Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
N0MAD 2023. 12. 01. 22:32
Előzmény: #211104  zajec
#211120
Ja, léteznek ezek a jogok, de ha el akarok valami lakást adni akkor el akarom, ennek a halasztásáért kurta jó dolgot kell ajánlanod. Ami biztos nem az, hogy figyi ne add el, beköltözök, és ha esetleg megveszem akkor ingyen laktam nálad. 
Mert nyilván nem piaci ár felett akarod majd megvenni, kiadni meg hülyéskedés nélkül is tudnám, ha nem eladni akarnám. 
De ha az az állításod hogy beledumálsz egy buktáva mert annyira jó vagy akkor majd udvariasan bólogatok, a valóságban meg jókat vigyorgok. 
Azt ne gondold hogy nem találtak meg ilyen priznicmenek akár autó akár lakáseladásnál. 
Ne azt csináljuk hogy megveszem hanem…. Ja pajtás, nem érdekel ha neked csak a motor kell az autóból, vagy csak a rendszám, vagy az auto rendszám nélkül, vagy megvennéd de maradjon a nevemen. Kurtára nem érdekel az ötletelés apróért. 
Lakás ügyben sem, egy dologról beszélgetünk az árról. Esetleg a foglaló határidejéről. 
Ötleteket meg másnak. Hiába akarsz okosba jól járni. 
(Nem konkrétan neked, lehet te értelmes vagy, de nagy ötletekbe nem ezektől szoktam belefutni. )
Pistike12 2023. 12. 01. 22:31
Előzmény: #211116  Törölt felhasználó
#211119
Cicaful. Igennemtalan?:)
Cash the king? :) :) :) 
Pistike12 2023. 12. 01. 22:30
Előzmény: #211115  N0MAD
#211118
Akkor megkerdezem Toled:
1. Mekkora realarcsokkenes lesz meg az ingatlanoknal es mikor? 
2. Jelenleg mi a legjobb es 2. legjobb befektetes?
3. Egy lakassal meg nem rendelkező kb egy lakas 30%val bíró szemely, aki jelenleg albérletben el, vegyene lakast a kovetkezo ev 2m feleig, ha nem mit csinaljon? 
Varom tenyszeru valaszod. Komolyan erdekel. 
Pistike12 2023. 12. 01. 22:25
Előzmény: #211112  J0hnnyEnglish
#211117
En is vazoltam hogy neked nem, es nekem sem, de sok embernek igen. Ott van a hivatalos statisztika. Nemzetgazdasagilag ennyit nottek a berek. Bocs 2.4x 160 netto volt a ber.
Lehet ezzel vitatkozni, ha igazatok lenne, akkor arcsokkenes lenne, de nincs. Es 1 honap mulva 2024...
Naprol napra varom az osszeomlast de nem jott el az altalatok lefestett veg. 
Azt senki nem ertekeli itt osszeomlasnak, hogy tavaly 21eur volt az Erste, a Meta egy eve 100 ala kerult, az OTP 8-9000 volt, az ingatlanok realban estek vagy 30%ot, elelmiszerben merve meg felezodtek. Az autok meg duplazodtak. Ez valoban nem osszeomlas:) 
Tenyleg nem ertem pontosan mit vartok. 
20%os infla mellett, 10%os lakashitelnel rekord alacsony forgalomnal, realbercsokkenesnel nem volt erdemi nominal arcsokkenes lakas fronton.
 De csokkeno infla mellett, lakasar stimulalo program mellett, realbernovekedes mellett, 6%os lakashitelkamat mellett majd lesz :) :) 
Tenyleg nem jon at:) 
Törölt felhasználó 2023. 12. 01. 22:22
Előzmény: #211111  Pistike12
#211116
🤡
N0MAD 2023. 12. 01. 22:18
Előzmény: #211111  Pistike12
#211115
Múltkori nominális vagy reálértéken nézzük a lakásárakat beszélgetésünk óta megérkezett az ebayről a milliárd dolláros zimbabwei bankjegyem, úgyhogy dollár multimilliárdos lettem. Ennyi ertelme van szerintem a nominál lakásárakon lovaglásnak a reál helyett. 
Ezért gondolod hogy butaságot mond aki azt mondja hogy ez még csak a kezdete a lakáspiaci bezuhanásnak. Pedig viszonylag logikus, vagy a lakbérek dupláznak-tripláznak villámgyorsan, vagy a lakásárak igazodnak a lakbérekhez, mert ez a helyzet befektetésileg értelmezhetetlen.  Lehet tippelni melyik valósul meg egy két év alatt. 
De ezt már mondtam és akkor se fogadtad el, úgyhogy mindd nyugodtan hogy hülyeség , aztán úgyis meglátjuk majd. 
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 12. 01. 22:16
Előzmény: #211102  zajec
#211114
A milliárdos vállakozó sem kap ki csak úgy 500 millát a cégéből.. nem is szoktak! Viszont vannak a kifizetőhejek, ahol 3 ember megtermelni az éves bevételt 9 nullával és azt fel is veszik osztalléként a 3 Milla alaptőkéig. Általában állami megbízásból dolgoznak...
mr_bob
mr_bob 2023. 12. 01. 22:08
Előzmény: #211102  zajec
#211113
igen-igen, 500 millió az alap. csak jó embereket kellett ismerni a rendszerváltozás előtt, meg a privatizáció során ,))
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 12. 01. 22:08
Előzmény: #211111  Pistike12
#211112
Neked tényleg baj van a fejedben, ha úgy gondolod, hogy a fizuk 2015 óta csak úgy általában mostanáig 300% al emelkedtek. Előző héten én vázoltam, hogy nekem ez hogy jött össze, nem a két szép szemért...
Pistike12 2023. 12. 01. 22:01
Előzmény: #211101  Sony123
#211111
Munison elore okos es nem lesz igaza:) ezt követően az erv: utolag mindenki okos:)
Az ugye feltunt, hozy az elozo ciklusban a fizetesek 3xtak, a bux 3xot, az ingatlan 3xot es kb az elelmiszer is 3xt. Nem nehez kitalani hogy attol tortent mert 3xtak a penzmennyiseget 2015tol. Amig ki nem vonjak ezt a penzt, csokkenesre szamolni hujujuj de hiba. 
A nagy biztonsagos kpja 2015 ota vasarloeroben 3da lett... 
Halgass ra es tovabb fog csokkenni.
Egy dolog van ami jelenleg kockazatkent lathato az arakra. Az az, hogy bar csokken a kamat, de ha magasabb szinten all meg, mint volt, akkor a gazdasagban szep lassan (a fix hitelek miatt) beepul az uj kamatszint, amely atarazza az eszkozosztalyokat fokozatosan. 
Jelenleg a hatalmas penzmennyiseg a legnagyobb baj, ami utan jaro magas kamat miatt a cegek nincsenek rakenyszeritve a beruhazasokra. Eleg kemeny jovedelem atcsoportositas van a gazdagok fele az adofizetok pénzéből. A kamat is adofizetoi penzbol megy, a toke is es meg a kamatkedvezmeny is. 
A dagadtszar ma el is arulta, hogy "A vállalatok éven belüli lejáratra lekötött betéteinek állománya a 2021. szeptemberi 1983 milliárd forintról két év alatt több mint háromszorosára, 6102 milliárdra nőtt. Az ezekre a betétekre fizetett átlagkamat 2023 szeptemberében még 13 százalék körül volt, de korábban, májusban 16 százalék közelében is járt."
Ami neki köszönhető... 
Na erre erkezik majd az EUs forras... 
Munison mester meg kozben listakat ir:) 
Murdoch 2023. 12. 01. 21:37
Előzmény: #211108  slash
#211110
De ez a CSOK eléggé minimális réteget ér el. Én azért arra tippelnék, hogy az égbe lövik az árakat, hátha... forgalom meg nuku.
Pistike12 2023. 12. 01. 21:29
Előzmény: #211100  Sony123
#211109
Probald megerteni amit irtam. Ki mondta, hogy a reszveny nem kockazatos? De mondj olyan eszkozosztalyt amire az infla nem veszelyes.
Munison agymenesere reagaltam cinikusan aki a casht a legkockazatmentesebbnek sorolta a mostani idokben...
Tankonyv 2008 elottrol 2.0. A valosag nem erdekli. Qva biztonsagos egy eszkozosztaly amelynek mennyiseget 8 ev alatt a jegybankok 3xtak:):) mindemelett a penzpiacokon akar - 0.5%ot is kaphattal:) 
Közben 3xtt kb minden eszkozosztaly o meg csak nyomta nyomja nyomni fogja a reg nem érvényes tankonyvi peldakat, amely abban a korban irodott, amikor a jegybankok nem stimulaltak a politika kenye kedvere. 
slash 2023. 12. 01. 21:19
Előzmény: #211105  hunball
#211108
Szerintem az ingatlanpiac idén elérte a mélypontot. Januártól Csok+.  
Már szivárog egy - két jó hír a szartenger mellé.  Tavasztól valami pislákolhat már. Nem emelkedés hanem valami forgalom. 
Andy01 2023. 12. 01. 20:51
Előzmény: #210985  Törölt felhasználó
#211106
Izomman! Lehet, hogy sokszor szamolad mar a spanyol ingatlan megterulest, ugy, papiron. Mennyi ideig voltal Spanyolorszagban, mennyi idot szantal az ingatlanok megtekintesere egy adott, kiszemelt helyen?  Ismered az arakat, osszehasonlitottad azokat az europai es itthoni arakkal?  Megismerted a  piac mozgasat peldaul most telen spanyolhonban?  Tudod, hogyan indul a vasarlas? Hova mesz eloszor? Milyen statuszbol veszed az ingatlant, milyen statuszbol fogsz majd adozni? Tudod, milyen alternativak vannak? Bereltel mar ingatlant spanyolorszagban hosszabb idore? Ismered a berleti dijakat, lattal mar berleti szerzodest? Beszelsz valamennyire spanyolul? Vanak ismeroseid Spanyolorszagban? Nos, ezek a kerdesek merulnek fel kezdetkor. Igen, dolgozni kell vele, de mindenfele ingatlanvasarlast alaposan korbe kell jarni, foleg kulfoldon, ha nem vagy ismeros. Ha ide ragadtal a magyar valosagba,  akkor csak a papiron valo szamolgatas marad. 
hunball 2023. 12. 01. 20:48
#211105
https://www.portfolio.hu/ingatlan/20231201/iden-meg-nem-tortent-ilyen-fordulatot-vett-a-magyar-lakaspiac-655289
vajon ez csak a CSOK-os roham, vagy talán tényleg megvolt az alja, a havi bontást tekintve?
zajec
zajec 2023. 12. 01. 20:34
Előzmény: #211038  N0MAD
#211104
opcióért fizetsz de nem kötött az mennyiért kapod meg a jogot De ez lehet elővásárlási jog is ) fontos te legyél az első elövásárlásos mert lehet több is). A lényeg az, az emberek zöme csak adávételit meg a bérletit ismeri. Azt is lásd esetleg a saját érdeked mellet segit az eladónak is megoldani a problémáját. 
zajec
zajec 2023. 12. 01. 20:02
Előzmény: #211034  EURHUF_goes_to_haven
#211103
Pont ez az, keveseknek van annyi esze opciós szerződést kössön. 
A többség már eleve úgy megy ügyvédhez, hogy hajlott a háta.
Úgy megy ingatlant venni, hogy tessék mán nekem odaadni olcsón jó gazdája leszek. 
Én szoktam felajánlani opciós megállapodást de mellé rakok egy olcsóbb kp-s vásárlást. Igy egyből elfogadják ami nekem jó. 
zajec
zajec 2023. 12. 01. 19:58
Előzmény: #211034  EURHUF_goes_to_haven
#211102
miért nem olvasol figyelmesen? 
zöldeket irsz. Családról beszéltem. 
Ne butáskodj felső 0,005%????   nagyon nem érzed. A saját ismeretségi körömben több van.. 
A lemaradók süket dumája a tisztességes pénz, úgy nem lehet. Kisbarátom aki nyomta 20-30 éven keresztül a vállalkozást, felépitett valamit,  az most ki tud venni 2-500milliót ha nem aprózta el. 
Nem a számlaképes szakibácsik a vállalkozók. 
Szánalom a NER-ezés, nem is ezen a pályán vagy, képességekben sem. Az alacsonyabb energiapályán is van 200-500millió 10-30év alatt. 
Sony123 2023. 12. 01. 19:17
Előzmény: #211099  Pistike12
#211101
Mihez képest méred???
Útólag én is nagyon okos vagyok, hogy mit mikor mibe kellett volna fektetnem. Sokszor már az is poziv, ha nem csökken a kp állományom.
Most is van és nem kívánom befektetni semmibe se.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók