Nem nulla az esélye, hogy vámokkal megvédi az eu az (autó) iparát. Ennek bukása elég könnyen be tudna indítani egy láncreakciót, aminek megjósolni a végét nehéz/lehetlen, de mindenekelőtt kockázatos. Ami biztos hogy semmiképpen se járna a regnáló kormányok hatalomban maradásával, szóval ez még egy kis extra motiváció is lehet