Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
N0MAD 2024. 06. 10. 16:56
Előzmény: #222538  ncseed!
#222540
Ha már ilyen ügyesen elmondtad téged mi zavar (sokszor) csak azt kellene elmondanod miért baj ha más is elmondja.
ncseed!
ncseed! 2024. 06. 10. 16:55
Előzmény: #222536  zajec
#222539
igyekszem.... én vagyok a kisebbség itt, régebben sokat írtam ide, de az itteni többség akkor lehurrogott, mindenki megmagyarázta miért lesz felezés lakásárakban, aztán hipp-hopp lett egy duplázás. Közben kerestem egy kis pénzt ezen... Na ekkor mégjobban elgurult a gyógyszer náluk. Most it a 'váság' erre csak alig mozdulnak a lakásárak, pedig ha eddig nem volt esés akkor ezután se várható, sőt megindult az emelkedés. Most még csak nominálban, de ha lent marad az infla akkor reálban is menni fog. Szóval jön a tátott szájjal ****erdőbe futás folytatása nekik.
****
A kis naívak azt hiszik, ha kormányváltás lesz akkor féláron tudnak majd venni... ez maradt nekik, a hit, a remény. Majd rájönnek...
*** 
pár éve eladtam kettőt, azót annyira nem érdekel a topic, néha benézek, de ennyi. Ha látok valami jó beszállót esetleg szóba jöhet.
ncseed!
ncseed! 2024. 06. 10. 16:47
Előzmény: #222535  berlini
#222538
Amit tehettem megtettem, szavaztam. Eddig mindegyik választáson.
Ha te vagy bárki azt hiszi hogy az ide a LAKÁSPIACI fórumba okádott fidess-ezéssel meg nerezéssen bármi bárhol megváltozik az befőttesüvegben él...  akkor meg???
zajec
zajec 2024. 06. 10. 16:34
Előzmény: #222535  berlini
#222537
Eleg lajkvadasz beiras. Nepszeru a jovoert aggodas a mit adunk at gyermekeinknek gondolatsor,  elhetetlen orszag a kormany miatt. En jol erzem itt magam, biztonsag van ( gyereked este is hazamehet egyedul nem ugx mint sok bezzeg orszagban) szolgaltatasok, szabad utazas a vilagba, könnyű vallalkozasi feltételek... Demokracia, mindenki mondhatja a magaet a hordojan. En éltem itt diktaturaban én megbecsulom ezt. 
zajec
zajec 2024. 06. 10. 16:22
Előzmény: #222533  ncseed!
#222536
Hány éves vagy? Jo  olvasni ha valaki ennyire lenyeglato és nem viszik el a lényegtelen dolgok. Sajnos a politika mindenben benne van. A Tisza is kuld eus kepviseloket. Itt szint kell vallani, a magyar penzek ellen vagy mellett állnak ki ugyanez eu uj felallas. Ha jönnek eus penzek az kihat az egész gazdaságra. Ingatlan arak eur arfolyam, gazdasági növekedés.. 
berlini
berlini 2024. 06. 10. 16:16
Előzmény: #222533  ncseed!
#222535
Tehát nem érdekel a politika.
Magad irtad, hogy nem is vagy naprakész bizonyos fejleményekben.
Idáig stimmel?
De azok akik politikai szinezettel irtak be ide, (miután a politika teljesen rátenyerelt az ingatlanpiacra igy jogosan) azok "félvak ömlengéseket" irogatnak.
Milyen jó, hogy nem érdekel és nem is értesz hozzá, de ennek ellenére 100%-os biztonsággal meg tudod állapitani, hogy ki "ömleng" csupán és ki kerget "hiú ábrándokat".
Az nem is jutott eszedbe, hogy esetleg tévedsz és nem a Te megalkuvó, mindenbe beletörődő, csak a kis gesztenyédet ki tudjad kaparni mentalitás a normálisí?
És nem inkább azé aki megpróbál egy élhetőbb Magyarországot a mai helyett létrehozni?
Mert a mai Magyarországgal nem az a legnagyobb probléma, hogy megy a lopás ezerrel, hanem az, hogy folyamatosan egyre hátrább kerülünk a rangsorban, lassan eljutunk Albánia szinvonalára. Annak is tapsolni fogsz?
Neked tök mindegy hogy gyerekeid és unokáid milyen országban nőnek fel, milyen életük lesz?
Stg 2024. 06. 10. 16:11
Előzmény: #222532  Franky
#222534
Ez egy kikezdhetetlen elemzés, beókereknél gyakran látni, vannak dolgok amik erre, vannak amik arra mutatnak, ez is lehet, az is lehet majd meglátjuk mi lesz.
De, ha már a nagy egészt említetted a pillanatnyi képpel szemben, a jövöben Tiszapártnak el kell kezdeni pro politizálni, ugye a protest álláspont mindig könnyű, munkahelyen, fociban bárhol sokan tudják, mondják mi és ki nem jó.
Az elmúlt évek o1g hangulatát most összegyűjtötték, szegény Gyurcsány alól kihúzták a talajt.Hiába dolgozott hosszan állhatatosan, ezek berobbantak az ellzék szerepébe.
De ez csak az objektív és szubjektív ellenérzésekre épít.
Ahogy a kutyák is mondták, vicces hogy a Tiszára szavazók nagy része azt sem tudja kiket küld az ép be, és én még azt sem tudom hogy ott hogy fognak politizálni.
Nem derült ki idáig nekem mit akarnak pontosan azon kívül hogy mocskos Fidesz.
Sorry  a hosszas fejtegetésért, szerintem is érdemas lenne visszatérni az ingatlanokhoz, gazdasághoz , ilyen politikára, társadalomtudományra van millió platform.
ncseed!
ncseed! 2024. 06. 10. 15:56
Előzmény: #222532  Franky
#222533
továbbra sem érdekel a politika, főleg nem itt ebben a topicban csak meguntam a sok félvak folyamatos politikai offtopic ömlengését és gondoltam rávilágítok a JELEN valósága. Azt hogy mi lesz 2 év múlva senki se tudja, fél évvel ezelőtt se látta senki azt ami mostnra történt. Felesleges hiú ábrándokat kergetni idejekorán...
****
Tudod 2 év rohadt hosszú idő ha amúgymár x éve ingatlant akart valaki venni csak a téveszméinek meg a ruppótlanságának köszönhetően a pijaccal szembe ment. Drága mulatság volt, és még ha egyszer tényleg úgy alakul is ahogy szeretnék az időt akkor se tudják visszahozni...
Franky 2024. 06. 10. 15:00
Előzmény: #222531  ncseed!
#222532
Érdemes nem csak a pillanatképet nézni. Egyrészt 2 hónap alatt berobbanni 30%-ra példanélküli és valós elégedetlenséget mutat a kormány felé. Másrészt megindul a Tisza felé a gravitálás.
Ilyen választási rendszerben 30%-kal nekimenni egy 45%-os tömbnek tutti 2/3-ot okoz, ezt a Tisza is tudja. Azt meg minden értelmesebb fidesz szavazó (oxymoron?) tudja, hogy nincs a fidesz szavazattömeg többségben. 2M-t bármikor le tud akasztani bármilyen hülyeséggel a párt, de ha felsorakozik ellenük mindenki, akkor gond lehet.
Meglátjuk mire jut MP a következő 2 évben, ebből még bármi lehet. Bukta is és narancsos bukta is.
ncseed!
ncseed! 2024. 06. 10. 13:41
Előzmény: #222528  Pistike12
#222531
Bocsi, én hülye megnyitottam az indexet és a felső sorban azt írják 21 EP madátumból 11 a fideszé. Lehet gyenge vagyok matekból de ez nálam sima többséget jelent. 11 vs 10.
Nyisd már meg te is, lehet nálam a fidesz eltérítette a zoldalt és fake news-t sugárznak nekem.
https://index.hu/
ncseed!
ncseed! 2024. 06. 10. 13:38
Előzmény: #222525  berlini
#222530
" Lakás/Ingatlan árak topik"-ban igenis gyerekes hiszt az állandó fideszezés meg nerezés és társai. Bárki ha nem ugyanúgy látja a világot ahogy ők akkor egyszerre mocskos fideszbérenc és társai. Kb mint az oviban...
 Lehet menni a dühöngő fórumba és ott lehet rinyálni.
terelemel 2024. 06. 10. 10:44
Előzmény: #222527  sztiv
#222529
Itt BP lejjebb fog csuszni, hisz mar csak Bulgaria csorobb nalunk, de az sem sokaig.
Pistike12 2024. 06. 10. 10:35
Előzmény: #222524  ncseed!
#222528
Nem lett meg az 50%+1.
Ez a bajj a narancs matekkal. Semmifele 50%+1 nincs. 
sztiv 2024. 06. 10. 10:17
#222527
FR73 2024. 06. 10. 09:57
Előzmény: #222524  ncseed!
#222526
Látom, nagy nálad a boldogság az 50%+1-gyel.
Az irányba állás hidd el, megy ám úgy is, hogy nem örülünk ennek a narancsgyőzelemnek annyira nagyon.
berlini
berlini 2024. 06. 10. 09:46
Előzmény: #222521  ncseed!
#222525
Nem  hiszti az, ha valaki a magyar közállapotokat kritikával illeti.
Ellenben nagyon furcsa, ha van olyan értelmes, felnőtt magyar, aki mindezt hisztinek tekinti.
Lehet hogy ezért tartunk itt?
ncseed!
ncseed! 2024. 06. 10. 09:45
Előzmény: #222523  Pistike12
#222524
Erről beszéltem tegnap.... ez a valóság, ha tetszik ha nem. Lehet tagadni és nem eszerint tovább menni csak akkor pofán fog verni a zélet!
Amúgy meg lett az 50%+1 az EP-n.... 😉😉
Pistike12 2024. 06. 10. 09:12
Előzmény: #222522  Pistike12
#222523
Es ahogy nezem a NER matekot, valami egészen durva h 2/3ad lett volna nagyobb vereseggel mint 2022ben...
https://nezopont.hu/modellszamitas-az-orszaggyulesi-mandatumok-ketharmadat-megszerezte-volna-a-fidesz-junius-9-en-is/
Ez eleg botranyos... 
Pistike12 2024. 06. 10. 09:04
Előzmény: #222521  ncseed!
#222522
Mindenki megnyugodhat. Matol NINCS háború.
ncseed!
ncseed! 2024. 06. 10. 08:53
#222521
Na, lement ez a választás is. Remélem mindenki megnyugodott, vagy ismét két évig kell itt olvasni az off topic hozzászólásokat, prüsszögéseket, hisztizéseket?

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek