
Előzmény: #182  Törölt felhasználó
#186
A visszalépő 24000 tag vagyona sem lesz lebecsülendő.
Nem kell ide IMF hitel, van itt pénz bőven, ha meg elfogy ott lesz még 76000 tag beolvasztandó vagyona, melyett törvényi trükökkel be is olvasztanak.
Törölt felhasználó 2012. 04. 05. 23:04
Előzmény: #162  szivacs
#185
szivacs,

"...részletesen leírtad a véleményedet, aminek egy részével egyet is értek. "

Felemelő érzés, hogy egyet tudsz érteni a véleményem egyes részleteivel, de kérlek, tisztelj is meg azzal, hogy leírod, vajon melyik részlettel értesz egyet.

Törölt felhasználó 2012. 04. 05. 22:55
Előzmény: törölt hozzászólás
#184
Már akartam szólni, hogy szerintem csak azért, hogy írj, nem kell baromságokkal szétoffolni topicokat. (megjegyzem: pontosan tudom, hogy emögött a rettenetes nick mögött is te vagy Zoli, ez a sokadik nicked)
Törölt felhasználó 2012. 04. 05. 22:44
Törölt hozzászólás
#183
Törölt felhasználó 2012. 04. 05. 22:41
Előzmény: #172  szivacs
#182
"Ezekhez a manyupból visszakerült 27xx milliárd hozzájárult."

Kb. 3000 mrd-ról van szó, nem 2700-ról.
ujonc 2012. 04. 05. 21:35
Előzmény: #172  szivacs
#181
Tényleg?
Hát ez nagyon kafa!
És megkérdezhetem, hogy jövőre miből fizetik a nyugdíjjat?
Esetleg elképzelhető a magánfolyószámlák zárolása? Csak, hogy szigorúan a két feltétel teljesüljön?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek