Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Stg 2024. 03. 02. 09:45
Előzmény: #217659  N0MAD
#217660
😆😆jó a felsorolás.
N0MAD 2024. 03. 02. 09:23
Előzmény: #217648  hunball2
#217659
“ A fentebb (vagy lentebb) leírt tanácsok közül amit én is fontosnak tartok, az a matek ismerete”
Infós vagyok, de szerintem ne misztifikáljuk túl a matekot. (Ok, matematikaimlogika, persze.) egy tool a sok közül, és pont ebben ver meg az algoritmus először.
A human skill-ek, emberekkel bánni tudás, kommunikáció, és föképpen a tanulni tudás lesz a kulcs. Azt mondják a mai gyerekek háromnegyede olyan szakmákban fog dolgozni amik meg nem léteznek.
De nem aggódnék a munkanélküliségért, nézzünkmegy idővonalat.
Középkorban kb a lakossag 90% dolgozott a mezőgazdaságban és élelmiszerfeldolgozásban, textil, ilyesmi, parasztok majdnem önellátó mód, (nem emlekszem a pontos számra, mindegy is.)
Ipari forradalom uristen mindenki éhen hal mert gépek. Nem haltak. Minden ipari forradalomnál robotosításnál ugyanez.
Ma mezőgazdaságban (ahol nem nyomjak a kisgazdaságokat) a lakosság tán 1%a. 
Mi lett helyette? Egymás seggét nyalogatjuk szolgáltatóipar címen. Menj végig egy lakőtelepen. Garázsok: fodrász, biofodrász, férfi, női, szakállfodrász, műkörmös, tetováló, smink, vampírterápiia,  halpedikűr, sminktetoválás. Lelki tanácsadó, pártterápia, ezoterikus klub, rajzterápia, gyerekterápia, elválteterápia, addiktológus, válasi izé, ügyvéd, allatorvos, kiskávézó, kispékség, kiscukrászda, speciapity kavé, bonbon, handmade, bio, egyedi, csakmitt ékszer, rezonancia, terápia.
Jövő szakmái az ápoló, oktató, simogató.
Nem baj, jobban élünk. Majd dolgoznak a robotok.
Aggódni nem kell.
Gyerek tudjon gondolkozni, tanulni, és akarjon fejlődni. Többit majd megoldja, ami lesz.
N0MAD 2024. 03. 02. 09:08
Előzmény: #217652  Freszelés
#217658
“ Es erre van aki azt mondta, hogy "itt lehetminket hagyni"”
Esetleg egyszer nézz utána ezt kiknek mikor és miért mondta feri.
Segítek, cégvezetőknek, akik adócsökkentést akartak vagy azt mondták hogy lelépnek az irszqgbólmszlovákiába. “Persze el lehet menni és itt lehet minket hagyni a nyugdíjasokkal, csak akkor itt is olyan nyomorúságos nyugdíjak lesznek mint szlovákiában.”
Én is utálom a ferit, de utáljuk saját jogon, a saját hülyeségei miatt. Van elég.
A fideszpropaganda miatt nem érdemes, kb mind csúsztatás.
Nem hiszem el hogy itt tartunk 2024ben a portfólión.
N0MAD 2024. 03. 02. 09:03
Előzmény: #217652  Freszelés
#217657
“ Dania (meg a tobbi) kapja a valogatott, kimuvelt emberfoket, akik akarnak es tudnak. Akikbe egy forintot/eurot se fektettek be”
Ok, de pont azt mondom, hogy kurta sok pénzt tolnak az oktatásba, a bárhonnan odamenők oktatásába is.
Ismerősök mentek oda, nemhogy egyetemi, de még ilyen okj jellegú oktatások keretében is ők tartanak el. 
Úgy van kitalalva a rendszer hogy dupla vagy semmi: ha dolgozol miközben tanulsz (úgy is van kitalalva az iskola hogy tudj, részmunkaidőben) akkor kapod aznösztöndíjat is, ha nem dolgozol azt se kapod.
Tehát tanulsz valami szakmát, közben heti húsz órában gyakorlatot szerzel. Laksz kollégiumban, külön szoba jelképes összegért, de albérlet is belefér.
Ismerős fiatal aki kiment többet kb rakott félre tanulás közben mint pesten keresett minimálbér magasságában anno.
Persze, kell igyekezned hogy melót találj, hogy pályázz a koleszre, ilyesmi. Meg persze jó angol, fiatalként. De pont a talpraesettekre vadásznak.
Angol meg mindenre elég, ha van is  ingyenes állami dán nyelvtanfolyam a koldus is fluent angol és telefonjára küldheted az alamizsnat kb.
Szóval ők pont nem az ingyen agyelszívásra mentek rá.
Hogy innen elszívódik akkor is? Na ja szívás. Kinem mit intézett a kormanya.
FR73 2024. 03. 02. 08:58
Előzmény: #217655  J0hnnyEnglish
#217656
Az elmúlt 3 hónapban a forint egy új emelkedő csatornába lépett ( kb 1% per hó gyengülés). Most elég sokan ezt az új csatornát húzzák tovább, amikor jósolnak.
Az elmúlt 1 héten önmagában volt 1,5-2% gyengülés, az emberi psziché mindig a közelmúltat vetíti ki a távoli jövőbe. A félelem is megnő ilyenkor. Szerintem ennek az új csatornának meredeksége túl nagy ahhoz, hogy akár 2024 végéig kitartson, én ma nem kötnék üzletet dec 31-re, hogy aznap 430-ért majd megveszem valakitől az eurót. Persze tévedhetek is.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2024. 03. 02. 08:21
Előzmény: #217653  tihamer
#217655
Azt mire mész vele? Nézd meg a frobe-s cikket eur/HUF ban... konkrétan baszhatjuk a forintos bevételeinket. Éves szinten 10% os leértékelődés..hát bmeg, ezt sem pénzpiaci val, sem bérrel nem hozod nullára. Persze bérletidíjban biztosan tudsz 5% hazudott infla mellett 10% ot emelni... Vicc
slash 2024. 03. 02. 08:06
Előzmény: #217651  bronz
#217654
"A táj bőven kárpótol."  Bizony! Szép hegyek, folyók, tenger. Próbáltam alkalmi munkát nézni, Uber. pincérkedés  stb, asszony nem engedi. Mi itt "nyaralunk". 
tihamer
tihamer 2024. 03. 02. 07:59
Előzmény: #217648  hunball2
#217653
" bonyolult és gyorsan változó világot akkor lehet viszonylag jól érteni, ha az ember az elejétől fogva edzette az agyát."
Jól írod.
Az üzleti életben mindig vizsgaidőszak van, mert ha tévedsz Isten megbocsájt, de a piac nem.
👍
Freszelés 2024. 03. 02. 07:53
Előzmény: #217631  N0MAD
#217652
Dania (meg a tobbi) kapja a valogatott, kimuvelt emberfoket, akik akarnak es tudnak. Akikbe egy forintot/eurot se fektettek be, de megis kesz embert kapnak. Egy kepzett adofizetot... Hasra csapok, de egy kepzett orvos/mernok/akarmi lelépése az orszagnak szamszerusitve szerintem tobb millio euros veszteseg. 1 fo. bolcsi, ovi, alt iskola, gimi, egyetem, foglalkozott vele a gyerekorvos, anyja nem dolgozott es kapta par evig a tamogatast, ha a szulei goregszenek akkor tavolrol nem tud besegiteni az apolasba, ezt is megoldja majd az allam ahogy tudja, stb.. es 25 evesen lelep. 25 evnyi befektetes. Es erre van aki azt mondta, hogy "itt lehetminket hagyni". A masik meg orul, mert ott a szelep es igy nem gyulik fel a feszko/kritikus tomeg. Ezeket ugyis nehezebb iranyitani mint a döngöltpadlost ("szerencsere" utobbibol tobb is).
Tragedia. 
Ertelmes, dolgozni akaro+tudo ember meg alig van.
bronz 2024. 03. 02. 06:45
Előzmény: #217649  slash
#217651
Én megpróbálnék a helyedben valamit ott találni, ha már a nyaraló adott.  Persze, a nyelvet valamilyen szinten meg kellene tanulni hozzá.
A táj bőven kárpótol. Nekem nem hiányozna ez a velejéig korrupt Magyarország, ha oda kellene költöznöm.
slash 2024. 03. 02. 06:32
Előzmény: #217646  Ecnedam
#217650
A halászat kemény fizikai munka , látom amikor mennek ki és jönnek be reggel. Sajnos az nem jó. 
slash 2024. 03. 02. 06:31
Előzmény: #217642  N0MAD
#217649
Sokat lógok a Punat Marina-ban illetve más hajógyárakban amikor még csak nyaralni jártunk le. 
(Murter stb) .Cipelik le a kőgazdagok a hajókat, daruzás , karbantartás stb. Azt szívesen csinálnám. A holtidényhez fűtés kell a nyaralóba stb. Nem beszélem a nyelvet se csak makogok így sokra nem vinném. Pedig amikor kijössz a melóból és lenézel a vízre minden nap az jó.  
hunball2 2024. 03. 01. 23:58
#217648
Nevelési tanácsok az elkövetkezendő évtizedekre.... Én sokkal durvább változásokra készülök. A mesterséges intelligencia nagyon át fogja formálni a világunkat. És nagy kérdés, hogy a fejlett társadalmak hogyan tudják megoldani/kezelni az alacsony születésszámokat, a bevándorlókat, az Afrikából esetleg meginduló nagy rohamokat, támadásokat. Az én gyerekeim nemrég születtek, és 25-30 év múlva lesznek igazán felnőttek. Az nagyon sok idő. --- A fentebb (vagy lentebb) leírt tanácsok közül amit én is fontosnak tartok, az a matek ismerete. A bonyolult és gyorsan változó világot akkor lehet viszonylag jól érteni, ha az ember az elejétől fogva edzette az agyát. És kell az absztrakciós képesség, és ezután is kelleni fog, hacsak nem lesz valami komolyabb összeomlás. 
N0MAD 2024. 03. 01. 20:45
Előzmény: #217645  Ecnedam
#217647
Részemről a megtiszteltetés :)
Ecnedam
Ecnedam 2024. 03. 01. 19:51
Előzmény: #217639  slash
#217646

"Télen a tenger halott. Sehol senki."
Ha már hajók esetleg halászat télre?
Ecnedam
Ecnedam 2024. 03. 01. 19:48
Előzmény: #217641  N0MAD
#217645

"Add, de vannak más utak. "Még csak 1 hónapos, meglátjuk. Nyilván a mi felelősségünk az asszonnyal hogyan neveljük. Azért nem bánnám ha nem én lennék a családban az egyetlen aki szereti a biokémiát. :)))
"Sosemmtudjuk meg :D"
Valószínűleg teljesen más ember lennél egy másik sorssal és talán nem is írnál ebbe a topikba soha így nem is beszélgetnénk, ezt sem tudjuk meg sosem. De azért nem bánom hogy összefutottunk. :D
N0MAD 2024. 03. 01. 19:45
Előzmény: #217643  Rincewind2
#217644
És!
Rincewind2 2024. 03. 01. 19:34
Előzmény: #217642  N0MAD
#217643
Vagy kőfaragó esetleg balett-táncos!
N0MAD 2024. 03. 01. 19:01
Előzmény: #217639  slash
#217642
Sehol senki a legjobb része :D
Amúgy nem tudnál,ott panzióőr, gondnok, körbejáró, felújítgató, betörtablak gyorsjavító lenni?
Ha már annyira ott élnél holtidényben is..
N0MAD 2024. 03. 01. 18:58
Előzmény: #217637  Ecnedam
#217641
Add, de vannak más utak.
Nekem is későn nőtt be a fejem lágya, unakaöcsém pepitában ugyanaz, sorolhatnám.
Van aki felnőttkorában húz bele munka mellett. Lehet jobb lett volna korábban, de lehet kisiklottam volna ha nem magamtól hanem külső nyomásra korábban tolom.
Sosemmtudjuk meg :D

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek