ujonc

Regisztráció: 2018-12-12 20:31:55

Hozzászólások száma: 4 350

Utolsó hozzászólás: 2026-06-24 14:06


Tapasztalat: 3
Aktivitás: 5
Népszerűség: 4


utolsó 20 hozzászólás

Magyar Állampapír tulajok szerda, 14:06
 Mert  reálhozam mutatja meg a megtakarításod vásárlóerejét. A Relatív magas hozam a nagy infláció mellett meg csak egy számérték. Ami lehet, hogy szép növekmény, de kevesebbet tudsz vásárolni belőle egy év múlva, mit ha akkor elköltötted volna.
Magyar Állampapír tulajok 2026. 01. 08. 17:36
A tőzsdei társaság kiválasztását is meg kell tanulni. Amit mindig kerülni kell az a "tipp". Sajnálom a munkatársad! A sokat markol, keveset fog mondás érvényes rá. Ha megégette magát két út áll előtte. Vagy elhagyja végleg a tőzsdét vagy átgondolja, mit rontott el és megszerzi a hiányzó tudást a helyes részvények kiválasztásához.
Magyar Állampapír tulajok 2026. 01. 08. 17:12
 Miből gondolod, hogy akinek állampapírja van csak abban hisz és erről másokat is meg akar győzni? Ez inkább a részvényeknél működne, ahol a kereslet növekedés hajtja felfelé az árfolyamot. Bár arra meg nehéz lenne céget mondani, amit 3millióval megmozgathatnál. Miért vagy, vagy? Rakd a felét állampapírba a másik felét meg TBSZ-be aztán gépészkedj! Az idő múlásával össze is tudod hasonlítani a gyarapodást. Miért jó az állampapír? Mert mindig Pluszban lesz a számlád. Ezt persze nehéz megérteni egy tízen éve tartó tőzsdei meneteléssel összehasonlítva. Inkább az érti meg aki látta a befektetését feleződni-harmadolódni a tőzsdén. Persze ehhez is hozzá lehet szokni, csak akkor mi van, ha idő közben szükséged lenne a pénzre? 3 millióból csináltál egyet, amit elkölthetsz Vagy van 3,2milliód, amihez "bármikor" nyúlhatsz? Ha tíz-húsz évig nem számít, hogy mit mutat az árfolyam. részvény. Ha bármikor hozzányúlnál a pénzedhez, állampapír. Ha is-is, oszd meg a befektetésedet ilyenre megy olyanra is.
Magyar Állampapír tulajok 2026. 01. 05. 16:07
 21%-os arányú a PMÁP az állampapír portfóliómban. Nem váltom. Az állampapír nem az a része a befektetéseimnek, ahol kényszeresen a legmagasabb hozamot vadászom. Beraktam, kamatozik (annyit amennyit) , ha meg kell visszaváltom. Nagyjából nem történik semmi, ha nyerek vagy bukok 1-2%-ot.
Magyar Állampapír tulajok 2025. 11. 10. 21:23
 Szerintem a MÁP+ évfordulósan kivéve.
F.I.R.E. életmód (általánosságban) 2025. 11. 08. 12:37
 Csak az utolsó oldal hozzászólásait végigolvasva... Ha az általam kezelt vagyon (pénzbeni részét) törvények általi kiszivattyúzását látnám lehet én sem cselekednék másként. Vásárlásokkal helyezném biztonságba a még megmaradt részt. Itt a pénz, amit te lopottként "könyvelsz": https://archiv.budapest.hu/Lapok/2023/igy-vette-el-a-kormany-a-fovaros-megtakaritasait.aspx Érdekes véletlenként szerepel a véleményeid közt, hogy az esetleges kormányváltás idejére időzíted visszavonulásod, esetleges további munkában töltött idődet. Valahogy az ember (én legalább is) összeköti azzal a holdudvarral akik "nyertesei" a jelenlegi "fogda a pénzt és fuss" kormányzással. A jövőt veled ellentétben nem látom annyira rózsásan! Meglátjuk a forint árfolyamát (nyertes politikai oldaltól függetlenül) a választások után. Aztán értékelhetjük, mennyire is volt jó az a sok alkalmi hitel, amivel "bárki" élhet napjainkban. "hobbiként dolgozom már csak"; "Mert elmondom neked te is csak egy rabszolga vagy mert az időd eladod a főnöknek "; " nekem van választásom mert anyagilag független vagyok" És te azt választod, hogy rabszolga legyél. Gratulálok!
F.I.R.E. életmód (általánosságban) 2025. 11. 08. 12:06
 Na igen! Ez alapján nem is lenne kérdéses ki a világ legjobb gázszerelője.
Magyar Állampapír tulajok 2025. 10. 09. 16:19
 Viszont, ha nem tartod meg kifutási időig -1%. Vagyis 1 millióra vetítve -10e. Ez a kamatból levonva 71800-10000=61800Ft. Ezt összehasonlítva a MÁP+ 65000-ével? És mit lehet tudni a jövőbeni hozamokról? Ha jó emlékszem (ez nem biztos) talán te is éppen most váltottál (vagy ajánlottad másnak) a FIXMÁP kamatemelése kapcsán a cserét. Mit teszel, ha ismét emelkednek a hozamok? Maradsz a 7%-osban vagy számolsz, váltasz és ismét benyeled a visszaváltási díjat. Ami jelenleg 1%. A jövőt megint csak nem ismerjük ennél a tételnél sem.
Magyar Állampapír tulajok 2025. 10. 09. 06:59
A taxisok meg abból, hogy utasokat szállítanak, de attól én még nem fogok taxival utazni. 
Magyar Állampapír tulajok 2025. 10. 08. 23:01
 És pont az az a "kivétel" ami miatt van akinek kedvezőbb a MÁP+, mint a FIX MÁP. Nem úgy kell megközelíteni, hogy "pont abban az öt napban kell a pénz". Hanem úgy, ha van olyan pénzed, amit biztosan tudsz tartani egy évig és ha úgy gondolod kamatfordulókor évente díjmentesen visszaválthatod, akkor jobban megéri a MÁP+, mint a FIXMÁP. Ha olyan pénzed van, amiről nem tudod mikor van rá szükség, vegyél FIXMÁP-ot legfeljebb buksz rajta 1%-ot. Nem nagyon értem ezt a vagy-vagy dolgot! Miért ne lehetne venni ebből is meg abból is. És ha váltani kell éven belül váltsd a FIX-et. Ha meg ráér évente váltani, magasabb lesz a hozamod MÁP+ váltással. Azt meg nem nagyon értem, ha az Államkincstár oldalán nincs további költség, miért van aki bankon keresztül kereskedik a papírral?
Magyar Állampapír tulajok 2025. 09. 28. 16:20
Kamatfordulókor 5 munkanapon belül ingyenes a visszaváltás.
Magyar Állampapír tulajok 2025. 09. 28. 16:16
Ha visszaváltod, 1 milliónként nyersz rajta 2e Ft-ot.
Magyar Állampapír tulajok 2025. 07. 28. 21:44
 Egyetértek!
Magyar Állampapír tulajok 2025. 07. 28. 20:49
 És tényleg! "Nem tudod". ;-)
Magyar Állampapír tulajok 2025. 07. 28. 20:48
 Szerintem amit rád akarnak tukmálni az a nyugdíjbiztosítás. Viszont az meg nekem nem tetszik. Nyugdíj előtt nem hozzáférhető. Ami előny mellette szól az az, hogy a mai nyugdíjkorhatárkor fizet. Akkor is, ha idő közben megemelik azt. Az ÖNYP viszont csak a tényleges nyugdíjba vonuláskor. A hozamokat leszámítva, amit 3 évente fel tudsz venni.
Magyar Állampapír tulajok 2025. 07. 28. 20:43
 Ez valóban nem a nagy csodák megtakarítása. Azonban, ha összeraksz benne 3 milliót , mint írtam 150e adójóváírás jár minden évben a lekötések által. A negyed évente jóváírt hozamokból meg állhatod az általános egészségügyi kiadásaidat.
Magyar Állampapír tulajok 2025. 07. 28. 16:40

 Sziasztok! 
Mostanában csak olvasgatom a fórumot, de ez a nyugdíjcélú megtakarítás annyira tetszik, hogy ha nem haragszotok elmondom a véleményemet.Én is az Önkéntes Nyugdíj Pénztár mellett teszem le a voksomat. Én ezt a megtakarítási formát az Egészségpénztárral kombinálom. Mindkettő megtakarítási formára egyre nagyobb valószínűséggel szorulunk majd az idő előrehaladtával. Gondolom ezt senki nem vitatja! Már évtizedek óta tag vagyok, a két pénztárban. (Igazából a Magánban is, de ez most mellékszál :-) ) Tagságomat még abban az időben kezdtem, amikor az állam kedvezőbb adózással ösztönözte a cafeteria megtakarítás ezen formáit. A két pénztárból évente összesen 150e forint íratható jóvá jelenleg a befizetések után. Illetve van még egy nem apró részlet, ami fontos! Az egészségpénztárnál van egy "24 hónapos lekötés", ami után a 10% íratható jóvá (a 150e-es keret terhére). Tehát kezdetben az volt a célom, hogy ezt a lekötés keretet tudjam ki maximalizálni, mert ez már biztosnak tűnt. Azt nem tudhattam a jövőben hogyan és mennyit tudok befizetni a pénztárakba. Ahhoz, hogy pusztán a lekötésből vissza tudjam igényelni az adóforintjaimat összességében 3 millió forintot kellett gyűjteni az egészségpénztári számlámra. Ezért kezdetben ide kértem a nagyobb összeget a cafeteriámból és az adójóváírást is minden évben. Közben saját befizetésem is volt, hogy a maximum visszatérítést el tudjam érni, minden évben. Ezek voltak a "keményebb évek". -Közben változott a cafeteria adózása, és a jóváíratható összegek is. Ezzel számolni kell!- Ami ma lehetőség, lehet hogy jövőre nem lesz (vagy kedvezőbb is lehet). Tehát amint elérjük az egészségpénztári számlán a 3 milliót páratlan évben 1.5milliót párosban szintén 1.5milliót kell lekötni ahhoz, hogy csupán ebből a számlánkon heverő összegből jóvá tudjuk írattatni a 150e forintos maximumot. Ez a 1.5 milliós lekötés azonban csak elméleti összeg, mivel a mindenkori befizetésből is 20%-ot jóvá lehet írattani. Én jelenleg csak a minimum tagdíjat fizetem mind az egészségpénztári, mind a nyugdíjpénztári számlámra.  Ami 5-5e forint havonta. Vagyis évi 120e forint befizetésével (és egészségpénztári lekötéssel) évi 150e forint adójóváírást tudok elérni. Az adójóváírások már a nyugdíjpénztárhoz kerülnek évek óta. Ami itt lentebb már elhangzott, hogy a nyugdíjpénztárnál 10 év várakozási idő után 3 évente kivehető a hozam adómentesen, szintén a barátunk. Kezdetben egyből vissza is lehet utalni a számlára, ami saját befizetésként már megint csak adójóváírásra ad lehetőséget (20%). Később már csak annyit érdemes visszautalni, hogy éppenhogy maximalizálva legyen a 150e-es adójóváírás. A többi hozam meg mehet hosszútávú megtakarításba. Én a TBSZ-t preferálom vagy jó lehet még az állampapír is.A lényeg, hogy ez a pénz is maradjon egy nyugdíjcélú megtakarítás rovatban a fejünkben. A fentiekből is adódik, hogy minél korábban érdemes elkezdeni ezt a fajta megtakarítást. Nyilván itt is a kamatos kamat effektus a meghatározó indok. Nem azt mondom, hogy kizárólagosnak kell lenni ennek a megtakarításnak, de a több lábon állás jegyében érdemes benne gondolkodni. Az egészségügyi kiadások is nőnek a kor előrehaladtával, ha nem is betegségre, gyógyszerekre, de megelőző vizsgálatokra gondolva is. Egyébként, ha beteg vagy és gyógyszert veszel a patikában (akár fiatalon is), ha ezt úgy teszed meg, hogy először (vagy utólag) az egészségpénztári számládra fizeted be a gyógyszer árát és egészségpénztári kártyáról veszed meg a gyógyszert, már is keletkeztettél egy 20%-ra jogosító adójóváírást.  Szóval szerintem ez egy megfontolandó lehetőség. Persze, ha van egy tuti recept (lentebb említett ingatlan befektetés) annak nem tud alternatívája lenni. De egy alkalmazotti bérből meg vannak a lépcsőfokok is. Nem lehet havonta ingatlanokat vásárolni a bér 10%-ából. Akit érdekel a téma annak ajánlom Helmut Horstein: Tőzsdepszichológia befektetőknek című könyvét ebben a témában.
Lightyear 2025. 03. 02. 11:29
#70
 Ez nem csak a forintbetétre vonatkozik? Mert abban nem lehet TBSZ számlán SZÉF-be rakni a pénzt. TBSZ számlán kívül viszont forintban is lehet. Illetve azon belül euróban, dollárban lehet SZÉF-be helyezni betétet.
Lightyear 2025. 03. 02. 11:23
#69
 
"Automatikus újrabefektetés Engedélyezve minden Széfben A Széfek kamatát automatikusan újrabefektetjük."

friss hírek További hírek