Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
EURHUF_goes_to_haven 2024. 07. 25. 15:52
Előzmény: #224219  N0MAD
#224220
Akkor sima :)
N0MAD 2024. 07. 25. 15:27
Előzmény: #224208  EURHUF_goes_to_haven
#224219
“ A villanytűzhely bekötése 1 ok miatt kell villanyos, hogy tényleg 3 fázisra legyen bekötve”
Ok, de előző sűtő helyére ment, minden jött ki a falból csak követni kellett a bekötést aminfwl volt rá matricázva.
Xis24 2024. 07. 25. 15:17
Előzmény: #224216  Freszelés
#224218
Ezt a borravalózást mindig is rüheltem, én le is szoktam róla. Na meg bármit fizetni kell kp. az asszony fizet, mert nem tudom, hogy mikor hol ki mit vár el. Nem is érdekel. A nőktől meg ne várjon borravalót a férfi ember. Milyen már az? 😃
Xis24 2024. 07. 25. 15:12
Előzmény: #224202  kkv14
#224217
Igen, annyit kellett volna' 
Freszelés 2024. 07. 25. 15:10
Előzmény: #224214  EURHUF_goes_to_haven
#224216
"Emellett a felszolgálási díjat a termékek eladási ára és egységára, továbbá a szolgáltatások díja feltüntetésének részletes szabályairól szóló 4/2009-es NFGM-SZMM együttes rendelet alapján a termék árának feltüntetésére vonatkozó szabályok szerint, az érintett termék árával együtt (ugyanazon árkiíráson vagy árjegyzéken, ideértve az étel-, ital- és árlapot is) fel kell tüntetni."
Ha tényleg nincs rajta az étlapon/itallapon, akkor húzasd le és jelezd hogy ezt vegyék le a számláról, semmiképpen se fizesd ki. Kérjed bátran a műszakvezetőt/főnököt. Ha mégis ugra-bugra van, akkor tessék lefényképezni az étlap-itallap minden oldalát, kérni a panaszkönyvet és megtenni a bejelentést a fogyasztóvédelemnél. Nem hiszem, hogy beleállna bármelyik olyan hely ebbe, amelyik szervízdíjjal dolgozik, mert azok azért többnyire nem a legalja helyek szoktak lenni.
Legalább saját magáért álljon ki mindenki...
EURHUF_goes_to_haven 2024. 07. 25. 14:58
Előzmény: #224212  Pistike12
#224215
Ezesetben elbeszéltünk egymás mellett, de bőven lehet hogy valakinek az élethelyzetéhez a 400 as jobb mint az 1,2 es (közelebb a melóhely, zöldebb, nagyobb stb stb). Emiatt mondom, hogy messziről jött ember azt mond amit akar (én meg azt hiszek el belőle amit én akarok)
EURHUF_goes_to_haven 2024. 07. 25. 14:57
Előzmény: #224210  Ishar
#224214
Nincs vele bajom, ha prémium helyre megyek és prémium árért, prémium szolgáltatást kapok, de az ilyen, ha teccik ha nem rátesszük, úgy hogy az étlapon ez rohadtul nincs feltüntetve, az szerintem bicska nyitogató. Tegye be az árba, akkor legalább nem érzem átverve magam, csak elkönyvelem, hogy drága hely. De ez egy rohadt kellemetlen meglepetés volt. Kb mint mikor a szaki szar munkát végez és tartja a markát, hogy még jattolj... 
Freszelés 2024. 07. 25. 14:55
Előzmény: #224208  EURHUF_goes_to_haven
#224213
A szervízdíj fel van tüntetve mindig és túl sokáig azért nem kell keresgetni. Ha van szervízdíj, akkor 0 a jatt. Ha pedig nem tetszik a százalék, akkor felállok és elmegyek a helyről. Nem sűrűn, de volt már ilyen. Na meg olyan is, hogy 5 perce nyújtogattam a nyakamat és szartak felvenni a rendelést. Lábbal kell szavazni - itt is.
Pistike12 2024. 07. 25. 14:55
Előzmény: #224211  EURHUF_goes_to_haven
#224212
:) en lenezem? Fel rokonsagom kulfoldi allampolgar:) mindenkit biztatok hogy aki jobban jar menjek ki
EURHUF_goes_to_haven 2024. 07. 25. 14:52
Előzmény: #224207  Pistike12
#224211
Én erre írtam az eredeti hsz-t :
"Birom, hogy kulfoldikent sokan akar par honap alatt megfejtik az idegen orszag ingatlan sajatossagait (is), es jobban tudjak, mint az oshonosok ( valodi kereslet) :)Ne vedd magadra, a csaladban is van kitantorgo, aki par honap mulva mar tudott mindent, es ebben oktatast is tart a rokonoknak:) 
Illetve olyan is van, akit evek ota gyozkodtem tobb helyrol Bpen, de o jobban is tudott mindent, es mire raszanta volna magat, mar nem tudott beszallni:) tole a ne izgulj zsebbol kifizetem mondások tetszettek. Szegeny meg 2009 kornyeken ment ki - beleragadva az akkori tapasztalatba- es most jott vissza lathato osszeggel, de egy lakas es egy haz arat rakta ossze ugyesen. Azonban meglepodott, hogy az evfolytarsai haz + 3-4 lakassal birnak... Es most egy helyen dolgoznak...
A lenyeg. Kint az olcsobb azert olcsobb mert szarabb is... Vszinu lokacioban"
Te otthonról megmondod, és nem lehet hogy az eladó rosszul árazta be ? . Te otthonról tudod, hogy az igenis 1,2M a másik meg egy szar, akkor csak 400.... Hát persze. NA ÉN EBBEN NEM HISZEK!
Elhiszem, hogy Bp en van olyan helyismereted, hogy környékről belövöd, hogy jó e vagy rossz. De azért egy 1000km el odébb ez már semmit se ér. A hszedből süt, hogy lenézed aki kimegy.Én is ismerek több olyat aki hazament, mert nem jött össze, vagy szociális háló hiánya, de bőven ismerek olyat is akinek sikerült. Ítélkezni meg onnan nem éppen fair. peace!
Ishar
Ishar 2024. 07. 25. 14:51
Előzmény: #224208  EURHUF_goes_to_haven
#224210
"Na akkor meglestem a számlát. 3500Ft volt a szervízdíjj... És úgy hogy nem volt kinyalva a fenekünk úgy kellett hajkurászni a pincért ha egy ital elfogyott... Na elmennek ám ezek a bánatos 3.14be...." --- A magyar gógyi: pénz is megvan és még kedvesnek/figyelmesnek sem kell lenni. Persze az már más kérdés, hogy megy-e oda az ember többet.
Pistike12 2024. 07. 25. 14:49
Előzmény: #224207  Pistike12
#224209
Ja es az bizonyitott teny, hogy ar/ber arany jobb mar kint es dragabbak vagyunk nyugatnal. Ez sajnos nem kerdes, es Orban Matolcsy Nagy történelmi bune ez... 
EURHUF_goes_to_haven 2024. 07. 25. 14:47
Előzmény: #224198  Freszelés
#224208
Én azon fostam le a bokám ,hogy elmentünk egy étterembe (otthon) 3 an ettünk 1 főételt meg 1-1 desszertet + 1-1 ital-limonádé stb.. Ha jól emlékszem 27400 Ft volt a vége, mondom neki 28. Mondja, hogy kösz nem ,mert nem tud elfogadni + már be van építve a szervízdíjj.
Na akkor meglestem a számlát. 3500Ft volt a szervízdíjj... És úgy hogy nem volt kinyalva a fenekünk úgy kellett hajkurászni a pincért ha egy ital elfogyott... Na elmennek ám ezek a bánatos 3.14be....
Emelje meg az árakat! Az korrekt, de hogy az alapból számla végére egy ilyent odavág... 
Nekem ott vágta el magát az a hely.
Másik helyen 14 ből 2 en ettünk hatalmas hamburgert, italok , kislány ugrott, jött csináta... kérdés nélkül mondtam neki 15 öt... Ő megérdemelte... 
Nagyon nagy a különbség szolgáltatás és szolgáltatás között is. 
Villanyhoz:
A villanytűzhely bekötése 1 ok miatt kell villanyos, hogy tényleg 3 fázisra legyen bekötve. Mert van amikor 1x32 jön be és abból csinálnak 3x16 ot, (villany tűzhelynek nem kell "valós" fázis, mint egy villanymotornak) és ott már láttam olyat hogy a 1x32 es bejövőt csapkodta le....
Amúgy szerintem a villanyszerelés az ami nem egy atomfizika, okj képzés az alapokra megtanít. 
Pistike12 2024. 07. 25. 14:47
Előzmény: #224206  EURHUF_goes_to_haven
#224207
Beillesztem mire irtam:
"Itt a környéken 1,2M chf körül vannak házak, de a franciáknál az 400k, az olyan agglo távolság. Láttam arrafelé nem egy új építésű ikerház projektet, 450-500k-ért. Ezek már magyar árak, az átlagfizu meg kb 5-6-szoros."
Errol beszelek. A spanyolviasz feltalalva, es 3 perc alatt megtalalva a tuti, a piaci anomalia:) az ott elo tokeerosebb nagyobb helyismerettel es kapcsolati haloval biro kereslet biztos veletlenul arazza igy:) 
Ugye nem hiszel a mesékben, foleg egy olyan helyen, ahol a hatekonysag sokkal jobb mint itthon. Biztos megvan az ara, hogy 800e a különbség. Es tudod mekkora az ara? 800e!:)
EURHUF_goes_to_haven 2024. 07. 25. 13:59
Előzmény: #224136  Pistike12
#224206
Nem mondom, hogy nincs ilyen. De én is és még egy idetelepült munkatársam aki 0 ról indul nézeget házat, és kalkulálja, hogy mikor tud beszállni. Ezért nem kellene már leugatni. 
Nem mondom, hogy itt sokkal olcsóbban kapsz jó lokáción szuper lakást / házat, de a jó magyar lokációhoz már bőven összehasonlítható az ár, úgy hogy közben a keresetek meg 2-3-4-5x össek (válaszd ki a tudás szintednek megfelelőt). Én és a feleségem úgy hogy mind a ketten dolgoztunk otthon is, én nem rosszul, ő kicsit rosszabbul keresett, most 5x annyit keresünk. Fizetünk albit, hitelt , teszünk félre, közben cseréltünk autót utaztunk is, és megvesszük azt ami megtetszik. 
Ami nem tetszett, hogy otthonról te tudod hogy az aki kiment milyen helyzetben van, és mit akar. Hát lófüttyöt tudsz te, már bocs. 
Igen vannak 1m M€ -s lakások de vannak 100e €-sak is . És itt szerintem aki 0 ról indul hamarabb találja meg a számítását a csoda "családbarát" látogatások nélkül is.
N0MAD 2024. 07. 25. 13:55
Előzmény: #224204  Freszelés
#224205
leggközelebb mondd azt a 2200as pizzára hogy kétezerből kérek :D
Freszelés 2024. 07. 25. 12:57
Előzmény: #224201  kkv14
#224204
Nincs bajom a csak cash-sel, mert pontosan egy deák ferenc van mindig nálam és pontosan várom a visszajárót is. Klasszikus pizzafutáros trükk (még úgy 15 évvel ezelőttről):
Odaadom nemtudom 3000-et és mondom "2500-ból kérek". (így volt párszáz jatt is).
Visszaad egy kétszázast, még egy kétszázast... aztán félpercig túrja a zsebét. "Jaj hova bújt". Végül megtalálta. :)
Sajnálom, hogy jattot adtam egy olyan embernek, aki köszönetképpen frankón hülyének is nézett még utána.
Nem rendelek semmit. Elmegyek magam érte, addig is mozgok valamennyit, ha már szemetet eszek. :)
N0MAD 2024. 07. 25. 12:35
Előzmény: #224196  Xis24
#224203
"Miért ne lehetne egy valóban, társadalmilag hasznos munkát főiskolán tanítani? 😃"
röhögni fogsz, már ez van. Régen a mérnök nyakkendőben tervezett kb, ma meg bepiszkolja a kezét és dolgozik. megy az aknába meg a toronyba villanymérnök meg az informatikus ha kell.
kkv14 2024. 07. 25. 11:46
Előzmény: #224191  Xis24
#224202
120ezret kellett volna kifizetni és viszlát!
Szóbeli megállapodás....
kkv14 2024. 07. 25. 11:42
Előzmény: #224198  Freszelés
#224201
Vodice több éttermében csak cash fogadnak el.... Máshol is találkoztam ilyennel Horvátországban...
 Még sima fagyizóban is..

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek