Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Placi82 ma, 22:37
Előzmény: #61170  Zsombéki
#61172
Ja és Te ittál. De jó sokat, vagy felülről jön a parancs, hogy szlovák elnök elleni merényletben  az oroszokat látod. Meg Trump elleni merényletrol amit írtál a röhej magas foka. Ennyire ne legyel már elvakult. 
Placi82 ma, 22:33
Előzmény: #61170  Zsombéki
#61171
Le Pen-t nem vitattam. AFD t nem vitattam ügyesen megmachinaltak mind kettőt egyiket visszaleptetessekkel, ami szabályos, de nagy áldozatot hoztak, és a választok is megjegyzikn ezt majd. 
 A másikat AFD széket  titkos videozassal, titkosszolgálat módszerekkel és lepre csalassal. Profik szervezés machinacio. 
Wagner zsoldos rol Krisz írt amire a te bejegyzésed volt válasz, amire írtam hogy minden szavad és allitasod  téves.  És ebben a bejegyzésben a Krisznek is  válaszoltam, hogy hagyjuk már kiugrott Wagner zsoldos vallomasat. Muhaha🤣. 
És azt kívánom hogy annyit igyál mint én, mert ezen az éven 1 sört ittam. 1 belga meggyes sört. Amúgy tudod kit sértegessel......?? Személyeskedunk?? 
Zsombéki ma, 22:17
Előzmény: #61169  Placi82
#61170

Megint ittál?
Azt sem értem miről hadoválsz?
Milyen Wagner zsoldos?
Még mindig nem ismered a francia választási rendszert?
Pe Pen nem volt első, a pártja sem és a képviselői sem, a második fordulóra sok jelöltje fordult az első helyen és a demokratikus kétfordulós választási rendszerekben ilyenkor a gyengén teljesítők automatikusan kiesnek és létrejönnek koalíciók is a második körre. A többség Le Pen féle irányvonalnak teljesen ellene van, és ez ki is jött a végeredményben. Van egy felső korlát a társadalmakban, amin felül nem igen tudnak a szélsőséges eszmék erősödni, ezt elérték, húztak be jobb-középre, Macron zseniális, előre jó kimért húzással ezt akadályozta meg a következő évekre...
Jól írod, de nem csak a butább politikusokat csalják lépre, van pár hasznos hülye is, mostanában elég sok és észre sem veszik :) !
Placi82 ma, 21:56
Előzmény: #61167  Zsombéki
#61169
Ebben a bejegyzesedben 1 mondat se volt amit tetelesen cikkeket, videokat, méghozzá a mainstream globális médiából 2013-2014tol napjainkig származó cikkekel ne lehetne cáfolni.
 Annyiban van igazad, hogy LePent tényleg megmachintak, és első helyről 3ik lett
. És az AFD pár butább politikusokat lépre csaltak. Ennyiben van igazad. 
Minden pártban, meg az Amerikai demokrata pártban is vannak kapzsi és sötét, buta  politikusok. Meg mindegyikben is sokan. Csak őket nem csalja lepre senki, mert védik őket, AFD egy alulról szerveződo, kezdő, de gyorsan a 2ik helyre jövő párt volt, aminek a politikusaai között volt buta, akiket be lehetett hurkolni a csapdába, és utána mint véres kardot a teljes mediaban, mert az Németországban demokratikusan van elosztva 🤣, vegighurcoltak. Hát igen zseniisan szerveztek, mint az Ukrán-Orosz osszeugrasztast is. Sajnos. Az is már már egy muveszi machievelli módon felépitett kompozicio volt. Majd azért  nézz utána, hogy mennyi milioan menekültek Kelet Ukrajnából Oroszország irányába. De a satrakban orosz ajku ukrán fiatalok autonomiarol való népszavazás alairasgyujtesnek mi lett a vége Donyeck megyében. Kolozsváron magyar ajku román állampolgárságu fiatalok gyűjtenek ilyen aláírást, és a gyűjtés csúnyán végződik nagyon. Arra  mit mondasz? Azt hogy helyes volt?  Vagy mit? . ... Meg a székház tűznek, etc, 
Wagner zsoldos,(kiugrott, fuggelemsertes, bűncselekmény, dezertalas, mit jelent a kiugrott Wagner zsoldos? aki könyvet ír USA ban, és a saját pénzéből kiadta, finanszírozza és mindezt ingyen, pro bono. Muhaha🤣🤣🤣. 
Murdoch ma, 21:12
Előzmény: #61167  Zsombéki
#61168
😅😂🤣
Nagyotmondó verseny? Nyertél!
Zsombéki ma, 20:17
Előzmény: #61157  vigkrisz
#61167

Ez így van. 
De szerinted érvekkel meg lehet a fizetett vagy ex-kommunista vagy hasznos hülye kategóriájú trollokat?
Szerintem nem.
Nézd meg, jön megint valami, amit nem tudnak védeni, jön IRAK, meg az USA....
Szépen bemásoltad, hogy mi volt az orosz forgatókönyv az EU szétverésére, az EU államok vezetőinek meggyengítésére, feszültségek keltésére, ugyanilyen forgatókönyv volt Ukrajna lerohanására és ugyanúgy használják a troll sereget.
Régóta mondom, TERRoroszország már háborúban áll az EU-val (és a USA-val is), de csak most kezdi ezt felfogni Európa.
.
Időben megállították az orosz befolyás alatt lévő szélsőjobbot, AFD megbukott, Le Pen leszerepelt, Orbán meg súlytalan lett az EP-ben, láthatóan semmibe veszik. 
A gyűlöletkeltés oda vezetett, hogy szélsőjobbos, orosz kiképzésen részt vett lévai illetőségű személy az orosz barát Fico ellen kísérelt meg merényletet, a regisztrált republikánus fiatalember pedig csak valami mérhetetlen szerencsének köszönhetően nem lőtte le az USA elnökaspiránsát! Nem lepődnék meg, ha egy fideszes meg Orbán ellen lépne. Nem szeretném, azt szeretném ha jó sokáig élne és megélné a bukását, majd pedig évtizedekig ez marná szét a megmaradt elméjét! Lehetett volna Európai szintű vezető, igazi nagy ember, ehelyett hazaáruló és csicska lett, egy Albatrosz, Putyin, Hszi Csin-Ping, Trump és még ki tudja kinek a madara...
SBob ma, 18:59
Előzmény: #61163  Zanza2
#61166
rendben. További jó vitát mindenkinek. Sajnos a háborút nem tudjuk megállítani, bárkinek is "drukkolunk". Az vagy a harctéren dől el, vagy a nagyhatalmak kiegyezésével. (az ukrán lakosság akarata senkit sem érdekel, ahogy az mindig is volt)
SBob ma, 18:54
Előzmény: #61161  Zanza2
#61165
írásod nagy részével teljesen egyetértek.
Néhány pontosítás. Az agressziót nem beláttam, hanem mindig is ezt gondoltam és írtam is. Nem fogsz tudni tőlem idézni ellenkezőjét. A jogossága már teljesen más kérdés. Szerintem szinte soha sem fekete és fehér semmi (persze néha olyan is van). Egyébként USA ellenes sem vagyok. Az USA-val kapcsolatos kritikáim is mindig azért vannak, mert szerintem nem lehet ugyanazt a cselekedetet másképpen megítélni. Mi vagyunk a jók (seggnyalóknak az éppen az aktuális vezér a legeslegjobb) és a másik a rossz. Nem. Mi sem vagyunk különbek szinte semmivel sem. ( példa. Kína a főgonosz, az agresszor. De nem nagyon fogsz példát mondani arra, hogy Kína mikor támadott meg egy másik országot többezer éves történelme során.)
Zanza2 ma, 18:38
Előzmény: #61162  SBob
#61164
Olvasd el az előző hozzászólásomat, az erre is válasz, de megelőztél.
Zanza2 ma, 18:36
Előzmény: #61160  SBob
#61163
Igazad van, buta vicc volt, visszavonom.
SBob ma, 18:35
Előzmény: #61159  Zanza2
#61162

inkább vitatkozz érvekkel. Az USA nem szokott agressziót elkövetni szerinted?
https://hu.wikipedia.org/wiki/Az_Egyesült_Államok_háborúinak_listája
Zanza2 ma, 18:35
Előzmény: #61153  SBob
#61161
Izrael esetében talán/valószínűleg (válaszd ki a neked tetszőt) jogos volt a megelőző csapás. Ezért akkor a fél világ elítélte, és nem csak a keleti tőmbből. Azóta eltelt egy kis idô, több minden kiderült, jobban elfogadott a jogossága.
Az iraki támadást hagyjuk, az egyértelmű melléfogás volt, ahogy Vietnám is (mielőtt azt is felhoznád), én sohasem állítottam, hogy az USA és GB szentek.
De kár is itt hasonlatokat keresni, minden helyzet más, itt egyértelmű, ki az agresszor és ki a védekező. Ezt magad is beláttad, ebben egyetértünk. Persze a megoldást - ha van ilyen? - illetően vannak köztünk véleménykülönbségek. Szerintem az agresszornak nem szabad engedni, de ha ennek túl nagy ára van, akkor meg kell próbálni mást. Talán tűzszünettel időt nyerni, de semmiképpen sem tálcán átadni a megszállt területeket.
De mondom, bizonytalan vagyok a megoldást illetően, talán valami kompromisszum kellene, de nem vagyok tévedhetetlen.
Ahogy a gázai gelyzetre sem látok semmi jó megoldást.
Ilyen világban élünk. Valójában mindig is ilyen volt 
SBob ma, 18:31
Előzmény: #61159  Zanza2
#61160
nem értem, hogy mi szükség van pl. "elvtárs"- ozásra. Murdoch gondolataival többnyire egyetértek, téged még eddig nem láttalak, nem emlékszem, hogy beszélgettünk volna bármikor is. Az elvtársozás mára már nagyon ciki szerintem, de ez inkább a te vitastílusodat minősíti.
Zanza2 ma, 18:18
Előzmény: #61155  SBob
#61159
Tévedsz, ezt nem én írtam, hanem Murdoch elvtársad írta rólam. Én csak válaszként bemásoltam, mert szerintem rá jobban illik. De ha tetszik, te is nyugodtan magadra veheted. 
vigkrisz ma, 18:18
Előzmény: #61157  vigkrisz
#61158
és természetesen elcsalt szavazással
vigkrisz ma, 18:17
Előzmény: #61156  SBob
#61157
az a baj, hogy nem ők döntöttek úgy, hanem az oroszok
ajánlom figyelmedbe a kiugrott wagner-es könyvét, 2015-ben sem ő nem értette, hogy mit keres luhanszkban és miért kell ukránokra lőnie, se a luhanszkiak nem értették, hogy mit keresnek ukrajnában az oroszok
a két megye kiszakítása fszb/gru akció volt, orosz ügynökökkel és lefizetett árulókkal
SBob ma, 18:05
Előzmény: #61152  Zanza2
#61156
Talán meg akarták állítani az ukránokat abban, hogy tovább ágyúzzák azokat a területeket, amelyekben az ott élők arról döntöttek, hogy ki akarnak lépni Ukrajnából.
SBob ma, 18:01
Előzmény: #61151  Zanza2
#61155
"Csak egy irányban működik az erkölcsi mércétek..." írod.
Én éppen ezt gondolom rólad. Amit az egyiknek lehet, azt a másiknak nem. Az ok? Ja, azok a rosszak, mi meg a jók vagyunk. Várom, hogy hány USA agressziót fogsz leírni, ami szerinted sem volt jogos.
SBob ma, 17:56
Előzmény: #61152  Zanza2
#61154
abban egyetértünk, hogy agresszió. Ezt senki sem vitatja szerintem. Hogy volt e joga hozzá? Lényegtelen, mert megtette és a jogi alapot majd a kimenetel fogja megadni, vagy nem megadni. Az USA hány ország ellen követett el agressziót az utóbbi néhány évtizedben aminek nem volt jogi alapja, de az erőfölénye miatt megúszta? Volt olyan hivatkozás is, hogy az ott tanuló amerikai diákok érdekeit védi. Az ukránok 8 éven keresztül terrorizálták a kiválni akaró lakosságot. Az USA szerintem nem várt volna 8 évet arra, hogy katonailag beavatkozzon hasonló szituációban. 
SBob ma, 17:49
Előzmény: #61150  Zanza2
#61153
Nem, nem rossz a hasonlat. A szituáció természetesen más volt, de ez a lényegen nem változtat. Írtad: "Egy másik ország megtámadása sohasem lehet önvédelem." Lehet, ahogyan az izraeli példa is mutatja. De az USA-GB tandem is prevenciós céllal támadta meg Irakot (ráadásul később kiderült, hogy maguk is tudták, hogy az ok, amire hivatkoztak nem volt valós). (ui. Izrael azóta magáénak tartja az akkor annektált területek nagy részét)
Zanza2 ma, 17:45
Előzmény: #61150  Zanza2
#61152
Az oroszokrészéről semmilyen megelőző csapásról nem lehet szó. Mit előztek volna meg? Hogy egy szuverén(!!!) ország eldőnthesse, hova akar tartozni?
Ez egyértelmű agresszió.
Zanza2 ma, 17:39
Előzmény: #61095  Murdoch
#61151
Persze, miattam vannak háborúk. Semmiképpen sem Putyin miatt.
....
Sok hozzád hasonló öntudatos áligazságosztó tag van itt a fórumon, kár.
Csak egy irányban működik az erkölcsi mércétek, hamis pap kategória. De ezért is vannak háborúk.
Zanza2 ma, 17:36
Előzmény: #61149  SBob
#61150
Rossz a hasonlat. Izrael határainál az arabok nagy erőket sorakoztattak fel, egyértelmű volt a várható támadás, ráadásul Nasser bejelentett célja volt "Irael eltörlése a Föld színéről".Ukrajnának nem voltak ilyen szándékai Oroszországgal, semmilyen támadás jeleit nem mutatta.
https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Hatnapos_h%C3%A1bor%C3%BA
SBob ma, 17:26
Előzmény: #61134  Zanza2
#61149
"Az izraeli haderő által végrehajtott professzionális megelőző csapás, amelynek Izrael 1967-ben az életben maradását köszönhette, most a katonai egyetemeken tananyagként szerepel."
Phylaxa ma, 15:29
Előzmény: #61146  vigkrisz
#61148
Én nem olvastam még semmit, amiben leírnák, hogy a felek tárgyalóasztalnál szeretnék megoldani a problémát. Arról sem olvastam semmit, miszerint leültek volna tárgyalni. Az utolsó ilyen a törököknél történt, ahol Ukrajna felállt.
Sehmet
Sehmet ma, 14:49
Előzmény: #61146  vigkrisz
#61147
Szép csendben Oroszország eléri a minimális célt, noha a maximálisat kommunikálja kifelé. Ezt nevezik diplomáciának.
vigkrisz ma, 14:36
Előzmény: #61143  Phylaxa
#61146
de miből gondolod, hogy nem tárgyalnak? ne csak az orosz propagandát ismételgesd, itt a valóság:
Kiderült: szép csendben rendszeresen egyeztetnek az ukrajnai háborúról orosz és amerikai szakértők - Portfolio.hu
Phylaxa ma, 13:48
Előzmény: #61135  Shortelek
#61144
Szerintem ezt le kell rendezniük, méghozzá tárgyalás útján. Addig mondhatunk mi amit akarunk. Legfeljebb eltartarthatjuk Ukrajnát (EU).
Phylaxa ma, 13:45
Előzmény: #61138  Dehogynincs
#61143
Nekem semmi bajom vele, sőt láthatólag az oroszoknak sem volt, Ukrajnát kivéve. Ismételhetjük bármeddig, de erről tárgyalni kellett volna, kellene, kell majd. Addig tart az értelmetlen öldöklés és persze a maradék ország sem tud normálisan működni, mint láthatjuk a vezetékek áramlásán.
Karvalytokes
Karvalytokes ma, 13:18
Előzmény: #61139  Shortelek
#61142
Mi okuk lett volna rà?
Zanza2 ma, 13:17
Előzmény: #61136  szieszta
#61141
Amennyiben te háborút folytatsz elkene, akkor mindenképpen.
Ahogy a gumióvszer is....
:-)))

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek