Magyarországon az ingatlan vásárlás vagyonszerzési illetéke 4%. Két országot néztem meg Ausztriát és Németországot. Mindkét országban az ingatlanszerzés illetéke több tételből áll de kb. 6,5- 8,5 %. Pl -Észak Rajna Westfáliában- 2% közjegyzői díj + 6,5% vagyonszerzési illeték. Ingatlant pedig az vesz Európában akinek szüksége van rá, és aki tudja fizetni. Évente több százezer tranzakció bonyolódik, ráadásul az új lakóegységek áfája itt 5% máshol min 19%.
Én már nem a fialtatás, felhalmozás korában vagyok, inkább elköltöm. Mindenkinek kívánom, hogy a lehetőségei haladják meg az igényeit. Én már ebben a szakaszban vagyok.
A következő generációs geotermikus rendszerek villamosenergia-termelési
potenciálja a napelemek után a második legnagyobb a megújuló
technológiák között. Teljes kihasználása esetén a globális
villamosenergia-igény több mint 140-szeresét is képes lenne kielégíteni.
(Megjegyzés: Ez elméleti számítás, a gyakorlati megvalósíthatósága több
tényezőtől függ.) A legnagyobb piaci potenciállal Kína, az Egyesült
Államok és India rendelkezik, együttesen a globális potenciál mintegy
75%-át kitevően.
Akkor ha jól értem az alábbi forgatókönyv sem ördögtől való ? Megnyílik az ajánlattétételi idő. Mindenki vágyainak megfelelő áron tesz be eladási ajánlatot/vagy nem tesz be. Az aukció utolsó percében valaki betesz eladásra 1 millió db-ot mondjuk 1500 ft-os (vagy az aukció előtti nap záró árán ) áron, ezzel logikusan csak egy kötés lesz összesen , mindenki más hoppon marad. Hogy ezután a normál kereskedésben miként alakul az ár az már fantázia kérdése.
Sziasztok! Összefoglalná valaki, hogy a kereskedési gyakorlatban mit jelent az aukció, és hogy lesz/lehet a folyamata, milyen hatása lehet az árfolyamra. Köszönöm! g
Szia! Én is csak kínomban bohóckodom. Szerencsére az itt levő pénz nem kenyérre kell, de némi élettapasztalattal felvértezve, azt hiszem nyugodtan kijelenthetem, hogy itt valami nem kerek. Mikor beszálltam nagyon bíztam a geotermikus technológiában, a cégben már nem annyira. Az utóbbi jött be. Nem irigylem akinek tizezres dbszám van a birtokában, nem lesz egyszerű kiszállni. Én csak csepegtetem, de ha lesz pár százmilliós forgalmú nap akkor lépek innen végleg. üdv G
Reméljük már nem kell ezer hétig várni az ezerhétig. Én már kb 780 hete várok, szóval még kb. 4, 5 év. Jóvanna viccvót. Az idén tuti megütjük az 1800-at. Ez is? :-)
Huhh ez meleg volt! Nagy keservesen harmadszori kísérlettel megszabadultam 200 db-tól 1595-ön. Kis karácsonyfa alá való pézecske. :-) De nem alávaló :-)
Bogarászom az 5 éves diagramot. Azt látom , hogy minden év december végén volt egy jelentős felugrás. Elég gagyi a portfolio 5 éves chartja, a forgalom sem látszik,- vagy én vagyok béna. De a dec 23.-i és a dec 30.-i kereskedési nap ennek fényében akár meglepetést is hozhat. Úgy legyen ! :-)