Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kukker ma, 16:27
Előzmény: #221245  N0MAD
#221246

Akkor én meg kifejtem az "albérletesdi"-t:
A saját erődből akarj hízni, ne a más rászorultságából, nyomorából.
És legyen olyan, hogy: elég.
És becsüld meg azt, amit van, mert nem biztos, hogy nem fordulhat a kocka és leszel a farok másik végén, ahol ilyen magas lesz a ló, amiről könnyen lehet nézni a világra.
N0MAD ma, 15:25
Előzmény: #221244  kukker
#221245
Nem, próbáltam kifejteni de akkor mégegyszer:
A saját zsebedre legyél szociális ne a máséra. Ha kiürült mert tülzásba vitted akkor se.
Ha meg nem üres akkor ne a máséval foglalkozz, osztogass a sajátodból.
kukker ma, 14:25
Előzmény: #221242  N0MAD
#221244

"Na akkor ha nem nem menne át elsőre: üres zsebbel a moralizálás faszság. Legyen benne, és akkor lehe gondolkozni mit kezdj vele. Az üres zsebbel “ki mit  adjon nekem” az nem moralizálás hanem irigykedés, esetleg késnyszerfékezett rablási vágy."
Már megint egy kényszerképzet, hogy aki ideír valami ilyet, az "csóró", szegény, nincstelen, nincs elég és azért írja azt, amit, mert: neki kell.
Xis24 ma, 14:07
Előzmény: #221229  Pistike12
#221243
Valószínűleg nem hiába oldalaz Spanyolrszág. Én úgy tudom , hogy egyre nagyobb spanyol kivándorlás mellett elég nagy a migrációs bevándorlás. Nyilván az 50-60 fokos várható hőmérsékletek vizhiánnyal aszályokkal sivatagodással egyre nagyobb munkanélküliséggel nem feltétlenül  pozitív jövőkép egy országnak sem. Turistáskodni még lehet ilyen helyen de a jó és hosszú távó ingatlanbefektetést inkább a hűvösebb északra kell ma keresni hisz az lesz a vándorlási célállomás. Az északi tengernek lesz olyan klímája ahol lehet majd egy jót strandolni.
N0MAD ma, 13:35
Előzmény: #221239  kukker
#221242
Nem tudom kinek a mondása hogy nem azért emlékszünk az irgalmas szamaritánusra mert irgalmas volt, abból van sok.
Hanem mert volt is mit adnia, anélkül a jószándék semmi.
Na akkor ha nem nem menne át elsőre: üres zsebbel a moralizálás faszság. Legyen benne, és akkor lehe gondolkozni mit kezdj vele. Az üres zsebbel “ki mit  adjon nekem” az nem moralizálás hanem irigykedés, esetleg késnyszerfékezett rablási vágy.
Aztán úgyis kindig elfogy a masok pénze.
Murdoch ma, 11:31
Előzmény: #221240  Ishar
#221241
Jogos, :)
Ishar
Ishar ma, 11:18
Előzmény: #221237  Murdoch
#221240
"Svájc, Lausanne kb. 3,5-5M/m2. A nettó fizetés min hatszoros, mint a Balatonnál. Értelmetlen, ami megy." --- Lehet a svájci nettó fizetés minimum hatszoros, de a NER-es Jóska/Pista Budapestről ugyanúgy leér 1 óra alatt az M7-esen Lausanne-hez is , mint Balatonakarattyára? Na látod!
kukker ma, 10:57
Előzmény: #221232  N0MAD
#221239
"Vagy a rombolás megelőzésére.
Nézőpont kérdese."
Csak nem úgy van, hogy előbb valamit fel kellene építeni, amit lehet(ne) "félteni" a rombolástól?
Mert letolt gatyával élnek jópáran a "soha nem lesz lakásom" vagy "a fizetésem elmegy a rezsire" albérletesek jelentős része, akinél most jöjjön a "megvédjük" ezt a szuper életeteket úgy, hogy lőszergyárakat építünk dögivel, mert hát mi is lehetne egyébként egy fejlődése az embernek, mint a 21. században a fegyverkezési láz.
:D
Az egyik fele a pénzt zabálja, a másik meg azt látja az életnek és az emberi szellem fejlődésének, hogy ha minden ország rakásig lesz fegyverekkel, akkor az a jó világ záloga.
Hát halleluja, ez baromira jó világnak néz ki a jövőre való tekintettel!
:)
De persze aláírom: én biztosan rosszul látom és nem látom a szépségét a végtelen százmilliók számlán való imádatát és üldözését meg a töménytelen gyilkolóeszköz termelését.
És majd valamelyikőtök magasröptűen megmagyarázza, hogy hát ez teljesen normális, mert valóban, erre fele kell mennie az önmagát a legfejlettebb lénynek definiáló emberi fajnak a nagy elgondolásában az életről, hogy mi és merre lenne valami több, amit mondjuk tehetne, amit élhetne, amiben élhetne....
De tényleg ez az én problémám lehet, hogy ekkora - vélt vagy valós helyességnek - gondolok és teszek valamiféle "moralizációt" a mindennapjainkról.
bpwjk ma, 10:42
#221238
lehet nyitni bécsben a kávézókat
Murdoch ma, 10:30
Előzmény: #221230  tothjoco
#221237
Svájc, Lausanne kb. 3,5-5M/m2. A nettó fizetés min hatszoros, mint a Balatonnál. Értelmetlen, ami megy.
sityaki ma, 09:39
Előzmény: #221208  m7788
#221236
Igen. Megszoktam :-)
Ishar
Ishar ma, 08:37
Előzmény: #221233  Bandi_ujonc
#221234
"A sorok között a látlelet, itthon már nem tudták megvenni a prémium freyja-s croissant annyian, mint korábban, fizetések nyilván jóval a bécsi alatt, de azért az ingatlan már lassan drágább, úgy, hogy szarabb." --- Korábban írtam a mindig hangsúlyozott "lokáció, lokáció és lokáció" kapcsán, hogy Magyarországon úgy szálltak el az ingatlanárak, hogy a környezetük(ben lévő szolgáltatások) folyamatosan rohad(tak) le. Drágán rosszat venni, ahhoz kell igazán gazdagnak lenni!
Bandi_ujonc ma, 08:21
#221233
A sorok között a látlelet, itthon már nem tudták megvenni a prémium freyja-s croissant annyian, mint korábban, fizetések nyilván jóval a bécsi alatt, de azért az ingatlan már lassan drágább, úgy, hogy szarabb.
https://forbes.hu/uzlet/freyja-croissant-story-becs/
"Az albérletárak egy az egyben annyi, mint Budapesten."
„Sőt, ugyanannyiért még néha jobbat is tudsz találni, mivel egyrészt nincsenek úgy szétdarabolva az ingatlanok, vannak nagyobbak is, másrészt nincs politikai nyomásgyakorlás, ami azért jelentősen megkönnyíti a keresést.”
 
Fizetés:
"a hazainál sokkal magasabb munkabért kell kigazdálkodnia a csapatnak"
N0MAD ma, 08:19
Előzmény: #221231  tihamer
#221232
Vagy a rombolás megelőzésére.
Nézőpont kérdese.
tihamer
tihamer ma, 08:08
Előzmény: #221226  Pistike12
#221231
"gdp 3%bol 45000db 60nmes lakast fel lehetne boven huzni. "
És ez az összeg fölösleges fegyverkezésre megy, rombolásra építés helyett.
Pistike12 ma, 05:56
Előzmény: #221227  goldilocks
#221229
Ki mondta hogy jo deal? Azt monstam h hozza, kell szokni. Itthon is 4%. Pont mint nyugaton. Spanyorszag  2008 ota oldalaz. Az eu legolcsobbja cca. 
goldilocks péntek, 22:14
Előzmény: #221227  goldilocks
#221228
A statista.com adata szerint s spanyol újépítésű ársk 2000 eur volt 2014 ben tavsly 2800 eur. Pör m2. Es minden évben nőtt. Nem latni semmilyen befulladast. Van ralatasom uzletbol is kollegak sem mondjak hogy baj lenne. Sot Madrid a fizetesekhez képest jovsl olcsobb mint Bp.
goldilocks péntek, 22:03
Előzmény: #221216  Pistike12
#221227
Nem tom a spannyollal mi lenne a baj konkrétan Barcelonat neztem mivel turisztikaban elég erös akárcsak Bp. Mindegy is....Brüsszel, Berlin, Dublin mind 4 % felett van. Dublin volt lejjeb is 2008ban most meg 7. Meg sok egyéb is. De mint tudjuk nincs 100% kihasznaltsag meg költeni is kell ra magyarul a berleti dijat nem lehet buntetlenul kivenni evtizedeken át. De vegyeél 2% hozam mellett ha szerinted az jo deal.
Pistike12 péntek, 21:33
Előzmény: #221225  Pistike12
#221226
A gdp 3%bol 45000db 60nmes lakast fel lehetne boven huzni. 
Pistike12 péntek, 21:27
Előzmény: #221224  Stg
#221225
Mondjuk az allam. Mert vagyonvesztes nem lenne csak novekedes arnovekedes eseten, es a hianyt sem novelne.
+ be lehetne fejezni az ertelmetlen tamogatasi programokat
Stg péntek, 19:47
Előzmény: #221221  kukker
#221224
Ebben a felállásban ki az, aki ezt az árletörést finanszírozná?
Egy megakapitalustából(hogy legyen elég léje )
antiksptalistává avanzsált( hogy mondhasda tett valamit) wgyéb , vagy szervezet?
Vagy egy ország irányvonala hajlama ezirányba?
slash péntek, 19:17
Előzmény: #221221  kukker
#221223
Tudod mit? Legyen állami lakás mit bánom én. Tudom hogy vannak mohó főbérlők, én nem vagyok az. Kis pénzt kérek de széttárt kezeket egy munkaképes férfitől nem akarok látni hó elején. A nyaralóban is adok néha plussz napot. CSak van az a jelenség amikor a kisujjad adod és a karod akarja. Ez itt a baj. 
Na mindegy: Békesség.  
slash péntek, 19:12
Előzmény: #221220  lacikonyha
#221222
Nem tudsz te semmit.  Amikor leöregezték vitték a fél házat még engem nem is ismert. A páromat tette tönkre, nem engem. A házat lassan áruljuk.   Próbálom visszahozni a bukót. 
kukker péntek, 18:33
Előzmény: #221219  slash
#221221

"Neked harács , nekem száraz üzlet. Ami van az van és ott én döntöm el mi van."
Persze.
Teljesen jogos és megértem a száraz üzletet.
Azért írtam le én is azt, amit,  hogy mindössze "száraz üzletként" építtetnék az árak letörése végett több ezer lakást bérleményként az átlag piaci ár 20-30 százalékával minimum kevesebbért kiadva, hogy amikor én vagyok a király, akkor "ami van, az van és én döntöm el", hogy mit látok jónak azon emberek számára, akik albérletre szorulnak rá és ki vannak szolgáltatva a tehetősebb emberek nagy többségének mohóságára.
Mert ezt látom és ez az én nézetem, hogy a mohóság miatt van ez és ha hatalmam lenne, akkor meg így döntenék.
De ahogy jól mondtad és helyeselni tudom, ez: száraz üzlet.
És kész.
És - bár soha nem mond, hogy soha :D - nem valószínű, hogy ekkora király leszek, szóval nem kell parázni...
:)

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek