Topiknyitó: Portfolio 2012. 03. 13. 08:04

Nyugdíj: menjek vagy maradjak a pénztárban?   

Ugrás a cikkhez
Rohamosan fogy az idő a magánnyugdíjpénztárban maradt 100 ezer tag számára, mivel a kormány által meghatározott - az állami tb-rendszerbe történő - visszalépési határidő a hónap végén lejár. Számos bizonytalanság nyomja most is a tagok hátát, több...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=5&i=164186
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szivacs
szivacs 2012. 03. 29. 12:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#100
Dehogy, ez csak tükör -
a politikailag korrekt liberális demokráciák mintaszerű értékrendjének nevelő hatását tükröző.
Bekre_Pal 2012. 03. 29. 12:26
Törölt hozzászólás
#99
szivacs
szivacs 2012. 03. 29. 11:48
Előzmény: #97  Oszo
#98
Nyilvánvalóan senki nem vonja kétségbe, hogy 1990 óta a független bíróságok a demokratikus jogállami normáknak megfelelően működtek. Ezt az eu is elismerte, amikor felvett és később sem vonta kétségbe.
Ennélfogva minden bíróság megfelelő, hiszen jogszerűen eljárva jogot szolgáltat.
Konkrét ügyekben, jogi kifogás esetén pedig mindenki számára nyitva áll a jogorvoslat lehetősége a nemzetközi fórumokat is beleértve.
Oszo 2012. 03. 29. 11:30
Előzmény: #95  szivacs
#97
Ugyan Szivacs, te is tudod, hogy csak a megfelelő bíróságra kell tenni az ügyet, (És meg van, hogy ki, és megvan, hogy milyen alapon)és azt is kimondják, hogy a trójai falovat is ellopták a pénztárak!
Törölt felhasználó 2012. 03. 29. 10:38
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#96
igen így pontosabb

azt most senki nem tudja, hogy ~30 év alatt ki-hogy fog teljesíteni, mindenki a meggyőzőséde szerint dönt

én is úgy gondolom azonabn, hogy nemzetgazdaság/demográfia/társadalmi folyamatok stb. bárminek is nevezzük dolgok teljesítménye romlani fog, ezért döntöttem úgy, hogy maradok
szivacs
szivacs 2012. 03. 29. 10:14
Előzmény: #94  gazmber
#95
A pénztáraknak nincs mitől tartaniuk, hisz' jogszerűen jártak el, maximálisan az ügyfeleik érdekei szerint.
gazmber 2012. 03. 29. 09:44
#94
link
láthatóan a rezsim mindent megtesz, hogy padlóra küldje a kasszákat...addig b@ztatja, bírságolja őket amíg egy sem marad... a vezír megmondta, olyan nem lehetséges, hogy a maradók jobban járjanak, mint a kiléptetettek...szvsz
Törölt felhasználó 2012. 03. 29. 07:44
#93
Az a véleményem, hogy akárki akármit mond egyszerűen 2,9 millió ember nem gondolkodott. Erre nem tudok mit mondani. Józan ésszel is át lehetett azt látni, hogy olyan nincs, hogy valaki fizet egy szolgáltatásért és nem kap érte semmit.

Jogászként meg azt tudom mondani, hogy a nemzetközi fórumok simán elsikálják ezt az egészet. Aki maradt, az nehogy lelépjen. Ami a manyupnál maradt pénz, az legalább az enyém, az államnál bekerül a nagy semmibe és kalap. Ha megmaradnak a nyugdíjpénztárak persze, de a remény hal meg utoljára...
tihamer
tihamer 2012. 03. 29. 06:50
Előzmény: #91  Törölt felhasználó
#92
Mindenfajta olyan nyugdíjmegtakarítás értelmetlen amihez nem lehet hozzáférni nyugdíkorhatár (65-70-75 év) elött.
A mai 55-58 éves kollégák többsége sem igen bírják (táppénz, gyógyszerkúrák, sorozatos munkahelyi rosszullétek, stb.)
Mit akarunk mi 30-as, 40-es évekbeliek, akik ezen a szemét kaján, levegőn, agymosáson, vegyi permetezés, stb alatt éljük a mindenapjainkat.
Olyan megtakarítás kell, amihez hozzáférhetek akár 55 éves koromba is.
Törölt felhasználó 2012. 03. 28. 15:55
Előzmény: #89  ingcapa
#91
"A járadékokkal kapcsolatban nagyon fontos tudnivaló, hogy az életjáradékok, illetve a mögöttük lévő tőke nem örökölhető. Nem örökölhető, hiszen mint láttuk az egy idő után már alapvetően a veszélyközösség meghalt tagjainak a tőkéjéből származik, vagyis a veszélyközösség pénze. Ahhoz, hogy a biztosító teljesíteni tudja a járadékosoknak tett ígéretét, nem adhat szabad rendelkezést számukra a járadék-tartalék felett, mert ha ez történne, akkor a veszélyközösség rövid idő alatt összeomlana. Tehát, aki életjáradékot vásárol, az jól gondolja át, hogy valóban magára szánta azt a tőkét, vagy inkább a hozzátartozóinak szeretné juttatni. Ez alól természetesen kivétel a kétszemélyes járadék.

Aki biztos megélhetést szeretne nyugdíjas éveire, annak érdemes több nyugdíjcélú megtakarítási formát is igénybe vennie, és minél korábban tudatosan készülni erre az életszakaszra. A most pályakezdő fiatal helyesen gazdálkodik, ha önkéntes nyugdíjpénztári megtakarításban is gondolkodik, továbbá nyugdíj-előtakarékossági számlát nyit, hiszen ezzel hosszú ideig tud megtakarítani, ami hosszú távon kedvező hozamot biztosít, valamint –meghatározott feltételek mellett - még adókedvezményre is jogosulttá tesz."
Törölt felhasználó 2012. 03. 28. 15:45
Előzmény: #84  gilgalad
#90
:-)))

"Azzal számolva, hogy a többség elvesztette a nyugdíjmegtakarításai tőkéjét, a pénztárakban maradók pedig például átvihetik a vagyont egy önkéntes pénztárba, miközben ezt követően mégis százszázalékos állami nyugdíjra lehetnek majd jogosultak, Vízkeleti szerint úgy kellene alakítani a rendszert, hogy a már visszalépők se járjanak rosszabbul. Erre például elképzelhetőnek tartotta egy 40 százalékos adó kivetését, amellyel a kormány visszaszedhetné az elmúlt időszakra az elmaradt járulékokat és az adót ezekből az önkéntes rendszerben maradók megtakarításaiból – mondta Vízkeleti Sándor."

Sokkal inkább 100% adóról lesz majd szó! ;-)
ingcapa 2012. 03. 28. 15:07
Előzmény: #88  gilgalad
#89
Otter!
A járadékfizetési szakaszban valóban nem örökölhető, de választhatsz garanciaidős járadékot is, ami féligmeddig kiváltja az örökölhetőséget.
gilgalad 2012. 03. 28. 15:01
Előzmény: #86  szivacs
#88
Ha a sok fehérgalléros, kékgalléros, kötött garbós, munkaruhás genyóka is befizette volna a járulékokat, ha a minimálbéres, szja mentes szar játékot nem kb. egymillióan játszották volna az általad jelzett időszakban, politikai akarat, szándék, elnézés mellett, akkor nem tátongana ekkora lyuk.

Azszem pont a regnáló "hatalom" hirdeti fennhéjázva, hogy az állami nyugdíjnál nincs jobb, értékálló, meg így-úgy emelik milyen fasza lesz. Amikor vezérünk belenéz a kamerába, már akkor tudja hogy hazudik. Egyre több eltartott, egyre kevesebb járulék fizető, gazdasági növekedés 0, biztos kijön a matek... Ők úgy gondolták megoldják a dilemmát, mégpedig a nyugdíj pillér egyik lábának kirúgásával. Kíváncsi vagyok 20-30 év múlva mennyi lesz az állami segély (nyugdíj), de lehet csak pár évet kell várni a döbbenetre...

Lehet mutogatni a manyup rendszerre, senki nem monta a narancs-kék-vörös-zöld rablóknak, hogy hiteleket kell felvenni. Senki nem könyörög otthon, hogy ó istenem mennyire jó, hogy ekkora az állami bürokrácia, milyen fasza hogy minden tanyának van önkormányzata és ennyi okos közszolgát, politikust kell eltartani. Én is mindig elmorzsolok egy imát, mennyire élvezem hogy a kevés kivételezett közé tartozom, aki mismásolás nélkül fizeti rengeteg adót, járulékot, csak hogy az állami vérszívókat eltartsam, köszönöm!

Persze kurva egyszerű volt átcsatornázni ezt a pénzt, de valahogy nem lett olcsóbb az állam. Vagy szerinted igen? Hol van a manyupos lóvé most, a kamatfelárat nem a nyomorék politikusoknak köszönhetjük?

Érdekes a Csehek és Lengyelek nagyságrendekkel kisebb vízfejjel is tudnak dolgozni, arányaiban sokkal többen.

Mindegy is, majd valaki megment minket, vagy leírják a veszteséget, elnyomorodunk 20-30 évre, már ha marad itt addigra bárki is.
tihamer
tihamer 2012. 03. 28. 15:00
Előzmény: #86  szivacs
#87
2045-re felviszik a nyugdíjkorhatárt 75 évre, ezt megéli pár 1000 ember oszt lesz 100% nyugdíjuk.
Egyszerű ez, mint az egyszer egy.
szivacs
szivacs 2012. 03. 28. 13:12
Előzmény: #84  gilgalad
#86
"Bárki bármit mond, itt nagyon durván, sunyin, gerinctelenül át lett ejtve a palánkon pár milla ember."
Bizony, és ez az átverés már 15 évvel ezelőtt megkezdődött, amikor a fiatalokat belekényszerítették a manyupokba és ugyanazt a pénzt, amit beszedtek tőlük nyugdíjjárulékként és addig az államiba tették, kivették az államiból, de az így ott keletkezett hiányt nem úgy fedezték, hogy csökkentették ugyanannyival a szüleik, nagyszüleik, dédszüleik és azok korosztályának nyugdíját, hanem hiteleket vettek fel kamatra és ezt a kamatot, meg a hitelek törlesztésére felvett újabb hitelek kamatait, meg azok kamatos kamatait évről-évre megfizettették az adófizetőkkel. A manyupokba áthelyezett kb. 3000 mrd-ot és a manyup rendszer működési költségeit nem a nyugdíjak csökkentésével, hanem az államadósság növelésével fedezték, aminek kamatait és az eladósodás magasabb foka miatt a többi hitel megnövekedett kamatfelárait is minden adófizetőre terhelték.
Így bizony nagyon durván, sunyin, gerinctelenül át lett ejtve a palánkon pár milla ember!
szivacs
szivacs 2012. 03. 28. 12:59
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#85
"Az állami nyugdíjrendszer problémáira csak az átlagéletkor csökkenése a megoldás a népességszám növekedésen keresztül" - tegyük hozzá, hogy ez alatt a nyugdíjjárulék befizetők átlagéletkorát kell érteni nem a lakosságét, mert a kettő közötti korreláció sajnos súlyosan csökken :-(

Köszönhetően az egyre későbbi, esetleg egy életen át elmaradó munkába állásnak és a pályakezdő-munakélküliségnek vagy a csak minimálbérre történő bejelentésnek.
gilgalad 2012. 03. 28. 12:18
#84
Szevasztok,

Bárki bármit mond, itt nagyon durván, sunyin, gerinctelenül át lett ejtve a palánkon pár milla ember. Befenyítettek mindenkit, aztán lajstromba vették akik maradnak, majd most a jogszerűség látszatát fenntartva módosítják a rendeleteket, törvényeket. Nyilvánvaló volt, hogy a következő nem állhat meg egy demokratikus jogrend előtt: x polgártárs fizeti az államkasszába a járulékot, y szintén, de ő mivel mnypt tag nem kap állami nyugdíjat? Ezt sokan nem gondolták végig, mert féltek! A félelemgyár beindult és ontja most is termékeit.

A fentiekhez meg bólogat a nyáj és vígan legelészi egymás fekáliáját. Ide jutottunk. Vajon az a kb. 2,9 Mio volt pénztártag most miért nem zúgolódik?

Vannak még cifrább sztorik is, de nem mesélek mert félek .-)
Törölt felhasználó 2012. 03. 28. 12:05
Előzmény: #62  tihamer
#83
Sajnos az emberek többsége a mának él (ezért vagy azért, most mindegy) és abban bízik, hogy majd az állam eltartja, amikor munkaképtelenné válik (van aki munkaképesen is ezt reméli).

Nagyon sokan gerjesztői a folyamatnak azáltal, hogy minimálbér után adóznak, fizetnek járulékot és eszükbe sem jut, hogy alig 80 ezer után alig 50 ezret kapnak majd nyugdíjként, amiből a rezsi sem jön majd ki.
De nem tesznek félre az adózatlan nettóból, mert eszükbe sem jut, hogy az 50 ezer semmire sem lesz elég...

De a legészvesztőbb az a nyugdíjas, aki kevés nyugdíjából alig bírja fenntartani körúti 130 m2-es alkását, pedig annyi pénzt kaphatna érte, hogy egy neki bőven elég 50 m2-es lakásban kitrály módjára élhetne...
Törölt felhasználó 2012. 03. 28. 11:55
Előzmény: #74  sasa44
#82
Ami ennél is fontosabb, hogy havonta tégy félre TBSZ-ra, NYESZ-ra vagy akár bármilyen befektetési jegybe legalább 33.000 Ft-ot, s akkor nem szorulsz majd az állami, illetve állami-MNYP-i rendszer filléreire.

(Azt ne feledd, hogy az állami vs. állami-MNYP-i rendszer által kifizetet összeg csak akkor tér el egymástól, ha a MNYP-i rendszer reálhozamgyarapodása jobb, mint a nemzetgazdaság felzárkózása.
De ha a nemzetgazdaság nem lesz képes felzárkózni, reálhozamod sem lesz! Az állami nyugdíjrendszer problémáira csak az átlagéletkor csökkenése a megoldás a népességszámnövekedésen keresztül.
Elöregedő társadalomban csak a nyugdíjkorhatár növelése a rendszer fenntarthatóságának egyetlen eszköze, amely hozzáférhetetlenné válásán keresztül teszi csak kedvezőbbé a MNYP-i elkülönítések megtartását!)

Az egyéni megtakarítás "csak" arra lehetőség, hogy az állami nyugdíjkorhatár és a munkavégzés kényszerű befejezése között biztosított legyen a megélhetés!!!
Törölt felhasználó 2012. 03. 28. 11:46
Előzmény: #54  Oszo
#81
Az özvegyi nyugdíj 30% esetén is több, mint a MNYP-i 0%-a!

(Ha nyugdíjasként elhunysz, a MNYP-i magtakarításodból nem örökölhető egy fillér sem!)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók