Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2023. 11. 21. 16:17
Törölt hozzászólás
#210300
Törölt felhasználó 2023. 11. 21. 16:07
Törölt hozzászólás
#210299
Andy01 2023. 11. 21. 16:01
Előzmény: törölt hozzászólás
#210298
Hat, ha  csak ennyit szeretnel, akkor konnyu lesz talalnod lakast. Azt hittem, tenyleg a csucsot akarod megcelozni. Hegyvidek, panorama, jo levego, nagy zold felulet, fenyok, fak, park, 380 m - 400 m magasan, jo levego. Ez a Hegyvidek.  Kozel a varoshoz, es megis mintha udulnel. Mas eletminoseg, es oxigen.
ehe
ehe 2023. 11. 21. 15:57
Előzmény: #210295  Andy01
#210297
Nekem google maps se kell, jópárszor legurultam már itt bringával, mutter a komlói út másik végénél lakik, csak kicsit beljebb.
Törölt felhasználó 2023. 11. 21. 15:55
Törölt hozzászólás
#210296
Andy01 2023. 11. 21. 15:53
Előzmény: #210290  ehe
#210295
Nezted a google maps -en? Forgalmas ut mellett, a varos legvegen. Te laknal ott? Vagy kinek adnad ki? Vajon milyen a kapcsolat az ikerrel, nem az motivalja az eladasat a kis haznak? Igencsak megvizsgalando egy ilyen vetel. 
EURHUF_goes_to_haven 2023. 11. 21. 15:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#210294
Amúgy ez rohadtul igaz ám. Én is 15 évesen kezdtem el helyi gyárban dolgozni H-V 6-18 néha napi 16 órában.. végig nyomtam a nyarat, megvettem életem első komolyabb számítógépét, 316 ezret kerestem a futár jött , tartotta a markát 305 ezerre (lehet hogy nem fillérre ennyi de aránylag stimmel), én azt hittem elsírom magam... 2,5 hónaó kőkemény vér, izzadtság, hajnalban kelés, szeptemberben meg hallottam haveroktól, hogy itt voltak olaszban meg ott, és apuci adott nekik 3x olyan gépet szülinapra... majd fel tudtam volna robbanni.... Ne én ott megtanultam, hogy a gesztenyét ki kell kaparni, olyan makacs dolog mint a sündisznó, csak akkor hajlandó repülni ha belerúgok...
tihamer
tihamer 2023. 11. 21. 15:50
#210293
 "10 % alá bukott a magyar infláció is múlt hónapban. Mint kiderült, azért ehhez kellett némi "kreatív könyvelés" is a KSH részéről. Úgy csökkent a gáz és a villany ára az inflációs mutatóban, hogy közben nem csökkent az ára. A trükk az, hogy az árindex szabályait felrúgva a KSH a fogyasztással korrigálja az árat, kizárólag a rezsiszámláknál. Mivel kevesebb energia fogyott, így abból több volt a támogatott mennyiség, ezért úgy sikerült csökkenteni az árat, hogy az egyébként nem változott. Ez a trükk nélkül még mindig 11% lenne a magyar infláció. A hvg cikke erről itt.
.
A korrupcióval átitatott magyar "aranyvízum" után új bevándorlást támogató programot indítana a kormány, akár egy 500 ezer eurós ingatlan megvásárlása vagy 250 ezer eurós ingatlanalap befektetés is elég lenne a jogosultság megszerzéséhez.Mivel nőtt a gazdaság az elmúlt negyedévben, így az ország egy év után kikerült a technikai recesszióból, ennek ellenére valószínűleg éves szinten még mindig visszaesés lesz a gazdaság teljesítésében.
.
A múlt héten kiderült, hogy a Fundamenta is jó kezekbe került, mostantól a nemzeti MBH bank lesz a fő tulajdonosa." 🙂
http://www.kiszamolo.hu
EURHUF_goes_to_haven 2023. 11. 21. 15:46
Előzmény: #210280  Second Wave
#210292
Ezt nagyon jól leírted, jogos én a kisember szemszögéből nézem nem fentről, hogy mivel lehet még jobban ide láncolni az embereket.. sorry.. 
Így nézve teljesen igazad van, CSOK+ máris nem olyan nagy hülyeség, ha valaki tanul az instant belefut a késbe a röghözkötés szerződéssel, utána meg kap a nyakábe pár ember öltőnyi hitelt is.. epic kombó... Nem hiába tudnak ezek na... Eladni nekünk a sejemzsinórt, mint finomipari portéka. Csak aztán nem a kezünkbe adják, hanem a nyakunkra tekerik és nem értjük h mi történik....
Andy01 2023. 11. 21. 15:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#210291
Ok, megtalaltam. Az Avar utcaban nem lesz ilyen problemad. Valoban szinvonalas kislakast  35 - 40 m2 et szinvonalas lakoparkban (nagy zold terulet, orokzoldek, korbekeritett,  gondozott, biztonsagos, setanyok, japankert, kispatak, stb.) kb 65 M -ert tudsz venni mostani aron. De ez egy olyan resz, ami ertekallo.  Szoval indulasnak Budan ez az ar eleg huzos. Ha keresel lakast, es valoban a Hegyvideken, ird meg hol, melyik utca, es talan tudok segiteni. A 70 -es evek kockahazait kerulni kell, ott van az az effektus, hogy a regiek nem akarnak felujitast. De ez egyes kozos kepviselok mukdese miatt sokszor igencsak indokolt is. 
ehe
ehe 2023. 11. 21. 15:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#210290
https://ingatlan.com/33488842
na térjünk át akkor az állampapper topikból ide.
ehhez a kis cuki ikerhez mit szólsz?
Környéket ismered, szerinted vállalható vétel? :)
Andy01 2023. 11. 21. 15:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#210289
Nem olvasom a magyar allampapirt.. meseld el, kerlek!  csaladom torteneteben komoly lenullazas volt anno.. akkoriban allamkotvenyt kenyszer volt venni.. azota is fobiam van erre.  Euro, USD, ingatlan, itthon, kulfold, ez erdekel. Semmilyen kotveny. Csaladban van ifju titan, aki ezzel jatszik. En nem akrok ilyet, nyugodtan akarok aludni.
Törölt felhasználó 2023. 11. 21. 15:32
Törölt hozzászólás
#210288
Andy01 2023. 11. 21. 15:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#210287
Esetleg Avar utca kislakas vetel? Te is belepsz a "spekak" taboraba?
Törölt felhasználó 2023. 11. 21. 15:31
Törölt hozzászólás
#210286
Pistike12 2023. 11. 21. 15:17
Előzmény: #210265  EURHUF_goes_to_haven
#210285
Cinikus voltam. Az a kamu, hogy itthon ez modell nem mukodne ebben a kornyezetben. Csak az itteni epitoipari cegek a gyors profitban gondolkoznak, es gyors megterulesben. Kozben az ingatlan egy evi 1.5%os amortizacioval szamolva egy hosszutavu megterulesu. Gyakorlatilag 70 evente az amortizaciobol ujra felhuzhato a haz. Igy tan nem kellene kisbefektetokent 10 eves megterulessel szamolni...
Epp az a lenyeg hogy nem vehetne meg a bent lako, igy folyamatosan novekvo vagyon lenne es megujulo. Akar allami tulajdon befektetesnek is jo ugy, hogy a hosszu kotvenyt az allam venne, az uzeletetest x csinalna, aki egyben epit NEM alvallakozokkal, igy folyamatos es kiegyenlitett munkaja lenne a kapacitasara. 
Na ez mem erdek itthon... 
Törölt felhasználó 2023. 11. 21. 15:17
Törölt hozzászólás
#210284
Törölt felhasználó 2023. 11. 21. 15:07
Törölt hozzászólás
#210283
Törölt felhasználó 2023. 11. 21. 15:04
Törölt hozzászólás
#210282
Törölt felhasználó 2023. 11. 21. 14:59
Törölt hozzászólás
#210281

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók