Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szieszta 2024. 03. 02. 11:38
Előzmény: #217678  N0MAD
#217680

Két hete volt egy fogklinika tulaja a tévében. Bemutatta tudományát, mikor 3D-s röntgen és kamera képéből tájékozódik. A robot kiszámítja, milyen szögben kell befúrni a fogakat, készít egy sablont és ráillesztve a fogsorra vezeti a fogorvos fúróját. Nem mondta ki valójában, de sejtette, hogy a fogorvos ennél a beavatkozásnál csak a bizalom miatt van ott. " akár egy tízéves gyerek is megcsinálhatná".
Nemrég olvastam egy eü intézményről, akik pályáztak egy robotra, amivel megháromszorozhatják a műtétek számát, a mozgásszervi gondok enyhítésére. Az igazgató azt mondta, sokkal kisebb beavatkozással tudnak ugyanolyan eredményt elérni.
szieszta 2024. 03. 02. 11:14
Előzmény: #217673  Freszelés
#217679

A fejlődés nem fog megállni.
Én ugyanígy voltam a tempomattal, az automata kézifékkel, majd az automata sebváltóval. Nem kellett, mert ne az autó irányítson. Most ezek a fő funkciók, amiket beírok a keresőbe. A jót könnyű megszokni. A legújabb kocsimon az automata fényszóró egy csoda, főleg úgy, hogy nem csak ki be kapcsolgatja, hanem csak a a szemben jövő szemébe nem világít. Ködben gyönyörűen látszik, ahogy elfordul a fénycsóva. De a lakott területet is észleli, lekapcsolva a távolságit. Amióta megvan, nem nyúltunk a fényszóró kapcsolóhoz, csak napközben a ködben.
Sokáig ellenálltam az okos telefonnak, elég, ha csak a feleségem okosabb tőlem, nem kell még egy kütyü is a zsebembe. :-) Nehezen adtam be a derekam, de ügyintézéshez már kötelező. Azóta már mindenre azt használom
N0MAD 2024. 03. 02. 11:04
Előzmény: #217676  szieszta
#217678
Én már arra is rácsodálkoztam amikor karos digitális mikroszkópot tolt a fogorvos az arcomba gyökérkezeléshez, azon nézte mint a távcsőben, és a falon ment a tvben is. (Ok kevéssé néztem, de amúgy érdekes volt csak elfelejtettem elkérni.)
Ja es megkérdezte elmentheti e a felvételt oktatási célra, felismerhetetlenül, csak par fognyi terület.
N0MAD 2024. 03. 02. 10:58
Előzmény: #217674  Freszelés
#217677
Én nem megyek mekibe amióta összenerezték, de burgerkingben fővám téren úgy láttam külföldiek használják ezt az opciót leginkább.
A telefonos appos rendelést meg félszeg kamaszok például.
De én is használom ezeket mert a túlhajtott kapkodó alkalmazottnak elismételgetni nem túl szórakoztató,  és az appban látom van e valami akcio, újdonság, vagy csak ötletet ad és a saját tempómban haladok nem a kapkodós alkalmazottéban.
De a pincéres, kiszolgálós, mosolygós kislányony pékség kávézó más műfaj, “esetleg érdekelné, most kivételesen van xxxx, nagyon finom, most készült, van benne yxc,  adhatok kóstolőt?” Nem is ugyanaz az ár mint az éjjelnappali.
szieszta 2024. 03. 02. 10:58
Előzmény: #217664  Freszelés
#217676

Hát igen, nem bízunk a gépekben, mert nem ismerjük azokat. Aztán kiderül, hogy a szemműtétet, mikorosebészetet azzal lehet csak elbégezni, mert a kezünkkel nem tudunk olyan pontos mozdulatokat tenni.
Láttam egy kisfilmet a fogászatról, régebben szét kellett fúrni a fogad, hogy be tudják tömni, most csak a romlást kell kitisztítani, amit a robotfej már maga is el tud végezni. Ha az illető feje mozgott, az sem volt baj, követte a robot. Hasonlóan, mint  a lézeres szemműtétnél, ahol nincs mellévágás, mert a kamera folyamatosan pásztázza ez leköveti a változásokat.
N0MAD 2024. 03. 02. 10:51
Előzmény: #217673  Freszelés
#217675
Úgy értem hogy a villanyborotva se tud benned kárt tenni annyira burkolt, ha automatán rohangászna akkor se.
Fodrászatot is úgy értettem hogy valami hülyebiztos dolog, beszívja a hajad, nemtudom, nem kések meg ollók hadonásznak.
De lehet hülye példa, akkor legyen bőrápolás vattával, a lényeg hogy beülnének e a nők ha nincs pletyi, meg megdicserés hogy milyen szép lett tőle, hanem automata van.
Freszelés 2024. 03. 02. 10:42
Előzmény: #217672  N0MAD
#217674
Lehet rossz a példa, mert a Meki nem a legjobb hely, de...
Ott van a Jászain a Meki. Van 6-8 ilyen állvány, ahol összerakod/leadod a rendelést, aztán jön a sorszám és átveszed a tálcát.
Mellette van a pult, ahol lehet embertől is rendelni. Inkább beállnak és kivárják az automatához a sort és nem mennek oda a pulthoz, hogy elmondják, hogy "2 sajtburi + 1 bigmak menyü kólával, közepes elég lesz és kártyával fizetek".
Freszelés 2024. 03. 02. 10:40
Előzmény: #217669  N0MAD
#217673
Villanyborotvát igen, de az azért nem magától mozog... értem mire gondolsz, de talán te is érted, hogy a kés-ollót-pengét magától mozgató 1 méteres robotkar és a saját kezemben tartott-mozgatott villanyborotva között azért van nem is 1-2 fokozat. Ha félreértettelek az automata fodrászattal kapcsolatban, akkor sajnálom.
N0MAD 2024. 03. 02. 10:40
Előzmény: #217666  Freszelés
#217672
Lehet nem jó megfogalmazás a “humán kapcsolat”, személyes szolgáltatást értettem alatta. A kávézóban isszuk a kávét ahol mosolyog a kislány és nem automataból vesszük ugyanott  (az is rajzolhatna rá virágocskát) ésigytovább.
Ne a kislétszámú családokat értsd kapcsolat alatt, bár az is kérdés mennyire volt kényszer az együttélés és a gyerekszám régen.
Parasztgazdaság nem működött egy fővel párszáz éve és pont. Mert vagy a földre ment vagy kajat készített.
Ma meg döntés kérdése.
szieszta 2024. 03. 02. 10:39
Előzmény: #217648  hunball2
#217671

Én is nagyon "izgulós" vagyok, hogy mi lesz majd. Mindig azt vallottam, hogy fel kell készülni minden rosszra, így nem érhet meglepetés. Visszanézve ez nem a legjobb szokás. Például minden utazásunknál azzal számolok, hogy az autóval valami történik. Mivel nincs a kocsimban pótkerék, én ciplek egyet a csomagtérben és minden mást hozzá. Kicsi akksitöltő, bikázókábel, többfajta szigetelőszalag, kötözők, szerszámkészlet. Szerencsére csak nagyon ritkán kellett. Aztán elgondolkodtam, hogy érdemes?
Mondjuk azért jó, mert ilyenkor mindent átnézek a kocsin, feltöltögetem, kicserélgetem, amit kell. Csak azért, mert cca 500 kilométerre megyünk sízni.
Irigylem az egyik rokonomat, aki ebből nem csinál gondot. Az  a hitvallása, hogy majd ha gond lesz, akkor intézzük. Csepegő hűtőrendszerrel és gyenge akksival elment Franciaországba. Arra figyelt, hogy olyan helyen álljon meg, ahol sokan vannak és ha kell, betolják a kocsiját, meg van nála egy kanna, hogy tudja felöntögetni a vizet.
A gyerekek kapcsán is már születésük óta próbálom bebiztosítani a jövőjüket. Pedig úgy gondolom, meg fogják tudni oldani ők maguk is, majd ha oda kerülnek.
Freszelés 2024. 03. 02. 10:38
Előzmény: #217667  N0MAD
#217670
Lehet. De ott van az érintésmentes kiszállítás. Tegyék le az ajtóm elé, ne is lássam. Ne kelljen boltba menni, ne kelljen senkivel találkozni, stb... futószallagon történik ~minden.
Ott van a home office. Jó nekem a heti 1 smalltalk, amúgy meg csak elég ha a hangját hallom a másiknak. De jobb ha csak csetelünk...
A többség ha teheti egyedül ül a kocsiba, mert a tömegközelekedéstől (mindenféle okok miatt) írtózik.
Az utcán,  a buszon, a boltban egyre többen lehajtott fejjel belebújnak a mobilba és véletlenül se néznek senkire.
A játszótéren sem érzem azt, hogy többen lennének. Otthon nyomják a 'számítót' meg online játszanak a gyerekek.
Ismerkedni/párkapcsolatot/kapcsolatot létesíteni egyre kevésbé tudnak az emberek érzésre. Nem tudom összevetni az 50 évvel ezelőtti világgal, mert nem éltem abban, ez csak egy érzés.
Metaverzum.
Incelek.
Lelkibetegek.
Szorongók.
Stb.
N0MAD 2024. 03. 02. 10:35
Előzmény: #217664  Freszelés
#217669
“ nem szívesen vagyok olyan gép környezetében, aminek a 'kezében' szúró-vágó eszköz van”
Villanyborotvát használsz?
Ne a humanoid robotra gondolj szamurájkarddal, nyilván.
tihamer
tihamer 2024. 03. 02. 10:34
Előzmény: #217666  Freszelés
#217668
Egyszemélyes háztartások 
N0MAD 2024. 03. 02. 10:33
Előzmény: #217666  Freszelés
#217667
Hát pedig fizetnek érte, egyre többen élnek ebből.
Freszelés 2024. 03. 02. 10:29
Előzmény: #217664  Freszelés
#217666
Szerintem pedig egyre kevésbé van igény az emberi kapcsolatra. Nem azt mondom, hogy teljesen meg lehet/fog szűnni, de az igény csökken és csökkenni fog.
Ecnedam
Ecnedam 2024. 03. 02. 10:28
Előzmény: #217659  N0MAD
#217665

"Jövő szakmái az ápoló, oktató, simogató."
Ismerős középkorú nő kutyaszitter Írországban. Nem hal éhen belőle. Mikor hallottam mit csinál kint pofám a bokámnál volt. Amíg a cégvezetők nyaralnak 2-3 hétig kell nekik egy hülye aki a kedvencüket istápolja. Na ez egy igazi simogató szolgáltatás.
Freszelés 2024. 03. 02. 10:26
Előzmény: #217662  N0MAD
#217664
Az automata fodrászattal csak az a bajom, hogy nem szívesen vagyok olyan gép környezetében, aminek a 'kezében' szúró-vágó eszköz van és fél milliméterre a fejemtől hadonászik... nem bízom és nem is fogok ennyire bízni egy "okos" gépben sem. Nem szeretem az önvezető autókat se. Tudom, hogy hogyan készülnek a szoftverek, tudom hogy milyen minőség (nem) biztosítás van, mennyire nincs igény magas minőségre, csak legyen annyira olcsó amennyire, valahogy működjön, aztán...
IT-s vagyok és 40 alatti.
Stg 2024. 03. 02. 10:20
Előzmény: #217662  N0MAD
#217663
Világos.van ez az irány a szakmák terén.
N0MAD 2024. 03. 02. 09:59
Előzmény: #217660  Stg
#217662
Minden viccen kívül, nem ezt az irányt látod?
És még vannak gépsori munkák, meg sofőrök meg csomó elképzelhetően gépesíthethető dolog.
Amire soha nem szűnő igény van az a humán kapcsolat, szolgáltatás, kiszolgálás.
Igen, a kisboltban mosolygó kiszolgáló lány is az, az automata kassza helyett.
Mekkora igény lenne full automata fodrászatra? Nulla alatti?
N0MAD 2024. 03. 02. 09:53
Előzmény: #217656  FR73
#217661
Azért ha volt egy annyi amennyi infláció két év alatt, és közben a kamatok miatt a forint majdnem ott van kb ahol volt, akkor nem kell jósnak lenni hogy a kamatok kivezetésével pont ezt az inflációs szintet kell lekövetnie.
Ha elfogadjuk hogy az infláció a pénz értékét mutatja és nem egy filozófiai fogalom.
Illetve ha garantáltan óriási 16+19% kamatokat fizettek, fognak fizetni rá és ezzel is bővül a mennyisége akkor lehet nem fog erősödni, de stagnálni se.
De nyitott vagyok a szofisztikáltabb érvekre, mint az épp leálló iparagak gazdaságélénkítő hatása miatti értéknövekmény.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek