Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Andy01 2023. 11. 21. 20:15
Előzmény: #210355  greenman76
#210360
Igy van, jol latod a helyzetet. A Csipke utcai lakopark jo allapotu, regen ott van a kozos kepviselo, allando gondnok foglalkozik mindennel ( o mar az epites ota ott van). A parkositott nagy kert egyedulallo a hegyoldalban. Ritkan van elado kislakas. A nagyok altalaban tetoteriek, belso ket szinttel.  A Csipke utcai es a Cinege utcai egy idoben epultek, azonos volt az epitesz is.
gyula1971
gyula1971 2023. 11. 21. 20:12
#210359
Öröklakás-komplexus, avagy miért kritizáltam az ingatlantulajdonosokat?2023. 11. 20. Zentai Péter (Zentuccio)Egyik szemem sír, a másik nevet. Sír, mert félreértenek. Nevet, mert félreértenek…Úgy tapasztalom (persze lehet, hogy tévedek), félreérti mondandómat a HOLDBLOG azon követőinek nagyon jelentős hányada, aki megtisztelt vele, hogy elolvassa bejegyzésemet és kommentet fűzött az általam – elismerem: felszínesen boncolgatott – témához. Tudniillik, (szerintem) a lakástulajdonlási hajsza súlyosan károsítja egy-egy ország, társadalom relatív egészségét. 
https://hold.hu/holdblog/oroklakas-ingatlan-tulajdon-befektetes-europa-gazdasag/
Andy01 2023. 11. 21. 20:11
Előzmény: törölt hozzászólás
#210358
Soha ne legyenek negativ erzelmeid. Art az egeszsegednek es az egyensulyodnak. Valaszd szet az uzletet az erzelmektol.  Felejtsd el a bosszut, egyszeruen ne torodj vele, lepj tul rajta. Foglalkozz pozitiv, elore vivo tevekenyseggel, peldaul keress valami jo vetelt, most talan talalsz. Itt a forumon tudnak neked segiteni, mikor vizsgalsz egy ingatlant, kis marketing gyakorlat jot tesz.  A penzeddel meg ugy rendelkezz, ahogy neked jo, kemenyen megdolgoztal erte , ne kockaztasd. Terj ki a konfliktus elol. Mondj udvariasan egyszru kifogast, mondom, pl; hogy lakast akarsz venni magadnak. Ilyen egyszeru ez. 
Törölt felhasználó 2023. 11. 21. 20:08
Törölt hozzászólás
#210357
Törölt felhasználó 2023. 11. 21. 20:04
Törölt hozzászólás
#210356
greenman76
greenman76 2023. 11. 21. 20:02
Előzmény: #210326  Andy01
#210355
Ismerem mindkét lakóparkot. 
A mostani otthonomból is jól látom őket, de jártam is már mindkettőben.
A Csipke utcai központi fűtésű, de jó beosztású, viszont kicsit már látszik rajta már az idő vasfoga, a Cinege utcai már sokkal modernebb, egyedi fűtésű, de ahogy Te is írod elég ramaty beosztásű.
Tudom mindkettő nagy zöld területen fekszik, amit rendben kell tartani, de főleg az utóbbinak kicsit irreális a közös költsége különleges szolgáltatások nélkül is. (ha jól tudom kb 1000-1200 Ft/nm)
Van még pár lakópark arrafelé: Hunyad-orom, MTA, Tündér, stb, de nagyjából ennyi a '90 -es - 2000 években épült kínálat, meg persze az újak 3-4 M/nm körül.
Ezért írtam, a 12. kerület egy szocreál kocka birodalom, helyenként villákkal és néhány modernebbel tarkítva...
Örülnék, ha valaki megcáfolna...:-)
slash 2023. 11. 21. 19:57
Előzmény: #210341  Andy01
#210354
Melós, Andynek van igaza, a vagyon kiharapásból nagy balhé is lehet , nem adja vissza a pénzét, felújítod, nem tudod kiadni mert a bérlőnek nyugalom kell nem egy haragos szomszéd stb. 
Szerezzen pénzt. 
Pistike12 2023. 11. 21. 19:54
Előzmény: #210348  J0hnnyEnglish
#210353
Neked is a lenti hsz. 
+ az MNB jovore +1%ra akarja vagni a realkamatot. 
Izgalmas ev lesz a jovo ev. Egy esetleges ukran haboru befejezése es az USA kamatvagasa (realkamat) elegge odavaghat az usdnek, es ezzel az olajarnak, ami az inflanak. 
Sztem tovabbra is élertük mar a godor aljat, de hajlamos vagyok egy kicsit borusabban latni a jövő evet, mint eddig gondoltam. 
Andy01 2023. 11. 21. 19:54
Előzmény: #210349  hwolf
#210352
Pistike12 2023. 11. 21. 19:51
Előzmény: #210346  tihamer
#210351
Nem az ingatlanarra reflektaltam, hanem arra, hogy az inflaciokoveto papir kamatat is befolyasolja a kedves uj KSH vezer trükkje a kis inflaszamok manipulalasaval...
Andy01 2023. 11. 21. 19:47
Előzmény: #210349  hwolf
#210350
Probaltal mar konkretan berbeadoval targyalni, berbeadonak irni? 
hwolf 2023. 11. 21. 19:34
Előzmény: #210345  Andy01
#210349
Sok befektetésem van, azokból élek. A bérleti díj kifizetése nem jelentene problémát, esetleg bizonyítani is tudom egy bérbeadó felé hogy jónéhány kiadott ingatlannal rendelkezem. Igen tájékozódtam már, általában elvárják hogy mutassak fel hagyományos munkát, de azt is olvastam, hogy ez nem feltétlenül elvárás és akár pénzzel kiváltható. A konkrét tapasztalatokra volnék kíváncsi.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 11. 21. 19:19
Előzmény: #210346  tihamer
#210348

Nem értem Pistit, egy okos srác, maga a jegybank írja: „A pozitív reálkamat segíti az infláció további csökkenését” Ez mi mást jelentene, ahogy korábbi portfóliós cikkből is látszódott, hogy a reáleszközökből a pénzpiaci eszközökbe szipkázódik át a lóvé.
Ettől pedig csökken az infla, igaz most már 7%-ot írnak 2024-re. Stagnáló árak mellett 8-10% közötti adómentes pénzpiaci hozammal, még mindig nem éri meg rohanni befektetési ingatlant vásárolni.
N0MAD 2023. 11. 21. 19:11
Előzmény: törölt hozzászólás
#210347
Alapvetően azt hiszem máshogy értelmezzük a “haver” és a ”segíteni” szavak értelmét. :D
Én inkább a haragosom és a megszivatni szavak jelentését bogoztam ki :D
tihamer
tihamer 2023. 11. 21. 19:08
Előzmény: #210343  Pistike12
#210346
Minden viszonyítás kérdése.
Gondolom Te sem hiszed hogy jövőre nominálisan 20 %-ot fog emelkedni az ingatlan ár.
Úgyhogy szvsz jövő évben még tökéletesen jó befektetés a PMÁP.✔️
Aztán 2025. elején meglátjuk hogy mi lesz a helyzet. ( Infláció, állami intézkedések, jelzáloghitel kamatok, stb). 👍
Andy01 2023. 11. 21. 19:07
Előzmény: #210342  hwolf
#210345
Azt irod: "(Nincs és nem is lesz "rendes" melóm, és németből is elég gyengus vagyok :))" Ha nincs munkad, hogyan fogod fizetni a berleti dijat?  Tajekozodtal mar, hogy a berbeadok milyen okmanyokat kernek a berbeadashoz Ausztriaban?
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 11. 21. 19:06
Előzmény: #210343  Pistike12
#210344
Tudom (illetve ezt amúgy sem hittük el), de mindenből azt kihozni, hogy csak az ingatlan, csak az ingatlan, csak az ingatlan... (én nem írnám le, ilyen rövid idő alatt a PMÁP-ot, az eurós kötvények sem hoznak most ennyit)
Pistike12 2023. 11. 21. 18:59
Előzmény: #210338  J0hnnyEnglish
#210343
? Inflacio hamisitasrol volt szo
hwolf 2023. 11. 21. 18:53
#210342
Sziasztok! Évek óta csak olvasómódban vagyok, de most gondoltam, kicsit újraaktivizálom magam.
Főleg, hogy szóbakerült a bécsi ingatlanpiac, én meg mostanában arrafelé pislogok :)
A pesti paneljaimat továbbra is tartom, kb 2-3 év múlva tervezek kiszállni néhányból - akkorra várok jó piacot az eladásra.
A bécsi piacról van valakinek valami tapasztalata? Például tud működni a (céggel) veszek, felújítok, eladok stratégia? (Magánszemélyként irdatlan, kb 14%-os bukóból indul egy vásárlás tudomásom szerint.) Melós, erről nem hallottál esetleg valamit?
Emellett családdal bérelni szeretnék pár évig egy 3-4 szobás lakást, tényleg marha nehéz ilyet kifogni ott? Az immmo.at -t nézem legtöbbször, ott azért van kínálat. Mennyire nehéz külföldiként hosszútávra bérelni? (Nincs és nem is lesz "rendes" melóm, és németből is elég gyengus vagyok :)) Tényleg százan jelentkeznek minden lakásra?
Megköszönök minden hasznos iránymutatást, ha valaki hallott valamit ezekről :))
Andy01 2023. 11. 21. 18:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#210341
Hat elegge hihetetlen, hogy beleegyezzen a haverod egy ilyen ugyletbe, hogy elveszitse a sajat haz tulajdonjog elonyeit egy ilyen megosztassal. Te pedig magad irtad, hogy nem szeretnel kolcson adni senkinek. Aki igy belemaszott egy problemaba, sajat hibajabol, oldja meg sajat maga, vegyen fel kolcsont. Van haza, van biztositeka hitelfelvetelnel. Ne kockaztasd a penzed, nalad is barmikor lehet egy esely, hogy jo vetelt csinalsz, es  ahhoz keszpenz kell. Akkor mesz apukaekhoz kerni? Ugye ugye nem! Mondd neki, hogy venni akarsz masik lakast, es ez igaz is talan.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek