Évekig abban a hiszemben voltam, hogy Magyarországon a PannErgy egyeduralkodó, ha geotermiáról beszélünk és nagy növekedési lehetőségek előtt áll. Aztán az elmúlt egy-két évben a médiából értesülök, hogy számos városban egyre több geotermikus projekt kezdődött el, valósult meg, illetve van folyamatban és ezekhez a Pannynak semmi köze. Úgy gondolom mára simán megkerülhető a Panny, arról nem is beszélve, hogy olyan multicég is zászlajára tűzte a geotermikus kutak, víz, hő kutatását, hasznosítását mint a MOL. Nem csupán az a két 2022-es vakvágányra futott pályázati lehetősége volt a cégnek. Mások annak ellenére, hogy nem tőzsdei cégek, ki tudták használni a helyzetet, forráshoz jutottak beruházásaikhoz. Szerintem mára a konkurencia sokkal nagyobb, nehezebb és költségesebb lesz növekedni - ha egyáltalán akarnak.
Jó reggelt kívánok Mindenkinek! Lényegre tapintottál: "...csak ki kell ülni, aki bírja". Az, hogy 2 millió darab részvényt bevonnak, a fair árat 2200Ft-ra taksálja. Ez nagyon örvendetes! De önmagában nem garantálja a tőzsdei ár emelkedését, főleg nem egyik napról a másikra. Ahhoz kellenek a negyedéves folyamatosan jó eredmény jelentések, pozitív hírek melyek a geotermiával kapcsolatosak, a cég növekedésési céljai, kedvező tőzsdei hangulat stb. Ha ezek társulnak, akkor lesz vevői kereslet - emelkedik az ár. Mindehhez időre van szükség. Vannak még a Béten más részvények is amik régen fair értékük alatt forognak, azokban is ülnek a befektetők - vagy eladják piaci áron. Vajon hogyan képzeli a cég menedzsmentje a jövőt?
Osztalékot ezen az árfolyamon továbbra sem javaslok. Eleve 100 Ft körül lenne csak értelmezhető mértékű az osztalék, de az meg elvinné majdnem az egész kiosztható keretet
Az elemző nagyon helyesen csak a kint lévő részvénnyel számolt eddig is a célár meghatározásánál, tehát a bevonás nem fog változtatni az céláron. Az előző elemzés óta megvett saját részvény, az azóta felhalmozott cash, és a csökkent hozamszint viszont igen.
Évi másfél milliárd srvvel már valóban valószínű, hogy nem lesz elég két évre, de én az srv keretet illetően nem vagyok ennyire optimista. Na de majd meglátjuk az előterjesztést.
Szerintem nem oldja meg 2 évre. Tegyük fel, hogy van 2Mrd Ft elköltendő pénze a cégnek. Van javaslat osztalékra. Mondjuk javasolnak 30Ft osztalékot, az ~15M részvénnyel számolva 450MFt (nem gondolnám, hogy magasabb lesz a javaslat). Részvény visszavásárlásra ekkor lenne 1'550MFt és a cég 2000Ft-ig vehetné a részvényeket. Akkor a mostani ár és mondjuk 2000Ft közötti számtani átlag kb. 1650Ft, azaz a keretből egyenletes felvásárlás esetén kb. 940e db részvényt tudnának venni.
Ha most 2Mdb-ot bevonnak, akkor a cégnél marad kb. 3Mdb. Ha 2024-ben tudnak venni kb. 900e db-ot, akkor a cégnél lesz egy év múlva kb. 3,9Mdb. Mivel ebben az esetben a 25%-os limit 4,5M db, 2025-ben már csak 600e db-ot tudnának venni, azaz jó eséllyel jövőre megint be kellene vonni legalább 1M db-ot, hogy ne a 25%-os limit legyen az akadálya a visszavásárlási keretnek.
Most a jó kompromisszum a min. 3M db bevonása lenne, hogy ne kelljen minden évben ezzel foglalkozni. Vagy jelentősen magasabb osztalékkal számolnak. Én személy szerint a fenti megosztásnak örülnék, valamit kapnánk osztaléknak, és jutna elegendő pénz a visszavásárlásra is.
Amúgy ha bevonnak 2M db részványt, az azt jelenti a legutolsó elemzés kapcsán, hogy a részvény fair értéke kb. 2200Ft-ra nő.
Két éve volt bevonás, ez most két évre megoldja, háromra már valószínű nem. 1,5 millió részvényt vehet így majd 25%-ig. Az mondjuk legalább 2-3 milliárd Ft
Az eredmény felhasználása minden rendes közgyűlés standard része. A javaslat is lehet az, hogy nincs osztalék, illetve a javaslattól függetlenül a közgyűlés is dönthet úgy, hogy nincs.
PANNERGY