Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tihamer
tihamer 2024. 06. 08. 08:31
Előzmény: #222459  tihamer
#222460
Ha csökkennek a lakás hitel kamatok, darabszámban és százalékos arányban is több lesz a hitelfelvevő. Viszont a hitelkamat csökkenés megállt 6 % körül és valószínűleg újra emelkedésnek indulhat..
"szakember hozzátette, hogy az ügyfelek 61,2 százaléka készpénzzel finanszírozta az ingatlanvásárlást.
 A hitelt igénylők aránya 29,2 százalék volt, miközben a vásárlók 9,6 százaléka élt állami támogatással.
Soóki-Tóth Gábor rámutatott, hogy az életkor előrehaladtával egyenes arányban nő a készpénzzel fizetők aránya, a 40-49 év közötti a vevők 61,5, az 50-64 év közöttiek 83,7, a 65 év felettiek 94,5 százaléka tartozott ebbe a körbe. Ugyanakkor a legfiatalabb korosztály 40 százaléka hitel felvételével vásárolt, ..."
.
Konklúzió:
Nem valószínű hogy jövő év tavaszáig jelentős mértékben nőne az ingatlanok ára.
Igaz itt kicsit elfogult vagyok. ( PMÁP ➡️ ingatlan)
tihamer
tihamer 2024. 06. 08. 08:21
Előzmény: #222457  FR73
#222459
https://www.magyarhirlap.hu/gazdasag/20240607-iden-a-fiatalok-atlagosan-372-millio-forintert-vasaroltak-ingatlant
Idén a fiatalok átlagosan 37,2 millió forint értékben vásároltak ingatlant.
tothjoco
tothjoco 2024. 06. 08. 08:20
#222458

A rendszerváltás óta folyamatosan félünk! A változástól, a kapitalizmustól, az inflációtól, a forint és részvényárfolyamtól, az ingatlanáraktól. Az új vezetés óta ezeken kívül félünk a migránsoktól, a COVID-tól, a háborús inflációtól,  Sorostól, Brüsszeltől. (Putyintól nem)!
Mellette ott vannak gyarló emberi félelmeink mint egészség, gyermekek, stb.
A félelem mesterséges fokozása nem erősíti sem az egyén sem az ország teljesítőkészségét. 
A történelemben a nagy hadvezérek bátorítottak és a félelemkeltést elkerülték.
Nehéz úgy csatába menni ha tele a gatya.
Ez igaz mindenre. A befektetéshez, a vállalkozáshoz, az élethez is kell egy egészséges önbizalom.
Folyamatosan háborúról, csatákról, konfrontációról hallunk.
Lehetne csak békében ÉLNI?
 
FR73 2024. 06. 08. 08:10
Előzmény: #222456  tihamer
#222457
A cél szentesíti az eszközt? Ősi hatalomgyakorlási recept.
tihamer
tihamer 2024. 06. 08. 08:03
Előzmény: #222455  lacikonyha
#222456
"NE POLITIZÁLJ, ÉPÍTKEZZ!
Kopátsy Sándor                  EG                  2012-12-24
NE POLITIZÁLJ, ÉPÍTKEZZ!
Már diákkoromban Móricz Zsigmond parancsa szerint igyekeztem élni. Mintegy hetvenöt évvel később jobban megértem Móriczot, mint valaha.Ő a proletárforradalom alatt lelkesen földet osztott. Nem politizált, hanem cselekedett.A Horthy-rendszerben rájött, hogy a rendszerváltásra nincs esély, hát a maga módján építkezett, írta a társadalom bírálatait. Méghozzá a Nyugatban. Sokáig nem értettem, hogyan fért meg Móricz a gyáriparosok által a liberális polgárság szellemét képviselő közösségben. Ma már megértem, akkor, ott tudott leginkább építkezni. Felismerte, hogy az arisztokrácia és az úri középosztály szövetsége megdönthetetlen, meg kell elégedni azzal, hogy egyelőre csak építkezni lehet.Büszke vagyok arra, hogy a háború után Somogyban és is földet osztottam. Hamar azt is megtanultam, hogy Jaltában több évtizedre döntöttek a szuverenitásunk felett, azért semmi értelme hadakozni. Maradt az építés lehetősége. Abban mindenki másnál jobban vizsgáztunk. Ezt a jelenlegi rendszer képtelen megérteni. Pedig történelmünket formáló eredményekre lehetnénk büszkék.1. Ha nem is egyedül, hanem bolsevik segítséggel összedöntöttük az arisztokrácia és az úri középosztály félfeudális rendszerét. Jelenleg csak azt látják a hivatalosak, hogy erőszakkal tettük. Azt nem értik meg, hogy ezt a történelmi feladatot az ország lakosságának kisebbségével kellett végrehajtani. Márpedig társadalmi törvény, hogy kisebbségben a jót is csak erőszakkal lehet sikerre vinni. A jelenkor meg nem értésének is az a kulcsa, hogy a liberálisok, általában a Nyugat, nem a társadalmi feladatot, a jó célt, hanem a demokratikus módszert tartják elsődlegesnek. A történelem azonban számos példával illusztrálta, hogy a jót csak erőszakkal lehetett megvalósítani.Ennek klasszikus példája volt kereszténységünk felvétele, és államunk alapítása. Első királyunkat joggal tartjuk szentnek, annak ellenére, hogy minden célját durva erőszakkal érte el. Ennek ellenére még a magyar történészek sem fogadják el, hogy elhallgatják a tényt, nem kímélte az ellenfeleit. Kádár esetében a kegyetlenségek tört részét sem értik meg. Pedig neki rövidesen alkalma kínálkozott arra, hogy ne legyen erőszakos.Szent Istvánt nem a külső erőszak, hanem csupán a környezetünkbe való beépülés bölcs felismerése kényszeríttette az erőszakos rendszerváltásra. Kádárnak azonban nem volt választása, mert a szovjet tankok ereje determinálta a sorsunkat.Mondandóm lényege, hogy 1945-90 között még sokkal indokoltabb volt Móricz tanácsa, mint a két háború között. Ideje volna kimondani, hogy a szuverenitásunk elnyerésére semmi esélyünk nem volt. Tehát csak a rendszer keretein belüli építkezésre volt lehetőség.Ez jutott az eszembe, amikor a Pénzügykutató alapításának a 45, illetve önállóvá válásának 25 évét ünnepeltük.Az első húsz és a második tizenöt között minőségi különbség volt.A bolsevik rendszer keretei között csak az építkezésre volt lehetőség, a rendszerváltás óta azonban az építkezést elnyomta a politizálás.Én csak az első hét évben voltam aktív szereplő. Számunkra akkor a gazdasági mechanizmus, a háztáji gazdaságok és a sajáterős családi házépítés volt az elsődleges feladat. Ebben a munkában lehettünk Nyers Rezső vezetése alatt folytatott politika egyik élcsapata.Mindhárom területen a vártnál is nagyobb eredményt érhettünk el.A mechanizmust sikerrel magyaráztuk. A rajzfilmünknek példátlan sikere lett.A háztáji gazdaságok ügyében a népiekkel szövetkeztünk.A sajáterős családi házépítkezésekhez mi alakítottuk ki a pénzügyi feltételeket.Ennek az időnek a legnagyobb sikerét abban látom, hogy szinte a semmiből értük el, hogy a lakossági jövedelmek negyedét a munkaidőn túl végzett munkában termelhette meg a lakosság.Ma is úgy érzem, Móricz Zsigmond parancsát jól teljesítettük.Ahogyan megnyíltak a politizálás feltételei, a Pénzügykutató csapata egyre inkább tette a hangsúlyt a politikára. Nem tagadom, történelmi érdemeket szereztek a reformtanulmányaikkal. Ennek a csapatnak a vezérét Antall Lászlóban láttam, és látom. Velük nyugdíjasként is egy csapatban maradtam, de csak külsős, amatőr. Ez nem az én harcmodorom. Az általuk elért eredményeket sokkal nagyobbra értékelem, mint ők a mienkét.Nekem az ő céljaik, a Jegybank, az Alkotmány Bíróság, általában a bíróságok, a kommunikációs csatornák függetlensége, másodrangúak a magasabb foglalkoztatással, az eladósodottsággal, a kevés házépítkezéssel, a korrupcióval, a kisemberek tulajdonvédelmével szemben.Móricz Zsigmond tanítványa maradtam, akinek a politikai szabadságnál fontosabb a gazdaság épülése."
👍
lacikonyha 2024. 06. 08. 07:19
Előzmény: #222454  zajec
#222455

bizony, bizony és naugye
a fityisz a példaértékű jellemóriások világhírű gyűjteménye
ott van még régről pl a Kaya Ibrahim, nem olyan régről a Szájer Jóska, meg a Simonka, aztán meg a Balogh Zoltán, legújabban meg a Sulyok Tamás
nem is a fityiszérvényesülés jellemóriásai, hanem valóságos fityiszjellemgóliátok
..
aztán Győzike, a Bayer Zsolti, vagy Bencsik Andriska érvényesülési jellemerősségére meg már sem szavakat, sem megfelelő mértékegységet sem találni földi körülmények között
és még ezrével vannak akik joggal vehetik zokon hogy nem említem őket
..
de te csak tartsd be a fityisztízparancsolat első szabályát:
fokozd a fityiszfaszságaidat, van még tér felfelé
meglásd üdvözülni fogsz a fityiszmennyországban
zajec
zajec 2024. 06. 07. 22:11
Előzmény: #222451  berlini
#222454
igen. sokaknak nem megy. Pedig csak jellem kérdése. 
berlini
berlini 2024. 06. 07. 16:41
Előzmény: #222447  lacikonyha
#222453
sajnos találó jellemzés.
Ha megnézzük, hogy kik a NER nyertesei és vesztesei, akkor a szavazótábor nagy része a vesztes, de nyertesnek érzi magát. A nyertesek többsége budapesti és ott meg forditott az arány.
lacikonyha 2024. 06. 07. 16:40
Előzmény: #222451  berlini
#222452

a fityisztízparancsolat első tétele:
.
kezdetben mondj éktelen nagy faszságot aztán fokozd
berlini
berlini 2024. 06. 07. 16:19
Előzmény: #222437  zajec
#222451
A szoftver hibában igazad van.
Ott van elrejtve egy program sorban:
"ha hazudsz, akkor folyamatosan állitsd hogy igazat mondasz. Ha elég sokszor állitotd elhiszik. Még az is akitől loptál."
Stg 2024. 06. 07. 16:03
Előzmény: #222445  Pistike12
#222450
Miért lenne off ?
Saccra a hozzászólásaid több mint 50%a politikai témában születik, kb 30 szociológia-társadalomtudomány, és egy 20 ingatlanokkal is kapcsolatos.Teljesen norma.
i.m.o. hogy egy divatos angolos rövidítéssel éljek.
lacikonyha 2024. 06. 07. 15:41
Előzmény: #222448  tihamer
#222449
attól függ, hogy szerepelnek vasárnap a világbajnok kleptokrata és még hazugabb fityiszjelöltek
tihamer
tihamer 2024. 06. 07. 15:35
Előzmény: #222446  lacikonyha
#222448
Hiába, kampányidőszak van. Aminek a színezete ebben az ingatlan  elemzési cikkben is megjelenik.Pár nap és jövő héten már nyugodtabb lesz az éter. 
lacikonyha 2024. 06. 07. 15:33
Előzmény: #222445  Pistike12
#222447

ne legyenek illúzióid
a Rákosi és  Kádár a nagyjából 1,7 millió agrárproletár családból csinált államigazdaségi és tsz parasztot,valamint gyári proletárt
az utódaikból meg a fityisz csinált magának szavazóbázist
..
több évszázadnyi súlyos kiszolgáltatottságból táplálkozó családi szolgasági hagyomány jlra virágzik a vármegyei főispáni tahóskodás alatt
a masszyv talapzat megvan, csak meg kell ijeszteni a népet időnként, adni nekik falunapi vigasságot, meg egy kis ingyenkrumplit, és végül csak rájuk kell parancsolni, hogy hova legyen az x, és mit ad isten, lesz x a kívánt helyen
..
mert a fityisz okos
lacikonyha 2024. 06. 07. 15:18
Előzmény: #222443  Pistike12
#222446

tökéletesen szerkesztett cikk
fisziszszavazó agytérfogatra méretezve
mert a hazug fityiszpropagandamédiaközpont okos, és a saját népét amelyre számíthat pontosan ismeri
Pistike12 2024. 06. 07. 15:13
#222445
Kicsit off, de kivancsi vagyok a hetvegi orszagos es videki szavazati eredmenyekre.
Jo fokmeroje lesz az orszagnak. 2 ev hazugsag jelentos eletszinvonal csokkenes stb. 
En ennek ellenere 50% feletti fidesz gyozelmet josolok. 
A vitezy vs karigerire meg tippelni sem merek. 
Ha van ra igeny, akkor szavazzunk ertekelessel. 
Pozitív ha szerintetek az orszagban lesz 50% fidesz. 
Negativ ha 50% alatti lesz. 
Pistike12 2024. 06. 07. 15:06
Előzmény: #222443  Pistike12
#222444
Mimdjuk egy ar/ber aranyt, egy a gazdasagilag fejlett varosokban az alberlo/tulaj aranyok valtozasat, szinten ebben a regioban a meretek, es az x szobas lakasok meretenek valtozasat valamint egy megujulasi aranyt megneznek😀
Pistike12 2024. 06. 07. 15:03
Előzmény: #222441  tihamer
#222443
Huhbakker. Ez tenyleg kommunizmus. Ritka kiváló adatgyujtes elemzes es ertekeles:) :) :)
A wc nelkuli lakasokban torteno fejlodes egyszeruen kihagyhatatlan :) 
lacikonyha 2024. 06. 07. 14:38
Előzmény: #222441  tihamer
#222442

hazug fityiszpropagandamédia szemete
hol van benne szó a milliós darabszámú bontószökevény lakóingatlanról?
tihamer
tihamer 2024. 06. 07. 14:23
Előzmény: #222439  tihamer
#222441
No, de maradjunk az ingatlan témánál.
https://demokrata.hu/gazdasag/lakhatasunk-adatai-836186/

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek