Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 12. 11. 22:58
Előzmény: #53958  Törölt felhasználó
#53960

Normális vevőnek, pláne befektetőnek el lehet adni egy olyan történetet, hogy ez a kégli ennyiért vagy annyiért kiadható. A környéken milyen fejlesztések lesznek biztosan stb. Meg persze árában kell adni a kéglit. Tudom, nem egyszerű ez, mert senki nem akar balek lenni és olcsón eladni, de úgyis el fogja, csak idő kérdése.
Aki meg úgy lép a piacra, hogy akkor túlárazom durván, aztán majd csak megjön a balek, azok meg így jártak. Az esélyük egy skandináv lottó telitalálattal vagy mondjuk 6-os találattal egyezik meg kb.
Szerintem minél hamarabb elfogadják az eladók, hogy nincs pénzes idióta balek, akire 10-15-20m forinttal túlárazott kéglit rá lehet sózni, annál hamarabb juthatnak a pénzükhöz vagy fölösleges reménykedni.
Találkozom azzal a jelenséggel, hogy a tulaj kijelenti kerek perec, hogy ez ennyit ér és olyankor már nem is teszem meg a 30-40%-al kisebb ajánlatomat, csak beszélgetek velük, aztán elbúcsúzunk. Általában elnyomok egy poént a végén, hogy talákozunk 1-1,5 év múlva, addig még gyűjtök pénzt, hogy megvehessem ezt a kiváló kéglit. Hát ugye a tulaj se gondolja komolyan, hogy ilyen áron adja, akkor én is poénkodhatok azzal, hogy megveszem ennyiért, amikor tudom, hogy úgysem fogom. De legalább szimpatikus gyerek maradok a tulaj szemében és ki tudja, hogy ennek még lesz-e valami haszna 1-1,5 év múlva. Én ráérek.
impudent 2019. 12. 11. 22:54
#53959
Ezeket a 40 millios paneleket a paraszt tovabbra is csak 15 millio sajat penzbol veszi max. Az osszes tobbi ingyenpenz lufi.
Tehat a valos ar kb 15 18 millio.
Törölt felhasználó 2019. 12. 11. 22:36
Előzmény: #53957  Törölt felhasználó
#53958
Szep tortenet, de ezek nem voltak penzesek, ha lakotelepre mentek lakni, es balek helyett az ostoba vagy a naiv esetleg az utobbi ketto vmilyen aranyu egyvelege jobban illene rajuk.
Törölt felhasználó 2019. 12. 11. 22:20
Előzmény: #53955  Törölt felhasználó
#53957

Figyelj, nekem volt egy kégli eladásom, a nő állítom nem tudott megbízhatóan írni-olvasni. Meghalt a férje, ugye akkor még a gyerek örökölt, a házastárs nem, csak ami tulajdonrésze volt, az maradt, de megbeszélték, hogy a nagy lakást elcserélik egy kisebb panelre, pont amit én árultam. Nem adtam olcsón, de nem is pofátlanul drágán. Mindenki happy volt, elmondtam a mondókámat a házról a lakásról a környékről az előnyökről. A nő a beépített bútorokról érdeklődött csak, hogy át lehet-e festeni vagy színezni és milyen módszert ajánlok erre (megcsináltam neki, pirosra átfestettem, ahogy kérte). A fiát csak az érdekelte, hogy a metró időben mennyi.
Ezek balekok voltak, szóval találkoztam már igazi pénzes balekkal, de ritkák nagyon. Nade ők beleszerettek a kéglibe. A nő pont ilyent akart, 2 szoba legyen, neki egy nagyobb meg egy félszoba külön a fiának, ha ott alszik és nem a barátnőjénél. Mert megsúgta, hogy jobb is a kicsi félszoba, mert nem szereti a menyét és akkor legalább nem sokat lesznek nála. Meg legyen sok piros beépített szekrény. Ha nem szeret bele, akkor nem veszi meg, akkor sem ha balek.
Ja igen és hozta az egyik részletet, nylon zacskóban a feleségem kezébe nyomta, ha jól tévedek 4m volt. Feleségem teljesen ledöbbent, hogy ezt most velem megbeszélte vagy mi, egy zacskó pénzt csak úgy beb.szni az ajtón, mert ugye az én nevemen volt a kégli én intéztem mindent az eladással kapcsolatban.
Nekem kellett az ügyvédjéhez elvinni egy aláírt papírt, hogy igen, megkaptam a 4milliót. Bmeg, mondom, ilyen nincs. Jó, szimpatikus gyerek vagyok, meg egy csomó időt már ott töltött és tervezte, hogy mi hol lesz, úgyhogy beszélgettünk sok mindenről, de azért ennyi pénzt csak úgy beb.szni az ajtón, hogy akkor itt a következő részlet és jónapot. Szerintem nem tudott írni és nem akart lebukni, de iszonyú szerencséje volt, hogy velem futott össze. 10 emberből mennyi nyúlta volna le a pénzt?
Na ez a lényeg, aki balekot akar fogni, az találjon ki valamit, hogy a balek mibe fog beleszeretni az adott kéglibe, mert különben nem fogja megvenni.
Törölt felhasználó 2019. 12. 11. 22:04
Előzmény: #53955  Törölt felhasználó
#53956
Ha te mint lakhatasi vasarlo 10-20-30 evet ohajtasz az adott helyen lakni teszel ra, hogy mennyiert lehetne "kozben" kiadni.
Egy haznal pl mennyi a netto kiadasi hozam?
Törölt felhasználó 2019. 12. 11. 22:03
Előzmény: #53954  Törölt felhasználó
#53955
Ezt most reszben ertettem csak a konkret peldara, de mint irtam nem csak hozamszamitasos ertekbecsles letezik.
Törölt felhasználó 2019. 12. 11. 21:54
Előzmény: #53949  Törölt felhasználó
#53954

Összekevered a pénzükkel arcoskodó sznobokat meg a sittes bunkókat olyan balekkal, akire csak úgy ráhullik mondjuk 60m pénz és ész nélkül elkölti egy kéglire. Olyan kéglire, amiben semmi nem extra, semmi nem érdekes, csak egy kégli, de ő megvesz súlyos 10-15millióval többért mert csak, mert éppen van neki rá pénze.
Érted, olyan sok van, akinek odab.sz most a qrmány 10 milliót babaváróban és akkor jön az okosság, hogy új pléjsztésön meg almás telefonocska a három kámerás, meg kell nagyképű tévé is, meg új verda, ami csicsás. Na ilyenből már több van sokkal, de olyan balek idiótából, aki 50-60 milliókkal dobálózik és megvenne egy teljesen átlagos érdektelen kéglit csak úgy, hát az baromi ritka.
Az araboknál lehet, hogy gyakoribb az olyan pénzes idióta, aki 60m forintnak megfelelő pénzzel szaladgál. Ott még az is előferdül, hogy otthagynak egy ferrárit a szerelőnél és soha nem mennek érte, mert már van új verda, nem fér a garázsba a régi.
Törölt felhasználó 2019. 12. 11. 21:54
#53953
1kor13
1kor13 2019. 12. 11. 21:53
Előzmény: #53948  elemerorsos
#53952
:DDDDDD már megint megtalátad a billentyűzetet? Egyébként Tiborunk most jól írja, kivételesen egyetértek vele, már ami a hirdetett pösti lakások számának lassú csökkenésére vonatkozik, kb 40 napja, de hogy a te hirdetésfigyelődben mi van, azt hadd ne tudjuk már. Azt értjük, hogy valami még mindig csökken valahol, folyamatosan...
Törölt felhasználó 2019. 12. 11. 21:38
Előzmény: #53950  Törölt felhasználó
#53951
De már az is egy balek, aki budán bérel 200-ért téglát, ahelyett hogy pesten bérelni 120-ért panelt.
Törölt felhasználó 2019. 12. 11. 21:38
Előzmény: #53949  Törölt felhasználó
#53950
Ja és a marina part is üresen kongana...
Törölt felhasználó 2019. 12. 11. 21:37
Előzmény: #53940  Törölt felhasználó
#53949
Ha nem léteznének pénzes "balek"-ok, akkor egy középkategóriás, vagy annál menőbb étterem se lenni, és a merci gyárban most suzukikat gyártanának.
elemerorsos 2019. 12. 11. 21:36
Előzmény: #53938  Törölt felhasználó
#53948
Bizony, épp most néztem, októberhez képest majdnem 10%-kal csökkent az eladó lakások száma, nyárhoz képest pedig 20%-kal. Lehet hogy a kereslet is csökkent, de új kínálat egyelőre még annyi sincs, mint a lecsökkent kereslet... A hirdetésfigyelőmben is az elmúlt évekhez képest alig jön valami, néha beesik 1-1 viccesen túlárazott lakás, és ennyi.
yooio 2019. 12. 11. 21:19
Előzmény: #53945  sakal83
#53947
Azert fulladt le a piac mert az emberek nem tudjaj/akarjak kifizetni azt az arszintet, ami most van. Mi is ezert tettuk ki, hogy ha vkinek er ennyit egy lakas, hat vigye. :) 
yooio 2019. 12. 11. 21:17
Előzmény: #53943  Törölt felhasználó
#53946
Persze, teljesen igazad van. Csak kiraktuk, hatha beleszeret vki :) de tenylef nem faj ha nem megy el, inkabb vennenk mi is 90nm + kertkapcsolattal, csak sajnos azt most 70/80 korul vesztegetik also hangon. Meg Biatorbagyon is 60+, azt nezegettuk. De jobb lenne sasad, nemetvolgy, albertfalva, budafok. Egy 20/25 % esesnel mi beszallnank egy ilyenbe. Mostani arszinten, meg ha talalunk vkit, vigye csak ennyiert az Attilat... :)
sakal83 2019. 12. 11. 21:17
Előzmény: #53941  yooio
#53945
Pont ezert fulladt le a piac. Es foldbe is all. Eladasi kenyszer nelkul nincs piac. Nem eladok hanem arulgatok vannak a piacon. Nem sertesnek szanom hanem tenynek:) es szep lassan elamortizalodik a lakasallomany ahogy az allamadossag is:) 
sakal83 2019. 12. 11. 21:13
Előzmény: #53939  CyrusTheGreat
#53944
Felesleges ennyire tudomanyos sikra terelni. 60mert megveheto kegli amit 2mert lehet kiadni emberi mertekkel befektetesre alkalmatlan a boven 30 ev feletti megterulessel. Ez igaz a tobbi lakasra is. Meg ebben az extrem helyzetben sem nagyon erdemes 20 ev fole menni de a 20 is extrem durva. Az 5%os MAP erre ravilagitott elegge erzekelhetoen:) 30 ev... ennyi ido alatt mar a tuleles is necces 30+ osok eseten. 
Akinek van 60millioja vegyen evente 2x barmit es adja el egy kicsit dragabban:) mar jobban jar. Mar reg lekesett mindenki aki befektetesre akart venni lakast. Ez a vonat elment.
Törölt felhasználó 2019. 12. 11. 21:12
Előzmény: #53942  yooio
#53943
Pénzes balek/idióta nagyon ritka és még akkor is bele kell szeressen a kéglibe. Mivel idióta nem hozamot számol, csak hogy tetszik-e neki vagy sem. Lehet szerencséd, de inkább lottózz, a skandináv lottóval kicsit több az esélyed, mint hogy durván túlárazott kéglit most eladj.
yooio 2019. 12. 11. 21:08
Előzmény: #53939  CyrusTheGreat
#53942
De egyebkent te szamoltal orokjaradekkal, en csak visszadobtam a labdat, hogy nem ugy van az :) utobbi 20/30 ev adatai alapjan a novekedesi utem 3 % felett volt, konzervativ becsles volt a 2 % :)
Mindenesetre, lehet h el se adjuk ezt a lakast, igazabol szerencsere tokmind1. Egyaltalan azert raktuk ki, mert ilyen arszinten ha kell vkinek, viheti. 
yooio 2019. 12. 11. 21:04
Előzmény: #53939  CyrusTheGreat
#53941
En netto hozammal szamoltam,ha megnezed,  ugy jott ki a 61 koruli ar :) igen, azt lehetne modositani, hogy nem mindig van berloje a lakasnak.  Hat lehet keresztulvinni barmit egy targyalason, csak en meg nem adom oda. Annyiert raktam ki, amennyiert nekem megeri eladni. Nem, akkor nem:) megjegyzem, ha valoban a te savod eri az ingatlan, akkor az evesitett hozamom nem is rossz, ugyhogy plane nem kell eladnom :) 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek