Normális vevőnek, pláne befektetőnek el lehet adni egy olyan történetet, hogy ez a kégli ennyiért vagy annyiért kiadható. A környéken milyen fejlesztések lesznek biztosan stb. Meg persze árában kell adni a kéglit. Tudom, nem egyszerű ez, mert senki nem akar balek lenni és olcsón eladni, de úgyis el fogja, csak idő kérdése.
Aki meg úgy lép a piacra, hogy akkor túlárazom durván, aztán majd csak megjön a balek, azok meg így jártak. Az esélyük egy skandináv lottó telitalálattal vagy mondjuk 6-os találattal egyezik meg kb.
Szerintem minél hamarabb elfogadják az eladók, hogy nincs pénzes idióta balek, akire 10-15-20m forinttal túlárazott kéglit rá lehet sózni, annál hamarabb juthatnak a pénzükhöz vagy fölösleges reménykedni.
Találkozom azzal a jelenséggel, hogy a tulaj kijelenti kerek perec, hogy ez ennyit ér és olyankor már nem is teszem meg a 30-40%-al kisebb ajánlatomat, csak beszélgetek velük, aztán elbúcsúzunk. Általában elnyomok egy poént a végén, hogy talákozunk 1-1,5 év múlva, addig még gyűjtök pénzt, hogy megvehessem ezt a kiváló kéglit. Hát ugye a tulaj se gondolja komolyan, hogy ilyen áron adja, akkor én is poénkodhatok azzal, hogy megveszem ennyiért, amikor tudom, hogy úgysem fogom. De legalább szimpatikus gyerek maradok a tulaj szemében és ki tudja, hogy ennek még lesz-e valami haszna 1-1,5 év múlva. Én ráérek.
Lakás/Ingatlan árak topik
Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.
Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.
Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)
Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:
soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,
bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,
elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,
szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,
az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.
Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.
link