Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
fogpaszta
fogpaszta 2020. 10. 14. 20:27
Előzmény: #97818  Alexander_Greybeard
#97820
Mi törvénytelen lenne egy ilyen vállalkozásban amit írtam? 
-
Ha lenne mondjuk 10 lakásom akkor mindig lenne egy amit fel kell újítani ( amiból pár dolgot én csinálnék ) a többit kiadnám alvállkozónak és magának a vállalkozésbak a lenne csomó bevételi oldala ( lakáskiadásokból befolyt pénz ) és csomó kiadási majd ezek alapjén az adózás.
Törölt felhasználó 2020. 10. 14. 20:23
Törölt hozzászólás
#97819
Alexander_Greybeard 2020. 10. 14. 20:22
Előzmény: #97817  fogpaszta
#97818
A te megközelítésed nem jelent semmit mert vannak törvények is. Ajánlom a Ptk. áttekintését a vállalkozási szerződések mélyebb megértése érdekében. De ha nem hiszel sem a törvénynek, se nekem, akkor nézd meg a bérleti szerződésed. Első nyom: nem vállalkozási szerződésnek hívják, hanem bérletinek. Csak nem elírás... Ezen a nyomon haladj tovább.
Az álmaidhoz sok sikert! Korán nyugdíjba menni fasza dolog.
fogpaszta
fogpaszta 2020. 10. 14. 20:14
Előzmény: #97800  Alexander_Greybeard
#97817
Az én megközelítésemben így néz ki a dolog. Jelenleg van egy főállásom, ezzel jól keresek. Emellett x ideje elkezdtem építeni egy olyan ingatlanportfoliót amit tovább hízlalva mondjuk mától 10 év múlva olyan volumnet érjek el vele, hogy az azokból bejövő bevétel  legyen a "főállásom" mint egyéni vállalkozó. A vállalkozásom tevékenysége az lesz, hogy lakásfelújítás és lakáskiadás .Azt a pontot amikor ezt el fogom érni és abbahagyom a multicéges karrieremet tekintem úgy, hogy vállakozó vagyok 100%-ban. De már tulajdonképpen most is az vagyok csak mondjuk 50%-ban mert most is ugyanazet csinálom mint majd 10 év múlva csak fele akkora volomenben..
Törölt felhasználó 2020. 10. 14. 20:13
Törölt hozzászólás
#97816
Alexander_Greybeard 2020. 10. 14. 20:10
Előzmény: #97813  Alexander_Greybeard
#97815
Nincs eredménykötelmed. Így pontos.
Törölt felhasználó 2020. 10. 14. 20:09
Törölt hozzászólás
#97814
Alexander_Greybeard 2020. 10. 14. 20:09
Előzmény: #97802  Landlord
#97813
Keresd meg ügyvédedet és ezt meséld el neki is. El fogja mondani jó pénzért, hogy miért nem vagy vállalkozó ebben a kontextusban. Ha pedig jófej, még azt is el fogja mondani, hogy ilyet még egyszer ki ne mondj hangosan. Nem érdemes kötelmet bevállalni mert valaki még be akarja hajtani rajtad. Van egy eszközöd, amit bérbe adsz. Nincs kötelmed. Maradjon is így.
Akkor leszel csak vállalkozó, ha voltál olyan szerencsétlen, hogy előre leszerződtél saját felelősségedre X mennyiségű és minőségű termény leszállítására egy meghatározott időpontban. Ha csak random eladod, ami épp megtermett, akkor befektető vagy.
Újra, saját tőke kockáztatása önmagában véve csak befektetés.
fogpaszta
fogpaszta 2020. 10. 14. 20:05
Előzmény: #97805  ncseed!
#97812
és here! :)
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 14. 20:02
#97811

OFF
Tibi! Felejtsd el a PS5-öt.... Futás XBOX-ért!
https://www.napi.hu/tech/microsoft-sony-xbox-playtation-zenimax-akvizicio-felvasarlas-videojatek-konzol.715562.html
Ha te nem érted miért akkor majd a gyerök érteni fogja!
ON
Landlord 2020. 10. 14. 20:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#97810
Alapits mar egy a KFT-t, hogy ujabb felsovezeto/tulajdonost koszonthessunk a sorainkban.
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 14. 19:58
Előzmény: #97804  Béla2021
#97809
Te Béla, te tényleg eléégé értetlen vagy.
SEMMI, DE SEMMI ráhatásod van neked, nekem, meg a többieknek az egészre, maximum négyévente  a szavazás. Szóval ahelyett hogy reggeltől estig kritizálod a rendszert (amivel xarra se mész) inkább állj irányba! Ja nem, te ahhoz dacos vagy... akko' kínlódj mint disznó a jégen!
Alexander_Greybeard 2020. 10. 14. 19:57
Előzmény: #97801  ncseed!
#97808
Saját hatáskör, saját felelősség, eredménykötelem. Ez a lényeg. Nem attól leszel vállalkozó, hogy a saját tőkéd kockáztatod. Attól leszel vállalkozó ebben a kontextusban, hogy eredménykötelmed keletkezett. Ha te szerződésben vállalod a takarítás megszervezését saját költségeden, ezért külön díjat számolsz fel és mellette vállalod az ebből esetleg fakadó negatív következményeket (szavatosság) és azt, hogy utasítási jogköre van a megrendelőnek rajtad, akkor vállalkozó vagy. Ha ezek a kötelmeid a kiadott saját ingatlanodhoz kapcsolódóan keletkeztek, akkor vállalkozó és befektető vagy. 
Landlord 2020. 10. 14. 19:57
Előzmény: #97805  ncseed!
#97807
Panelbaro, guillotine ala vele  :)))))
Törölt felhasználó 2020. 10. 14. 19:54
Törölt hozzászólás
#97806
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 14. 19:52
Előzmény: #97801  ncseed!
#97805
Ja, közben rájöttem! 
"élősködő, népnyúzó, nyerészkedő spekuláns"  😆😆😆
Béla2021 2020. 10. 14. 19:52
Előzmény: #97793  CyrusTheGreat
#97804
Szerintem egy bizonyos IQszint felett mindenki meg tudja ítélni, hogy egy adott dolog a közösségnek jó vagy sem. Hosszan lehetne írni példákat, most hagyjuk. De ha eljutunk oda, hogy látja valaki a problémát, akkor többféleképpen lehet rá reagálni.
Lehet ezt tagadni, lehet úgy tenni, mintha nem lenne valódi probléma... vagy várni azt, hogy majd a hosszútávú negatív következmények pont őt elkerülik. Nem fogják. Lehet elhúzni most vagy később külföldre a bátrabbakbnak vagy szerencsésebbekek.
Minél egositább valaki, annál tovább tud ehhez az egész rendszerhez jó képet vágni. Engem az bosszant, amikor olyanok is bőven a szakadék felé rohanást támogatják nagy pofával, akik messze az átlagszínvonal felett élnek. Persze majd ők is találkoznak a valósággal egyszer, ha az országban maradnak, de ha nem a felső 10 ezerhez tartoznak, akkor végül őket is utoléri a "karma". Nem lesz nekik elég orvos, közbiztonság, a gyerkenek nem jut normális tanár, stbstb.. mindez elkerülhetetlen már 1-2 évtizeden belül is, ha nem lesz egy óriási fordulat. Nem is beszélve az etnikai problémákról.
-
Szóval aki nem tudja megmondani, hogy rossz irányba mennek a dolgok, az vagy hazudik vagy egy kő alatt él... vagy fel sem fogja, mi történik körülötte.
tihamer
tihamer 2020. 10. 14. 19:45
Előzmény: #97786  CyrusTheGreat
#97803
📈↗️
Én sosem fogok leállni a növekedésben.😄
Aki nem fejlődik, az halott lesz. ✝️
Landlord 2020. 10. 14. 19:44
Előzmény: #97800  Alexander_Greybeard
#97802
Egy pelda, tegyuk fel. Sajat foldem, bermunkaban muveltetem egy masik vallalkozoval. A termenyt magam ertekesitem, mivel az az enyem. Vallalkozo vagyok-e? Igen
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 14. 19:40
Előzmény: #97800  Alexander_Greybeard
#97801
"Saját eszköz rendelkezésre bocsátása + saját hatáskörben nyújtott kapcsolódó szolgáltatás = befektető és vállalkozó egyszerre"
Gyermekem: megveszem, felújítom, bérbeadom, biztosítom a szolgáltatás színvonalát, ha a bérlő kéri beruházok bármire, elromlik bármi megjavíttatom, ha takarítást kér hetente megoldom, stb.
***
Akkor én mi vagyok?

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek