Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tberki 2015. 03. 07. 18:36
Előzmény: #3699  berlini
#3700
Szia, igy ismeretlenul is koszonjuk a hozzaszolast gyere gyakrabban. Tetszik az elfogulatlan iras.
berlini
berlini 2015. 03. 07. 14:58
Előzmény: #3697  KB58
#3699
GYj pozitivumok:
- A bevételek tovább csökkentek, de jobbak lettek mint az elemzői várakozások,
- a legkényesebb relációkban a céltartalékolás szinte 100%-os,
- a válság óta nem volt olyan év ahol a montenegrói, szerb, horvát, szlovák és román leánybankok mindegyike nyereséges lett volna,
- a céltartalékolás minden relációban prudensebb a konkurens bankoknál, az FHB szintű céltartalékolási arányok alkalmazásával az OTP az elmúlt években 300 milliárd ft-tal kevesebb céltartalékot képezett volna.
- 7 milliárd eurós likviditás, ami a rendkivül magas tőkemegfelelőség mellett lehetőséget ad készpénzes akviziciókra azokban a relációkban, ahol a leánybankok kis piaci részesedésük és nem az egész országot lefedő hálózatuk miatt, csak lassan tudnának növekedni. (Azaz Horvátország után, most már Szlovákiában, Szerbiában, Romániában is.) Ha a bank nem akar egy kis regionális kisbank szerepébe beragadni, akkor meg kell célozni Lengyelországot, Csehországot is.
- a magyar OTP az elmúlt években megduplázta a piaci részesedését a vállalkozói szektorban,
- Bulgár leánybank bombateljesitménye,
- csoportszinten csökkenő de a konkurencia 2-3%-ához képest még mindig kiemelkedő 5% feletti kamatmarzs.

Negativumok:
- továbbra is csökkenő csoportszintű bevételek,
- akviziciós lehetőségek elmulasztása az elmúlt években,

Mi várható:
- a piac bízik a magyar kormány-bank kiegyezésben, csökkenő különadókban
- remény van az ukrán helyzet stabilizálódására,
- amennyiben a sprórolás évei után a nyugateurópai gazdasági fejlődés beindul (EKB mennyiségi lazitás is ezt segiti,) az magával húzza Kelet-közép európát és a balkánt. (Az eddigi tapasztalatok szerint egy 2%-os nyugateurópai fellendülés legalább 3-4%-ot hoz Európai keleti felén.

Miután a részvénypiac mindig a jövőt árazza, ezért amennyiben az optimista verzió következik be (lásd fenti felsorolás,) akkor az nyugateurópában is bullpiacot hoz nálunk pedig annak felerősitett változata jöhet be.

Amennyiben azonban orosz tankok koptatják a kijevi aszfaltot és egy újabb hidegháború alakul ki, akkor az egy európai stagnációt hoz a háborúval nem érintett OTP relációkat még erősebben súlytva, és az orosz ukrán leánybankok könnyen bebukhatnak egy ilyen tartós konfliktusba.

Én egyelőre az optimista verzióban hiszek.
De ennek ellenére tegnap eladtam az OTP részvényeim harmadát.
Törölt felhasználó 2015. 03. 06. 13:32
Előzmény: #3696  egy_kezdo
#3698
Mi a véleményed a 15 milla shortról,nem hiszem hogy hagyják elégni,állitólag elég kemény cégek ??? kérlek reagálj rá,kösz.
KB58 2015. 03. 06. 13:23
Előzmény: #3696  egy_kezdo
#3697
Köszönöm a lényegi összefoglalód, meglátásaid.

egy_kezdo 2015. 03. 06. 08:46
Előzmény: #3695  KB58
#3696
Sajnos részletekre most nincs idő.

A PF cikk 06:31 mindent leír ami lényeges. Hangvételéből látszik, hogy shortban vannak.

Ami ott nincs és ami igazán számít az a jövő. Várhatóan nincs több ukrán goodwill és az a kérdés, mennyire sikerült gatyába rázni a két keleti leányt mára? Erről mit mond ma a vezetőség a zárt call-on.

Figyelni kell, mert a gyj a múltról szól, a fwd dolgok többsége a mai nap folyamán kiderül. Amíg nem rossz a fwd guidance és Putin nem gondol újra mozgolódni, addig téves lehet a stratégiai short, csak rövid távon érdemes próbálkozni vele...

BV romlik, de ezt ellensúlyozhatná a fwd eredmény, szóval odafigyelés és hajrá. Tuti tipp nem létezik!
KB58 2015. 03. 06. 07:24
Előzmény: #3679  egy_kezdo
#3695
Kedves egy_kezdo!

Most, hogy kijött a 2014. 4. negyedéves OTP gyorsjelentés, megtennéd, hogy leírod a véleményed róla és azt, hogy ennek alapján mi várható az OTP árfolyamát illetően?

Törölt felhasználó 2015. 02. 27. 17:53
Előzmény: #3692  pomperj
#3694
igazad van Pompi, de nem kell ezt túlmagyarázni... az a lényeg, hogy forintban minden ok. Kár bonyolítani a dolgot dollárral,aki dollárban kereskedik az legyen annak a problémája, itt amúgy is az euro a fontos,láthatóan azzal függ össze az otp mozgása, ezzel szerintem egyetérthetnél
tberki 2015. 02. 27. 12:29
Előzmény: #3691  pomperj
#3693
+1
pomperj
pomperj 2015. 02. 27. 12:29
Előzmény: #3688  Törölt felhasználó
#3692
Ha az ALAP befektetok USD elszamolasuak, es abban szamitva emelkedes van, akkor ok nem szaladnak el;-).

Szoval, ha az OTP ara mondjuk valtozatlanul 4300 stabilan, es kozben a HUF gyengul 240-rol 270-re, akkor OTP bizony USD-ben kevesebbet er: eredetileg 4300/240=17.9, es 4300/270=15.9

Szoval, a kulfoldieknek nem jo a HUF gyengules, es akkor megeshet hogy "latszolagos penz" mint HUF alapon ugyan valtozatlan az ar, de ok buknak.
pomperj
pomperj 2015. 02. 27. 12:12
Előzmény: #3690  Törölt felhasználó
#3691
Az a baj, hogy nem igaz.
Megvannak az akkora chartjaim, es megneztem.

Akkoriban egy nagy oldalazo haromszoget rajzoltam, sarga szinnel, es azt rajzoltam be, hogy lefele fog kitorni.
A haromszog a jan-juliusi top-ra es a marc-aug bottomra volt rajzolva. Es (b) hullamnak szamoztam.
Aprilistol Juliusig meg emelkedo ending diagonalt.

Felereertes ne legyen: boven elismerem, hogy tevedhetek jo nagyot, barmikor. Tevedek is sokat, sokkal tobbet mint szeretnem.
Ez veletlen nem az volt.
Törölt felhasználó 2015. 02. 25. 17:33
Előzmény: #3664  pomperj
#3690
Emlékszem, hogy 2014 elején mindegyik magyar bluechip-pel és általában a magyar tőzsdével kapcsolatban a lejtmenetet elemezted és nyomtad ezerrel, kivéve a Richtert.
Így Richtert vettem, jó nagyot buktam.
izigo 2015. 02. 25. 17:02
Előzmény: #3679  egy_kezdo
#3689
szia egy_kezdo,

rég nem láttalak irni, van valami elképzelésed az otp jövöjéröl? pl gyorsjelentés, osztalék?, ukrán hrivnya leértékelés, mnb/kormány békülés vagy akármi más ;)

(persze biztos van elképzelésed, a kérdés inkább az, hogy megosztod-e velünk) :)
Törölt felhasználó 2015. 02. 14. 07:54
Előzmény: #3664  pomperj
#3688
Ezekben valószínű igazad is van! De! Ha a dollár árfolyamához vizsgálod az OTP-t, akkor szerintem a Görögök kilépésének áttételesen köze lesz az OTP hez is.
Görög kizárás, vagy kilépés hatására a dollár árfolyama nemcsak az eurótól, de a Ft-tól is még jobban el fog távolodni, ami ha a dollárt vesszük alapul OTP-ben, akkor csökkennie kellene az árfolyamnak.
Vagy nagyon rosszul gondolom?
Nem vagyok biztos a saját gondolatmenetemben sem, ezért előre elnézést kérek ha nagyon rossz irányból közelítettem.
Nicsak 2015. 02. 13. 01:38
Előzmény: #3686  Törölt felhasználó
#3687
Ezt használtam, itt kell osztani és round-al kerekíteni. Pl: az első adat 1.150 ezt is meg kell erőszakolni?
Törölt felhasználó 2015. 02. 13. 01:30
Előzmény: #3685  Nicsak
#3686
link
ezt használd
Nicsak 2015. 02. 13. 01:27
Előzmény: #3684  Törölt felhasználó
#3685
Az adatokat 1995.08.10-től kell lekérdeni? Akkor vezették be az OTP-t. Sajnos a Pf-en 95 decembertől vannak adatok, először azt akartam lekérni ne kelljen a számítást elvégezni. A csökkentést a kezdetektől 2002.03.04-ig kell végigcsinálni? Bocs, hogy ennyit kérdezek, menetközben vetődik fel.
Törölt felhasználó 2015. 02. 13. 01:14
Előzmény: #3681  Nicsak
#3684
és a legfrankóbb az, hogy ha ezt kiizzadtad utána már legyártható mol-ra richterre és végre nem csak néz az ember, hanem lát is, de majd meglátod, ha összerakod az otp-t
Törölt felhasználó 2015. 02. 13. 01:04
Előzmény: #3681  Nicsak
#3683
link

éves listák legalul, szépen 95 végétől évenként letöltöd, de előtte egy ügyesen elrendezett xls-t csinálj!Át kell gondolni rendesen és közben precízen kiszórni ill korrigálni a dátumcsúszásokat... nekem 4 óra kellett hozzá, de ez szerintem világrekord, és még jó is lett! Dollárosítás, két tizedes jegyre...
Törölt felhasználó 2015. 02. 13. 00:58
Előzmény: #3681  Nicsak
#3682
Nicsak 2015. 02. 13. 00:54
Előzmény: #3675  Törölt felhasználó
#3681
Szia, én is el szeretném készíteni ezt a file-t, de melyik MNB árfolyamot kell kiválasztani? Gondolom a közép kell, kerestem Mats beírását de nem találok most rá, pedig akkor olvastam és macerásnak tartottam. Most mégis megcsinálnám.

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek