Rohamosan fogy az idő a magánnyugdíjpénztárban maradt 100 ezer tag számára, mivel a kormány által meghatározott - az állami tb-rendszerbe történő - visszalépési határidő a hónap végén lejár. Számos bizonytalanság nyomja most is a tagok hátát, több...
a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=5&i=164186
Az állam gazdálkodása fenntarthatatlan. A manyupokat illetve a szabályozásukat értelmesen újra kellett volna gondolni és simán mehettek volna tovább.
"Az ország nem élte volna meg azt az időt, amikor a manyupokból jelentős nyugdíjkifizetések történnek és az állami nyugdíjkassza makroszinten is jelentős terhektől szabadul meg."
Nofene! A Mayáktól tudod?
"Addigra vagy csődbe ment volna az állam vagy elinflálódott volna a manyupokban lévő pénz - ha el nem tűnik addigra."
Debezzeg most! Most már se államcsőd se infláció nem lesz sohase! Hanem kiváló állami nyugdíj 30 év múlva, Selmeci Gabika garanciájával!
Szivacs! Te sohase érzed úgy, hogy a legkevésbé valószínű dolgokat is tényként kezeled, ha ezt kívánja a fidesz hűség?
A manyup működése fenntarthatatlan volt.
Az ország nem élte volna meg azt az időt, amikor a manyupokból jelentős nyugdíjkifizetések történnek és az állami nyugdíjkassza makroszinten is jelentős terhektől szabadul meg.
Addigra vagy csődbe ment volna az állam vagy elinflálódott volna a manyupokban lévő pénz - ha el nem tűnik addigra.
Pappal hitről vitázni :) Háááát :)
Anyám nyugger, én meg nem léptem vissza, micsoda egy mocskos troger vagyok :)
Mit gondolhat ez a fürdéshez használt dolog rólam ?! :) Beszarok.
Ahhoz, hogy a nyugdíjasok megkaphassák a nyugdíjukat, 2 feltételnek biztosan teljesülnie kell: a nyugdíjkassza fizetőképes legyen, az állam ne menjen csődbe. Ezekhez a manyupból visszakerült 27xx milliárd hozzájárult.
Kedves Oszo!
Javasold.
Én pedig még azt is javaslom, hogy meséljék el az összes nyugdíjasnak, akivel találkoznak, hogy ők ezt megtették, többek közt azért is, hogy a nyugdíjasok továbbra is megkaphassák azt a még így is gyakran megalázó összegű nyugdíjat, amiért egy életen át megdolgoztak ebben az országban. Egyúttal érdeklődjenek családtagjaiknál, hogy vajon ők is megtették-e ugyanezt nyugdíjas rokonaik érdekében vagy nem.
Kedves Szivacs!
Én csak azt tudom minden visszalépőnek javasolni, hogy jól jegyezzék meg azt az összeget amit visszaadtak, hogy valaki majd kiszámolhassa nekik, mennyi nyugdíjat buktak a dolgon!
"Az oda befizetett pénz ugyanis a dolgozó SAJÁT megkeresett jövedelméből ment" - a manyupos is, meg az államis is ugyanannyi járulékot fizetett.
A manyuposénak egy részét áttették az állami helyett a manyupokba. Pont annyival nagyobb hiány keletkezett ezért az államiban, amit a költségvetésnek kellett kipótolnia 0-ra, hogy a nyugdíjakat ki lehessen fizetni HÓNAPRÓL-HÓNAPRA.
Az amúgy is deficites költségvetés ezt hitelfelvétellel fedezte.
"cserébe viszont csak 75% állami nyugdíjat kapott volna." - igen, de mikor???? MAJD, NEM MOST, NEM AKKOR, AMIKOR A NYUGDÍJAKAT FIZETNI KELLETT!
"Ellopta" - pont úgy, lopta el, ahogy a manyuposok kilopták az államiból a kötelezően befizetett járulék egy részét.
Nézzél már meg egy nyugdíjkassza éves költségvetést a manyup idejéből, mielőtt sajátozol meg lopásozol!
Akkor mit szóltál volna, ha zárt a nyugdíjkassza és annyival kevesebb nyugdíjat fizetnek, amennyit a manyupba áttoltak és ezért a nyugdíjas felmenők kitagadtak volna minden manyupos felhalmozót a családból és az örökségből!
Óriási hazugsággal indította a kormány a manyup elleni kampányát, amit aztán a többség jól be is nyalt. Az akarták elhitetni, hogy az állam mennyi pént tett be a manyup-ba. Ezzel szemben az igazság az, hogy egyetlen fillért se tett bele.
Az oda befizetett pénz ugyanis a dolgozó SAJÁT megkeresett jövedelméből ment, az OEP helyett, cserébe viszont csak 75% állami nyugdíjat kapott volna.
Vagyis nem kapta meg a TB befizetés 10%-át, és cserébe 25%-ot elvett a későbbi nyugdíjból.
Az igy befolyt pénz azonban nem volt elég a jelenlegi nyugdíjak finanszírozására ( mint ahogy eddig sohasem ), ezért ellopta a megtakaritásokat.
Ez egy pirruszi győzelem, ideig-óráig elég , aztán jön a teljes összeomlás.
Ezt nem neked írtam, rád nem vonatkozik - ne is vedd magadra.
Te legalább részletesen leírtad a véleményedet, aminek egy részével egyet is értek.
Szerintem egész jól meg tudnánk beszélni ezt a témát is, csak így írásban nem elég gazdag a kommunikáció és ez okoz gyakran félreértést.
A félreértés köztünk pedig abban rejlik, hogy te a felosztó-kirovós állami kontra manyup rendszereket veted össze és azok előnyeiről, hátrányairól mondasz véleményt. Ez rendben is van és néhány pontban egyet is értünk. De ez VÉLEMÉNY arról, hogy hogyan kellet volna és mi történt volna, mi történne a jövőben ennek kapcsán.
Én viszont nem erről írtam (szándékom szerint), hanem arról, hogy mi zajlott le a múltban Magyarországon a manyup rendszer működése során. Azokat a TÉNYEKET, ESEMÉNYEKET kívánom ismertetni és értékelni, melyek MEGÖRTÉNTEK és azokat a hatásokat számbavenni, melyek hatottak és a jövőben is hatni fognak.
Vagyis nem a különböző rendszerek ELVI tulajdonságait nézem, hanem azt, ami a gyakorlatban ténylegesen lezajlott és zajlik ma is.
Én nem kötelezem el magam egyik rendszer mellett sem, csupán azt szeretném, ha legalább azt egyformán látnánk, ami megtörtént. Ennek figyelmen kívül hagyása vagy nem valós értékelése ugyanis megágyaz az újabb hibás véleményeknek és lépéseknek.
Remélem egyetértesz azzal, hogy ha ebből a szempontból nézzük, akkor a manyup rendszer lényegesen hozzájárult az államadósság növekedéséhez, ráadásul a növekvő taglétszám és a kamatos kamatok miatt exponenciálisan. Ez pedig fenntarthatatlanná vált és nyugdíj majd államcsődöt válthatott volna ki beavatkozás hiányában.
Ez pedig független attól, hogy egyébként egyetértünk az öngondoskodás fontosságában (és persze az anyagi lehetőség megteremtésében!) vagy éppen az állami nyugdíjrendszer minőségi és garanciális átalakításának fontosságában.
"Én is unom a fafejűeket, akik nem akarják megérteni huszadszorra sem azt amit képesek lennének, de az önérdekük ellen való lenne. "
Valami konkrétumot mondjál már lécci, hogy milyen önérdekre gondolsz azon kívül, hogy fenntartható gazdasági környezetet szeretnék ahhoz, hogy a vállakozásom is az lehessen?
Hidd el, képes lennék megérteni az érveidet - már ha volnának... :)
Nyugdíj: menjek vagy maradjak a pénztárban?
Ugrás a cikkheza teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=5&i=164186