Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
FR73 szombat, 12:54
Előzmény: #227077  Second Wave
#227080
Az előző cikkben épp egy wishful thinking volt, hogy a panelosok meg fogják szívni. Hát másképp alakult, a panel a lakáskiadás legjobb matekja lesz továbbra is.
ncseed!
ncseed! szombat, 12:42
Előzmény: #227077  Second Wave
#227079
🤣🤣🤣 MU-HA-HA....🤣🤣🤣
Atti szombat, 12:30
Előzmény: #227073  z0li23
#227078
Főleg ebben a fórumban, ahol minden bérlő örömmel veszi és fizeti a 15-20,%-os emelést, távozáskor önként kitakarít és kifest, hiszen a szakmája szoba, festő mázoló, vagy kitanulta a Covid alatt a YT-on. :-)
És mindig fizet, mosolyogva, és a saját otthonának tekinti a kecót, amire jobban vigyáz, mint ha a sajátja lenne.
És a persze évekig nem változik, sem az anyagi helyzete, sem a jelleme, sem az égészsége.
Ha mégis változik csak felfelé, természetesen.
Ha mégis távozna, akkor hoz maga helyett, minimum ilyen szintű bérlőt, rögtön,  vagy a tucatnyi új érdeklődőből a tulaj ilyet választ, persze rögtön, így nincs üresen állás.
Ahhaa. :-)))
Second Wave szombat, 12:25
Előzmény: #227068  Keva
#227077
meg is érkezett a válasz:
Váratlan lépés a kormánytól: távhős rezsicsökkentés készül - Portfolio.hu
3,3% csökkenés a távhőben. Nem gyűrűzik be, 73-ban sem gyűrűzött be az olajár emelkedés :-)
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish szombat, 11:34
Előzmény: #227048  EURHUF_goes_to_haven
#227076

Attól függ melyik buborékot nézed és sokszor sok minden megtévesztő! Mondom a két választási lehetőség a mostani korosztályomban:
1. Marad a városban kompromisszumokkal, de a szolgáltatások és a gyerekei oktatás színvonaláról csak részben kell lemondania.
2. Elmegy vidékre, kompromisszumokkal, vagy nagyon vidékre. Oda jutottunk, sok helyen 1000+ falvakban bolt nincs, nem hogy posta, kocsma, lottózó és sorolhatnám, a gyereknek meg az oktatásra jó a pedagógiai asszisztens is, vagy cibálhatod kilométereket.
Azt kell mondjam a vidéki élet mostanság sokszor egy mézes mázzal leöntött alacson színvonalat jelöl! Ezt ne a lakhatásra értsd, hanem a szolgáltatások árára és az infrastruktúra minőségére. Pl.: új óvoda, orvosi rendelő, iskola.. csak éppen orvos/tanár/nevelő és gyerek nincs bele, meg út és busz a faluba.
Vagy.... új 100+millás házak a falu szélén, de pöcébe folyik a cucc, amit szippantgathatsz. Ivóvíz meg akkor van, ha nem locsolnak már a díszkertben.
Természetesen mindenkinek más a fontos és ez régen is így volt, néha csak pislogok kortársaim mekkora összegeket ölnek ilyen nagyon vidéki pénztemetőkbe.
Az élet tapasztalatom (sokszor csak figyelek) 30+ éves koromra megtanított, hogy a széllel szemben nem hugyozunk, a lehetőségek pedig azért vannak, hogy kihasználjuk őket.
kreta
kreta szombat, 11:07
Előzmény: #227070  infin
#227074
5% lófasz!!!!!
Hacsak nincs 10-15 darab lakásod..
Az átlag embernek pedig 1 Max 2 kiadó lakása van..
Vagy még annyi se…
Így az a 150 ezer nagyon kevés…
Azt az állampapír is hozza és nem csinálnak kárt a bérlők….
A tőzsdén meg napi szinten lehet keresni annyit 
z0li23
z0li23 szombat, 11:01
Előzmény: #227072  FR73
#227073
Általában az ilyen esetekről mélyen szoktak hallgatni. 
FR73 szombat, 10:37
Előzmény: #227071  infin
#227072
A hozamod azonnal lecsökken, ha belefutsz egy nem fizető bérlőbe, vagy olyanba, aki kiadhatatlanná amortizálja a lakást. Ismerősnél a fenti eset egyszerre történt meg, az elmúlt 2 évének hozama egészen pontosan nulla lett. 
Nem mindig móka és kacagás.
infin szombat, 01:34
Előzmény: #226951  zajec
#227071
Ja és az 5,5%-os hozamelvárásomon túl, ha a PMÁP-s hozzászólásomat is kommentelted, akkor arra azt tudom mondani amit már leírtam, hogy hogyan lehetett a PMÁP-ot kihasználni maximálisra, és hát nem úgy mint az átlagember tette. Az átlagember megközelítése, hogy egyszerűen eladja a lakását és betolja a pénzt PMÁP-ba (és később megpróbál másik lakást vásárolni), az messze nem használta ki a lehetőségeket maxra. Pistike12 az egyik hozzászólásában picit részletezte a konkrétumokat arról, hogy hogyan lehetett kihasználni tényleg. Úgy megérte a játék, de csak annak aki tudott annyi pénzzel játszani, azt kockáztatni.
infin szombat, 01:27
Előzmény: #226951  zajec
#227070
Nem tudom, honnan vetted a számaidat. Te adsz ki lakást?
Most már a legtöbb garzont is minimum 140-ért ki lehet adni Budapesten normális kerületben, nem totál a külvárosban szar közlekedés mellett. Úgyhogy nem kell 50 M Ft-os befektetés ahhoz, hogy elkérhesd a 150 ezres bérleti díjat utána. Szerintem frissítsd fel magad a témában, mert le vagy maradva.
És én adok ki lakásokat, úgyhogy az alapján meg tudom írni tapasztalatból is, hogy az 5% hozam simán elérhető, ha okosan gazdálkodik az ember, racionálisan vásárol jól és gyorsan kiadható lakást (ami nem veszít az értékéből), racionálisan (de elég igényesen) csinálja a felújítást stb. 
Az okosan gazdálkodásnak természetesen nem része az adócsalás. Ráadásul én egynél több lakást adok ki, ezért sincs semmi kedvem ezzel játszani. Persze leírok mindent amit tudok legálisan, amortizációt stb.
A most vett lakásra azért írtam 5,5%-ot, mert ott tényleg sikerült spec jó áron elhoznom, ezért remélem sikerül a (nettó) 5%-nál jobb hozam a bérleti díjból (piaci spekulációt tényleg nem számolom bele).
Egyébként a legelső garzonomnál egy bruttó 9,92%-os hozammal indultam az első évben pusztán a bérleti díjat nézve! :) Ebben benne van, hogy teljesen fel lett újítva a garzonka a nulláról (ráfért nagyon a felújítás). Tehát benne vannak a felújítási költségek, a berendezések ára...Nettó olyan 8,75% körülre jött ki az a 9,92%. Plusz amennyivel emelkedett folyamatosan a lakás ára. De akkor az egy olyan piac volt. Most jó az 5% is.
Keva péntek, 23:45
Előzmény: #227068  Keva
#227069
Tisztán látszik, hogy nincs lazítás. :))
Keva péntek, 23:44
Előzmény: #227066  Keva
#227067
Na, persze.
ostyascukor péntek, 21:06
#227065
bocs a szemetelésért, megtaláltam az IG01-et ezen a webes verzión ha valakit érdekel :)
:https://onya.nav.gov.hu/
Előző 2 hozzászólásomat törölné aki tudja? Köszi szépen!
ostyascukor péntek, 20:46
#227064
Az ÁNYK letöltve, de egy fia nyomtatványt nem tudok benne megnyitni.
Gondolom nekem kézzel le kéne tölteni hozzá az IG01-et (én legalábbis online letöltést nem látok, csak egy olyat hogy ügyfélkapura fel tudom rakni a doksijaimat).
Hopp közben találtam web-es felületet is, akkor már inkább abban kérnék segítséget mint az ÁNYK-ban
ostyascukor péntek, 20:09
#227063
Segítséget szeretnék kérni hogy hogyan lehet IG01-est igényelni (ez az amin lekérdezhető ingatlannyilvántartásból lokáció alapján tényleges adásvétel paraméterei)?
ez alapján:
https://nav.gov.hu/pfile/file?path=/nyomtatvanyok/letoltesek/nyomtatvanykitolto_programok/nyomtatvanykitolto_programok_nav/ig01/IG01_kitoltesi_utmutato
innen kell ezt a sok csodát letölteni?
https://nav.gov.hu/nyomtatvanyok/letoltesek/anyk-keretprogram
Gondoltam megkérdem hátha mégse 2000-et írunk, hanem 2024-et és nem így kell csinálni :)
Nincs esetleg ehhez webes felület?
Ishar
Ishar péntek, 18:37
Előzmény: #227059  Xis24
#227062
A kínai babagyártó hitelt üresen álló új lakás vásárlására lehetne fordítani. :)
2345678 péntek, 18:23
Előzmény: #227060  N0MAD
#227061
A verebet a propaganda a nép ellenségének kiáltotta ki, mert felcsipegeti a búzaszemeket és ezért ki kellett írtani. A verebek ahogy kihaltak rögtön elszaporodtak a sáskák és felzabáltak mindent. Az emberek éheztek. A híradások  45-70 millióra becsülik az éhségben elhalálozott kínaiak számát. Az oroszoktól kértek és kaptak majd verebet. De csak 1990-2000 között állt vissza a veréb populáció száma.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek