Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
N0MAD 2023. 11. 15. 09:27
Előzmény: #209779  EURHUF_goes_to_haven
#209780
“ kérdés, csak hogy mi lesz így, az országgal, ha mindenki elhagyja ?”
Hát lehet rám köpködni de:
Elgondolkoztam rajta hogy az iskolában töltötték belénk hogy halj meg a hazáért, dicsőség hősiesség, ha nem kell akkor dolgozz, adózz engedelmeskedj, mert a te hazád!!!!!!
Aztán lehet az ország azé aki birtokolja és uralja a többi maszlag. Te meg menj meghalni ha az aktuális vezér megsértődött egy másikra, a gyerekeid max koldulnak utána vagy prostinak állnak a régi/új vezér brancsának háremében. Ha kis szerencséd van még végtag nélküli koldus is lehetsz. 
Ezt kiegészíti a zümmögők kara akik szájából a “mi lesz az országgal?!?” azt jelenti “ha ti ellmentek mi lesz a nyugdíjammal és honnan lesz nekem orvos?!?”
Miközben folyamatosan lehúztak és köpködtek ha demokráciát akartunk az ő érdekükben is, ha fejlődést a szólamok helyett, ha szemetek voltunk mert végigtanultuk az életünket mert “ja neked könnyű azzal a munkával és fizetéssel”
Szóval mindenki gondolja meg ha jön a foscunami a frontvonalba áll vagy megfogja a gyerekei kezét és távozik. 
Lehet hasonlítgatni a másfélmillió kitántorgó és leszármazottaik usa beli életét a maradó hősökével pl. De persze lehet ezt másként látni, ha a családnál fontosabb az eszme én értem. 
EURHUF_goes_to_haven 2023. 11. 15. 09:08
Előzmény: #209778  Sok_az_allja
#209779
Tanulni soha sem késő elkezdeni, de ha az akarat hiányzik úgy nehéz.
Én se voltam soha jó németből, angol sokkal jobban ment, de "muszáj-ból" megatnultam olyan szinten, hogy könnyen elboldogulok (papírom csak angolból van).
Nálam is feleségem nehezebb dió, de ő is sokat tanult már, de a kényszer nagy úr. A kérdés, csak hogy mi lesz így, az országgal, ha mindenki elhagyja ?
Ugyan ezen ok miatt vannak megbolondulva a lakhatási árak a nyugati megyékben.
Sok_az_allja 2023. 11. 15. 09:03
Előzmény: #209777  EURHUF_goes_to_haven
#209778
Hivatalosan, jogilag, papíron... ezért nem szól az EU bele, nem is szólhat. Max az EKB, de ők pont leszarják mi lesz a magyar a huszárpengővel... elég nekik az euró. A jegybank forintban nem tud technikailag csődbe menni, így inkább szimbolikus a jegybanki negatív tőke, mint gyakorlati probléma. Ezért volt hatalmas ötlet, hogy a jegybanknál generáljanak technikai veszteséget és nem az államháztartásban... ahol szintén sikerült, de képzeld ha a jegybanki veszteség még az államháztartási hiányt növelte volna direktben... :D Nem a jegybank törvény áttételére most nem gondolunk, hess. 
Ellenben Ausztriát úgy fogjuk utolérni, hogy árakban már le is hagytuk. Nem tudom mi ezzel a baj? Ja, hogy nem érezzük magunk jobban... :D Ha az asszony a magyaron kívül beszélne egy épkézláb nyelvet és nem csak papírja lenne róla, már régen nem lennénk itthon a két gyerekkel...
EURHUF_goes_to_haven 2023. 11. 15. 08:16
Előzmény: #209774  Sok_az_allja
#209777
Azért ezt most így kijelenteni, hogy független... hááát na... Megy a sárdobálás keményen az tuti, Ft ban nem tud csődbe menni ez tény, de a pénz nyomtatásnak mindig vásárlóerő leértékelődés az eredménye. Magyarul, ha nyomtat inflát generál, ha emiatt elszáll a Ft az is inflát generál. Addig amíg a kormány ezt úgy kommunikálja, hogy a jegyank hibája addig ő is védve van. Lehet hogy ez lesz a végén a megoldás. Bűnbaknak farkasok elé dobják a jegybankot amit majd átvesz zsídisznó, közben reálbér csökkenés meg 2 es be kapcsol és 1 sávos űton kívülről előzzük Auszrtiát (gyorsulva Z tengelyen negatív irányba, zuhanva a szakadékba) . Utána pedig még egy kis Eu ellenességgel lehet ezt fűszerezni. 
Én innen más megoldást nem látok, mert ha ezt át kell vállalnia az államnak akkor ott lesz forró krumpli. Úgy hogy már most se nagyon tudnak mit csinálni vele.
FR73 2023. 11. 15. 08:14
Előzmény: #209772  EURHUF_goes_to_haven
#209776
Ebben igazad van, 10% alatt már a propaganda könnyedén kommunikálja az inflációt. Ezért várom jövőre a 8-10% sávba éves átlagban.
EURHUF_goes_to_haven 2023. 11. 15. 08:13
Előzmény: #209773  Sok_az_allja
#209775
Még egy csontváz a szekrénybe.
2 ismerősöm van, az egyik GY-M-S Sopronban egy közepessen nagy rendszert rakatott fel, annak fenn van és átvették, a másik soprontól ~30km re kisebb rendszer kb 0-szaltóra tervezett, na neki még nincsenek fenn kb 1 éve, és nem is vették át.. áll a dolog... Szomorú.
Sok_az_allja 2023. 11. 15. 08:08
Előzmény: #209772  EURHUF_goes_to_haven
#209774
Matolcsynak egyvalamiben igaza volt, a jegybank forintban nem tud csődbemenni, mert a pénzkibocsátás monopóliuma az övé. 
A jegybank meg egyébként is egy független intézmény, az EU ezt tiszteletben is tartja, a döbbiek meg maximum dobálhatják hógolyóval.
Sok_az_allja 2023. 11. 15. 08:00
Előzmény: #209770  EURHUF_goes_to_haven
#209773
Pontosan erre a pályázatra gondoltam, csak akkor még úgy volt, hogy lesz is pénz... most az alapállapot az, hogy pénz nincs, tehát mutatnak egy fotót az osztrigáról, hogy ilyet is ehettél volna, de köcsög Brüsszel... arra vagyok kíváncsi, hogy ki fogja futni a pénzügyi kockázatot, a kivitelező, a pályázó vagy az állam... van egy tippem... :D 
EURHUF_goes_to_haven 2023. 11. 15. 07:59
Előzmény: #209771  J0hnnyEnglish
#209772
A kormánynak soha nem volt célja letörni az inflát, mert azzal burkoltan adóztathat. Ezt soha ne felejtsd el, az egyetlen ok, a társadalmi zúgolódás, de ameddig propagandával és sárdobálással tudja kezelni, addig nem érdekli az infla. Figyelő tekinteteteket a jegybanki hiányra szintén, hogy hogyan fog alakulni a következő években, mert ez még fontos lehet. Előbb utóbb az EU- és a bankszövetség bele fog szólni, hogy meddig és mennyire adósodhat el, és akkor az a hiány hirtelen a költségvetést fogja MEGINT terhelni. 
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 11. 15. 07:53
Előzmény: #209768  Pistike12
#209771
Ha... egyszer lesz... a tüzet, meg az árakat éberen kell tartani, mondhatnám mesterségesen magasan. De igazán így szinte mindenkivel kibasznak, mert visszafújják az inflát.
EURHUF_goes_to_haven 2023. 11. 15. 07:45
Előzmény: #209769  Sok_az_allja
#209770
Pont mint a napelemes pályázat.
Bár ninincs infóm, hogy a 3+3 Milliós támogatás kifizetései hogy alakulnak, de nem lepne meg, hamég 50-60% várna a pénzére....
Sok_az_allja 2023. 11. 15. 07:29
Előzmény: #209768  Pistike12
#209769
Majd úgy lesz mint a szegény lány meséje... lesz pályázat, meg hajcihő, csak pénz nem lesz mögötte... :D A pályázók kapnak majd egy befogadónyilatkozatot, amelyben határidő megjelölése nélküli eljárás lesz megadva... azt panaszkodj. Mondtuk hogy elbíráljuk... jó de mikor... várjon türelmesen... lalalalala, az ön hívása fontos számunkra, kérjük tartsa a vonalat... 
Pistike12 2023. 11. 15. 07:20
Előzmény: #209767  Sok_az_allja
#209768
Zondolom Eus forras lesz szigeteoes ablak futesre. 
mpagnes 2023. 11. 15. 04:49
Előzmény: #209763  Benzedrine
#209766
Ebből még az jön le, hogy nyugaton is szocializmus volt és tovább is tartott.
Ez a szocializmus az USA-ban a mai napig létezik.
mpagnes 2023. 11. 15. 03:22
Előzmény: #209763  Benzedrine
#209765
1990-ig Magyarországon is ez volt. 
FR73 2023. 11. 14. 22:21
Előzmény: #209763  Benzedrine
#209764
Már kiveséztük. Olcsó örökbérletet mindenkinek a budai várban, szép kilátással. Valakinek már bejött.
Benzedrine
Benzedrine 2023. 11. 14. 22:18
#209763
Korunk egyik legkárosabb hülyesége: a lakástulajdonlás. https://hold.hu/holdblog/sajat-lakas-tulajdon-ingatlanpiac-berlin-europa/
Stg 2023. 11. 14. 22:05
Előzmény: #209761  Stg
#209762
U.i.
Nyilván nem egy -két éven belül, mikor nekik sincs, de ha megoldják a gyártást, ami nekik elengedhetetlen, valószínű ez is olcsóbb lesz a hazainál mint más mezgazdasági termékek is 
Na, hosszú gondolat nyilván a jövő zenéje .
Stg 2023. 11. 14. 21:59
Előzmény: #209759  N0MAD
#209761
Valóban az látszik, hogy a Nitrogénművek, vagy Bige úr személyesen jól sakkozik.
Legalábbis az én szememben, aki abszolút nem vagyok szakértő a têmában.
Ugyanígy laikuskênt felmerült bennem, (lehet totál hülyeség) ,. ha Ukrajna elkezdi az EU csatlakozási folyamatot, az nyilván nem Schengennel fog indulni, hanem inkább a kereskedelem terén amire már nem tagként is láthatunk erőfeszítéseket.
Pont mezőgazdasági termékek vonatkozásában.
Nem lenne jó Magyarországnak, de egy ilyen nyitással lehet a játszmában komoly tisztveszteség..

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek