Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 16. 13:13
Előzmény: #59897  Phylaxa
#59900

Most a harctéren kap erre válaszokat és a háború előtti Oroszország területét is lövik időnként az ukránok.
Szerintem meg Putyin a több mint két éve tartó háborúban már többször megbánta, hogy belekezdett a háromnaposra tervezett villámháborújába.
Erről többször is írtam és nem hoz ki a sodromból, ha olyanról kérdeznek, amit eddig szóba sem hoztam.
vigkrisz 2024. 06. 16. 13:12
Előzmény: #59898  El_Kebir
#59899
az oroszokról már senki nem beszél úgy, mint nagyhatalmi szereplő, középhatalomnak szokták minősíteni
persze a hasznos idiótáik szeretnék, hogy nagyhatalom legyen, de ahogy alakulnak a dolgaik a szankciók hatására, az évtized végére lehet, hogy a középhatalmi státuszukat is elveszíthetik
El_Kebir
El_Kebir 2024. 06. 16. 13:08
Előzmény: #59892  Murdoch
#59898
és miért jó az nekünk (nem hazaáruló magyaroknak), ha az oroszok nagyhatalmi szereplők lesznek? ...kifejezetten ártalmas, ha egy mindenre képes diktatórikus vezetőséggel "megáldott" ország nagyhatalmi szereplő lesz, magyar (EU és NATO párti szempontból) teljesen támogatható az amerikai törekvés, hogy ezt megakadályozza! (persze értem, hogy téged, mint orosz rokonságú, oroszbarátot ez zavar, mert elfogult vagy, esetleg hivatalból, kötelezően, a rokonságot védendően)
Phylaxa 2024. 06. 16. 13:07
Előzmény: #59893  Dehogynincs
#59897
Igen. Nem kapott válaszokat (értsd szerződések kötése), nekik fontos kérdésekre. Szinte csak erről írok, tehát bármelyik hozzászólásomból rájössz.
vigkrisz 2024. 06. 16. 13:02
Előzmény: #59895  vigkrisz
#59896
vigkrisz 2024. 06. 16. 13:02
Előzmény: #59891  Phylaxa
#59895
tárgyalásmániások és egyéb orosz propagandisták részére egy kis valóság a tárgyalásokról:
https://www.facebook.com/share/Zd9xcmWGktnxZyNj/
El_Kebir
El_Kebir 2024. 06. 16. 12:59
Előzmény: #59887  the_outsider
#59894
(a háború kitörése előtt ő volt az egyik "helyi Bayer Zsolti" , a háború kitörése után meg "lapított, mint szar a fűben", meg hogy ő ezt álmában se gondolta volna... most meg megint Nostradamusost játszik... meg hogy mindenkinél jobban tudja... szánalmasan nevetséges!)
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 16. 12:43
Előzmény: #59891  Phylaxa
#59893
Kérdésem: Szerinted Putyin belekezdett volna ebbe a háborúba, ha akkor is tudja, amit ma már tud? #59888
Válaszod: Szerintem már elmondtam, hogy miért kezdett bele Putyin a háborúba. #59891
__________ ezt kérdeztem volna? __________
Elmodtad-e, hogy szerinted miért kezdett bele Putyin a háborúba?
Murdoch 2024. 06. 16. 12:29
Előzmény: #59891  Phylaxa
#59892
A sztori onnan indul, hogy Ukrajnával az oroszok igazán nagyhatalmi szereplővé válnak. Ez súlyosan veszélyezteti viszont a yenki hegemóniát, akik 2014-ben ennek véget is vetettek, nem éppen demokratikus módszerekkel. Egyik irányból sem rózsás a dolog, a történetben nincsenek jó zsaruk. 
Phylaxa 2024. 06. 16. 12:03
Előzmény: #59888  Dehogynincs
#59891
Szerintem már elmondtam, hogy miért kezdett bele Putyin a háborúba. Amíg nem lesz tárgyalás, addig folytatni fogja. Egyszer úgyis válaszolniuk kell a felvetett kérdésekre. Egyébként nem mondanak az eddigieknek ellent a hivatalos közlemények, melyek szerint növelik a pufferzónát, amikor nagyobb hatótávolságú fegyverek kerülnek a képbe.
     
Orbán Viktorral bizonyos dolgokban egyet lehet érteni, másokban nem. Mint minden miniszterelnökkel egyébként. A háború támogatásából való kimaradással teljesen egyetértek. Az Ukrajnának segítéssel ( látom a vezetékek áramlásán) és az ukrán menekülteknek valós segítése a mi kaliberünk.
     
Az eu-s menekültügyből következő pénztolvajlással, amit az bíróság megállapított jogerősen, nem értek egyet. Ezt nevezed te "erő"-nek. Én nem annak hívom. Szerintem ez őrültség. A véleményem nem változott 2015 óta, minden állam úgy pakolja magát tele EU-n kívüli "menekültekkel", ahogy akarja, minket hagyjanak békén ebben a kérdésben.
vigkrisz 2024. 06. 16. 11:04
#59890
Gyakorlatilag túlterheléses hadműveletben lepi el álhírekkel az európai sajtót Oroszország – írta az Unian az Euronewsra hivatkozva.Állítólag olyan oroszbarát ügynökök vesznek részt az akciókban, akik az álhírek tényleges ellenőrzésére kérik meg az újságírókat rövid határidővel. A kutakodás során adnak nekik támpontokat is, így a szakembereknek egyre hihetőbbé válnak, minél mélyebbre ásnak a sztoriban. Ez pedig nem vezet máshová, mint hogy ingyen reklámot csinálnak a dezinformációnak.A jelenséget Ukrajnában, Franciaországban és Németországban is megfigyelték már. Az eddigi számok alapján:
  • 800 médiumot támadtak meg,
  • 2400 tweettel
  • és 200 e-maillel.
A svájci világtalálkozót megelőző éjszaka például már mesterséges intelligenciát is bevetettek: 120 ezer bejegyzés jelent meg egyszerre a nyugati közösségi oldalakon világsztárok fotójával, hamis idézetekkel. Többek között Jennifer Aniston, Scarlett Johansson és Alain Delon képeit is felhasználták.
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 16. 10:03
#59889
Meloni Putyin béketervéről: Nem túl hatékony azt kérni az ukránoktól, hogy vonuljanak vissza Ukrajnából
https://telex.hu/kulfold/2024/06/16/orosz-ukran-haboru-svajc-bekecsucs-putyin-meloni
Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke pedig azt mondta, a konfliktus jelenlegi állapotokat megőrző befagyasztása nem jó megoldás, ez csak további háborúkhoz vezetne.
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 16. 05:42
Előzmény: #59877  Phylaxa
#59888
A dolgok okból, okokból és ok nélkül is történhetnek.
(Nem magyarázom itt a kvantummechanika rejtelmeit és a Heisenberg-féle határozatlansági relációt.)
Abban igazad van, hogy ennek a háborúnak az oka a hatalommánia.
Putyin és az orosz birodalom hatalommániája.
Szerinted Putyin belekezdett volna ebbe a háborúba, ha akkor is tudja, amit ma már tud?
Propagandisták tényleg vannak. Csak rá kell nézni a puszolók és minuszolók magas számára. Ezek a számok jóval meghaladják a hozzászólások számát és azokban a témákban haladják meg, amik a hatalom számára érzékenyek és kényesek.
Orbánnal nem nehéz egyetérteni, mert szövetségi rendszerünkből fakadóan van egy hivatalos véleménye, de pár éve van egy ezzel gyökeresen ellentétes, erősen oroszbarát véleménye és rengeteg oroszbarát tette és vétója.
Mindenki csemegézhet belőle kedvére.
the_outsider 2024. 06. 16. 01:33
Előzmény: #59886  somogyi
#59887
Mivel lexikálisan többet tud mint a wikipédia, jobban látja a jövőt mint Nostradamus, többet olvasott mint az összes többi fórumtag együttvéve, helyesebben ír mint ahogyan Grétsy László tette, szerényebb mint Münchausen, és jobban hantázik mint a ChatGPT, ezért nincs szüksége sem szupergazdagságra, sem nagy hatalomra. Itt sokkal élvezetesebben tudja eltölteni az időt mint akárhol máshol.
somogyi 2024. 06. 16. 00:45
#59886
én csak azt nem értem ha Placi ennyire mindent tud, meg mindent előre lát, meg tudja mit miért csinálnak a világ vezető pozicioiban levő emberek, akkor mi a lópikulát keres egy mezei portfolios forumon, és ide irogat, minthogy valami szupergazdag nagyhatalmú ember lenne. na ezt nem értem én (jövéheti 5 lottó szőmokat kérném privátban )
Placi82 2024. 06. 15. 23:15
Előzmény: #59884  Murdoch
#59885
Maximum Z. Az  minden bizniszbe  benne van.  De egy Olaf és társai... Ehh, túl sokat képzelsz róluk. Idealista irányítható befolyásolhatók, egyszeruek.
Hat ha én láttam, hogy a működő atomeromuveket leallitani, már az északi áramlat felrobantasanak eltűrese előtt is az északi áramlat2 ágara nem adtak engedélyt.? Wtf? És csodálkoznak, hogy a BASF, Miele, Bayer, és Vw, BMW, daimler menekül és sz. pik, azegesz német ipar. Uzi sorozattal lőttek fejbe a német gazdasagukat. Hát ki vagyok én?? Egy senki. De a politikusok, ezek nem láttak előre azt amit én már 2 eve?? Akkor szerinted kik ezek? 😉
Murdoch 2024. 06. 15. 22:54
Előzmény: #59883  Placi82
#59884
Gondolom a háttérben azért megkötöttek pár zsíros bizniszt, ha már ennyien összegyüttek, meg ettek egy jót. Több értelme nem lehetett, szvsz.
Placi82 2024. 06. 15. 22:28
Előzmény: #59881  Eisenburgprofesszor
#59883
https://www.portfolio.hu/global/20240615/svajci-bekekonferencia-ez-aztan-a-felismeres-692625
Bábok ezek. Komolyan. Ennyien kell oszegyulni, hogy felismerjek, hogy az Oroszok meghívása nélkül nincs békeforgatokony? Hogy az usanak ez nem érdeke az csak csak értem.. De az EU babuska vezetőinek is csak most esik le, és ismerik fel? Ejha, nem semmi🤣🤣
Placi82 2024. 06. 15. 22:24
Előzmény: #59880  Placi82
#59882
Hruscsov. Ja. Igaz
Eisenburgprofesszor 2024. 06. 15. 22:16
Előzmény: #59880  Placi82
#59881
Nyikita Szergejevics Hruscsov ajándékozta Ukrajnának. 

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek