Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lacikonyha 2024. 06. 07. 14:22
#222440

a négy bérbeadott üzlethelyiségem egyikének épülete idén, vagy tavaly volt pont 20 éves, a többi inkább 120 mint 100
mindegyikben már nagyon technokrata közös képviselet van, minden ügyes bajos dolog és társasházi adat a neten elérhető,kezelhető
a fiatal épület műszaki gondja-baja mennyiségben jóval meghaladja az öregekét, beázások, penészedések, különféle változatú erkély problematikák, és már itt is bele kellett nyúlni a csatornába, makkolós árkolással, garázsalj feltöréssel
.
kb 1 éve új közös képviselő lett, több pályázó is volt, és egy 50 körüli ürge  nyert, mégpedig azért mert építőmérnök a lelkem,írtó meggyőzővolt a bemutatkozó beszéde
már sok problémát megoldott,és kb ugyanannyi keletkezett
..
mi lesz ezekből a most 20 éves épületekből mire 120 évesek lesznek?
tihamer
tihamer 2024. 06. 07. 14:08
Előzmény: #222436  lacikonyha
#222439
Neked mindig könnyebb volt körmondatokba menekülve személyeskedni, mint korrekt választ adni egy adott kérdésre.
Most sem várok többet tőled, de kivételesen most ennek ellenkezőjét bizonyíthatod.
Nem bizonyítottad.
Ennyit is vártam.
A stílusod, a jellemed a nullához közelít Te kis intellektuel.
terelemel 2024. 06. 07. 13:56
Előzmény: #222435  zajec
#222438
Lattad lent a linket, a 20 millio forintos karigeri nokiasdobozt - VS- 600.000 millios kiccsalad haverok bulit? De a lenyeg a karigeri.
zajec
zajec 2024. 06. 07. 13:46
Előzmény: #222427  tihamer
#222437
Itt vagyok. Tényleg nem szoktam hazudni mert nem éri meg. Ha hazudsz akkor 3 dolog van. 1. meg kell jegyezned mit hazudtál, ha 10et hazudsz már könyvelned kell. 2. ha hazudsz akkor nem tiszteled azt akinek hazudsz 3. és magadat sem tartod sokra. Hazugság az amikor azért hazudsz, hogy megússz valamit vagy félrevezess másokat valami előnyért. De ha a kórházban azt mondod a zöld betegnek jól néz ki akkor az csak füllentés. Én azt szoktam mondani jól nézel ki, jól áll neked az a zöld szín. :)
A vállalkozásban nem éri meg csalni. Akinek némi fogalma van a könyvelésről láthatja. Ha veszel valamiből kettőt egyet eladsz számla nélkül akkor raktárban kell lenni 1db-nak( adóalapba is beleszólhat). Másrészt csökkented a céged értékét ha a forgalomarányos nyereségét nézik és így a céged hitelképessége is csökken. Az első NAV ellenőrzésen kibukik. A nav élőben látja a bejövő és kimenő számláidat. stb stb
Lopni sem szoktam ha valami a másé akkor szinte égeti a kezem. Biztos valami szoftver hiba. 
lacikonyha 2024. 06. 07. 13:34
Előzmény: #222432  tihamer
#222436

ne  próbálgasd degradáld ezt itt egy vidéki külvárosi garázspiknik szellemi szintjére
egyszerű kérdés: abba tudod hagyni?
zajec
zajec 2024. 06. 07. 13:29
Előzmény: #222421  szieszta
#222435
 0:   9% tsg-i adó tényleg brutális kb mint Dubajban. Amelyik cég 3évet veszteséges azt folyamatosan vizsgálja a nav és összevetik a megélhetési költségeikkel. A Tanácsadó cégek általi lehúzások pl a karigeri féle fővárosnál divat ahol nem a saját pénzedet költöd és adózás után megkapod egy szatyorban nokiás dobozban a zsetont. Egy versenyző cégben főleg egy tőzsdei cégben nem annyira a "pénz eltűntetése" a fontontos. A belinkelt cikked sem erre utal. De gondolhatod másképp csak az a gond ha a döntéseket egy rögeszme vagy egy olyan alapvetés befolyásol ami nem releváns a saját céged szempontjából. 
Még annyit a vállalkozásról. Ha a vállalkozás csak annyi, hogy saját magának teremt valaki munkahelyet és számlát ad a munkájáért vagy egész nap a kisboltban ül és saját haszonra adja el az árut az nem vállalkozás csak számlás munkahely. 
Pistike12 2024. 06. 07. 13:23
Előzmény: #222427  tihamer
#222434
Jelen! :)
tihamer
tihamer 2024. 06. 07. 11:23
Előzmény: #222429  lacikonyha
#222432
Lacika nem kell álszenteskedni. Vagy ha magadba, a múltadba nézel így kényelmesebb, hogy válasz helyett inkább körmondatokba menekülve terelsz?
Inkább válaszolj őszintén.
Te soha nem hazudtál, loptál, csaltál?
Erre a kérdésre ennyire nehéz válaszolnod? Ez mond valamit a jellemedről.
Hiszen Neked mindig könnyebb volt körmondatokba menekülve személyeskedni, mint korrekt választ adni egy adott kérdésre.
Most sem várok többet tőled, de kivételesen most ennek ellenkezőjét bizonyíthatod.
Vajon sikerül ?
lacikonyha 2024. 06. 07. 10:07
Előzmény: #222430  berlini
#222431

nyugodtan nevén nevezheted a dolgot
kicsi a pöcsük
és tudják hogy mások tudják a titkukat
berlini
berlini 2024. 06. 07. 10:00
Előzmény: #222418  zajec
#222430
Eddig is tudtam, hogy egy NER-es leggyengébb testrésze hol van.
Hallottál már arról, hogy csendháboritás?
És arról, hogyha ezt a szomszédok zaklatása céljából végzik, akkor az ennél súlyosabb következménnyel is járhat?
lacikonyha 2024. 06. 07. 09:54
Előzmény: #222427  tihamer
#222429

ezt melyik garázspikniki bölcselőtől loptad? nagy isten lehet az illető
igazi gyöngyszemre leltél
na ugye
lacikonyha 2024. 06. 07. 09:49
Előzmény: #222424  sztiv
#222428

tévedés
a ner nem egységes agykapacitású példányok összessége, de a neren kívüliekről amit tudniuk kell azt pontosan tudják, mégpedig az alábbiakat:
a neren kívüli világ ellenséges világ, és csak az alaposan legyengített ellenség a jó ellenség a kitaláltakon kívül
a legyengítésre egy egész arzenált használnak, aminek a fő célja az tűrésre mint egyetlen lehetségesnek látszó stratégiára kényszerítéssel szinten tartott folyamatos sokrétű frusztrálság elérése
.
az ebben való részvétel kedves önkéntesen vállalt tevékenység a legagyatlanabb nerhez dörgölőző senkik számára, és annál gyakrabban és következetesebben végzett tevékenység, minél jobban saját, anyagilag leszopatott áldozata a nernek egy szerencsétlen agyhalott, akinek ezért könnyedén elrabolták, fogva tartják és irányítják a lelkét
tihamer
tihamer 2024. 06. 07. 09:42
Előzmény: #222426  szieszta
#222427
Jelentkezzen aki még életében nem hazudott, nem lopott, nem csalt.
Na ugye!
szieszta 2024. 06. 07. 09:30
Előzmény: #222424  sztiv
#222426

Van egy német ismerősöm, aki nemrég meglátogatott és csodálkozva nézte az elmaradott régiókat. Meg volt győződve, hogy itt minden csilli villi, mert ők folyamatosan küldik a támogatásokat, hogy sikerüljön felzárkózni. Aztán mutattam neki egy két NER villát, meg az újságban a lefotózott lölö jachtot.
Azt mondta, náluk nincs támogatás, csak  a hitel, ezért nagyon meggondolják, mibe fektetnek. Környezetében többen állították, hogy az ő pénzük az oligarchák zsebébe megy, de nem hitte el. Főleg azért nem, mert azt gondolta, a saját politikusaik ezt biztosan nem engednék meg.
Szerintem akkor döbbent rá, hogy hülyét csinálnak belőlük, mikor megkérdezte, mi lehet akkor most Ukrajnában. Hát mi??? Sokszorosa ennek. :-)
szieszta 2024. 06. 07. 09:18
Előzmény: #222424  sztiv
#222425

Ilyeneknek fel sem tűnik, hogy valamilyen munkát megversenyeztetnek, lölö megnyeri, mert a legjobb árat adta, aztán a felénél leáll, mert elfogyott a pénz. Így eldöntik, hogy ez kétszer annyiba fog kerülni és kifizetik. Aztán a háromnegyedénél  újra leáll, mert megint nincs pénz, így megint megduplázzák a költségvetést. Ez a normális államokban úgy történik, hogy ha nem tudja teljesíteni, olyan kötbért fizettetnek vele, hogy soha többé nem rúg labdába.
Ez a baj Magyarországon, hogy ezekből az agymosott fideszesekből nagyon so van. Mindent elhisznek, amit a vezírük mond, de nem látják a fától az erdőt. El sem tudják képzelni, mennyivel jobban élhetnének, ha nem a NER fosztogatná az államkasszát, valódi verseny alakulhatna ki. De mit is várunk el tőlük, mikor a falujukból ki sem mozdulnak és rá vannak ragadva  a hír tv re, meg az m1-re?
Azt meg végképp nem tudják felfogni, hogy nemcsak a lölö meg tiborc lopja  a közöst, hanem számtalan fideszes kiskirály és mivel ezek nagyon sokan vannak, sokkal több kárt is okoznak.
sztiv 2024. 06. 07. 08:24
Előzmény: #222407  zajec
#222424
Tudod, te vagy a sokadik körön belüli akitől ugyanezt hallom. Látszik, hogy a ner-világban tényleg ezt gondolják és hisznek is ebben, de ezeknek az embereknek fogalma sincs 14 év után hogyan is néz ki a ner-en kívüli Magyarország 2024-ben... aztán meg csodálkoznak a jogállami eljárásokon meg amikor jön egy nárcisztikus Magyar Péter-féle szikra és milliókat mozgósít velük szemben pillanatok alatt.....
szieszta 2024. 06. 07. 07:55
Előzmény: #222417  zajec
#222423

Ne félj, ezeknek is van bármennyi offshore cégük, csak nem a saját nevükön. Tudok több strómannról, akik Dubajba ingáznak, mert a vagyonosok ott mossák tisztára a pénzeket. De ezzel nekik nem kell törődni, mert a nagyobb könyvelő cégek ezt is intézik.
Én voltam adótanácsadónál, mivel nálunk a feleségem könyvel és semmilyen kiskaput nem hajlandó kihasználni. Fogta  a fejét, hogy miért vagyok ennyire "zajec" (nyuszi). Van sok sok adóoptimalizáló dolog, ami nem sért törvényt. Csak tudni kell, mi az. Itt nem csak az adóról van szó, de az összes elvezetésről.
szieszta 2024. 06. 07. 07:32
Előzmény: #222420  bronz
#222422
Szerintem ne törődj vele, kár az energiát pazarolni rá. Nem tehet semmit, csak próbálkozik. Teljesen ignorálni kell, mert ha látja, hogy foglalkozol vele, nem hagyja abba. Esetleg említsd meg neki, hogyha  a kutyáddal valami történik, ő lesz az első, aki gyanúsított lesz.
szieszta 2024. 06. 07. 07:26
Előzmény: #222416  zajec
#222421

Én is vállalkozó vagyok de nem vagyok én sem bátorak. Így én is fizetem a brutális adót. Az viszont már régen feltűnt, hogy miből él az, aki akár több éve vagy veszteséges, vagy 1-2 forint nyereséget termel. Mert 1-2 évet át lehet hidalni, de ötöt? Ráadásul az életszínvonaluk nem azt tükrözi, hogy nagyon veszteségesek lennének.
Amit belinkeltem, az csak 1 a vagyonok eltüntetésére. Számtalan tanácsadó cégen keresztül húzzák ki  a pénzt a jól működő NER-es cégekből.
Ezeknek nem is igazán az a fontos, hogy ne adózzanak, csak tisztára kell mosni  a pénzt, illetve eltüntetni. Ha számolatlanul folynak be a milliárdok, szívesen visszaadják egy részét az államkincstárba, mert végül az is hozzájuk kerül.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek