Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
elemerorsos 2020. 10. 16. 10:05
Előzmény: #98012  siemens
#98020
Ez sose volt airbnb. A környék és a kialakítás miatt sem. Ránézésre szinte biztos, hogy munkásszállás volt. Csak ezt nem trendi leírni. Ez egyébként nincs túlárazva. Kicsit költene a dizájnra az eladó, hogy ne ilyen lehangoló legyen mint egy rossz kórház, és kicsivel kevesebbért el is menne.
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 16. 10:00
Előzmény: #98014  Törölt felhasználó
#98019
"Mondtál te már nagyon sok mindent, azt is, hogy inflával emeled a díjat"
HAZUDSZ ISMÉT! 🤣
CyrusTheGreat 2020. 10. 16. 10:00
Előzmény: #98012  siemens
#98018
Ez egy nevetségesen borzasztó lakás, lakhatási célra jelen formájában majdhogynem alkalmatlan. Tényleg csak kollégiumként/munkásszállóként tudna működni, de ezen az áron elég nevetséges befektetésnek tűnik.
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 16. 10:00
Előzmény: #98002  Murdoch
#98017
"Amúgy van 500 alatt felújított is."
Biztos oka volt hogy mégsem azt vette meg... és nem az hogy nem látta a hirdetést! Tudod, van lokáció, emelet, fekvés, szomszédok, lépcsőház, közlekedés, stb.
Ez az hogy ti ilyen egyszerűen látjátok a lakáspiacot: "van ocsóbb!"
***
"A 4700 db. eladó bp-i panelból egy elkelt, hurrá! :)"
Számoljunk, bár tök felesleges mert ezer állításotokból ezret cáfoltam meg eddig de ugyanúgy farkasvakságban szenvedtek!
Emlékeim szerint olyan 850.000 lakás van BP-n, ebből azt hiszem 25% körüli a panelok aránya azaz 212,5 ezer azaz a maradék tégla lakás és ház 637,5e (pontos bontás nem ismert).
Panel: 212.500 db - hirdetve 4.700 db = 2,21%
Tégla (lakás, ház): 637.500 db - hirdetve 34.600 db  =  5,43%
***
Arányaiban 2,46-szor több tégla ingatlant akarnak eladni mint panyelt!!!!
Na akkor mitől akarnak szabadulni a népek???? Hol van nagyobb kínálat? 🤣🤣🤣 
Bef*s*k!
elemerorsos 2020. 10. 16. 09:59
Előzmény: #97996  berlini
#98016
Legbelső VI (deák-bazilika közötti környék), szépen felújítva, szép házban.
OlafGrof 2020. 10. 16. 09:58
Előzmény: #98009  Törölt felhasználó
#98015
En is ugy latom, hogy maganszemely normalis arazassal hetek alatt megtalalja a piaci arat. Volt egy telek jo helyen csak sajnos nyeles volt meg bena alaku, 30ert kitettek, en aznap felhivtam megneztem es lemondtam rola habar jo ajanlat csak en nem engedek a nyeles dolgogbol, 1hetre ra felvitte 33ra gondolom rengeteg erdeklodo volt, meg egy het eltelt 32re vitte es utanna rogton elvittek. 
Törölt felhasználó 2020. 10. 16. 09:57
Előzmény: #98006  ncseed!
#98014

Mondtál te már nagyon sok mindent, azt is, hogy inflával emeled a díjat, mert a TE bérlőid azt is hajlandóak fizetni. Most azt mondod, hogy te mindig megtalálod az ideális árat, amire jön a vevő, hogy aztán csöpögtesse neked a mézecskét.
A két kijelentés között van azért egy logikai ellentét, főleg ha a mostani piacra gondol a zember.
Sajnálom, de én egyszerűen nem tudom benned felfedezni egy lakáskiadó szemléletét. Pláne olyanét nem, aki több ingatlant ad ki. Ez még semmit se jelent persze, csak így nézve szórakoztatóbbak az írásaid.
Mondtam már biztos azt az esetet, gyerekkoromban a pecsában, amikor jött a srác a felírt (nem kijátszott) karakterével, akinek már szigete is volt, mert vagyon meg minden és azért néztünk, hogy hű de menő. Aztán később rájöttem, mi is volt ez. Gyerekként még naív voltam és elhittem.
Törölt felhasználó 2020. 10. 16. 09:55
Előzmény: #98009  Törölt felhasználó
#98013
Kp-s vevő volt, aki pont ott és pont olyat keresett. Lehet, hogy szerencse, de ez volt.
siemens 2020. 10. 16. 09:54
Előzmény: #97973  Murdoch
#98012
https://ingatlan.com/xii-ker/elado+lakas/tegla-epitesu-lakas/31759826
Tipikus példája annak, aki rossz időben kezdett bele az Airbnb-be. Megvette felújította, kialakított egy hostelt, ami kb. 1 évig tudott működni a bookingon. Most meg hamarosan fizetni kell a törlesztőrészleteket, de vendég egy szál sem. Ezért eladásra kerül. Csak a probléma ott van, hogy nem lakásnak épült, hanem magánszállásnak........... Lesz itt kínálat.
"Ingatlan 10-12 személy részére könnyedén bérbe adható". Csak egy szó hiányzik a végéről : VOLT.
Közös költség : 75.000 Ft. Csak a közös költség........ Lesz itt tolongás.
Törölt felhasználó 2020. 10. 16. 09:54
Előzmény: #98001  ncseed!
#98011
Azért ez az egy nem reprezentatív eset is megerősíti, hogy a jó állapotú lakásokat lehet eladni. És ez erősítheti meg azt is, hogy a DH riport valós adatokat mutat az értékesítési árakról.
Az más kérdés, hogy az időszakok összehasonlítása nem feltétlen szerencsés, mivel az értékesített ingatlanok állapot változását nem mutatja. A statisztikusok összetétel hatásnak nevezik ezt, amit szerintem hanyagol - helytelenül - a DH.
tihamer
tihamer 2020. 10. 16. 09:50
Előzmény: #98008  tihamer
#98010
"lakásáremelkedéssel a legtöbb család már csak jelentős hitelösszeg igénylésével tudja megvenni álmai otthonát. A lakás- és családtámogatások folyamatos bővülésével azonban egy érdekes helyzet alakulhat ki a jövőben: számos családnak ugyanis nem lesz szüksége piaci kamatozású lakáshitelre ingatlanvásárláshoz. Számukra a kamatkörnyezet nem lesz lényeges – hiszen a piaci hitelek ára rájuk nem lesz hatással -, a vásárlás időpontját a lakásárak fogják elsősorban befolyásolni."
Törölt felhasználó 2020. 10. 16. 09:49
Előzmény: #98004  Törölt felhasználó
#98009

Én múlt héten hallottam, itt a 13-ban egy eladó feldobta kéglit saját maga, mert azért hogy ingatlanos fényképezze meg hirdesse nem fog kifizetni 1 mihályt. 45nm 33m-ról indult és ha jól tudja ismerősöm, 29-nél találkoztak az elképzelések. Volt egy vevő, aki pont ilyesmit keresett, 1 hét alatt elment. Patika állapot, jó beosztás, elvitték.
Ilyenek mindig lesznek, de itt is az döntött szerintem, hogy az eladó belement egy kb 15%-os alkuba és nem azon hőbörgött, hogy a p.raszt vevő miért nem érti meg, hogy meg kell azt fizetnie ha Őtőle akar venni, az Ő éxerdobozát. Fizesse meg aki az Ő lakását akarja :)
Szerintem amikor ilyen nagy alkuk vannak, akkor még fontosabb lenne eladói oldalról az, hogy ne vonjanak bele ingatlanost az eladásba. Felesleges plusz költség. A vevő mindenképpen alkudni fog, nem érdekli, hogy a tulajnak plusz 1-2m kiadása van az ingatlanos miatt. Érdemesebb az ingatlanos díjával alacsonyabb szintről indítani a hirdetést.
Nem szabad elfelejteni, hogy kevés buta pénz van már csak a piacon, akiknek a képek meg a szövegezés a fontos, hogy madárcsicsergős, napsugaras csudálatos kuckó meg a további költemények. Az okos pénz telibe sz.rja a képeket is meg a szöveget is, mert nem hagyja magát megvezetni.
Az eladó szerintem ilyen helyzetben ,amikor kevés buta pénz van a piacon, sokkal jobban jár, ha nem von be ingatlanost és annyival lejjebb indítja a hirdetését, amennyi az ingatlanos díja lenne.
Ugyanis az ár lesz neki a legjobb vevőcsalogatója.
tihamer
tihamer 2020. 10. 16. 09:48
#98007
Pénz eső;
"https://bankmonitor.hu/cikk/uj-lakast-venni-kizarolag-tamogatasbol-jovore-ez-is-megoldhato-lesz/
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 16. 09:43
Előzmény: #98003  Törölt felhasználó
#98006
" Kivéve persze ncseedet aki állítólag úgy ad ki, hogy egymás sarkát letapossák nála a bérlők"
Tibikém, sokadjára hazudsz és most már egyértelműen szándékosan! Ezerszer írtam le hogy én mindig olyan áron hirdetek amin EGY ember kiveszi, nem olyanon ahol másnap tizen hívnak! Azt meghagyom az olyan "pro"-knak mint te! Eddig is tudtam milyen ember vagy, de most már szemernyi kétségem sincs! 
****
Értem én hogy nehezedre esik tükörbe nézni miután még csak a közelében sincsenek a lakásárak annak ahová mostanra vártátok de a frusztráltságod ne hazudozással próbáld oldani! 😘
tihamer
tihamer 2020. 10. 16. 09:39
Előzmény: #97986  ahihetetlengyula
#98005
"ébredjetek fel, aztán türelemmel várjatok a mélypontra, ami 22-23."
A jó isten beszélne belőled. 😉
Törölt felhasználó 2020. 10. 16. 09:38
Előzmény: #98002  Murdoch
#98004
Ez a lakás nagyon rendben volt, de nem a Csédé féle luxus módon nézett ki. A vevő csak beköltözik, és kész. És nagyon jó helyen is volt az újpesti lakótelepen.
Az ismerőst meglepte, hogy milyen gyorsan elment, azt mondta, hogy hónapokkal kalkulált. Csak jelképes alku volt, erre írtam, hogy jó áron hirdetve el lehet adni.
Törölt felhasználó 2020. 10. 16. 09:32
Előzmény: #97992  Murdoch
#98003

Elfogyott a buta pénz a piacról, ami mindent is megvett bármilyen áron.
Az okos pénznek meg ennyit ér egy lakás. Talán még ez is hízelgő ajánlat, hiszen 2-3 év múlva ugyanennyiért megkapná a kéglit és közben hízlalná a pénzét map+-ban. A kégli meg ha nincs kiadva, akkor csak viszi a pízt. Persze kiadni ki lehet, csak azért ilyenkor érdemes megfontolni azt is, hogy 16e kiadó kégli van csak az ing comon. 1 éves időtávon nézve a lakáskiadás biznicc elég sz.r kilátásokkal van. Kivéve persze ncseedet aki állítólag úgy ad ki, hogy egymás sarkát letapossák nála a bérlők, de rajta kívül nagyjából minden lakáskiadó tudja, ha elveszti a bérlőjét, kutya nehezen fog találni újakat.
Persze megy a hőbörészés, hogy a p.raszt vevők nem hajlandóak az irreális árakat megfizetni :)
Nincs már buta pénz, ennyi. Pofátlan ajánlat? Most ezt mondják, 2-3 év múlva meg azt, hogy bárcsak elfogadtam volna :)
Murdoch 2020. 10. 16. 09:30
Előzmény: #98001  ncseed!
#98002
A 4700 db. eladó bp-i panelból egy elkelt, hurrá! :) Amúgy van 500 alatt felújított is.
https://ingatlan.com/iv-ker/elado+lakas/panel-lakas/31814134
ncseed!
ncseed! 2020. 10. 16. 09:21
Előzmény: #97989  Törölt felhasználó
#98001
Ááááá a paanelt senki sem veszi ezeken az árakon, nem olvastad itt a szagértő fórumtársaktól? Zuhanás van panelárakban...
***
A DH riport is smafu, a szeptemberiben pl. pesti panelre 504 ezres átlagárat hozott ~51nm lakásra de persze ők hazudnak a saját érdekeiknek megfelelően!  🤣🤣🤣 Ki hiszi el nekik?

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek