Topiknyitó: Portfolio 2012. 03. 13. 08:04

Nyugdíj: menjek vagy maradjak a pénztárban?   

Ugrás a cikkhez
Rohamosan fogy az idő a magánnyugdíjpénztárban maradt 100 ezer tag számára, mivel a kormány által meghatározott - az állami tb-rendszerbe történő - visszalépési határidő a hónap végén lejár. Számos bizonytalanság nyomja most is a tagok hátát, több...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=5&i=164186
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Oszo 2012. 04. 05. 19:48
Előzmény: #179  Oszo
#180
Az állam gazdálkodása, az a fenntarthatatlan! (az előbbi félreérthető, bocs!)
Oszo 2012. 04. 05. 19:47
Előzmény: #175  szivacs
#179
Az állam gazdálkodása fenntarthatatlan. A manyupokat illetve a szabályozásukat értelmesen újra kellett volna gondolni és simán mehettek volna tovább.

"Az ország nem élte volna meg azt az időt, amikor a manyupokból jelentős nyugdíjkifizetések történnek és az állami nyugdíjkassza makroszinten is jelentős terhektől szabadul meg."

Nofene! A Mayáktól tudod?

"Addigra vagy csődbe ment volna az állam vagy elinflálódott volna a manyupokban lévő pénz - ha el nem tűnik addigra."

Debezzeg most! Most már se államcsőd se infláció nem lesz sohase! Hanem kiváló állami nyugdíj 30 év múlva, Selmeci Gabika garanciájával!

Szivacs! Te sohase érzed úgy, hogy a legkevésbé valószínű dolgokat is tényként kezeled, ha ezt kívánja a fidesz hűség?

szivacs
szivacs 2012. 04. 05. 18:01
Előzmény: #177  lesipuskas
#178
A "Nem sokat" - túlzás volt.

Nem lenne jó nyugdíja, ha mindenki úgy állna hozzá, mint te.
Hálát adhat a "birkáknak", hogy nem olyanok, mint a fia.
lesipuskas 2012. 04. 05. 17:48
Előzmény: #176  szivacs
#177
Anyámnak jó nyugdija van, a hiányt meg állják mások, a birkák :) Ha visszaléptem volna se kapna többet. Minden jót.
szivacs
szivacs 2012. 04. 05. 17:42
Előzmény: #174  lesipuskas
#176
Nem sokat. "Anyám nyugger..."

Egyébként kérted, hogy csökkentsék a nyugíját olyan arányban, amilyen arányban te nem fizettél az ő nyugdíját folyósító állami nyugdíjkasszába?

Vagy meg vagy elégedve azzal, ha mások állják helyetted a hiányt?

szivacs
szivacs 2012. 04. 05. 17:36
Előzmény: #173  Oszo
#175
A manyup működése fenntarthatatlan volt.
Az ország nem élte volna meg azt az időt, amikor a manyupokból jelentős nyugdíjkifizetések történnek és az állami nyugdíjkassza makroszinten is jelentős terhektől szabadul meg.
Addigra vagy csődbe ment volna az állam vagy elinflálódott volna a manyupokban lévő pénz - ha el nem tűnik addigra.
lesipuskas 2012. 04. 05. 17:35
Előzmény: #173  Oszo
#174
Pappal hitről vitázni :) Háááát :)
Anyám nyugger, én meg nem léptem vissza, micsoda egy mocskos troger vagyok :)
Mit gondolhat ez a fürdéshez használt dolog rólam ?! :) Beszarok.
Oszo 2012. 04. 05. 17:27
Előzmény: #172  szivacs
#173
És ez volt az egyetlen módja?
szivacs
szivacs 2012. 04. 05. 17:17
Előzmény: #171  Oszo
#172
Ahhoz, hogy a nyugdíjasok megkaphassák a nyugdíjukat, 2 feltételnek biztosan teljesülnie kell: a nyugdíjkassza fizetőképes legyen, az állam ne menjen csődbe. Ezekhez a manyupból visszakerült 27xx milliárd hozzájárult.
Oszo 2012. 04. 05. 17:10
Előzmény: #170  szivacs
#171
Szóval te úgy tudod, hogy a visszaadott magán-nyugdíjpénztári megtakarításokat a nyugdíjasok között osztották fel?
szivacs
szivacs 2012. 04. 05. 16:40
Előzmény: #169  Oszo
#170
Kedves Oszo!
Javasold.
Én pedig még azt is javaslom, hogy meséljék el az összes nyugdíjasnak, akivel találkoznak, hogy ők ezt megtették, többek közt azért is, hogy a nyugdíjasok továbbra is megkaphassák azt a még így is gyakran megalázó összegű nyugdíjat, amiért egy életen át megdolgoztak ebben az országban. Egyúttal érdeklődjenek családtagjaiknál, hogy vajon ők is megtették-e ugyanezt nyugdíjas rokonaik érdekében vagy nem.
Oszo 2012. 04. 05. 16:27
Előzmény: #167  szivacs
#169
Kedves Szivacs!
Én csak azt tudom minden visszalépőnek javasolni, hogy jól jegyezzék meg azt az összeget amit visszaadtak, hogy valaki majd kiszámolhassa nekik, mennyi nyugdíjat buktak a dolgon!
csendben 2012. 04. 05. 16:27
Előzmény: #167  szivacs
#168
"Jajjjj ecsém facsiga!
Mondd, hogy nem vagy ennyire setét, csak tetteted magad!"

szivacs
szivacs 2012. 04. 05. 16:17
Előzmény: #164  westy
#167
"Az oda befizetett pénz ugyanis a dolgozó SAJÁT megkeresett jövedelméből ment" - a manyupos is, meg az államis is ugyanannyi járulékot fizetett.
A manyuposénak egy részét áttették az állami helyett a manyupokba. Pont annyival nagyobb hiány keletkezett ezért az államiban, amit a költségvetésnek kellett kipótolnia 0-ra, hogy a nyugdíjakat ki lehessen fizetni HÓNAPRÓL-HÓNAPRA.
Az amúgy is deficites költségvetés ezt hitelfelvétellel fedezte.

"cserébe viszont csak 75% állami nyugdíjat kapott volna." - igen, de mikor???? MAJD, NEM MOST, NEM AKKOR, AMIKOR A NYUGDÍJAKAT FIZETNI KELLETT!

"Ellopta" - pont úgy, lopta el, ahogy a manyuposok kilopták az államiból a kötelezően befizetett járulék egy részét.
Nézzél már meg egy nyugdíjkassza éves költségvetést a manyup idejéből, mielőtt sajátozol meg lopásozol!
Akkor mit szóltál volna, ha zárt a nyugdíjkassza és annyival kevesebb nyugdíjat fizetnek, amennyit a manyupba áttoltak és ezért a nyugdíjas felmenők kitagadtak volna minden manyupos felhalmozót a családból és az örökségből!
tihamer
tihamer 2012. 04. 05. 15:02
#166
| PSZÁF: a pénztártagok 24 százaléka lépett vissza

30 % körül jósoltam, viszonylag közel volt.
szivacs
szivacs 2012. 04. 05. 14:43
Előzmény: #164  westy
#165
Namégegy értetlenkedő :-(

Az IDŐről hallottál?
westy 2012. 04. 05. 14:28
#164
Óriási hazugsággal indította a kormány a manyup elleni kampányát, amit aztán a többség jól be is nyalt. Az akarták elhitetni, hogy az állam mennyi pént tett be a manyup-ba. Ezzel szemben az igazság az, hogy egyetlen fillért se tett bele.
Az oda befizetett pénz ugyanis a dolgozó SAJÁT megkeresett jövedelméből ment, az OEP helyett, cserébe viszont csak 75% állami nyugdíjat kapott volna.
Vagyis nem kapta meg a TB befizetés 10%-át, és cserébe 25%-ot elvett a későbbi nyugdíjból.
Az igy befolyt pénz azonban nem volt elég a jelenlegi nyugdíjak finanszírozására ( mint ahogy eddig sohasem ), ezért ellopta a megtakaritásokat.
Ez egy pirruszi győzelem, ideig-óráig elég , aztán jön a teljes összeomlás.
copa 2012. 04. 05. 10:16
Előzmény: #162  szivacs
#163
Adómentes a 2011-ben felvett reálhozam?
szivacs
szivacs 2012. 04. 05. 00:18
Előzmény: #161  Törölt felhasználó
#162
Ezt nem neked írtam, rád nem vonatkozik - ne is vedd magadra.

Te legalább részletesen leírtad a véleményedet, aminek egy részével egyet is értek.
Szerintem egész jól meg tudnánk beszélni ezt a témát is, csak így írásban nem elég gazdag a kommunikáció és ez okoz gyakran félreértést.

A félreértés köztünk pedig abban rejlik, hogy te a felosztó-kirovós állami kontra manyup rendszereket veted össze és azok előnyeiről, hátrányairól mondasz véleményt. Ez rendben is van és néhány pontban egyet is értünk. De ez VÉLEMÉNY arról, hogy hogyan kellet volna és mi történt volna, mi történne a jövőben ennek kapcsán.

Én viszont nem erről írtam (szándékom szerint), hanem arról, hogy mi zajlott le a múltban Magyarországon a manyup rendszer működése során. Azokat a TÉNYEKET, ESEMÉNYEKET kívánom ismertetni és értékelni, melyek MEGÖRTÉNTEK és azokat a hatásokat számbavenni, melyek hatottak és a jövőben is hatni fognak.
Vagyis nem a különböző rendszerek ELVI tulajdonságait nézem, hanem azt, ami a gyakorlatban ténylegesen lezajlott és zajlik ma is.
Én nem kötelezem el magam egyik rendszer mellett sem, csupán azt szeretném, ha legalább azt egyformán látnánk, ami megtörtént. Ennek figyelmen kívül hagyása vagy nem valós értékelése ugyanis megágyaz az újabb hibás véleményeknek és lépéseknek.
Remélem egyetértesz azzal, hogy ha ebből a szempontból nézzük, akkor a manyup rendszer lényegesen hozzájárult az államadósság növekedéséhez, ráadásul a növekvő taglétszám és a kamatos kamatok miatt exponenciálisan. Ez pedig fenntarthatatlanná vált és nyugdíj majd államcsődöt válthatott volna ki beavatkozás hiányában.
Ez pedig független attól, hogy egyébként egyetértünk az öngondoskodás fontosságában (és persze az anyagi lehetőség megteremtésében!) vagy éppen az állami nyugdíjrendszer minőségi és garanciális átalakításának fontosságában.
Törölt felhasználó 2012. 04. 04. 23:32
Előzmény: #158  szivacs
#161
"Én is unom a fafejűeket, akik nem akarják megérteni huszadszorra sem azt amit képesek lennének, de az önérdekük ellen való lenne. "

Valami konkrétumot mondjál már lécci, hogy milyen önérdekre gondolsz azon kívül, hogy fenntartható gazdasági környezetet szeretnék ahhoz, hogy a vállakozásom is az lehessen?

Hidd el, képes lennék megérteni az érveidet - már ha volnának... :)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek